Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) afro9


afro9
tag

sziasztok, lehetésges, hogy az 1.3b04 rom nem tudja kezelni a 4GB -nál nagyobb kártyát, ha úgy formázom be a 8GB --osat, hogy első partíció mondjuk 7GG FAT32, második 1GB ext2 ?
Ha az elős 4Gb -nál nagyobb, akkor a telefon azt írja, hogy a kártya sérült... De minden más esteben tökéletesen megy...

(#52) Punto_HGT


Punto_HGT
csendes tag

Szia!

A Black 1.4.2a letöltés nem működik, feltudnád tölteni máshova is?

b-ből csak a pár gyári program van kihagyva?

Jelenleg ez fut,szóval ha csak a gyárik vannak kihagyva akkor nem is lényeges az "a" verzió. :)

Köszi!:)

(#53) dokeey


dokeey
csendes tag

üdv, egy kis segítséget szeretnék kérni, a leírás alapján próbáltam megcsinálni az app2sd-t a gt540-esemre, de miután a partíciókat létrehoztam rajta, a telefon nem hajlandó felismerni a memória kártyát, azt írja, h üres kártya van benne, és le kell formáztatni vele, h bármit is tudjak csinálni, már gscript-el i spróbálkoztam és úgy sem tudtam semmit elérni a memória kártya üresnek való felismerése miatt. Már 2 különböző kártyával is megpróbáltam és semmi eredménye, ha van ötlete valakinek,h mi lehet a probléma megoldása örömmel fogadom:D :C

(#54) afro9 válasza dokeey (#53) üzenetére


afro9
tag

nekem is ez volt, nekem az megoldotta amit joestone ajánlott: a memkártyát leformázod a telóval, rádugod a gépre. Ott elvileg megjelenik. Partícionáló szoftverrel beformázod ahogy kell (FAT32, ext2), majd mielőtt bármit csinálnál újraindítod a mobilt. Ezután bekapcs a autorootapp2sd és beállítod az app2sd-t. Ezután megint rebott, és csak ezután csatlakoztatod le, és kapcsolod ki az USB hibaelhárító módot.. amúgy meg [link]

(#55) puszta123


puszta123
tag

Nekem egy elég alap problémám van: fel akartam rakni az SDK tools, erre azt mondja az installer, hogy rakjam fel a JDK-t is hozzá, anélkül nem megy...jovan az általa megadott linkről leszedtem, felraktam, még újra is indítottam a gépet, de az SDK tools installere még mindig azt mondja, hogy hiányzik...a JDK installerét meg ha elindítom akkor meg azt mondja, hogy már fennvan a gépen, és ha akarom újrarakhatom...váváávává miért csinálja ezt??

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#56) puszta123


puszta123
tag

Nem tudom már szerkeszteni, de közben megoldódott a probléma.

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#57) I.papi


I.papi
tag

"Ha sikerült a recovery-s rom telepítése akkor a telefont fastboot módba kell indítani a Clockwork recovery telepítéséhez.Ehhez a telefont a kamera gombot benyomva tartva kapcsoljuk be a telefont és tartsuk benyomva a gombokat míg egy üres fekete képernyőt nem látunk. Ez a fastboot mód.
A fastboot mód egy másik speciális üzemmódja a telefonnak , ebben a módban példáúl lehetőségünk van egy általunk összeállított kernel kipróbálására annak a telefonra másolása nélkül.Lehetőségünk van image fájlok feltöltésére a telefon speciális particióira is. (recovery , splash, boot,) Ezt a funkciót használjuk a Clockwork recovery telepítéséhez.
A recovery image letöltése innen :[link].
A recoveryswift.img fájlt az android SDK tools mappájába mentsük. AZ SDK letölthető innen :[link].
Nyissunk a gépen egy dos ablakot és cd parancsokkal lépjünk be az sdk tools mappájába.
Itt a következő parancsot gépeljük be :
fastboot flash recovery recoveryswift.img
Ha ez sikeresen lefutott (...KB sent . OK) akkor a következő parancsot gépeljük be :
fastboot reboot.
Ezzel a telefon újraindul. Most már van egy recovery engedélyezett LG GT540 -esed.Nyitva az út az egyedi romok megalkotásához és flashelés nélküli telepítéséhez."

(#58) I.papi


I.papi
tag

itt akadtam el....fent van rgy gyári 2.1,majd rátoltam a recovery menüs módosított rom-ot...na innen nem frankó.az android sdk-val telepítés után mit kell csinálni? valamint nekem kék képernyő van nem fekete..a black romot szeretném feltenni viszont az engedélyezés megfogott..kérem valaki segítsen,köszönöm.

(#59) I.papi válasza I.papi (#58) üzenetére


I.papi
tag

megoldva... :DDD
bocs csak nekem nem volt tiszta,hohy a telón vagy pc-n mit csináljak,de már fain minden..:)

(#60) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Az én problémám az, hogy feltettem az 1.3b04 Black romot, de az app2sd-vel nem nagyon barátkozik. App2sd nélkül minden pöpec, de ha az app2sd-t rárakom minden programok elkezd bezárogatni, és behal a rendszer úgy, hogy csak a HR segít. Van valami trükk, amivel ez kiküszöbölhető? Előre is köszönöm.

(#61) Sanee


Sanee
csendes tag

Segítsetek! Felraktam a görög romot, majd fel akartam rakni a moddolt görögöt, a telepítés megállt 69-nél gondoltam rágyújtok, hát sikeresen kirántottam az usb kábelt. Most a telefon az lg logo után semmit nem csinál. Segítsetek, hogy valahogy életre tudjam kellteni. Legyetek szívesek!

(#62) lolo29


lolo29
csendes tag


Szia !!!!
Kéne egy kis segítség....
Sehogy nem megy fel a 2.1
nagyon kéne a skype és az nem müxik 1.6 alatt
Köszönöm!!!!

(#63) RamboII válasza lolo29 (#62) üzenetére


RamboII
tag

Próbáld újra

(#64) lolo29 válasza RamboII (#63) üzenetére


lolo29
csendes tag

Ugyan az ......Olyan mintha a lg downloader nem is látná a telót

(#65) MDave86


MDave86
csendes tag

Sziasztok! Mit tegyek, ha a következőt írja ki a számítógépem, a fastboot flash recovery recoveryswift.img után:

A program nem indul el, mert AdbWinApi.dll hiányzik a számítógépről. A probléma megoldásához próbálja meg újratelepíteni a programot.

Ott van a könyvtárban ez a dll... nem értem...

(#66) yimm válasza MDave86 (#65) üzenetére


yimm
aktív tag

Google a barátod. Keresd meg a AdbWinApi.dll-t.
Ha letöltötted akkor másold be a win/system32 mappába.

(#67) F.B.I.


F.B.I.
veterán

ez kell nekem! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#68) RamboII válasza lolo29 (#64) üzenetére


RamboII
tag

Másold fel újra az lg drivereket

(#69) pepe62


pepe62
aktív tag

Joestone! Zseni vagy!

Nemrég vettem egy GT540-est, és valóban nem tudtam működésre bírni a The simms3 programot, és nagyon idegesített,mert nem éreztem tökéletesnek az új 2.1 es magyar! Tehát már a Voda központjából jött frissített verziójú telómat! Megcsináltam amit írtál és láss csodát műx! Nagyon örülök, köszönöm szépen!!!!!

Üdv, Pepe

Ja! Üzenem mindenkinek, szerintem ne hamarkodjátok el a külföldi 2.1-es frissítéseket, mert valószínű gyorsan megérkezik, de legalábbis úton van a magyarországi verzió. Az enyém már azzal jár gyárilag! :DD

[ Szerkesztve ]

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#70) Nono89 válasza pepe62 (#69) üzenetére


Nono89
tag

Enyémet is úgy adták át,hogy a gyári vodás 2.1-volt rajta le is vert a víz...Pláne,hogy 1.6al akartam... aztán sok szöszölés,és virrasztás után sikerült feldobnom rá ezt a romot,és sokkal jbb mint a vodás "korcs"...

Hatalmas THX az alkotónak!!!

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#71) bagyusz válasza lolo29 (#62) üzenetére


bagyusz
őstag

Szia lolo29
Próbáld meg azt hogy kikapcsolod a telót, kiveszed az aksit és rádugod az usb kábelre(beugrik egy kép ami jelzi hogy rakjuk vissza az aksit, ezzel ne foglalkozz). Elindítod a kdz progit PhoneMode = DIAG helyett CS_EMERGENCY legyen berakva.

(#72) Lasy


Lasy
veterán

Kicsit sok ez a leírás egyszerre, de el kéne kezdenem valahol.
még mindig az 1.6 van rajta, de kellene a 2.1
Melyik a legbiztosabb módja?
ami fontos lesz nekem az a RECOVERY, ROOT, 2.1 szoft, meg az APP2SD.

+36702778032

(#73) bagyusz válasza Lasy (#72) üzenetére


bagyusz
őstag

Hali
3 féleképpen lehet flashelni, mindegyiket megpróbálom valahogy szavakba préselni.
A cikkben leírtak alapján letöltitek a drivereket valamint a kdz-t , majd felrakjuk a progikat. Lényeges hogy a kdz-n belül a msxml.msi is telepítésre kerüljön. Elindítjuk a kdz-t Type résznél kiválasztjuk 3GQCT, majd kdz file résznél értelem szerűen megkeressük a már előre letöltött romunkat. PhoneMod határozza meg hogy miként flasheled.

1.DIAG: Ez a mod az android futtatása közben történik, ilyenkor kikel pipálni az USB hibaelháírtás részt, ez a beállítások ->alkalmazások-> fejlesztés találjuk.

2.EMERGENCY: Telefon kikapcsolt állapotban a hangerő LE + kereső + hívás letétel megnyomjuk és előjön emergency mod 1.6-nál lehet mást ír ki.

3.CS_EMERGENCY: Kivesszük az aksit rádugjuk az usb-re bejön egy képsorozat ami azt ábrázolja hogy rakjuk vissza az aksit ezzel ne foglalkozzunk.

A miután eldöntjük melyik szimpatikusabb akkor megnyomjuk az launch software update gombot. Ha 1.6rol 2.1-re térünk át az hosszadalmas kb 10-15perc. :)

(#74) Lasy válasza bagyusz (#73) üzenetére


Lasy
veterán

ez megvolt még este, de most már a 1.4.2-őt szeretném feltenni, de nem tudom milyen állapotban kell bekapcsolni a telefont, hogy ADB-n keresztől fel tudjam tenni a recoveryswift.img fájlt.

autorootapp2sd ezt a megoldást megcsináltam rájöttem, hogy bekapcsolva kell lennie a telefonnak.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#75) bagyusz válasza Lasy (#74) üzenetére


bagyusz
őstag

Hali
Ha cikkben is szereplő romok egyikét raktad fel akkor valószínű, hogy recovey is van benne.
Teló kikapcs, kamera gomb + hívás letétel, ezzel a recovery jön be van akinek kék ablak, de van olyan is hogy tiszta fekete jön be, ha ez megvan rádugod az usbre. Ha win7-ted van akkor elvileg letölti magának a drivert, de nembiztos(a postban mellékeltem a drivert).Ha már megvan az adb+fastboot progi, A ClockworkMod mappába bemásolod recovery_clockwork_2.5.0.5_swift.img. Fontos hogy ez legyen a file neve mert a parncs nem fut. Ha ez megvan akkor katt a flashrecovery.bat. Nagyjából ennyi. Újra bootolás után kapcsold ki és HOME+hívás letétel gomb megnyomásával jön elő a clockwork.
Progz

[ Szerkesztve ]

(#76) pepe62


pepe62
aktív tag

Sziasztok! Nem teljesen világos azért szeretném, ha válaszolna valaki.. :) A Black rom felinstallálásához szükséges előtte root-olni a telefont, vagy a fenti programok közül bármelyik kell-e a működéséhez? (alapból benne vannak ezek is az új Rom-ban?)
Köszönettel!

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#77) pepe62


pepe62
aktív tag

Üdv Joestone!
Csak egy ötlet: :)
A GT540-ben az sms-ek és a mailek olvasása és írásakor a betűméret számomra is elég apró, sokszor nehezen olvashatók és nem lehet nagyítani ezekben a menükben csak a böngészőben jön elő ez a funkció. Ahogy a Samsung galaxiban megcsinálták az nagyon tetszik. (Az sms-re tapi és kinagyítja a betűket, bár az írásnál is tudja-e, azt nem próbáltam)

Esetleg gondolkodtál-e erre egy program megírásán? :DD

(Gratulálok a munkádhoz, remekmű!) :C

Sok sikert a továbbiakban is, és buék!!!
Üdv:

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#78) Lasy válasza bagyusz (#75) üzenetére


Lasy
veterán

köszi ezt is kipróbálom.

v20bhunmod.kdz ezt a romot tettem fel.
viszont akék menü megjelenik, de csaka fastboot() és valami más van ott, mert maga a recovery.img fájlt adb-vel nem tudtam feltenni.

+36702778032

(#79) bagyusz válasza Lasy (#78) üzenetére


bagyusz
őstag

Ezt rakd fel ebben már van recovery

[ Szerkesztve ]

(#80) bagyusz válasza pepe62 (#76) üzenetére


bagyusz
őstag

Pepe62
A black romhoz nem kell root. ClockworkMod kell hozzá hogy feltudd rakni.

(#81) pepe62 válasza bagyusz (#80) üzenetére


pepe62
aktív tag

Köszi Bagyusz!
Tehát a recoveryswift.img fájlt az android SDK tools mappájába mentem, de előbb felteszem az sd gyökerébe a letöltött SDK tools-ot? Ezután kezdhetem el felrakni a Black RAM-ot? Üdv:

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#82) bagyusz válasza pepe62 (#81) üzenetére


bagyusz
őstag

Hali
8 HSZ fentebb leírtam ezeket. :((( Amit leírtál az stimmel ha recoveryt vonatkozik, viszont az sdk-t nem kell felrakni az sd kártyára. De ha tényleg nincs meg a recovery (amit a telefon kikapcsolt állapotban kamera gomb+bekapcs kombinációval tudsz előhozni) jobban jársz ha felrakod ezt a romot mert ez tartalmazza.

(#83) bagyusz válasza bagyusz (#79) üzenetére


bagyusz
őstag

Lasy
Rossz linket adtam neked ez a rom a jó

[ Szerkesztve ]

(#84) joestone válasza bagyusz (#83) üzenetére


joestone
addikt

Egyik romban sincsen benne a recovery maga. A fent lévő kdz fájlok csak recovery engedélyezettek azaz lehet rájuk telepíteni a recovery menüt. Gyárilag ez tiltva vagyon. Az újabb verzió kék fastboot képernyővel rendelkezik. Az összes magyar rom amit az oldalon találtok már ezzel készült. (v20hunmod.kdz, v20bhunmod.kdz).
A recovery menüt fastboot módból lehet telepíteni (kék vagy fekete képernyő). A fastboot használatához szükséges , hogy a fastboot mód driverei telepítve legyenek. Ezt a win7 (32bit) a windowsupdate siteról letölti és telepíti. XP alatt a pdanet drivereit használtam. Linux alatt pedig az udev szabályok beállítása után használható.
Úgy látom a fastboot mód driverei sok gondot okoznak , ezért csinálok majd egy szkriptet ami adb-n kersztül telepíti a recovery menüt.
A black és white romok telepítéséhez szükséges a recovery menü.Rootolni viszont nem kell.

(#85) bagyusz válasza joestone (#84) üzenetére


bagyusz
őstag

Hűha akkor viszont elnézést mindenkitől :)) .
Joestone

Az általad készített romot teljes mértékben egyénre szabható, gondolom jó sok órádba került ;) .a full app2sd class 6 sd kártyán egész jól működik, class 10-ről nem is beszélve.
Egy kérdés, hogy update-script hogy lehet készíteni?

(#86) joestone válasza bagyusz (#85) üzenetére


joestone
addikt

Az update-script speciális formátumban készül . alapul veheted a blck romban találhatót(meta-inf mappa is kell).az update.zipet aláírással kell ellátni , hogy telepíteni lehessen.

[ Szerkesztve ]

(#87) bagyusz válasza joestone (#86) üzenetére


bagyusz
őstag

META-INF tudok készíteni signapk val, csak az update-scriptel van bajom. 2.2.1 romot szeretném megcsinálni updete nek.

(#88) joestone válasza bagyusz (#87) üzenetére


joestone
addikt

van már update.zipes verzió :
Nézz körül a fórumon :
http://itcafe.hu/tema/re_lg_optimus_gt540_android_olcson_gyorsan/friss.html

(#89) virion


virion
csendes tag

Hello!
Segítségeteket szeretném kérni!
Black ROMot szeretnék a telomra. Eljutottam odáig, hogy feltettema V20bhunmod.kdz-t.
Be is jön a fastboot mód kék képernyője. Ha rádugom a gépre eljut odáig, hogy:
fastboot: processing commands. Ugyanekkor az eszközkezelőben megjelenik az
ADB interface. Ennek ellenére fastboot flash recovery recoveryswift.img parancsra
admwinapi.dll-t hiányolja.
Órák óta keresem a megoldást a fórumokon és törlöm-telepítem a drivereket ,de nemsikerül, elakadtam. PLs Help!

2.3.4 RC2

(#90) dombila


dombila
senior tag

Szia Joestone,

Már több fórumban megkérdeztem, de sehol nem kaptam egyértalmű választ, viszont a leírásodban látom, hogy a te telefonod is szolgáltató függő volt (Voda).

Az autorootapp2sd használható SIM lock-olt készüléken is? Unlock nélkül is root-olható egy ilyen készülék? (Ez épp T-Mobile-os)

(#91) joestone válasza dombila (#90) üzenetére


joestone
addikt

persze, semmi köze a simlocknak a roothoz.minden működik (root, app2sd,egyedi rom) de csak a függő szolgáltató kártyájával használhatod(tmo).

(#92) Laci5224


Laci5224
csendes tag

Nekem is ugyanazt írja ki mint a 62. hozászoló-nak. Már 1 hete próbálkozok vele nem sok sikerrel.
felraktam minden drivert a telefont felismeri a gép. Nem tudom mi lehet a gond.
Valamiért elakad a frissités.
Kérem a hozzáértők segítségét.

(#93) joestone válasza Laci5224 (#92) üzenetére


joestone
addikt

Kapcsold át download/emergency módba a telefont (hangerő le és bekapcs), hagyd a windowst felismerni az eszközöket. Indítsd el az updatert a diag helyett emergency -t válassz ki és mehet az install.

(#94) Laci5224 válasza joestone (#93) üzenetére


Laci5224
csendes tag

Köszönöm a segítséget sikerült most már 2.1-el tolom. Mintha 1 kis lassulást fedeztem volna fel az új rendszerben. Nem baj majd megpróbálkozok a proci túlhúzásával.

(#95) Laci5224


Laci5224
csendes tag

Üdv
1.6-ról sikerült a frissités Recovery engedélyezett V20B Magyar ROM-ra. Ara pedig tökélesen fel tudtam rakni az OverCock programot. Nagyon egyszerű volt, a Black rom feltelepitése nem sikerült mivel nem tudtam felrakni a recovery modot de jobb is így. Setcpu progival felhúztam 806mhz-re és tökéletesen ketyeg, nem volt még fagyás és sokkal gyorsabb a telefon. Avit is gond nélkül lejátsza a menüben pedig hihetetlen gyorsulás t vitt véghez stb.
Köszönet a programokért. Jó hagy valaki így foglalkozik a Magyar gt540 tulajokal.

(#96) lggt540user


lggt540user
csendes tag

Tiszteletem mindenkinek!

JoeStone gratulálok a munkádhoz! :C
Szeretném megköszönni,(azt hiszem mondhatom) mindannyiunk nevében,hogy te nem pusztán egy olyan ember vagy,aki képes megtenni ezeket,hanem önzetlenül közzé is teszed!
Igazán nagyra értékelem! :K
Lenne egy kérdésem,ami nem nyilvánvaló számomra,nevezetesen,hogy ha root-olom a telefont és letörlök róla gyárilag telepített játékot stb...,akkor ha kikapcsolom a root-olást és elindítom a "Gyári adatok visszaállítása" alkalmazást nem lesz nyoma a tevékenységemnek?A Gyári beállításokat hol tárolja az Android?Vagy MyBackup-al kellene egy mentést csinálni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
U.I.:Gyári V20A sw van rajta,és T a szolgáltatóm.

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#97) joestone válasza lggt540user (#96) üzenetére


joestone
addikt

Ha gyári appot törölsz akkor a nyomaidat csak úgy tudod eltüntetni ha azokat visszateszed . Vagy törlés előtt átrakod a törlendő fájlokat az sd-re vagy újrarakod a romot manuálisan.
A rootolás nyomait az unroot teljesen leszedi , az autorootapp2sd eltávolítás menüpontja pedig az app2sd nyomait tünteti el.
A gyári beállítások visszaállítása csak a /data és a /cache partició tartalmát törli a /system particióhoz nem nyúl. Magyarul az csak a felhasználói beállításokat távolítja el de nem rakja vissza a /system/app mappából törölt appokat.

(#98) lggt540user válasza joestone (#97) üzenetére


lggt540user
csendes tag

Köszönöm a gyors és kimerítő választ!

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#99) toto33 válasza lggt540user (#98) üzenetére


toto33
csendes tag

Üdv!
Grat neked ,és mindenkinek ehhez a nem kevés munkához!
Kérdésem a következő ,segedelmetekkel már pár hete fent van a "görög 2.1"tökéletesen fut fagyás és zrika mentes ,találtam rá utalást ,hogy a tulhuzott kernelt fel lehet rakni külön is de nem találtam a mikéntjét!Találtam overlock .letöltést a blogban de ott mintha azt irtad volna ,hogy a Görög alapú romokhoz nem jó nem szeretném ujratelepíteni a telót mert most faján mükszik viszont egy kis gyorsulás jót tenne neki!

Köszi a segítséget!

Üdv! toto33

"minde kici occó öccá"

(#100) toto33 válasza toto33 (#99) üzenetére


toto33
csendes tag

Bocsi természetesen joestonnak szólt az üzenetem:)))

"minde kici occó öccá"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.