Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) matthew006


matthew006
csendes tag

Sziasztok..Nem tudom hogy hiba e vagy csak én nem értek hozzá de nem sikerült szinkronizálni a 2.3-at a facebook-al vagyis a névjegyeket nem tudom leszedni face-röl.gmail szinkron megy....minden gond nélkül megoldás valaki?vagy ez csak azért van mert béta a 2.3? elöre is köszönöm

(#552) apaszka


apaszka
veterán

Joy!
Miként áll a 2.3? Már múlt hétre ígértél frissítést!?
Igaz nekem már nem aktuális,mert nincs telóm sem ami jó! De sokan várják biztosan!?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#553) buktagt540 válasza apaszka (#552) üzenetére


buktagt540
senior tag

Igen,apaszkának igaza van,már várjuk a frissítést! :D

(#554) dekor


dekor
újonc

Sziasztok!
Kipróbáltam Joestone romjait, elég jónak tűnnek, tetszenek is, de szeretném kipróbálni a cyanogen 7-et is mert arról is sok jót hallottam. Szóval letöltöttem innen a recovery-ból való telepítéshez szükséges dolgokat. A SwiftDroid_v1.9_recovery.zip nevű csomag tartalma:
- recovery_clockwork_3.0.2.4_swift.img
- update-cm-7.0.0-GT540-MUR4IK-signed.zip
Ha jól értelmezem a .zip telepítéséhez a 3-as recovery kell nekem viszont a 2.5 van fenn.
A kérdésem az lenne hogy hogyan tudom felrakni a .img kiterjesztésű fájlt? Gondolom ehhez flashelni kell de azt nem tudom hogyan kell. Kell valami extra progi vagy a telóhoz speckó rom vagy ilyesmi? Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#555) WRC1


WRC1
csendes tag

MEGPRÓBÁLTAM FRISSÍTENI A TELÓMAT,ÉS LEFAGYOTT,ÚJRAINDÍT,ÉS CSAK AZ LG FELIRAT JÖN BE.PLZ MIT CSINÁLJAK?

(#556) apaszka válasza WRC1 (#555) üzenetére


apaszka
veterán

Ugye nem Vodás vagy? :W :O

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#557) Makra01


Makra01
csendes tag

Sziasztok!

Nekem most csak annyi lenne a kérdésem. Mi az a program, ami diagramokat csinál a tesz eredményemről

üdv.:
Makra01

(#558) Makra01 válasza apaszka (#556) üzenetére


Makra01
csendes tag

Én is vodás vagyok de nekem semmi bajom nem volt még vele.

WRC1: olvass vissza egy kicsit valaki más is járt már így és megoldották a problémát kérdezt meg őket.

(#559) apaszka válasza Makra01 (#558) üzenetére


apaszka
veterán

Majd ha szervizre lesz szükséged ,lesz!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#560) trojaifalo válasza apaszka (#559) üzenetére


trojaifalo
újonc

Hali
Valaki tudna linkelni ide egy weboldalt ahol le lehet tölteni az android 2.2 ?
Előre is köszönöm

(#561) buktagt540


buktagt540
senior tag

felraktam a 2.3 ,de nekem is kilép a böngészőkből.ez miért van? :O ...megy vissza a black rom.

(#562) apaszka válasza trojaifalo (#560) üzenetére


apaszka
veterán

http://www.talkandroid.com/12938-download-install-froyo-manually-on-your-droid-incredible/

elsőre ezt találtam!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#563) joestone válasza buktagt540 (#561) üzenetére


joestone
addikt

a 0403 készült verziót rakd fel abban már nem lép ki a böngészőből . (ebben a menü gomb hibát feljtettem benne , azaz a menu gomb feloldja a képernyőzárat)

Nagyon el vagyok foglalva a munkám miatt , de amikor van egy kis szabad időm dolgozom a 2.3 -on. Ha lesz újabb hibajavítás publikálásra kerül az új verzió.

(#564) matrixxl


matrixxl
újonc

Felraktam a 2.3- at xperia x8-ra recoveryvel és ki be kapcsol a teló. Tudna vki segíteni?

(#565) apaszka válasza joestone (#563) üzenetére


apaszka
veterán

És ennek a linkje?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#566) Overhaulin


Overhaulin
csendes tag

Hello kedves Joestone. Ha nem lenne nagy kérés. E-mail címemre tudnál egy "szájba rágós" recovery mód telepítés leírást küldeni?

(#567) Overhaulin


Overhaulin
csendes tag

Vagy akárki aki ezen túl van, vagy sikerült neki megcsinálni. Vki segítsen pls. Köszi. :))

(#568) Overhaulin


Overhaulin
csendes tag

És tudnál linkelni mindent hogy honnan töltötted le? Bocsi, de nagyon kezdő vagyok a témában. Sorry :DD Bocs hogy ennyit írok, de legfőképpen a recovery telepítésével van problémám. Le tudnád írni hogy mikor mit kell csinálni, és mikor mit kell a telóval csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#569) Reco25


Reco25
csendes tag

Sziasztok!
Először is új vagyok itt nemrég regiztem, de rengeteget tanultam a hozzászólásokból és JOESTONE leírásaiból. (Ezer köszönet érte mindenkinek, de főképp joestonak)
Én is átalkottam Gt540-esem, egy részét az itt leírtakból egy részét máshonnan(programok szintén vegyes helyről). Elsőnek joestone blogján kezdtem bogarászni és ráleltem minden szükséges információra ami telefon átalakításához kell. Sok időbe telt mire minden kép összeállt a munkamenetről, volt h magamtól volt h másmilyen segítséget kellett kérnem.
Már sajátom illetve 1ik ismerősöm telefonját is moddoltam. De fennakadtam egy problémán amit nem tudok semmilyen módon felderíteni. A magam illetve ismerősöm telefonjával szerencsénk volt. mert mindkettön telefonja Vodás volt.

Kövben folytatom h ne legyen 1ben ekkora regény :)
(végül is innen kezdődik szakmai része)

(#570) Reco25


Reco25
csendes tag

Akkor bele is kezdek a második fejezetbe.
Először is az lenne a kérdésem h Joestone által feltöltött Recovery engedélyezett V20B Magyar ROM, kártyafüggetlen Rom e?( baromi sok hozászolást elolvastam az oldalon és nem leltem választ a kérdésemre). Mert én Vodás télóra telepítettem és ott ugye Voda tiszta sor, de mikor bepróbáltam egy T-s kártyát nem-írt ki semmit a telcsi (h érvénytelen kártya meg stb) hanem csak épp a hálózatot nem találja. (Mondjuk nekem a Cyanogen7 van rajta, lehet befolyásolhatja?) Beállitásoknál-->Vezetéknélkül és h.b-->Mobilhálózatok. Ott ügye kidobálja az összes szolgáltatót. Próbáltam manuálisan és automatán is érzékeltetni a kártyát(szolgáltatóját), de nem csinál semmit. (hosszabb időn keresztül benne hagytam a kártyát, akkor se. sőt újraindítás után se.) A másik h ha 1 T-s mobilra rakom fel a romot akkor az "vodás lesz"(vagy független?) vagy ugyan úgy csak a saját szolgáltatóját ismeri fel, vagy egyiket sem. S ha nem független akkor hasonló(recoveryzett magyar) romot lehet e találni függetlenben.( Ha egyáltalán a romon múlik e a függetlenség. Ez még kicsit homály de gondolom.)

Eme témában szeretném segítségeteket kérni. (azért nem Joestonak írtam mert gondolom 1001dolga, és a sok kérdésre nem győz válaszolni.)

Válaszotokat és kiigazításotokat előre is köszönöm!

Phone: LG GT540 Optimus OC'd @ 825MHz
Rom: 2.3.3 SwiftDroid Project/CyanogenMod 7
Kernel: 2.6.29 build #298
Memory: Kingston SDHC 4GB Class 4

(#571) milu44 válasza Reco25 (#570) üzenetére


milu44
aktív tag

A v20bhunmod rom szolgátató független.
De amint felraktad a cayogen modot törlődött a v20bhunmod rom.
A telefonodnak kell kártya függetlennek lennie ahhoz hogy másik szolgáltató kártyáját is tudd benne használni.
T-mobilos romot nem tehetsz vodás telóra például.
De a v20b független és a 2.3-a is joestonénak.
Innentől csak a telefont kell függetleníteni hogy teljesen független telefont kapjál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#572) joestone válasza Reco25 (#570) üzenetére


joestone
addikt

A kártyafüggetlenség nem a romokból jön. A v20bhunmod az egy sima magyar rom amelyik nincsen egyik szolgáltató-ra sem szabva . Bármelyik romot is teszed fel a telefonra a készülék alaplapján beállított szolgáltató kártyáját fogja csak elfogadni.
A szolgáltató romverziók annyiban mások , hogy esetleg tartalmazhatják a szolgáltató speciális egyedi beállításait (email , stb) és persze a kinézet is a szolgáltatóra van szabva . A t-s rom pl t logóval indul ,de ugyanúgy használható vodás telefonon is.

(#573) apaszka válasza joestone (#572) üzenetére


apaszka
veterán

Erre mit szólsz? Nem lehet kiiktatni,felfedni?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#574) Reco25


Reco25
csendes tag

Köszönöm a segítséget, milu44 illetve külön joestonak is h tudtatok válaszolni a kérdésemre. Sokat segítettetek vele így már bátran tudom alkalmazni más szolgáltatói készülékeken is mindenféle aggály nélkül, az itt tanultakat
.
De viszont még lenne kérdésem: A recovery menüben ugye a beckup and restore alkalmazás alatt a beckup parancsal tudom menteni az éppen használt romot(módot) az Sd re!? Ha felteszek új modot és nem működik vagy nem stabil(stb) akkor utána azt tudom visszaálítani a restore-val amit beckup-oltam az sd re, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#575) Reco25


Reco25
csendes tag

apaszka érdekes amit észrevettél!

(#576) trojaifalo válasza Reco25 (#575) üzenetére


trojaifalo
újonc

hali
vki mondja már meg nekem hogy a flash player 11-et kéri a videok lejátszásához a neten de
az csak android 2.2 re megy rá és ugyebár 2.2 erre niincs
hogy tudnám ezt megoldani hogy lejátsza?
elöre is köszi

(#577) trojaifalo válasza Reco25 (#575) üzenetére


trojaifalo
újonc

hali
vki mondja már meg nekem hogy a flash player 11-et kéri a videok lejátszásához a neten de
az csak android 2.2 re megy rá és ugyebár 2.2 erre niincs
hogy tudnám ezt megoldani hogy lejátsza?
elöre is köszi

(#578) swanton


swanton
csendes tag

üdv mindenkinek. elõször is gratulálok joestone-nak a sok ujdonságért. szeretnék segitséget kérni a telefonom (lg gt540) 2.1es rendszer frissitésében. már rengetegszer elolvastam ezt és sok hasonlo oldalt de sehogyan sem tudom frissiteni. olyan szinten amatôr vagyok hogy még elrontani sem tudom. ha valakinek van valami jó leirása vagy youtubeos videoja ezzel kapcsolatban olyan nyomiknak mint én az legyen kedves ossza meg velem is. annyit kèrdeznék még hogy ezen a verzion müködik e a flash player.elöre is köszönöm a segitseget.:R

(#579) milu44 válasza Reco25 (#574) üzenetére


milu44
aktív tag

Reco25:
A 2.3-as rendszert kell restorebol telepíteni.
A többit símán recoveryből kell.
A backuppal mented a jelenlegi rendszered SD-re.
A restoreval pedig visza állítod.

apaszk:
Idáig is tudtuk hogy a google gyűjt adatot rólunk.
De azt tudtad e hogy szinte minden weboldal gyűjt rólunk adatokat?

trojaifalo:
Bocsi de én nem használom a flasht így nem tudok neked segíteni.
De a flash videókat nálam a videólejátszóban külön nyitja meg.

swanton:
http://logout.hu/bejegyzes/joestone/joestone_lg_gt540_optimus_muvei/hsz_370-370.html#rel_msgs
A linkelt hozzászólásban mindent összeszedtem egybe és ajánlom hogy a segédletek amik ott vannak azokat olvasd el mert nem hosszúak de televannak képekkel amik segíthetnek neked.

Ha valami van akkor én is szívesen segítek amint tudok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#580) St3ven válasza milu44 (#579) üzenetére


St3ven
addikt

Ööö... én még nem csináltam ilyet (de nagyon készülök rá, ha meglesz az új 2.3), azért kérdezem: a "restore" lehetőség az nem a "recovery"-ben van? Hogy értetted a következőt?:

A 2.3-as rendszert kell restorebol telepíteni.
A többit símán recoveryből kell.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#581) swanton


swanton
csendes tag

először is milu44 köszönöm a választ. de lenne még egy csomó kérdésem:
1) a 2. lépésnél szépen elinditom a telot download módban, azt irja ki hogy "Download Mode". oké de amit linkeltél az jön hogy: "Elvileg a driverek készen is vannak." de ezt honnan tudom. ja és eközben azt is próbáltam hogy pc suite-al próbálom csatlakoztani de nem ment mert azt irta h telefon nem található.

2) a 3. lépést gondolom kihagyhatom mivel nekem alapból 2.1 van rajta

3) az egész 4. lépés. a v20bhunmod telepitése

egyenlőre "csak" ennyi kérdésem lenne
köszönöm a választ

(#582) joestone válasza swanton (#581) üzenetére


joestone
addikt

1. Az eszközkezelőből tudod , hogy a driverek rendben vannak-e. A pcsuite ne fusson manuális flashelés közben.

Ha már 2.1 van a telón mehet a v20bhunmod.kdz. Aztán meg a recovery menü telepítés.

(#583) swanton válasza joestone (#582) üzenetére


swanton
csendes tag

OK köszi. mar csak a v20bhunmod és a recovery telepites erdekelne

(#584) milu44 válasza swanton (#583) üzenetére


milu44
aktív tag

A recovery telepítés az 1 klikkes recoveryvel a legegyszerűbb.
A v20bhunmod-hoz van telepítési segédlet és ott leír mindent hogy hogyan és mivel telepítsd fel.

St3ven:
A 2.3-at recoveryből kell telepíteni a restore menüpontal.
A többi romot (pl 2.1 1.3b04 Black rom) recoveryből install zip from sdcard menüvel lehet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#585) Reco25 válasza milu44 (#584) üzenetére


Reco25
csendes tag

Köszönöm h válaszoltál, fentebb található kérdésemre. Minden tiszta sor. :) :R

(#586) apaszka válasza Reco25 (#575) üzenetére


apaszka
veterán

Ez ellen mit lehet tenni?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#587) St3ven válasza milu44 (#584) üzenetére


St3ven
addikt

Ah, köszi, így már világos! Tehát ez akkor azt is jelenti, h pl. a 2.3-at ki kell csomagolni, míg más romokat zip-ként kell az SD-re rakni.

Lassan összeszedem a bátorságot, h feltegyem a 2.3-at, még egyszer kösz, h felvilágosítottál. :)
Látom, Neked az van fent, hogy bírja az akksi?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#588) bajszosmagnu


bajszosmagnu
újonc

Sziasztok.

Software frissítés közben kapcsolódási hiba történt. Most meg sem mozdul bekapcsolás után csak LG logoig jut.
Kérlek segítsetek!!!

(#589) swanton


swanton
csendes tag

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!! végre sikerült feltennem a black romot és az app2sd-t (asszem). már csak annyi kérdésem lenne hogy az normális-e hogy a telo a (firmware verzió-nál) még mindig 2.1-es verziot ír? bár ez igazából lényegtelen. szóval van-e flash player erre a verzióra és hogy a processzor most akkor gyorsabb lett-e?

(#590) milu44 válasza St3ven (#587) üzenetére


milu44
aktív tag

Az összes romot zipként rakod az SD-re és telepíted.
A2.3 egy backupp egy frissen telepített rendszerről így ezt ki kellcsomagolni és a backupp mappába berakni az SD-n és restoreval telepíteni.
Ha restorebol telepítesz akkor előtte csiálj menteést(backup) a jelenlegi rendszeredről mert így létrehozza az SD-re a szükséges mappákat a Restorezéshez.
Én tesztelem a 2.3-at majd ha kijön a javított kamerás változat akkor fogom használni rendszeresen, de 1 hétig használtam és nálam nem volt gond az aksival.

swanton:
A 2.3-as rendszerét joe még nem nevezte el.
Az 1.304a egy ojan rendszer mint a telódon van gyárilag és azokkal az appokal csak pluszban máshogy néz ki és a proci is húzva van(amit set cpu-val állítani is tudsz) plussz rootoltis, "2.1-es rendszer"
Az 1.304b egy teljesen csupasz rendszer nincs semmi feleslees program rajta így te döntheted el mit szeretnl rá tenni.
Itt a módosítás a proci felhúzva plusz rootolt és egyedi kinézet. "2.1-es rendszer"
Így tehát a black romnál természetes hogy 2.1-et ír.
Flasht nekem külön lejátszóba nyitja meg(videókat).
De én nem szoktam netezgetni rajta, csak marketot használom meg a GPS-t, és msn ,skype.
Ja és a proci húzva van alapból 600Mhz-ről 700valamennyire nem emlékszem de set cpu-val még tudsz húzni rajta vagy csökkenteni.

bajszosmagnu:
Download módban még újra próbálkozhatsz.
A netes frissítést mindenki ellenzi mert sok teló behal rajta.
A szoftver frissítést csináld meg manuálisan, van leírás itt joe blogján a frissítésről.
Csak ne a v20bhun-mod ot rakd fel hanem a szolgáltatód legrissebb romját, ami a frissítési segédletben linkelve is van hogy letudd tölteni.
Ez KDZ-s frissítés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#591) tokim válasza milu44 (#590) üzenetére


tokim
csendes tag

Biztos hogy húzva van a proci az 1.3-as black romokban? Nekem 600-on van a processzor és a set cpu-t le sem engedi tölteni a market.

(#592) milu44


milu44
aktív tag

apaszka:

Minden cég gyűjt adtokat rólunk ez még talán a jobbik eset mert csak azt nézi merre jár a telefon és hol kapcsolódik wifihez.
De majdnem minden weboldal megjegyzi hogy mikor mit írtál be, mire kerestél rá, mit vásároltál és még sok egyéb információ.
Így tehát ha nem tud az ember róla akkor nem zavaró ugye.
De ha már egtud 1-2 dolgot akkor már idegesítő hogy az ember nem élhet nyugodtan mert mindenhol róla gyűjtenek adatokat.
Mellesleg más oprendszerek is ezt csinálják. :D

tokim:
Biztos hogy húzott mert nekem is most az 1.3b04 van fenn a telómon set cpuval néztem és 787 MHz-en üzemel a procim.
Vannak más procihúzó progik is amivel ellenőrinzi és állítani is tudod.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#593) St3ven válasza milu44 (#590) üzenetére


St3ven
addikt

Nagyon köszi az infókat!

Remélem menni fog a telepítés gond nélkül, nameghogy jól muzsikál majd a 2.3. :D

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#594) milu44 válasza tokim (#591) üzenetére


milu44
aktív tag

tokim:
Most néztem meg a CPU Master nevű progival is tudod állítani a proci sebességét. :D

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#595) milu44 válasza St3ven (#593) üzenetére


milu44
aktív tag

Szívesen. :D

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#596) tokim válasza milu44 (#592) üzenetére


tokim
csendes tag

Köszönöm a választ!
Nekem az elixir szerint "tartomány:122,9-600"
A set cpu-t honnan tudom beszerezni? Kell még valami a proci állításához?

(#597) trojaifalo válasza tokim (#596) üzenetére


trojaifalo
újonc

hali
szeretném megkérdezni hogy a 2.3.1 es romon benne van-e a flashplayer
mert nekem az fontos lenne hogy lejátsza az internetes játékokat a telón elöre is köszi a választ

(#598) milu44 válasza tokim (#596) üzenetére


milu44
aktív tag

Mijen romod van akkor?
Mert black rom alapból húzott procis.
Amúgy egy másik kernel kell a procihúzáshoz ami te is feltusz rakni.
Itt van joe blogján.

trojaifalo:
Nekem 2.1-en nem mennek a flash játékok most próbáltam ki.
Milyen flash játékkal szeretnél játszani? :D

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#599) trojaifalo válasza milu44 (#598) üzenetére


trojaifalo
újonc

szia milu
én a baratikor.com on szeretnék játszani

(#600) tokim válasza milu44 (#598) üzenetére


tokim
csendes tag

Joe 1.3b04 rom van a telómon. Úgy olvastam (de lehet, hogy félre értettem), hogy az 1.4.2.1-ben van új kernel, amiben lehet húzni a procit.
Leszedtem a cpu mastert a marketről. 245-600 között mutatja a processzorom sebességét. És csak lefelé tudom állítani a csúszkán, 600 fölé nem (bár ehhez lehet, valami beállítás is szükséges, amit nem ismerek)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.