Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Lidl válasza milu44 (#398) üzenetére


Lidl
senior tag

Hello,

Megcsináltam már az egyest, remélem jó lesz vele.

Vírustól nem tartok, mert igazából nem csináltam vele semmi olyat, amitől megfertőződhetett volna.
Az sd kártya vadi új, talán nem rossz, de persze lehet. Csak akkor talán hamarabb előjönne és utána sem menne a dolog pár napig.
Na igen, progit sajnos nem tudom kizárni.
Most majd figyelem, hogy miket csinálok vele, hogy ha előjön a hiba végig tudjam nézni, mi történt.

Köszi a tippeket.
Lidl

(#402) apaszka válasza milu44 (#400) üzenetére


apaszka
veterán

JA!
És előre lehet tudni ,hogy hova lehetséges telepíteni?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#403) apaszka válasza apaszka (#402) üzenetére


apaszka
veterán

Rájöttem! 14 megánál feladja!
Az OTP-s widgetet sem engedi felrakni már! :O :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#404) Bega76


Bega76
csendes tag

sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy Joestone-nak csak azok a romjai vannak amik itt találhatóak, vagy vannak más honnan is letölthető romok! Válaszokat előre is KÖSZÖNÖM!

(#405) milu44 válasza Lidl (#401) üzenetére


milu44
aktív tag

Ami még eszembe jutott utólag hogy lehet gyári hiba is.
Sokan panaszkodnak hogy nem mindegy a gt540-nek hogy milyen memóriakártyát veszünk bele.
Amúgy itt a blogon joestone leírásai végén van egy másik fórumhoz link ott szoktunk foglalkozni a gt540-es telóinkal.
És lehet valakinek volt már ugyan ilyen problémája az tudna még segíteni neked.
Ott is használhatod ezt a neved és jelszavad nem kell újra regisztrálnod.

apaszka:
Telepítés után megtudod hova rakja 2.3 alatt.
De van olyan hogy nem oda telepíti de ha kiválasztod az alkalmazások közt akkor van olyan hogy áthelyezés sd-re.
(Persze ha rá lehet bökni csak akkor.)

Bega76:
Joestone ezen az oldalon jelzi elsőnek ha van új/újabb romja.
Igen csak ezek vannak neki.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#406) öreglala


öreglala
újonc

Sziasztok!
Köszönöm segítséget!
Egy kérdés:

néha a telóm bizonyos wifi- kapcsolatokban a következőt írja ki: ip cím: 10.0.0.29
ami persze nem jó. Csak néhány hálózaton csinálja ezt. Valamit elállíthattam?
Máshol viszont tökéletesen megy.

Ötlet valakinek?

(#407) milu44 válasza öreglala (#406) üzenetére


milu44
aktív tag

Wifinél a router adja az ip címet a telefonodnak.
Ha a router 10.0.0.XX -re állították akkor te abban a tartományban kapsz ip címet.
pl:
10.0.0.01
10.0.0.02
10.0.0.03
10.0.0.04
stb.
Ha a te otthonid 192.168.0.1 és nem állítottál a routernek saját új ip címet akkor 100-as tartományban kapsz ip címet.
pl.
192.168.0.001
192.168.0.002
192.168.0.003
192.168.0.100
Mert gyárilag a routerek 100 kapcsolatra vannak állítva.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#408) apaszka válasza milu44 (#405) üzenetére


apaszka
veterán

Köszönöm! Nagyon vágod a témát!
Ha tudok segíteni,akkor szívesen segítek bár miben! Pl nekem Suzukis fórumom van,és most az olajcsere a sláger! 6500 ért Shell 5w40 est szűrőkkel munkadíjakkal, tudok! Móron igaz,de megéri Győriek is jönnek!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#409) Gerikee


Gerikee
újonc

Sziasztok!
Nemrég vettem a telefont és kicsit elakadtam. :(
Odáig stimmel h recovery telepítése, újra is indul a mobil, (előtte rámásolta sd kártyára a Black ROM-ot) De nem bíorm recovery módban indítani :( Ugye nyomok a Home gombot meg a bekapcsoló gombot de be is kapcsolódik és valami biztonsági mód jön be de nem az ami a pdf-be le van írva. Csak szimplán bejön a menü meg minden alulra meg oda van írva h biztonsági mód. Mit rontok el? Előre is köszi a választ :)

(#410) Gerikee


Gerikee
újonc

Ja a másik az hogy ha lecserélem A blackromra v. 2.3-as androidra jár valami veszéllyel?

(#411) milu44 válasza Gerikee (#410) üzenetére


milu44
aktív tag

1.frisítesz
1.6-ról 2.1 re.
2.
ha 2.1akkor felrakod az updaterrel a v20bhunmod.kdz romot
3.recoveryt telepíted
4.a kiválasztott romot felrakod recoveryből
Nagy léptekben így, és az útmutatóm alapján megtudod csinálni.

Mi az hogy mijen veszélyel jár a black vagy a 2.3-as rom?

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#412) Gerikee


Gerikee
újonc

Köszi a gyors választ. Azt hogy ha sikerül elrontanom (ügyes vagyok nagyon :D) akkor kb mi várható? :) Telefon nem működik v. mi? :) Js ás garanciát milyen mértékben befolyásolja ez?

[ Szerkesztve ]

(#413) Gerikee


Gerikee
újonc

Na akkor még egyet kérdezek :) Eléggé sürgős lenne :) Feltettem az app2sd-t elméletileg működik is egyetlen NAGY probléma vele az hogy kb 10 mp-nként "android.process.acore váratlanul megállt. Próbálja újra" Felirattal üzenetet :( Ezt hogy lehetne kiküszöbölni? :)

(#414) milu44 válasza Gerikee (#413) üzenetére


milu44
aktív tag

Garit bukod moddingolt rommal.
Otthol csak 1.6-ról 2.1-re frissítés ami engedett.
De mivel ez oprendszer mint az xp ezért elvileg nem volna szabad elbuknod a garit.
Mert ijen alapon ha új windowst tesznek gépedre akkor a garit bukod a gépre.
De ez hülyeség.
Így szerintem a garinak meg kellene maradnia.

Mióta írja azt a hibát.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#415) apaszka


apaszka
veterán

Olyan valami megoldás nem létezik,hogy programokat áttudjak helyezni a memókártyára! 2.3 nélkül?
Az IGO.Aura... pl sokat foglal,és már lenne kis helyem! Az app2sd fenn van,és gyári 2.1 es rom van rajta! Viszont helyem nincsen! Egyéb gondom nincs vele! Így hiába az okos telefon+nagy memkártya" ha nem lehet kihasználni! Mert én úgy gondolom,hogy a programok,és alkalmazások teszik naggyá a telefont,nem pedig ,hogy 30 film van rajta! / nekem egy sem/
Csak ennyi a bajom! :C Hogy nem jó a kamera,vagy nincs rádió ???? Nem érdekel! Alkalmazások fussanak !

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#416) milu44 válasza apaszka (#415) üzenetére


milu44
aktív tag

Class10-es memkarinál használhatod a full app2sd-t ami nagyon minimálisat hagy a telefonon. :))

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#417) Gerikee


Gerikee
újonc

A probléma leírása :)
Ártatlanul rámentem a full app2sd-re (2Gb-s alap kártya van benne) és elméletileg be is fejezte az adatok másolását mindent. Aztán ment a telónak a restart és mikor bekapcsoltam újra kapta a hibaüzenetet. Aztán mikor meguntam és eltávolítottam az app2sd-t akk normálisan működött újra. (előtte a Ext2-es partíciót megcsináltam a leírás szerint)

(#418) öreglala válasza milu44 (#407) üzenetére


öreglala
újonc

Köszönöm!

(#419) milu44 válasza Gerikee (#417) üzenetére


milu44
aktív tag

App2sd-től nem kellene ilyen hibát kiírnia.
Hanyas menüs app2sd?
Mikor felraktad az utolsó romot csináltál hard resetet?

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#420) milu44 válasza öreglala (#418) üzenetére


milu44
aktív tag

Szívesen.
De a márkát nagyon nézd meg hogy milyet veszel nehogy ne működjön, mert van olyan memóriakártya amit valamiért nem fogad el.
Ja és elég drágák a class10-es kártyák.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#421) apaszka válasza milu44 (#416) üzenetére


apaszka
veterán

http://www.4shared.com/file/p3TR1eih/autorootapp2sd.html

Innen szedtük le,és ez raktuk fel! Akkor nem is megy rendesen?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#422) apaszka válasza milu44 (#411) üzenetére


apaszka
veterán

Jön a 3 as
Akkor a 2.3 mal sietni kell ugye?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#423) apaszka válasza milu44 (#420) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem sem C10 es a kártyám,hanem ,,,,,nem is tudom! 8 gigás,és SDHC van írva rá!
De ha a 2.3 at felrakjuk,akkor az app2sd -t is fel kell,vagy amúgy is támogatja a kártyára telepítést!?
Holnap-holnapután lehet,hogy neki esünk felhúzni!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#424) öreglala


öreglala
újonc

Sziazstok!
Be lehet valahol állítani azt, hogy ha lekapcsolom a képernyőn a hangot, akkor rezgő módba menjen???

(#425) Gerikee


Gerikee
újonc

Szia!
4-es (full app2sd)
Romot még nem raktam föl csak a sima 2.1-es(gyári) van rajta. És azóta hibádzik amióta rajta van az app2sd. :)

(#426) Gerikee


Gerikee
újonc

Kipróbáltam az 1-es standar app2sd és müködik (nem kapok 1 hibaüzenetet se) de mikor Marketből le akarok tölteni valami azt írja h nem bírja mert nincs elég hely (Insuficcent storage avalibe). A teló memóriája 16 Mb még mindig szabad de ha msotmár az sd kártyára menti a játékokat ez nem lehet baj hiszen azon van 1.34Gb. Vagy mégis? :) Ötletek mit rontok el? :)

(#427) milu44


milu44
aktív tag

Előbb le kell mentenie az appot amiből telepíti magát de az előbb a telefonra kerül és mikor feltelepül akkor helyezi át.
Ha rossz menüs app2sd választotok a memóriakártyához akkor a hibaüzenetekre lehet számítani.
Nekem az 1-es menüs van a gyári kártyához és kb 20 telepített appal van 70MB szabad helyem.
class4-es és class 6 -oshoz a 2-es menüs ajánlott.
class 8-al ami ritka a 3-as ajánlott.
class 10-el a 4-es ajánlott.
SDHC kártyát class 4-től class 10-ig árulják így az SDHC feliratból nem lehet megtudni hogy class hanyas a memóriakártyátok.
A 2.3-as rom még béta így azzal még gondok előfordulnak.
A 2.3-as rom alapból memóriakártyára menti a programokat és játékokat ha a program vagy játék ezt engedi.
Ha minden igaz joestone majd trükköz valamit hogy amiket nem lehet memkarira rakni azokat is lehessen.
A 2.3-as rom fejlesztése egyenlőre szünetel mert joestonénak tönkrement a winchestere.

Ha valamit kihagytam akkor írjatok. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#428) milu44 válasza öreglala (#424) üzenetére


milu44
aktív tag

Nem ehet.
De ha behozod a tárcsázót és a # gombot hosszan nyomod akkor rezgőbe rakja és utána már ki is kapcsolhatod a képernyőt.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#429) milu44 válasza apaszka (#422) üzenetére


milu44
aktív tag

Ez a 3-as android tabletekre készült.
De majd átállítják hogy alkalmazkodjon a kijelző mérethez így használható lesz telefonon.
De ez csak az új 2 magos telefonokon lesz használható mert nagy a gépigénye.

Az app2sd megy rendesen de nem mindegy hogy üres telóra vagy telire rakod.
És az se mindegy hogy hanyas menüs app2sd-t használsz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#430) Gerikee


Gerikee
újonc

Köszi a válaszokat. Ha a processzor sebességét tolom kicist fölfele az is a gari elevsztésével jár?

(#431) milu44 válasza Gerikee (#430) üzenetére


milu44
aktív tag

Igen mert ahhoz módosított kernel kell.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#432) Gerikee


Gerikee
újonc

:( És 2 éves gari ideje alatt hány % az esélyem hogy (most vettem 2 hónapja) szükségem lenne rá? Vagy megéri a romot meg mindent letölteni mivel kevés esélyem van arra h kelleni fog a szerviz? :)

(#433) Gerikee


Gerikee
újonc

Ja a másik az hogy ilyet (androidos fejlesztés) honnan lehet tanulni? Mivel infós vagyok de órán még nem foglalkozunk ilyenekkel és érdekel a téma? :) (főleg h androidos telóm van) :D

(#434) milu44 válasza Gerikee (#433) üzenetére


milu44
aktív tag

Főiskolán linuxot tanulsz akkor tudsz androidra fejleszteni, mivel linux az alapja.
Akkora az esélye hogy elromlik mint minden elektroniai eszköznek így tehát a jó isten se tudja.
Lehet hogy még ma elromlik de lehet hogy még 8 év múlva sincsen semmi baja.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#435) Gerikee


Gerikee
újonc

Köszi akk még várhatok 4 évet (meg az érettségit) :)

(#436) öreglala


öreglala
újonc

Sziasztok!

Hogyan lehet letiltani a hozzászólás értesítő e-mailokat, mert egyszer kértem, azóta tele a postafiókom!

Köszi

(#437) apaszka válasza milu44 (#370) üzenetére


apaszka
veterán

Felratuk ez segítségével! Vagy is pár hibát találtunk közben! Pl lefelegomb! Nálam felfele jött be!
... De jó volt a leírás! Köszi!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#438) apaszka válasza apaszka (#358) üzenetére


apaszka
veterán

Felraktuk éjjel a 2.3 at ! Nagyon sokat küszködtünk vele,de nagyrészt a laptopom miatt! Mindig újraindult! Mikor leállítottam a vírusirtót,bejött valami! A fiamén csináltuk újra!
Első tapasztalatom!
Sajna 3x fagyott már,mi eddig még nem volt! A képernyő kalibráció hiányzik,mert csak fektetett módban lehet írni nagyjából! :W Amúgy nagyon jó a rom, Helyem is van 78 mega ,pedig az IGO is fenn van!
De azt hiszem megy vissza a gyári majd,mert ezek bosszantó hibák! Telefonálás közbeni fagyás ,majd töréshez vezethet! :Y És a fránya kijelzőm is ,pontatlan!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#439) milu44 válasza apaszka (#438) üzenetére


milu44
aktív tag

Próbáld ki a joe féle 1.3b04 black romot.
Ez egy tiszta rom nincs rajta semmi fölösleg.
Vagy az 1.3a04 black romot.
Ezen minden van mint a gyárin.

Mind a kettő black rom alapból rootolt.

Az egyik telómon a 2.3-at használom a másikon pedig az 1.3b04 black romot.

Igen a hard resetet elírtam elnézést.
Hangerő fel gomb + keresés gomb + házikó gomb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#440) apaszka válasza milu44 (#439) üzenetére


apaszka
veterán

Most nincs lehetőség rá,mert a winyóm vacakol! Újra kell raknom millió progit,és .....
Persze a teló jó lenne,de böngészés közben kilép a böngészőből? Miért???, Nem csak a gyáriból,hanem a dolphin,opera mini....?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#441) apaszka válasza milu44 (#439) üzenetére


apaszka
veterán

Pedig nagyon tetszik ez a rom! Mit csináljak???
1.3b04 black rom miben más mint amit felraktam?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#442) apaszka válasza milu44 (#439) üzenetére


apaszka
veterán

Ez a 2.3 alapul?
Nekem az miatt kellene,hogy simán lehet oda pakolni a progikat!
Viszont nem tudom miért lép ki alkalmazás használat közben! ?????, Netezés közben mindig kilép! De aztán más alkalmazásból is,de csak amelyik netet használ!?
Tudtok valamit rá?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#443) hunBlade


hunBlade
újonc

Sziasztok!

Kettő kérdésem lenne hozzátok:

1. Egy Kingstone 8gb MicroSDHC kártya van a gt540-emben (2.1 v20b) és a telefon folyamatosan eltávolítja a memóriakártyát. Használat közben nem, csak ha egy darabig nem használom a telót. :F A probléma annyira nem is lenne vészes, de ha rootolom a telefont és felkerül az app2sd, mivel a kártyára települnek az alkalmazások, amint eltávolítja a kártyát bekapcsolt állapotban, az öszes alkalmazás megnyekkenik és újratelepítésükre lenne szükség.
Ez a probléma lehet szoftveres? vagy lehet, hogy nem támogatja a kártyát? ( más telefonban nincs ilyen gond a kártyával)

A Black ROM :DD 1.2.4.1-el szemezek nagyon, szeretném feltelepíteni, csak ugye látom, hogy abba bele is van építve az app2sd, így a telepítése után folyamatosan fennállhat a fent említett probléma (ha nem szoftveres).

2. Ha felrakom ezt a romot, 2.3 :C -ra lehet majd frissíteni, amit most joestone :R portol? (LG azt írta vissza kérdésemre, hogy se 2.2-t se 2.3-t nem adnak ki a telefonhoz, így magamnak kell megoldanom ezt :((( | bár nem is bánom amennyi kavarás volt a 2.1 körül is :W )
A válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#444) apaszka válasza hunBlade (#443) üzenetére


apaszka
veterán

Írtál az LG nek ? Akkor én már nem fogok. Mi volt a válasz? Akár privibe is elküldhetnéd! Pedig holnap akartam őket megkérdezni,miért ez az otthagyás a GT540 eseken?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#445) milu44 válasza apaszka (#442) üzenetére


milu44
aktív tag

2.1-es romok:
1.3a04
1.3b04
Az 1.3a04 teljesen gyári appokkal van csak rootolt + egyedi kinézet + egyedi boot logo
Az 1.3b04 teljesen csupasz rom eltávolítva a fölösleges appok + egyedi kinézet + egyedi boot logo

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#446) apaszka válasza milu44 (#445) üzenetére


apaszka
veterán

Akkor felejtős! 2.1 volt az alap nekem! Így kaptam a Vodától! Hidd el nem jó! Már a programokat nem oda rakja,ahova én szeretném! Csak ennyi a baj vele!
Nekem már csak ez a bajom,hogy a böngészők kilépegetnek!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#447) milu44 válasza apaszka (#446) üzenetére


milu44
aktív tag

Miután felraktad a 3.2-at recoveryben nyomtál factory resetet?
Mert utána a gyárin kívül mindegyik böngésző működik.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#448) Gerikee


Gerikee
újonc

AZ lenen a problémám, hogy feltelepítettem egy system app törlőt. (Le akartam törlni az IwIW meg az ehez hasonló hülyeségeket amik csak indításnál lassítják a telót meg többször kell rányomni a "kill selected apps" gombra :D) De lehet valamit elrontottam mivel "com.google.process.gapps" hibaüzenettel indul a teló, és marketról csak a starting downlaod feliratig jut el. Tovább ne megy. :( Ötletek? :)

(#449) milu44 válasza Gerikee (#448) üzenetére


milu44
aktív tag

Egy olyan programot töröltél amit nem lett volna szabad. :(
Kell egy új romot telepítened.
Ha gyári romod van akkor olvasd át joe teljes leírását itt a blogon.
Vagy ha gyári a romod és nem akarod bukni a garit akkor vidd be szervízbe.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#450) apaszka válasza milu44 (#447) üzenetére


apaszka
veterán

Hát azt nem csináltunk!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.