Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) yohnsee


yohnsee
tag

Csak néhány dolog:
- Brumm megelőző piros led: meg merném kockáztatni, hogy az egy limiter (clip) és amikor Te bekapcsolt állapotban ki-be húzogatod a csatlakozót, akkor életbe lép.
- Az, hogy relé nem választja le a kimenetet, számomra is igen érdekes és egyben idegesítő is lenne, ha én használnám. Eddig akárhány végfokot építettem, mindbe került védelem, illetve egyszer egy RH Sound aktív hangfal erősítőjét javítottam, besírtam: rá van téve a hangszóróra egy TDA7294, kb. 3300uF pufferrel és egy 80VA! toroiddal. És ezt árulják 300/150W-osként. (Igen, a 150W-ot jelölik meg sinusos teljesítményként), persze a védelem ebből is kimaradt. A standby módot pedig ne keverjük ide, annak nem sok köze van a hangszóró be-kikapcsolásánál jelentkező tranziensekhez. Az annak az egyszerű következménye, amit már előttem is leírtak: nincs leválasztva galvanikusan a hangszóró az erősítő kimenetéről. Ebből adódik, hogy a potméter állásához sincs semmilyen köze.
- Leírtad, hogy a keresztváltási freki nagyon el van találva. Meg szeretném kérdezni, hogy ezt miként tapasztaltad? Hallottál, esetleg nem hallottál valamit e frekvencia környékén? Vagy méréseket végeztél, hanggenerátorral? Bocsi, nem kukacoskodni akarok, de pl. az én wharfedale hangfalaim kevésbé vannak eltalálva, mert mondjuk 3,9 kHz a keresztváltó frekvenciája?
Az, hogy a poti mennyi idő után kezd el sercegni, az a minőségétől függ. Egy alps poti ugyanúgy elkopik, mint egy gagyi 200ft-os kínai vacak, csak nem ugyanannyi idő alatt. És ez nem róható fel a gyártónak (JBL) sem pozitív sem negatív értelemben, mivel mozgó, kopó alkatrészről van szó.
Nem offenzívaként, hanem segítő szándékkal írtam, amit írtam, hogy jobban átlásd a dolgokat.
Szerk.: helyesírási hibák javítva

[ Szerkesztve ]

AVR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.