Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) plesotamas válasza szaszapi (#500) üzenetére


plesotamas
tag

Bizony!
Eddig nagyon fasza!
MI5s
MI5s Plusz


:DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#502) beyruth82 válasza plesotamas (#501) üzenetére


beyruth82
veterán

Megkaptam a heti 115 megás frissitést.Mi 5s plus.Köszönöm. :))

[ Szerkesztve ]

(#503) vikkboy válasza plesotamas (#501) üzenetére


vikkboy
tag

xiomi eu- hoz képest jobb szokott lenni a miui.hu rom? teljesen új vagyok miui témába, utoljára nexus s-en használtam miuit.

(#504) plesotamas válasza vikkboy (#503) üzenetére


plesotamas
tag

A magyar nyelven kívül nem vettem észre különbséget, biztos van, de valószínűleg nem nagy!

(#505) plesotamas


plesotamas
tag

Xposed ha netán valakinek szüksége lenne rá.
Tesztelve!

(#506) batabe válasza plesotamas (#488) üzenetére


batabe
senior tag

hello,

az ujjlenyomatolvasó sokat javult kijelentésed mihez képestre vonatkozott?
jelenleg eu stabil rom van a telón, és azért abban nem az igazi még. az aktuális eu developerben már sokkal jobb, vagy esetleg a global / miui.hu romokkal?

az biztos, hogy hamarosan cserélni fogok romot, csak az a kérdés, hogy melyik irányba induljak, mivel páromé a telefon, ő sem szereti, ha túl sokszor basztatom...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#507) plesotamas válasza batabe (#506) üzenetére


plesotamas
tag

Én csak weekly romot használok.
Ahogy a hozzászólásom elején írtam, idézem "jelenleg 6.12.22 rom" van fent ebben sokat javult az előző verziókhoz képest
(6.12.15, 6.12.8), mert a 6.12.22-el sokkal könnyeben le tudtam szkennelni az ujjlenyomatot feloldáshoz, mindössze pár másodperc, míg a régebbi verziókba percekig érintgettem mire sikerült szkennelni, a képernyőzár feloldásáról nem is beszélve.
Most a miui.hu 6.12.29 weekly van fent, ebben is már ugyan olyan jó mint a xiaomi.eu weekly 6.12.22 rom-ban,
gyors ujjlenyomat felvétel, 10-ből 9-szer felismeri az ujjamat.
Erre értetem hogy sokat javult!

[ Szerkesztve ]

(#508) batabe válasza plesotamas (#507) üzenetére


batabe
senior tag

Köszi, akkor ezek szerint mindegy... Lehet a miui.hu lesz a magyar nyelv miatt

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#509) szaszapi válasza batabe (#508) üzenetére


szaszapi
őstag

Mindenki más romot használ, én csak a miuihu romokat használtam az előző xiaomi készülékeimen is. Mindegyik kicsit különbözik, a magyar romban van egy-két plusz dolog pl az eu romhozhoz képest! Mindenki azt használja amelyik szimpatikus!

(#510) beyruth82 válasza batabe (#508) üzenetére


beyruth82
veterán

Global developer van mi 5s plusra.Teljesen magyar nyelű már hetente frissül....

(#511) mayerovits válasza beyruth82 (#510) üzenetére


mayerovits
tag

A global dev egy gyenge vicc miuihu és xiaomi.eu romhoz képest.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#512) ThorsHUN válasza mayerovits (#511) üzenetére


ThorsHUN
őstag

a miuihu rom hogy mukodik? hogyan frissul?

(#513) beyruth82 válasza mayerovits (#511) üzenetére


beyruth82
veterán

A miuihu a leggagyibb egyébként.

(#514) szaszapi válasza beyruth82 (#513) üzenetére


szaszapi
őstag

Miért is? A global sosem lesz teljes, egy vessző elírás, és máris nem fordul be a friss fordítás hétről hétre! :)
Hányan fordítják? Meddig lesz türelme annak a pár embernek?Ha nem lenne miuihu, akkor multiban sem lenne, mivel vagyula fordítása van abban is, és az ő engedélyével van magyar nyelv a készülékekben!

[ Szerkesztve ]

(#515) szaszapi válasza ThorsHUN (#512) üzenetére


szaszapi
őstag

felmész a miuihu oldalára, letöltöd, twrp alól felrakod, de ha nem szeretsz romolni, jelez hetente az OTA és frissíted!

(#516) beyruth82 válasza szaszapi (#514) üzenetére


beyruth82
veterán

Mi 5s plusra nincsen miuihu.A miuihu a global deven alapszik azt csiszolgatja a miuihu csapata.

(#517) szaszapi válasza beyruth82 (#516) üzenetére


szaszapi
őstag

Hát az alapokkal nem vagy tisztában az már biztos! Miuihu alapja a kínai developer! Nézz már fel a miuihu oldalára! A rom is ott van!

(#518) beyruth82 válasza szaszapi (#517) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen ebben igazad van.Akkor sem lehet jobb egy maréknyi lelkes amatőr magyar srác mint a globalt csináló profi kínai szakemberek.Maximum mi magyarok hiszünk ekkora baromságot....

(#519) szaszapi válasza beyruth82 (#518) üzenetére


szaszapi
őstag

Ebben is tévedsz! A global romot a hajadra kenheted, ha megunja az a pár ember a fordítgatást, ugyanis a kis kínai embereknek aztán nem lényeg hogy magyar nyelv benne legyen a global romban! Próbáld ki mindhárom romot, utána alkoss véleményt. A magyar rom alapja a kínai rom, tehát azok a kínai dolgok vannak kiszedve a romból, amik alapba nálunk nem is mennének. A global rom meg más.... de te látom nem tudsz elszakadni a globaltól, így használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#520) mayerovits válasza beyruth82 (#518) üzenetére


mayerovits
tag

Nálad az alapok hiányoznak. Xiaomi.eu és MIUI.hu mind china developeren alapul, annyi extrával, hogy minden olyan dolog ami európában nem működik, illetve ami a hivatalos romban felesleges azt kiszedik. Míg egy official china vagy global developer simán 1,3-1,5 GB, addig ezek a nem hivatalos romok 700-800 MB! Én veled ellentétben próbáltam már az összeset és akármelyik hivatalos rom a poros nyomába nem érhet ezeknek a "maroknyi lelkes amatőr" munkájának. Javaslom először próbáld ki, utána alkoss véleményt bármiről is.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#521) kovacs65 válasza mayerovits (#520) üzenetére


kovacs65
senior tag

Hi!
Akkor nekem lenne 1-2 alapozó kérdésem.
Ez az általad preferált eu-s ROM? [link]
Gondolom igen, mert a xiaomi.eu lapon van.
Itt van egy link [link], ami átirányít az androidfilehost.com oldalra.
Ha itt kiválasztom a Xiaomi-mnak megfelelő verziót, akkor azt rakhatom fel? (ez valóban 1 GB alatti)
Jelenleg egy webshopos tákolmány van rajta. Azt rootoltam, van rajta TWRP, BL nyitott.
Kérdés:
-ha a weekly-t rakom fel, lesz-e OTA frissítés,
-marad-e a root,
-marad-e a TWRP,
ha nem, akkor lehet-e újra rootolni, TWRP-t rakni, ezt meg kell-e csinálni minden OTA frissítés után?
A felrakás során tiszta lappal fogok indulni, vagy marad meg valami (külső SD-m nincs csak belső tárhely)?

THX

Az általad nem kedvelt global pedig ez? [link]

Mi Mix-em van, de szerintem az alapok-elvek ugyanazok.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#522) beyruth82 válasza mayerovits (#520) üzenetére


beyruth82
veterán

Azért próbáltam már anno redmi note 2-ön miuihu romot.Mi 5s plusra viszont nincsen és soha nem is lesz.

(#523) mayerovits válasza beyruth82 (#522) üzenetére


mayerovits
tag

Miből gondolod hogy soha nem is lesz? Mihelyt a fejlesztők beszereznek egyet, lesz rá build is.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#524) beyruth82 válasza mayerovits (#523) üzenetére


beyruth82
veterán

Még redmi note 3-ra sincsen nemhogy mi 5s plusra.Nem fognak beszerezni.

(#525) mayerovits válasza kovacs65 (#521) üzenetére


mayerovits
tag

Igen az az eu rom, érdemes weeklyt felrakni, de azt tudni kell, hogy ott nincs OTA, a frissítést mindig manuálisan kell hetente elvégezni. (Roppant egyszerű: Általában péntekenként adják ki, letöltöd a zipet, azt felmásolod a telefon belső tárhelyére, majd a telefonon levő updater appban kiválasztod a "Choose update package". Utána magától elvégzi a frissítést a telefon, rebootol és használható a rendszer.) TWRP megmarad, talán a root is, de ha esetleg mégse, akkor azt gyorsan újra el lehet végezni ha eltűnne. Semmilyen beállítás nem változik a heti frissítések után. Minden marad a régiben (TWRP, Root, Appok, Minden beállítás.) Eu rom felrakása mindig wipe-al jár, tehát friss telepítésként kell kezelni. Ami a hivatalos romokat illeti, nem mondom hogy használhatatlanok, sőt aki abszolút nem kíván bootloadert nyitni, illetve romolással foglalkozni, annak megfelelő lehet, viszont továbbra is fenntartom hogy eu és miuihu romok jóval magasabb szintet képviselnek. Nyilván mindenki azt használ ami szeretne, de azért jó tisztában lenni a lehetőségekkel, és a különböző romok minőségével.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#526) mayerovits válasza beyruth82 (#524) üzenetére


mayerovits
tag

Igazad lehet...

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#527) szaszapi válasza beyruth82 (#522) üzenetére


szaszapi
őstag

Én már írtam neked, meg 3 napja írtam hogy megjelent a miuihu rom Mi5s és MI5S Plusra is!

RN3-nál csak az MTK verzióra van miuihu, a snapdragonos verzióra valóban nincs!

(#528) mayerovits válasza szaszapi (#527) üzenetére


mayerovits
tag

Valóban, RN3-nál tényleg úgy van, ott tényleg valid lehet a global dev akinek feltétlenül kell a magyar nyelv.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#529) beyruth82 válasza szaszapi (#527) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen tényleg.Akkor szerinted a miuihu-s jobb mint a global?

[ Szerkesztve ]

(#530) szaszapi válasza beyruth82 (#529) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezt magadnak kell eldöntened, de majd meglátod más a fordítás is, mivel a miuihu-t egy ember fordítja saját ízlése szerint, a global-t meg páran...

(#531) mayerovits válasza beyruth82 (#529) üzenetére


mayerovits
tag

Egyértelműen. De ha mégse tetszik akkor visszateszed globalt és legalább elmondhatod magadról, hogy más lehetőséget is kipróbáltál, és a neked megfelelőt választottad.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#532) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerettem volna mi 5s plusra felrakni a miuihu-t de valami miatt elszállt a twrp és megint az a menü jön be recovery helyett mint amikor zárt volt a bootloaderem és se twrp se mi recovery menü.A miuihu-n található multitool segítségével ismét telepíteni akartam a különböző drivereket ki is írta hogy twrp telepítése sikeres de mégsem jön be az a menü.Ellenőriztem és a bootloaderem nyitva van tehát nem zárt vissza.Mi lehet a probléma?Tudnátok segíteni?

(#533) beyruth82 válasza beyruth82 (#532) üzenetére


beyruth82
veterán

Sikerült felraknom végül is.Köszi mindent!

(#534) beyruth82


beyruth82
veterán

Eddig minden rendben a miuihu-s rommal.Eltérés a global developertől,hogy néhány ikon máshogy néz ki(ez nekem nem tetszik mert az eredetik szebbek),fölösleges app pedig a global devben nem volt ebben pedig van azért(superSU,miuihu-s fórum,integrált sweftkey amit nagyon utálok mert a google billentyűzet sokkal jobb szerintem).A sweeftkeyt alig tudtam lelőni.Az integrált root sem jön be...Viszont a messenger app amit napi szinten használok global developeren szétlaggolta az agyát,használhatatlanul akadozott na ez most megszűnt.Siklik mint kés a vajon akármire is nyitom rá gyorsan hátha egy kis mikrolaggot sikerül kiprovokálnom belőle.Nem sikerült.Emiatt már biztos marad.Kíváncsi lennék,hogy xiaomi telefonok egy részénél miért laggol a messenger és csak is az?A rom hibája?Feltételezem mert miuihu-s romon nem laggol már....

(#535) alevan válasza beyruth82 (#534) üzenetére


alevan
őstag

superSUt ki tudod iktatni, ha a ROM telepítése előtt megnyitod a ROMot pl. egy 7zip-el, és kitörlöd a supersu mappát.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#536) White


White
tag

Szeretnék szoftvert cserélni a telón, mert még a spemall-os van rajta. Hogyan, milyen szöveggel kell bootloader nyitást kérni? Azt megtaláltam a mélyvíz leírásban, hogy mit ne írjunk, de ebből még nem tudom, hogy akkor mit kellene. Sajnos az angolságom eléggé korlátozott. :B

(#537) mayerovits válasza White (#536) üzenetére


mayerovits
tag

Nem kell túlgondolni, csak simán leírni az igazat, hogy európai felhasználóként eu romot akarsz felrakni, és ahhoz nyitott bootloader szükséges. Nekem ilyesmi szöveggel volt beadva, kb 5 nap alatt kaptam meg az engedélyt.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#538) beyruth82 válasza White (#536) üzenetére


beyruth82
veterán

Én teljesen sablonszöveget írtam mégis megadták 3 nap múlva.Kérném a bootloader nyitását.Ezt be a googlefordítóba és ennyi volt.

(#539) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sracok a mi5s es mi5s plusnak tenyleg ennyire gyatra, mosott kepei vannak keves fenyben?:(

(#540) beyruth82 válasza ThorsHUN (#539) üzenetére


beyruth82
veterán

Ennyire azért nem de tényleg gyenge mi 5s plus kamerája.HDR kevés fényben javít rajta sokat de ilyen árkategóriában azért én sokkal jobbra számítottam...

(#541) beyruth82 válasza ThorsHUN (#539) üzenetére


beyruth82
veterán

Kerestem képet amit sötétben csináltam.Tényleg nagyon gyatrák.Kritikán aluliak.Sajnos feltölteni nem engedi mert meghaladja a 3 megabyteot de az egyik még gyengébb mint ami a hsz-edben szerepel. :DDD

(#542) ThorsHUN válasza beyruth82 (#541) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Picit utananezve probald stereo modban, nagyon sokat javit rajta. A mi5s viszont mimdenhogy nagyon durvan mos magas ISO erteken

(#543) mayerovits válasza ThorsHUN (#539) üzenetére


mayerovits
tag

Hàt ezekkel a telefonokkal esti fotózàs csak àlvànnyal lesz szép. Ez főleg igaz a plusra, abban egy középkategóriàs szenzor van. Ha mégsincs àllvànyod, akkor próbàld minél stabilabban tartani a a kezed, vagy esetleg nekitàmasztani valaminek.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#544) mayerovits válasza ThorsHUN (#542) üzenetére


mayerovits
tag

1200-as iso-ig nincs nagy gàz, fölötte kezdődnek a problémàk. Viszont ha valaki nagyon ért hozzà, egészen jó képeket lehet vele lőni. 😀

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#545) beyruth82 válasza mayerovits (#544) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez a baj,hogy lehet variárli a beállításokkal és úgy biztos jobb kihozható de nekem lövésem sincsen hozzá.Most kipróbáltam stereo móddal hdr-el de úgy pocsék.Stereo nélkül hdr-el most sikerült egy jobbat lőni egész sötétben...
Szóval ez a variálgatás idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#546) mayerovits válasza beyruth82 (#545) üzenetére


mayerovits
tag

Szvsz nem létezik olyan esti körülmény, amikor a HDR pozitívan befolyásolná a végeredmény. A sztereó mód biztosan segít valamennyit, illetve még ki lehet próbálni a szürkületi módot, mintha az is javítana egy kicsit.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#547) beyruth82 válasza mayerovits (#546) üzenetére


beyruth82
veterán

A hdr pont esti fényre van én ezt olvastam szaklapban és ez a tapasztalatom is....

(#548) ThorsHUN válasza beyruth82 (#547) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A HDR az a nagy fenykulonbsegek kiegyenlitesere szolgal.
Amikor egyszerre latod az arnyekos sikatorban a reszleteket ugy ahogy elotte az udvart is ahogy tuz a nap.

Vagy a fak arnyekait es az eget is.

3 tenyezobol tevodik ossze a kepek keszitese:
1, rekeszertek - ez a telefonnal adott Ezen nem tudsz valtoztatni.
2, ISO ertek. Minel nagyobb annal vilagosabb a kep, de annal szemcsesebb is, amit a gep sajnos korrigal es a szemcsesedest javija, ebbol lesz az a vizfestmeny szeru szar amit kapsz.
3, zarido. A zarido befolyasolja, hogy mennyi ideig eri a feny az erzekelot.

Ez a kep is jo meg:

[ Szerkesztve ]

(#549) beyruth82 válasza ThorsHUN (#548) üzenetére


beyruth82
veterán

Minden kép amit sötétben csinálok sokkal-sokkal világosabb lesz hdr-el mint anélkül.

[ Szerkesztve ]

(#550) ThorsHUN válasza beyruth82 (#549) üzenetére


ThorsHUN
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.