Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) beyruth82


beyruth82
veterán

Felraktam a 8.2 stabilt és a bootloaderem sem zárt vissza. :)

(#952) kosturica


kosturica
őstag

Annak, akit érdekel: ez a hangeszköz dübörög a telefonunkban. ;)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#953) beyruth82 válasza kosturica (#952) üzenetére


beyruth82
veterán

Nagy hatékonyságú D osztályú erősítő van benne?
Röhög a vakbelem :D

(#954) monti0222w válasza kosturica (#952) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen engem érdekelt a hang chip, erősítő téma. :)

(#955) kosturica válasza monti0222w (#954) üzenetére


kosturica
őstag

Engem is. Tesztelgettem mostanában különböző fülesekkel, fejhallgatókkal. PowerAmp volt a lejátszó alkalmazás. Audio Technika fejhallgató+PowerAmp+ wav formátumú zene volt a tesztelés tárgya. Szép, tiszta hangzást sikerült kicsikarni belőle.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#956) monti0222w válasza kosturica (#955) üzenetére


monti0222w
addikt

Spotify-t próbáltad, ha igen azzal milyen volt? Melegebb vagy inkább hideg hangzása van?

(#957) kosturica


kosturica
őstag

Egy kis táblázat azoknak, akik mindig megszólalnak, amikor nem kéne és hülyeségeket írogatnak össze-vissza :DDD :
[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#958) kosturica válasza monti0222w (#956) üzenetére


kosturica
őstag

Azt még nem próbáltam, de ami késik... :) Majd ránézek ;)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#959) monti0222w válasza kosturica (#957) üzenetére


monti0222w
addikt

Azért írtam a melegebb hangzást, mert számomra az jobban élvezhetőbb, zeneileg többet ad, mint a hidegebb, nem jó a túl világos hangképp sem.

(#960) kosturica válasza monti0222w (#959) üzenetére


kosturica
őstag

Köszi!
Légy szíves adj hozzá egy linket, mert van belőle több is!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#961) alevan


alevan
őstag

Hetek óta nem megy a GPS. Több ROMot kipróbáltam (xiaomi.eu, miuihu, global, kinai dev, stb). De semmi. 1 darab szatelitet nem látott a telefon.

Tegnap mikor kicsit pucoltam a telefonomat, nem tettem vissza a bumpert mert el kelett menjek. A kocsiban utolsó próbát tettem a GPSel és lám működik.

Tehát akinek fontos a helymeghatározás, ne vegye a következő bumpert:

Luphie aluminium metal bumper for Xiaomi MI 5S

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#962) kosturica válasza alevan (#961) üzenetére


kosturica
őstag

Én egyszer próbáltam alumínium tokot rakni az akkori telefonomra, nálam a térerő ment el tőle. Utána meg a kedvem! :D

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#963) monti0222w válasza kosturica (#960) üzenetére


monti0222w
addikt

Most itt mire gondolsz, hogy van belőle több is? A karakterekre? Úgy tudom a hangképp csak kétféle van hideg és meleg, akárhány karakter van az érzetre a kettő közül az egyikbe biztosan beilleszthető.

[ Szerkesztve ]

(#964) kosturica válasza monti0222w (#963) üzenetére


kosturica
őstag

Konkrétan a lejátszóra gondoltam, de már mindegy. :)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#965) monti0222w válasza kosturica (#964) üzenetére


monti0222w
addikt

Basszus,, nagyon benéztem, :B na mindegy, példának akkor a Pro 6-m is melegebb hangképű lejátszónak mondható. :K

[ Szerkesztve ]

(#966) kosturica válasza monti0222w (#965) üzenetére


kosturica
őstag

Melyik? Milyen pro 6 m?

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#967) monti0222w válasza kosturica (#966) üzenetére


monti0222w
addikt

Telefonom Meizu Pro6, CirrusLogic hangchippel van ellátva, az erősítőt sajna nem tudom, az átlag telefonos hangtól kiemelkedőbbet produkál, és erre írtam hogy melegebb hangképe van. :K
Sajna, van egy kis hibája és egy az egyben nem lehet cserélni, hanem ami a listájában van az eladónak abból lehet választani, ezért nézegetem a Mi5 S-t. :)

(#968) beyruth82


beyruth82
veterán

Mi5s plus global stable 8.2.2.0




Igaz ez csak wifis netezéssel volt mobilnet csak pár perc van benne.

(#969) rosszkutya


rosszkutya
tag

Sziasztok!
Bármennyire is jó fejek voltatok, hogy így próbáltatok segíteni, sajnos a BL-nyitás mégsem sikerült sehogy sem, ezért végül megváltam a telefonomtól. Na de nem azért, mert annyira borzasztó készülék lett volna, sőt, csak épp elég rögös volt az út, ami egymáshoz vezetett minket, és így jó néhány tényező beárnyékolta az érzelmi kapcsolatunkat. Na de, ennyire könnyen azért nem szabadultok meg tőlem, ugyanis végül egy 4/128-as fekete (nyitott BL-es) Mi5s-re cseréltem a 3/64-es fehéret. Nem ez volt az eredeti terv, de rájöttem, hogy hiányozna a jól megszokott MIUI rendszer, amit már jó néhány éve használok.

De elsősorban nem is ezt szerettem volna megosztani veletek, hanem azt, hogy a telefonom új gazdája, hál' istennek nem volt ennyire lámer, mint én, és megoldotta a BL-nyitás problémáját, mégpedig úgy, hogy EDL-módban feltette a china dev. ROM-ot (, mert a golbal-lal neki sem sikerült), és ezután már állítólag gond nélkül ment a nyitás.
Gondoltam, hátha másnak is hasznos lehet, aki hasonló akadályba ütközött, vagy esetleg ütközne a jövőben.

(#970) Tomi_Ohl válasza beyruth82 (#968) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Wifi vagy nem wifi, szép így is.

rosszkutya komolyan azt hittem, hogy itthagyod a topikot. :D Jó választás!

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#971) ThorsHUN válasza rosszkutya (#969) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Es a szinen kivul milyen erzekelheto kukonbseg van a ket keszulek kozott?

(#972) rosszkutya válasza ThorsHUN (#971) üzenetére


rosszkutya
tag

Szinte semmi, mert én a 3GB RAM-ot is kb. bőven elégnek éreztem, a 128GB belső memória meg számomra szinte felfoghatatlanul horribilis, a nyomásérzékelős kijelzőnek meg végképp nem túl sok hasznát látom. Viszont az első két érték később még jól jöhet, ugyanis egy pár évig, ha egy mód van rá, nem szeretnék újra telefont váltani.

[ Szerkesztve ]

(#973) alevan válasza rosszkutya (#972) üzenetére


alevan
őstag

Én a 64GBra gondoltam, hogy soha nem lesz tele. Októbertől Februárig mégis sikerült feltölteni. És zene vagy videó nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#974) beyruth82 válasza alevan (#973) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor mivel telt meg?Képekkel?

(#975) alevan válasza beyruth82 (#974) üzenetére


alevan
őstag

Főleg képek. Mindent képekben tárolok: ideiglenes jelszavak, adatok, stb.

Emelet google drive, dropbox és one drive is tárol fileokat amelyeket gyakaran elérek.

Ami még sok helyet foglal, a Whatsapp tárhelye, mivel munkaügyben szinte azt használom munkatársakkal és főnökeimmel való kapcsolattartásra.

Valahogy minden többet foglal a telefonon a Lumia 920hoz képest. Az ugyanúgy használtam, valahogy mégsem telt meg a telefon memóriája ilyen gyorsan :)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#976) vikkboy


vikkboy
tag

hali!

kijelző védő fóliát lehet kapni erre a telefonra?

(#977) beyruth82 válasza vikkboy (#976) üzenetére


beyruth82
veterán

Melyikre?Mi5s vagy 5s plusra?Mindkettőre lehet amúgy...

(#978) vikkboy válasza beyruth82 (#977) üzenetére


vikkboy
tag

mi5s sima, de nem temperad glass, csak sima fólia ami jó minőségű.

(#979) rosszkutya válasza vikkboy (#978) üzenetére


rosszkutya
tag

Áhoj!
Valami ilyesmire gondoltál? Vagy van belőle matt is.

[ Szerkesztve ]

(#980) alevan válasza vikkboy (#978) üzenetére


alevan
őstag

protectionfilms24.com

Németországból jön, 3 munkanap alatt érkezik és a posta levélként hozza. A szállítás is ingyenes.
Viszont előtte érdemes egyeztetni e-mailban, hogy széltől szélig fed vagy csak a kijelzőt a kiválasztott fólia. Ahol nem ír üveget, az mind sima fólia.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#981) vikkboy


vikkboy
tag

Lényeg a lényeg, valami ultra gagyi üveg van a telefonon, évek óta fólia nélkül használom a telefonjaimat. ennek 3 hónap alatt siketült j pár karcot összeszedni sajnos tokot is venni kelet hozzá mert egyébként már biztos ki csúszott volna a kezemből. Aki samsung (galaxyról) vagy opo-ról jön annak javaslom a fóliát meg a tokot.

(#982) vikkboy válasza rosszkutya (#979) üzenetére


vikkboy
tag

végül is úgy döntöttem hogy nem hagyok fel azzal hogy elrontsam a telefont egy fóliával, amíg normálisan látom a dolgokat használom aztán vagy eladom vagy kap baltával egy csapást, A háza "TOKBAN" és ráadásul alatta elvesztette foltokban a színét.

(#983) rosszkutya válasza vikkboy (#982) üzenetére


rosszkutya
tag

Az hozzászólásodat olvasva, megnéztem a kijelzőmet, és persze, hogy nekem is sikerült kb. 1 nap alatt összeszednem egy hosszú karcot a zsebemben, úgyhogy gyorsan fel is tettem az általam linkelt Nillkin Crystal Clear fóliát, amit a telefonhoz kaptam. Hát... az eredmény siralmas lett, a szélei több helyen elállnak, és annyira tapadós a felülete, hogy alig akar csúszni rajta az ujjam. :(
Milyen tokban tartod a telefont? Tudnál esetleg képet feltölteni erről a színvesztésről?

@ alevan: Van esetleg konkrét tapasztalatod valamelyik típussal kapcsolatban? Én az üveget részesíteném előnyben, de ha jó minőségű, akkor már a fóliára is hajlok.

[ Szerkesztve ]

(#984) alevan válasza rosszkutya (#983) üzenetére


alevan
őstag

A Savvies és a Brotect üvegfóliákat próbáltam.

Mindkettő csak a kijelzőt borítja, viszont mindkettő vékony, erősen tapad. A kető közzül a Savvies vékonyabb és kevésbé karcolódik kulcsokkal a zsebben.

De fizukor rendelek egy matt fóliát, valszeg ezt, mert jön a nyár :)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#985) vikkboy válasza rosszkutya (#983) üzenetére


vikkboy
tag

nekem opo 1em volt 2 is, a másodikon fólia volt az elejétől és még most is rajta van. szerul néz ki a fólai 1 év után de gondolom a kijelző jó lehet alatta. De ez a xiaomi a sarkán olyan mintha rétegbe válna fel az üveg vagy nem tudom mi ez. Kicsit kibuktam mert első xiaomi telefonom lehet az utolsó!

(#986) rosszkutya válasza vikkboy (#985) üzenetére


rosszkutya
tag

Semmi baja a telefonnak, csak több gyártónál is az az aktuális trend, hogy lekerekíti (2,5D) a kijelző széleit, és ez a Mi 5s-nél sincs másképp. Emiatt viszont azok a fóliák, és üvegfóliák, amik a teljes felületen fedik a kijelzőt, vagy csak nem méretpontosak, elválnak, vagy leginkább fel sem fekszenek a kijelző szélein. Én is ugyanígy jártam a ma felrakott Nillkin fóliával.

Meglehet, hogy pont az a majdnem 1mm hiányzik, amennyivel elcsúszva sikerült feltennem.

[ Szerkesztve ]

(#987) beyruth82 válasza rosszkutya (#986) üzenetére


beyruth82
veterán

Ami nekem van az keskenyebb így a kijelző oldalán a hasznos képernyő védtelen 1-2 millimétert(mi 5s plus).

(#988) sanyika987


sanyika987
aktív tag

üdv nekem csak kérdésem lenne
hol érdemes most venni mi 5s plus telefont??
árban hol a leg jobb??
csak azért kérdezem mert nagyon valószínűnek tartom a redmi pro mat lecserélem egy ilyen szépségre :)

iphone 14

(#989) kosturica válasza sanyika987 (#988) üzenetére


kosturica
őstag

Szerintem Kínából érdemes megrendelni EU raktárból, de van aki az itthoni Xiaomi shop-ot választja.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#990) beyruth82 válasza sanyika987 (#988) üzenetére


beyruth82
veterán

Csak a xiaomishopot ne!Bármelyik magyart csak azt ne!

(#991) mayerovits válasza sanyika987 (#988) üzenetére


mayerovits
tag

Én innen vettem az enyémet, nagyon megbízható cég, viszonylag a szállítás is gyors. A többieknél szerintem nem olcsóbb, de nekem még nem volt velük gondom. Ha innen tervezel venni, ezt előtte olvasd át: [link]
Arra még érdemes figyelni, hogy "original" rommal kérd (az china stable-t jelent), ne pedig multival, mert azzal csak a baj van és nehéz tőle megszabadulni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#992) sanyika987


sanyika987
aktív tag

köszönöm a választ nektek

iphone 14

(#993) kosturica


kosturica
őstag

Üdv!

Ha valaki talál az 5s Plusra olyan üvegfóliát, ami mindamellett hogy szuper minőségű, kristály tiszta, és teljesen, vagy csak pici hiánnyal lefedi a kijelzőt, az szóljon. Az oleophobic réteg szintén követelmény.
Nekem eddig ez nem sikerült. :N

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#994) ggeleven


ggeleven
őstag

Global Beta 7.3.30 eddig hibamentes, dobjátok fel nyugodtan!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#995) sanyika987


sanyika987
aktív tag

[link]
lehet én vagyok hülye de
4/32gb
illetve 3/64gb???
ez elírás lenne??

iphone 14

(#996) kosturica válasza sanyika987 (#995) üzenetére


kosturica
őstag

Nem elírás!
DE:
Én privátban az 5s plus aksifogyasztásáról nyilatkoztam, nem a sima 5s-ről!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#997) sanyika987 válasza kosturica (#996) üzenetére


sanyika987
aktív tag

igen tudom csak szemezek ezzel is :D
de mi értelme van így árulni nem értem
megérné akkor szerintem a 4/32 inkább
mint a 3/64

[ Szerkesztve ]

iphone 14

(#998) kosturica válasza sanyika987 (#997) üzenetére


kosturica
őstag

El kell dönteni. Nekem még a 64gb-os tárhely is necces lenne, ezért vettem 128-ast.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#999) sanyika987 válasza kosturica (#998) üzenetére


sanyika987
aktív tag

nagy különbség van a 3 illetve a 4Gb szeretl változatok között??

iphone 14

(#1000) kosturica válasza sanyika987 (#999) üzenetére


kosturica
őstag

3 vagy 4gb ram az véleményem szerint nem akkora különbség, hogy az a mindennapi használatban nagyon feltűnne. Bár nem néztem utána, de azt hiszem más különbség nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.