Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) szaszapi válasza Hulkeinstein (#600) üzenetére


szaszapi
őstag

Persze, kínaira nem tudsz felrakni updaterből global romot. Amúgy nem veszélytelen a dolog. Féltéglát lehet csinálni a telefonból. A global romot fel kell flesselned miflash programmal. Drivereknek rendben kell lennie, és a flesselő programból lehetőleg friss változatod legyen, mert nekem már állt meg flesselés közben a folyamat és utána nem lesz EDl sem.

(#602) Hulkeinstein válasza szaszapi (#601) üzenetére


Hulkeinstein
csendes tag

Köszi!

Pont ezt akartam elkerülni...

Arra esetleg tudnál/tudnátok írni /linkelni egy step to step guide-ot hogy hogy kell?

Illetve ha azt nem, mást fel tudok? Xiaomihusat, vagy ezt az EU romot, amiről beszélte feljebb?

[ Szerkesztve ]

(#603) beyruth82 válasza Alvin76 (#599) üzenetére


beyruth82
veterán

De tiszta telepítéssel raktam fel.A miui.hu-n található tiszta telepítés leírása szerint.

(#604) vicces1 válasza Hulkeinstein (#602) üzenetére


vicces1
aktív tag

[link]

Az összefoglalóban!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#605) szaszapi válasza Hulkeinstein (#602) üzenetére


szaszapi
őstag

Így van, az MI5 összefoglalóját olvasd el, csak mi5s plus global romot szedj le a flesseléshez. Mindenképp flesselned kell, Updaterből nem tudsz semmit felrakni, mert alapból zárt bootloaderrel kaptad a telefont. Illetve tudsz, de csak a saját kínai romot amivel kaptad. Eu, Hu romokhoz nyitnod kell a BL-t.

[ Szerkesztve ]

(#606) vikkboy válasza batabe (#590) üzenetére


vikkboy
tag

Nekem is csinálja, miui hu változatnál is meg eu változatnál is, meg nem mindig tudtam felvenni amikor hívtak.

(#607) szaszapi válasza vikkboy (#606) üzenetére


szaszapi
őstag

Ha ezt tapasztalod, akkor ez a hiba benne van a Kínia romban is. Én mindenesetre nem tapasztaltam, én csak miuihu-n vagyok!

(#608) batabe válasza vikkboy (#606) üzenetére


batabe
senior tag

miui.hu fórumon azt kaptam válaszul, hogy ez akkor fordul elő, ha véletlenül hosszan nyomom a home gombot, akkor válik érzéketlenné a képernyő, de egy vissza gombra helyre áll.
kipróbáltam, valóban ez a szitu működik, le tudom "zárni" és "feloldani".
igazából, az ujjlenyomatolvasós nyitás/próbálkozások miatt előfordulhat, hogy véletlenül hosszan kerül lenyomásra a home :)

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#609) ThorsHUN válasza batabe (#608) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Tobben eladjak a mi5suket. Ez miert van? megsem lett olyan jo konstrukcio?
papiron minden nagyon szep es jo pedig...

(#610) batabe válasza ThorsHUN (#609) üzenetére


batabe
senior tag

de jó, páromé volt az S, de inkább feketét szeretne, és az én sima MI5-öm jobban tetszik neki.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#611) alevan


alevan
őstag

Naszóval az ígért üvegfóliaképek.

Maga a fólia pont csak a képernyőn van rajta. Nagyon vékony (és hajlékony, az elsőt ami rendeltem eltörtem mert azt hittem átvertek egy plasztik fóliával). Viszont vékonysága miatt nem akad bele semmibe (gearbestes fólia lerántódott a telefonról amikor kivettem a farmerzsebemből).

Én személy szerint elrontottam a feltételt (nagyon nincs kézügyességem, munkatársam szokta felrakni de ő nem volt :) ), egy miliméterrel elcsúszott.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#612) mayerovits válasza alevan (#611) üzenetére


mayerovits
tag

Volt egy olyan reményem, hogy ez szélesebb üveg lesz, mint az összes többi. Valószínűleg nem lesz soha normális védőüveg 2,5D-s kijelzőre. :O Mindenesetre köszönöm a képeket. :R

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#613) szaszapi válasza mayerovits (#612) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezt akartam mondani én is, ez sem egy pontos méret, 2mm elmarad, az elég sok...

(#614) plesotamas


plesotamas
tag

Hali!
Én is rendeltem a fentebb látható üveg kijelző védőből és kellemesen csalódtam, egyáltalán nem zavaró hogy nem ér ki a kijelző üveg széléig, mert annyira vékony.
Bátran ajánlom mindenkinek!

(#615) szaszapi válasza plesotamas (#614) üzenetére


szaszapi
őstag

Mi5s plus-ra megjött a harmadik helyről a fóliám... ugyanaz a mocsok 5,5" méretre előre legyártott valami. Engem zavar hogy nem fedi körbe teljesen. Eklég bután néz úgy ki a telefon! Valőszínű előre legyártották ezeket kémfotók alapján...

(#616) Hulkeinstein


Hulkeinstein
csendes tag

Sziasztok!

Kezd megoldódni a problémam az Mi5S Plus-szal kapcsolatban, ami kínai ROM-mal érkezett. Mostmár csupán annyi kérdésem lenne, hogy a következő preferenciákkal melyik ROM-ot ajánljátok, melyiket rakassan fel a bolttal, ha rárakják bármelyiket?

A preferenciák:
- Teljesen átlagos felhasználó vagyok, semmilyen developer opció nem kell, csak fusson minél kevesebb hiba nélkül a szoftver, ne nagyon legyenek bugok és ne kelljen ezzel a résszel sokat foglalkozni (olvastam, hogy a MIUIHU és az EU romot hetente frissíteni kell manuálisan, ez pl. hogy működik, mit kell pontosan csinálni?)
- A kínai ROM-mal is kezdek megbarátkozni, összesen 2 dologgal van csak problémám. Az első az, hogy egy csomó kínai cucc van benne még úgy is, hogy szépen lassan lecseréltem azt, amit tudtam (billentyűzet, videolejátszó, stb.), de pl. a beépített Music app még mindig teljesen kínai, és jobb lenne, ha angol/magyar lenne. A másik probléma, hogy a magyar karaktereket nem mindig kezeli jól, pl. Facebook-üzenőfalon a megjelenő cikkek címét hülyén jeleníti meg és nem ismeri az ő, ű karaktereket.

Kérdés, hogy ezek alapján mit ajánlotok? Hajlok a ROM váltás felé, azért csak legyen magyar, ne legyen már minden kínai, viszont ódzkodok tőle, mert az ajánlott MIUIHU és Xiaomi EU ROM-okról azt olvastam visszagörgetve, hogy azért vannak bug-jaik, hetente frissíteni kell őket és ugye sokkal macerásabb felrakni őket, mint ha csak simán a mostanit használnám. Melyiknek milyen előnyei/hátrányai vannak még? Ti melyiket ajánlanátok egy hozzám hasonló átlagos felhasználónak?

Köszi előre is!

(#617) beyruth82 válasza Hulkeinstein (#616) üzenetére


beyruth82
veterán

Global developert rakj rá mondjuk a mostani 7.1.19-et.Anyanyelvi szintű magyar,bugmentes,jó üzemidő.Utána már nem muszály hetente frissíteni.Használod azt és nem frissítesz.Ennyi.Miuihu-t semmiképp nem ajánlom.Xiaomi.eu-t nem ismerem.

(#618) mayerovits válasza Hulkeinstein (#616) üzenetére


mayerovits
tag

MIUI.HU és Xiaomi.eu a "legeurópaibb" minden tekintetben, azokból ki van gyalulva minden kínai szirszar, és egyéb rendszer process amire semmi szükség nincs. Ezekhez nyitott bootloader szükséges, továbbá twrp megléte. Hibajavítás terén ezek vannak legelőrébb, ugyanis ezeknek a hivatalos china developer az alapja, az van átalakítva. Mindennapi használatra mindkettő tökéletesen alkalmas, én xiaomi.eu romot használok mióta megvan a telefon, eddig kerek 0 hibát tapasztaltam. Frissítésük valóban bonyolultabb, bár ez se kerül több időbe, mint 15 perc. Az eu rom például minden pénteken (hivatalos china developerrel egy napon) kerül fel, és zip formájában tölthető le. Letöltöd, felmásolod telefon belső tárhelyére, majd a miui updater appjából betallózod, és a rendszer magától elvégzi a frissítést.

A global rom egy hivatalos rom, ami nagyjából 2-3 héttel van lemaradva a china devtől hibajavítások terén. Ennek telepítéséhez nem kell nyitott bootloader, illetve ota-n frissül amikor közzéteszik a frissítést. Magyar nyelv megtalálható benne, ha jól emlékszem 90% körül van a fordítás benne. Ez is teljesen józan opció, lényegében egyszer telepíted és kész. Az más kérdés hogy minőségben nem éri el az .eu és .hu romokat.

A webshoppal én semmit nem rakatnék fel, tisztább az, ha a felhasználó végzi ezt el ha arra van szüksége. A rom telepítés egyáltalán nem bonyolult, és ha nem akarja az ember nem kell naponta cserélgetni. Én .eu developer romon vagyok, és ahogy mondtam is kb minden pénteken 15 percembe kerül a frissítés.

Amit pedig beyruth82 kolléga állít, azt nyugodtan hagyd figyelmen kívül, nála erősen user error kategória van. Össze vissza telepítgetett mindent, így nem a legjobb élménye volt a miuihu-val.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#619) beyruth82 válasza mayerovits (#618) üzenetére


beyruth82
veterán

Global devben semmilyen felesleges kínai app nincsen miuihuban viszont sok felesleges reklám és app van valamint integrált root és integrált laggos swiftkey.Nem telepítgetek össze vissza mindent.2 telefonon is rossz tapasztalatom van a miuihuval.

(#620) beyruth82 válasza beyruth82 (#619) üzenetére


beyruth82
veterán

Másrészt nekem ez saját tapasztalatom mi 5s pluson nem a levegőbe beszélek.Jelenlegi global developer 7.1.19 tökéletes rom a telefonra.

(#621) vicces1 válasza Hulkeinstein (#616) üzenetére


vicces1
aktív tag

[link]
Itt olvasd el az összefoglalót, és az új hozzászólásokban is találsz hasznos választ, főleg ha fel is teszed a kérdéseid! ;) Lesz itt pár jófej "miuista". Én pl. eu_multi dev. ROM-ot tenném fel. Értelem szerint a Mi5s plus ROM-ok kellenek, nem Mi5!

👍

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#622) monti0222w válasza vicces1 (#621) üzenetére


monti0222w
addikt

Sziasztok, érdeklődnék a telefon felől, pontosabban ami leginkább érdekel benne a hangja, milyen minőség akár kihangosítva, vagy ami még lényegesebb, fülessel hallgatva?
Az van, hogy a Meizumat leadom egyéb okok miatt, és a Mi 5s jöhet számításba, nagyjából tisztába vagyok a telefon többi képességeivel, de pont ez mármint a hang nem került nálatok a témában, legalábbis nem nagyon találtam itt erről írást.
A Pro 6 például ezért is lett megvéve, mobilokat nézve, hallgatva szép hangja van. :K

(#623) vikkboy válasza monti0222w (#622) üzenetére


vikkboy
tag

Hali!

én ezt vettem észre, hogy emikor zene megy kihangositva az viszonylag normális, de amikor telefonálok kihangositva az viszont kaka, OPO után

v

(#624) vikkboy


vikkboy
tag

valakinek van frost shild tokja, mert nekem nem teljesen passzol!
ez mindenkinél ilyen vagy csak az én tokom szar?
v

(#625) atikó


atikó
őstag

Udv. Melyik shopbol erdemes rendelni?
Es foleg melyik rom verziot?

(#626) szaszapi válasza atikó (#625) üzenetére


szaszapi
őstag

Ha fontos az itthoni garancia, akkor sok lehetőség nincs. (Xiaomishop, puremobile, eustock) Már persze amelyik árulja. A legjobb ha úgy kéred hogy ne babráljanak vele, gyári kínai rommal kérd, mert különben ráhegesztenek saját webshop romot, ami sosem fog frissülni és tele van hibával. Ha a gyári rommal kéred, akkor nyitsz bootloadert, vagy global romot "flesselsz" a telefonra, azt nem kell nyitni. HU és EU romok az ajánlott romok!

[ Szerkesztve ]

(#627) monti0222w válasza vikkboy (#623) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen, :K másoknak is ez a véleménye? A camera nálam nem annyira fontos, én inkább a hangra megyek rá! Fülessel hallgatva milyenek találjátok?

(#628) mayerovits válasza monti0222w (#627) üzenetére


mayerovits
tag

Számomra egy Lumia 830 után teljesen átlagos. Különösebb hibája nincs, talán hangerőben kicsit kevés. Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy csak 320-as mp3-at, meg spotify-t hallgatok, tömörítetlent még nem próbáltam rajta.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#629) monti0222w válasza mayerovits (#628) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezt a füles hallgatásra érted? Mármint a hangerő kevést. :)
Köszönőm a választ, de azért firtatom a hang kérdést, mert nem szoktam havonta cserélni telefont, évekre szoktam választani, és nekem ez a pontja a lényeges. :K

(#630) atikó válasza szaszapi (#626) üzenetére


atikó
őstag

köszi, a spemall-t nézegettem, ott piszkáljak a szoftvert?

(#631) alevan válasza atikó (#630) üzenetére


alevan
őstag

Igen. Én direkt kértem, hogy eredeti ROM legyen rajta, és ráraktak egy piszkáltat.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#632) mayerovits válasza monti0222w (#629) üzenetére


mayerovits
tag

Igen, én fülessel használom. Szerintem se nem kiemelkedő, se nem gyenge. Habàr legtöbbet egy sima Piston3-al használom, egyszer kipróbáltam egy kicsit komolyabb 2.1-es szetten is, ott teljesen elfogadható hangja volt.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#633) monti0222w válasza mayerovits (#632) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen, igen ott már egyértelműen jobban kell hangzania. Van pár fülesem a jobb (középkategória alja) fajtából, van nekünk is P3, szerintem a Pistonokban az egyik legjobb volt, persze ez egyértelműen stílus függő is, ki milyen hangképet szeret, de a P3 enyhe V karaktere nekem bejött. :K
Mindegy, márciusig van időm gondolkodni a cserén, ha nem lenne baja a Pro 6-nak nem cserélnék, de nincs más ebben a kijelző kategóriában amire érdemes lenne váltani.

(#634) mayerovits válasza monti0222w (#633) üzenetére


mayerovits
tag

A piston 3 egy nagyon jó ár érték arányú kis füles lett, kár hogy már leálltak a gyártásával. Az utódját annyira nem dicsérik az emberek, én magam még nem próbáltam, de mivel árban is többe kerül, így nem csodálkoznék ha nem tudná tartani ezt az ár/érték arányt. Mi5s-re visszatérve, szerintem nem jársz vele rosszul, csak nem kell kiemelkedő audio teljesítményre számítani. ([link] ezt érdemes elolvasni, habár nálam csak annyi mutatkozik meg, hogy egy árnyalattal halkabb fülessel.)

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#635) monti0222w válasza mayerovits (#634) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi, elolvastam hozza az elvártat, szóval a Pro 6-al nem akarom, fogom összehasonlítani. :N
Ámbár elkezdhetnének a gyártók is jobban erre rágyúrni, hogy minél jobb chipeket, dac-ot bele rakjanak, hisz rengeteg ember ezen hallgat zenét, rádiót, leckét, stb. :K

(#636) zaphod78


zaphod78
tag

Üdv mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki nem-e adja el a MI5s +-át? Tudom, hogy ott vannak az apróhirdetések, de azok között nincs ebből a típusból. November óta van egy OP3-am előtte MI Note PRO-m volt sokáig és visszakanyarodnék ehhez a vonalhoz.

(#637) mayerovits válasza zaphod78 (#636) üzenetére


mayerovits
tag

Biztos hogy erre akarod cserélni a oneplust? :DD Szerintem visszalépés lenne neked.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#638) beyruth82 válasza mayerovits (#637) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem lenne az.Oneplus akksija egy vicc.Teljesítményben nagyjából egyforma a két teló bár a snapi 821 elvileg 10%-al erősebb mint a snapi 820,úgyhogy papíron erősebb a mi 5s plus.

(#639) zaphod78 válasza beyruth82 (#638) üzenetére


zaphod78
tag

Hát igen, akksi nem túl combos, de azért bő másfél napot bír. Igazából ebben a kategóriában nem érzékelem nagyon, hogy merre is lépek. Az OP mellett szól a B20, meg hogy már megvan, de hiányzik belőle az a pici plusz amitől "szeretni" tudok egy telefont. A Mi Note PRO-ban megvolt. Amikor kezembe veszem feleségem redmi 2 pro-ját, akkor is ezt érzem. És még az IPS jobban is tetszik a szememnek mint az amoled.

(#640) beyruth82 válasza zaphod78 (#639) üzenetére


beyruth82
veterán

Én mikor a mi 5s plust vettem gondolkodtam az oneplus 3t-n is amivel pont egy szinten van(snapdragon 821 és 6 giga ram)de az üzemidő még mindig a xiaomi mellett szól(pedig a t-nek nagyobb mint a sima op3-nak)A b20 akkor sem érintett mert vodásként Budapest egész területén elérhető a 4G b20 nélkül is most meg upc mobilos lettem csak 3g van így végképp nem érdekel.Kamerája a mi 5s plusnak középkategória hiába a dupla kamera de én szökőévente egyszer használom kb.Leginkább a miui miatt vettem inkább xiaomit mert nekem nagyon tetszik ez a rendszer.

(#641) zaphod78 válasza beyruth82 (#640) üzenetére


zaphod78
tag

Ez a kamera érdekes dolog. Személy szerint picit csalódtam benne. Persze jó képeket lehet vele csinálni, főleg statikus tárgyakról megfelelő fényviszonyok között. De amikor a gyerekeket próbálom lekapni adott pillanatban, akkor kevés. Nagyon. Nem várok csodát, tudom nem S7 edge (f1,7) vagy DSLR, de egy picit lehetne jobb. Viszont ma jött meg a piston hybrid pro-m, azt nagyon szépen szólaltajta meg :)

(#642) monti0222w válasza zaphod78 (#641) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezt jó hallani, mert nekem számít a jó hangzás egy telonál, és amit eddig írtak a hangról az annyira nem biztatót a cserére! Mondjuk jó füleseim vannak Ostry, Tenore, és most rendelek egy Trinity Vyrus-t. :K

(#643) ThorsHUN válasza zaphod78 (#641) üzenetére


ThorsHUN
őstag

ez 5s vagy 5s plus?

(#644) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ha ezt a készüléket rendelem, akkor milyen rom lesz rajta vajon?
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#645) beyruth82 válasza janakbacsi (#644) üzenetére


beyruth82
veterán

Legújabb stabil rom.

(#646) mayerovits válasza janakbacsi (#644) üzenetére


mayerovits
tag

Erre vàm is jönni fog, de maga a bolt megbízható. Reménykedj az eredeti romban.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#647) janakbacsi válasza mayerovits (#646) üzenetére


janakbacsi
őstag

nem itthonra akarom rendelni, hanem kínába. barátom megy márciusban, ő hozná hazna. bár nem tudom, hogy szállítanak e kínába. mintha úgy rémlene, hogy nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#648) zaphod78 válasza ThorsHUN (#643) üzenetére


zaphod78
tag

Helló, 5s plus-t keresek.

(#649) szaszapi válasza janakbacsi (#647) üzenetére


szaszapi
őstag

Akkor miért nem küldöd be a barátodat az egyik Xiaomi boltba? Vagy ő rendelje meg a tmall.com oldalról, kiviszik 2 napon belül, és árban jobban jársz!

(#650) beyruth82 válasza szaszapi (#649) üzenetére


beyruth82
veterán

Mert a xiaominak nincsenek boltjai.Online értékesítik a telefonjaikat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.