Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Graphics válasza r3dsnake (#100) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Honor 8 meg a P9 Lite is egy közepes hardverrel szerelt valami.

Ebben pedig csúcsproci van.Snapdragon 821 , jelenleg ez a top proci 2016-ban

És a memória mérete is pl.

Amiket írtál teljesen más kategóriában indulnak

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102) Balzak83 válasza alkatraz3000 (#75) üzenetére


Balzak83
senior tag

Vigyázz, ha Xiaomis fórumban vagy azonnal leoltanak KEDVES EMBEREK (direkt kiemeltem, mert látom most is itt bóklásznak) ha nem tetszőt írsz. Nekem is volt RN3P, hasonló gondjaim voltak, meg egy sor másik, persze én voltam a hülye meg a hozzá nem értő.

(#103) ghiottone válasza Graphics (#101) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ársávon konkurens ;]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#104) Graphics válasza Balzak83 (#102) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem ezt írtam szerintem utána ,ha elolvastad, és még csak le se oltottam...

Azt kérdeztem tőle, hogy gyalulás alatt mit értünk, milyen rendszer került fel rá.. Ha machinálás van, akkor lehetnek buktatói is természetesen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) razzorr válasza Graphics (#104) üzenetére


razzorr
őstag

Szerintem legyalulta egy tök gyaluval, most meg csodálkozik hogy nem működik :)

Nekem R3P van és még azt sem siettetem h.az eustockost leszedjem róla,mert rendesen működik. Nem értem mi van az emberekkel,akinek a rom csere a hobbija,az számoljon vele,hogy az egyik akár rosszabb is lehet mint a másik.

(#106) r3dsnake válasza Graphics (#101) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"jelenleg ez a top proci 2016-ban"

Az az Apple A10.

(#107) Balzak83 válasza Graphics (#104) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az oltast magamra értettem, őt csak figyelmeztettem.

@razorr: Szerintem tisztában van vele, hogy mit és hogyan csinált. :) Jó a fórum összefoglaló, az alapján elég egyértelmű, mit kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#108) enginev3.0 válasza Balzak83 (#107) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bár így lenne, de néha olyan dolgokban akadnak el emberek, vagy épp olyan dolgokat tesznek hogy...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#109) Graphics válasza r3dsnake (#106) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, de ez nem Apple, sőt nem is az a topic.

A Qualcomm kínálatában viszont a 821-es a top, bármiféle vallási alaptól mentesen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#110) Just_Reboot válasza r3dsnake (#106) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Max az almás topikokban...

(#111) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Downgrade-elt upgrade. :DDD
Tehát az órajele vissza van fojtva a 820 órajelére a Mi5s-nek.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#112) hallerlaller válasza r3dsnake (#106) üzenetére


hallerlaller
addikt

Intel core i7-6700K? :F

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#113) joergie


joergie
őstag

Kimaradt a cikkből, hogy Type C csatlakozós mind a két változat? vagy nem az? És ha type C, van rajta jack? ezeket jó lenne még a cikkben tisztázni, nem a cikkhez tartozó topikból.

Duliee:
Igaza van redsnake kollegának, ha kikötöd, hogy 2016ban, akkor kötsd ki az összes feltételt.(2016, android mobil stb)

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#114) teo77


teo77
őstag

Ha FM-rádió került volna a kicsibe, akkor maga lenne a tökély. Miért kell kihagyni manapság sok gyártónak a rádt!?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#115) <Adamsky> válasza tibcsi0407 (#111) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Annyira nem meglepő. Ezt már a Mi5-nél is eljátszották. Az alap verzió ott is vissza volt fogva (CPU, GPU, memória). Szomorú, hogy erről a "jó szokásukról" nem szoktak le. :(
Hopp, most olvasom, hogy elvileg ez az összes létező variánsra igaz. No, szép! :(((

(#116) tibcsi0407
"Itt nagyjából értelmét veszti az, hogy SD 821 van ráírva.."
Tulajdonképpen, igen. Tudtommal nincs más különbség a 820 és a 821 között, mint az órajel. Mert, ha még sokkal gazdaságosabb lenne, vagy vm. egyéb fícsör ... de semmi. Így adtak a sz@rnak egy pofont.

[ Szerkesztve ]

(#116) tibcsi0407 válasza <Adamsky> (#115) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt nagyjából értelmét veszti az, hogy SD 821 van ráírva..

Szerk.:
Elvileg van különbség a fogyasztásban, de minimális. Gyanús, hogy kaptak néhány olcsóbban adott "selejtes" példányt és beletettéka telefonba. Más értelmét nem látom ennek a húzásnak.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#117) r3dsnake válasza teo77 (#114) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

FM rádió 2016-ban?

(#118) <Adamsky> válasza r3dsnake (#117) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jaj, ne kezdjük már ezt a menőzést! Ha a 100 millás Ferrari-ban van, akkor lehet ebben is, nem? ;)
Értem én, ha Te nem használod, de egy ilyen plusz funkcióval csak több lesz a telefon, semmiképp sem kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#119) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Én is hiányolom az FM rádiót. Miért nem teszik bele? Az aztán tényleg filléres alkatrész és hát sajnos a hazai díjcsomagok adta adatmennyiség még mindig nem elég arra, hogy online rádiózzon az ember.

[ Szerkesztve ]

(#120) monti0222w válasza Cranberries (#119) üzenetére


monti0222w
addikt

Csatlakozom hozzátok, mivel nekem is fáj az idei telefonok nagy részéből hiányzó rádió.

(#121) mjani1172 válasza Cranberries (#119) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem is hiányzik az FM. Bár majdnem korlátlan mobilnetem van, de az online rádiók bárki bármit mond szarok,még 4g vel is,állandóan megszakad és amióta a doze van még rosszabb, küzdeni kell hogy ne kapcsolódjon ki 3 percenként.Ugyanolyan a különbség mint megnézni egy fotót a telefonról, vagy a felhőből.
A másik ilyen dolog az infra.Én azzal irányítok otthon sok mindent.Anélkül nem veszek telót.

(#122) Potrien


Potrien
senior tag

Szimpatikus lett mindkét modell!
Vajon mennyibe kerülnek mire ideérnek?

(#123) 30z.Samu válasza Potrien (#122) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én olyan 100 ezret saccolok a "legkisebb" modellre.

Elő lehet rendelni, ha érdekel valakit.

Nincs nagy difi a sima és a Plus között szerintem.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#124) Graphics válasza 30z.Samu (#123) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mire ideérnek : Ez nem fog beleférni 100-ba, főleg nem úgy, hogy 390$ -> nettó 110 ezer, erre ha jönnek még a terhek, akkor több lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) tibcsi0407 válasza Graphics (#124) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van az 360+ EU Express áron is. :)

https://utdetailing.hu/

(#126) moco22 válasza Charx (#95) üzenetére


moco22
aktív tag

A fene. Akkor nem cserélem le az Mi5-öt. Pedig nagyon rá lettem volna cuppanva.

Samsung S22 Ultra

(#127) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Az 5sben van optikai stabi?

(#128) ghiottone válasza ThorsHUN (#127) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nincs azt kihagyták, csak DIS - digitális stabilizáció van. Itt egy 4K és egy 1080p camera sample ahol már be is kapcsolták a stabilizációt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#129) adabra válasza Graphics (#99) üzenetére


adabra
senior tag

És lesz "international" verzió?

A napvilágott látott G Pixel árak sokkolóan magasak, így lehet, hogy errefelé lépnék...

(#130) realist


realist
őstag

International (B20-at tudó) verziót - ami EU-ból jön és van rá EU-ban intézhető gari - lehet már valahol előrendelni?

(#131) ghiottone válasza realist (#130) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azt még nem láttam ebből, bár a sima Mi5-ből se nagyon. - Geekbuyingon szokott lenni spanyol raktáras intenational verzió. Spemallon van már rendelhető fehér és arany színű normál verzió. Itt majd lesz kupon, addig is a 3%-os, vagy 10 dolcsis használható - azzal az EU express költsége csökkenthető, vagy az Eu gari 2 év díja.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#132) realist válasza ghiottone (#131) üzenetére


realist
őstag

kösz az infokat!:)

Ahogy látom már rendelhető a szürke is a Spemall-nél. Kérdés ezt vajon mennyi idő alatt tudják teljesíteni...?

Azt olvasom van benne magyar nyelv. Kérdés a B20 hiányát mennyire érzem meg mint telekom user Budapesten....
Úgy látom az alap verzió 110e alatt kihozható, ez nem rossz.

A 10 USD kupont nem látom, de a 3%-os kódot igen.

Van tapasztalat gariztatás ügyben; működik a spanyol oda/vissza postázás? gondolom hónapok...

(#133) ghiottone válasza realist (#132) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Akkor sorban:
- 7-10 nap alatt itt van EU Expressel, DPD-vel áfa és vámmentese, de ha most rendeled, akkor + 1-2, mivel egész héten Nemzeti Kínai Ünnep van, így csak kb. 7.-től kezdenek el a beérkezett rendelésekkel foglalkozni.

- Saját modósított romjukban lehet, de az meg nem frissül. Itt ha nem kéred a módosítást akkor valószínűleg még a China Stable-el küldik. De később, ha van Global Stable vagy inkább Global Developer (abba tuti van magyar) rá lehet rakni.

- Nem tudom, de szerintem Pesten nem jelenthet gondot, inkább vidéken. + mennyire használod a netcsomagod. Nálam az 5GB-os vodafone adatból eddig max 1gb volt a legtöbb, az is csak azért mert 2 napig net nélkül voltam az irodában és hotspotot használtam, de amúgy alig használom az adatcsomagom, mert mindenhol van wifim.

- Az alap verzió kb. 100-ból megvan.

- Igen 3%-nak írják, de max 10 dollár lesz az a végén a cupon check-nél. Nemsokára lesz valószínűleg pár dollárral nagyobb értékű kupon is.

- Működik, rendes banda. Volt már tapasztalat, de ott a hardveraprón ha rákérdezel megerősítik. + ha nem akkor tibcsi elintézi ;) + elvileg lesz Olasz szerviz és a Magyar szerviztől se zárkóznak el, ha van épkézláb partner .

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#134) kalmancsehi válasza realist (#132) üzenetére


kalmancsehi
csendes tag

Ugyanezek a kérdéseim nekem is, de nem csak ezekre hanem a Redmi 3 / Pro-ra is? Tehát hol lehet EU-n belül international verziót kapni?

(#135) ghiottone válasza kalmancsehi (#134) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Fent linkelt geekbuying, van aliexpressen is, de azt nem ismerem, eustock -csak hamar elkapkodják, illetve a hardveraprón vannak megbízható egyének.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#136) realist válasza ghiottone (#133) üzenetére


realist
őstag

A 3%-os kuponnal nem számolva 2 év EU 32gb verzió € 346.05 + 16,74 az EU expressz. Ez így cirka 111e.

A magyar nyelvet valahol olvastam, de nem találom; ezek szerint zagyvaság.

Spemall lehet, hogy módosított rom-al küldi? Az nagyon nem tetszene... Global Stable ahogy látom még nincs. Ezek szerint azt kellene kivárni amíg lesz és azzal is lehet kapni?

(#137) ghiottone válasza realist (#136) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kuponnal számolva a szürke/fehér - 2 év Eu gari, Eu Express = 375.77 dollár x 273 (napi középárfolyam) = 102.585 Ft. Nézni kell, mert néha Ausztrál dollárral is lehet nyerni pár ezer forintot.

Aha saját spemall multilangosítás, de ha kéred, akkor nem rakják rá - nekem is anno így - original - jött a Redmi Note 3 pro.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#138) realist válasza ghiottone (#137) üzenetére


realist
őstag

Akkor az a megoldás, hogy az ember megrendeli a kínai rommal. Majd vár és nézi ezt az oldalt: [link]

Amikor pedig megjelenik a global rom akkor felteszem azt. Már csak egy dolog. A kínából rendeltre a global rom tuti fel fog menni? Ez volt a gyakorlat pl. az M5 esetében?

(#139) ghiottone válasza realist (#138) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Biztosan meg lehet csinálni :)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#140) mjani1172 válasza ghiottone (#139) üzenetére


mjani1172
addikt

Jobban rálátsz ezekre a dolgokra mint én,nem tudod esetleg mi helyzet az infrával?Ellentmondásos az összes eddigi információ.

[ Szerkesztve ]

(#141) ghiottone válasza mjani1172 (#140) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csak érdekel ez a teló, mert jónak tűnik + a szürke/fekete tetszik :D Infrát, OIS-t elvesztettük a MI5-höz képest - a 16. másodperc környékén mondja is a videóban.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#142) mjani1172 válasza ghiottone (#141) üzenetére


mjani1172
addikt

Most elkeseredtem, :(( Több helyen pedig írják, az OIS hiánya is meglepő.

(#143) torma1981 válasza ghiottone (#128) üzenetére


torma1981
veterán

Olyan mintha ugrálna a kép. Mintha zoomolna és vissza. Marha idegesítő.

(#144) <Adamsky> válasza ghiottone (#141) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... Infrát, OIS-t elvesztettük a MI5-höz képest ... "
Ööö ... mivel is jobb akkor ez a "Mi 5s" a korábbi "Mi 5"-nél? A design-t most hagyjuk ...

(#145) ghiottone válasza <Adamsky> (#144) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ki kellett adni egy Snapdragon 821-es telót gyorsan kb ennyi. Ja és itt is visszafogtâk az alap verzió órajelét. A kamera szenzor amúgy jobb benne, ezt pakolták a Pixelekbe is és ott sem látok ois-t.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#146) <Adamsky> válasza ghiottone (#145) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... Snapdragon 821-es telót gyorsan kb ennyi. Ja és itt is visszafogtâk az alap verzió órajelét."
Van, nem visszafogott órajelű verzió? :F

"A kamera szenzor amúgy jobb benne..."
Annyival nem hiszem, hogy az esetlegesen bemozduló képekért - más esetben - kárpótolna.

Ez így ... khm .. erős közepes. Várjuk a Mi 6-ot ;)

(#147) ghiottone válasza <Adamsky> (#146) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Persze, már bevett gyakorlat ez a Xiaominál. 2,35 helyett 2,15 Ghz-re állították be a Mi5s alap verziójának Snapdragon 821-es processzorát. Ja a force touch sincs benne az alapban.
A Mi5-nél a standard verzióban 1,85-re vitték le a 820-ast, ami az advancedben màr a normál 2,15 Ghz-ren ketyeg.
A fényképek jók lettek + ha még csiszolnak a kamera szoftveren akkor lehet jobb lesz, bár ugye csak az 1080p-nél megy a digitális stabilizáció, a 4K-nál nem engedélyezett.

Amúgy már én is lemondtam erről a telefonról, jó az ami most van.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#148) <Adamsky> válasza ghiottone (#147) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A Mi5-nél a standard verzióban 1,85-re vitték le a 820-ast ... "
Ezzel tisztában vagyok, ill. ismerem a különböző Mi 5 verziókat. Az "s"-el kapcsolatban viszont nem találtam semmilyen infót arról, hogy lenne nem lebutított változat. Légy szíves dobj már egy linket, ahol írnak az egyes változatokról. Mondjuk engem is már csak merő kíváncsiságból érdekel ... :(

[ Szerkesztve ]

(#149) mjani1172 válasza <Adamsky> (#144) üzenetére


mjani1172
addikt

Valószínűleg a szerkezetén erősítettek,az előd botrányos,én nem mertem megvenni.
Úgy néz ki ebböl G5 lesz,abban van legalább infra és fm.Pedig nem tartom jónak csak nincs más,nincs egy mostani telóban annyi extra mint 3 éve.

[ Szerkesztve ]

(#150) ghiottone válasza mjani1172 (#149) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Mi5-nél az üveghátlap és a ropi effektus nekem se tetszett. A G5-nél meg a konstrukció nem tűnik időtállónak, bár ha naponta nem cseréli az ember az aksit + tokban van akkor el lehet kerülni a kopást, lepattogzást.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.