Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) sanyika987 válasza kosturica (#1000) üzenetére


sanyika987
aktív tag

értem köszönöm
értelem szerüen gondolom a mi5s plus sokkal jobb akku időben
kamerában is úgy tudom jobb
viszont szemből jobben tetszik a mi5s hátulról meg a mi5s plus
nem tudok dönteni akár hogy legózok :)

iphone 14

(#1002) beyruth82 válasza sanyika987 (#1001) üzenetére


beyruth82
veterán

Akku időben tényleg jobb de kamerában a 5s jobb mint a plus.Sokkal jobb.Az 5s plus egy középkategóriás kamerát kapott jóindulattal is.

(#1003) kosturica válasza sanyika987 (#1001) üzenetére


kosturica
őstag

Az MI5s-nek jobb a kamera szenzora.Mindkettővel lehet elfogadható képeket lőni. A Plusban állati jó a fekete-fehér fényképező, azt szeretem nagyon.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1004) mayerovits válasza sanyika987 (#1001) üzenetére


mayerovits
tag

MI5S plus mellet szól a mérete (aki szereti a nagy telefont), az akkuideje (jóval jobb mint a sima 5S), az ujjlenyomatolvasó (finom szólva se dobtam hátast az ultraszónikus ló**sztól amit az 5S-be raktak :O ).
A kicsi mellet szól a jobb build quality, jobba kamera, kisebb méret (aki szereti a kisebb telefont), meg a jobb ár.
De nyilván magadnak döntöd el mi a jó neked.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#1005) sanyika987 válasza mayerovits (#1004) üzenetére


sanyika987
aktív tag

nagy királyok vagytok h ezt így összegeztétek nekem
márcsak anyi lenne a kérdésem
Aliexpressről szabad rendelni ?? úgy tudom ha dhl el kérem nincs vám költség
illetve még anyi
mi5s nek menyi a kijelző ideje??
nem az extrémekre gondolok hanem átlagban

iphone 14

(#1006) kosturica válasza sanyika987 (#1005) üzenetére


kosturica
őstag

Ha DHL-lel rendeled Kínából, akkor 100% hogy fizetsz ÁFÁ-t!! ;)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1007) sanyika987 válasza kosturica (#1006) üzenetére


sanyika987
aktív tag

akkor rosszul emlékszem :)
marad a spemall :)
vagy ha van valakinek jobb ötlete várom szívesen
és köszönöm még egyszer a gyors és frankó válaszokat :)

iphone 14

(#1008) kosturica válasza sanyika987 (#1007) üzenetére


kosturica
őstag

Lehet kínából rendelni EU raktárból is. Úgy viszont tuti nem fizetsz ÁFÁ-t és pár nap alatt itt van. Én a geekbuying oldalról rendeltem anno, akkor ott volt számomra legkedvezőbb árban.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1009) ThorsHUN válasza kosturica (#1008) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Most a spemallon kuponnal 94K-ert itt van a szurke 3/64-es (tarhely kell, mert nem bovitheto)

(#1010) mayerovits válasza sanyika987 (#1005) üzenetére


mayerovits
tag

Ha egész nap nyomkodom, akkor kb 5-6 óra között van, ha visszafogottabban használom, akkor 2 naponkénti töltéssel kb 2-3 óra között. 23:00-7:00-ig be van állítva a battery saver, nem szinkronizál semmit, így egy este alatt kb 6-7%-ot merül.
Aliról asszem a Hongkong Goldway küldi úgy hogy nincs rá plusszköltség, de ebben mások erősítsenek meg. Illetve bármelyik eu raktáros bolt szintén vám nélküli.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#1011) kosturica


kosturica
őstag

Egyre jobban halad a tökéletesség felé az XDA-s fejlesztőcsapata, a Resurrection Remix, a Nougat 7.1 MI5s Plusra portálásában. ;)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1012) kosturica válasza kosturica (#1011) üzenetére


kosturica
őstag

Szerk: Portolást akartam írni :D

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1013) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Sziasztok!

Mai nappal próbálom erősíteni a teló népes táborát. Mi5s Plus 6/128-s készülékem van. Lesznek majd kérdéseim mivel most ismerkedem vele és ilyen tipusú készülékem még nem volt.
Első kérdés: beleraktam 2 sim kártyát és próba hívást kezdeményezni. Az egyik sim elküldi a számom a másik viszont nem. A teló nyelve magyar. Utólag is köszi a válaszokat. :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1014) ggeleven válasza NÓPARA (#1013) üzenetére


ggeleven
őstag

Tárcsázó/Beállítások/További beállítások/Hívásazonosító menüt nézd meg. Üdv köztünk! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1015) NÓPARA válasza ggeleven (#1014) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Köszi!
Sajna lesznek még láma kérdések amit nem bizti hogy mindig megtalálok. Elnézést a fórum tagoktól. :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1016) ggeleven válasza NÓPARA (#1015) üzenetére


ggeleven
őstag

Nem kell elnézést kérni! Azért is van a topic, hogy segítsünk egymásnak.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1017) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Lenne még egy hirtelelen kérdés: A telefonkönyvben nagyon sok név csak 6 betűje jelenik meg. De van olyan is ahol ki van írva a teljes név (vezeték+utónév). Ez részemről beállítási hiba vagy rendszerbe kell még valamit csinálnom?Pl próbáltam szerkeszteni a 6 betűseket és mindig azt írja mikor le OK-m hogy túl hosszú a név.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1018) kosturica válasza NÓPARA (#1017) üzenetére


kosturica
őstag

A 6 karakteres nevek szerintem a simkártyán tároltak.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1019) NÓPARA válasza kosturica (#1018) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Vannk olyan nevek amik szintén simkártyán tárolt a teló szerint és vezetéknév és utónév is teljes és szóköz is van .Remélem nem kell újra szerkeszteni mind?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1020) alevan


alevan
őstag

Van global stable Mi 5Sre.

[link]

Edit: bocs, nem néztem a dátumot :)

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1021) kosturica válasza NÓPARA (#1019) üzenetére


kosturica
őstag

Miért ne? Az olyan klassz kis elfoglaltság! :DDD

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1022) NÓPARA válasza kosturica (#1021) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hát az..... :C :DDD

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1023) Tomi_Ohl válasza kosturica (#1006) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Így van, nekem is kellett, bár az ingyenes szállítást választottam és számoltam vele.
Épp a héten jött meg a telefon, 4/32-es ezüst, csak épp egy gerincműtét után fekszem a kórházban, úgyhogy sokat még nem nyonkodhattam.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1024) kosturica válasza Tomi_Ohl (#1023) üzenetére


kosturica
őstag

Gyógyulást és sok örömöt a telefonhoz! :K

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1025) sanyika987 válasza mayerovits (#1010) üzenetére


sanyika987
aktív tag

köszönöm a választ
igen sajna elég sokat nyomkodnám a munkámból adódóan
de az úgy elég korrekt ha 5-6 órát bir

iphone 14

(#1026) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudtok valami jó témát erre a telóra? Nekem valahogy puritános kicsit ami most van.Vagy legalább valami ikon pakkot. :)

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1027) beyruth82 válasza NÓPARA (#1026) üzenetére


beyruth82
veterán

Témákban több ezer van és még azok is külön testre szabhatóak.Egyiknek csak az ikonjait választod,másik témának csak a tárcsázóját harmadiknak a legörgető menüjét és így tovább.Végtelen variáció létezik.Bele lehet őrülni.Nem találtál köztük egyet sem?

[ Szerkesztve ]

(#1028) NÓPARA válasza beyruth82 (#1027) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!
Megköszöntem volna ha kaptam volna linket vagy többet is. :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1029) ggeleven válasza NÓPARA (#1028) üzenetére


ggeleven
őstag

Linket nem nagyon tudunk adni. Egyszerűen nyisd meg a menüben található Témák alkalmazást. :)
Valamint egy kis leírás Karaviktól hozzá:
Először is nyisd meg a Themes appot és nézd át az online témákat (csak pár százezer van ;] ) és keresd meg azt, amiben a kedvdere való global ikonok vannak > Töltsd le (Download) > Nyomj rá a bábura a Themes app bal felső sarkában > Customize Theme > Icons > Kiválasztod az előzőleg leötlött téma app ikonját > Alkalmaz (Apply) > Kész ikonok (de csak az ikonok) lecserélve!
Ezzel módszerrel bármelyik összetevőjét ki tudod cserélni a témának
Biztos vagyok benne, hogy 50 átnézett téma között találsz sokkal jobbat, mint global ikonok, mint ahogy én is találtam magamnak jobbat, mint xiaomi.eu ikonok ;)

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1030) beyruth82 válasza ggeleven (#1029) üzenetére


beyruth82
veterán

Ezt én is kipróbálom eddig én bonyolultabban csináltam.

(#1031) NÓPARA válasza ggeleven (#1029) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Köszönöm!

Ezt már próbáltam.Most épp a TRICK DAY tipusú téma van fenn alapból. Kb 15-20 téma van mikor megnyitom a téma appot. Sajna ennyit enged és lehet én vagyok a béna vagy még a teló csak ennyit enged.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1032) Charles9


Charles9
csendes tag

Sziasztok mi5s plus hez melyik flash jó!? Illetve melyik romot tudom felrakni, root, es bootloader nyitas nelkul ami magyar es rendszeresen frissül?

(#1033) beyruth82 válasza Charles9 (#1032) üzenetére


beyruth82
veterán

Root nem kell romcseréhez abszolúte.Egyértelműen stabil rom kell a telefonra.Jelenleg az enyémen a global stable 8.2.2.0 van ami időnként frissül.Van a fejlesztői rom a global developer ami hetente frissül de az ugye fejlesztői rom sokszor sok a hiba benne.Jelenleg milyen romod van a telefonon?

(#1034) pusihusi válasza beyruth82 (#1033) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia akkor van már Magyar nyelv Xiaomi Mi 5s plus stabil romban, v. csak a fejlesztőiben? Köszi.

Üdv. Feri!!

(#1035) beyruth82 válasza pusihusi (#1034) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen már van benne normális,teljes magyar nyelv.Global stable 8.2.2.0-át használom és hibátlan. :)

(#1036) Tomi_Ohl válasza beyruth82 (#1035) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Engem csak az érdekel, hogy sima Mi5S-re mikor adják ki. Jöhetne már.
Mondjuk nemsokára úgyis felteszek inkább Xiaomi.eu-t vagy MIUIHU-t, de pár napig még jól jönne.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1037) beyruth82 válasza Tomi_Ohl (#1036) üzenetére


beyruth82
veterán

Stabil rom jobb mint a fejlesztői....

(#1038) mayerovits válasza beyruth82 (#1037) üzenetére


mayerovits
tag

Ez pedig nem igaz...

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#1039) beyruth82 válasza mayerovits (#1038) üzenetére


beyruth82
veterán

Mi 5s plus 8.2.2.0 esetében igaz.Tapasztalat.

(#1040) szaszapi válasza mayerovits (#1038) üzenetére


szaszapi
őstag

Mindenki mást mond és más romra esküszik. Őszintén szólva nekem se az eu, se a global romok nem jöttek be soha. Miuihu romot eddig 8 modellen használtam hiba nélkül.

(#1041) beyruth82 válasza szaszapi (#1040) üzenetére


beyruth82
veterán

Én 3 telefonon próbáltam ki a miuihu-t és nagyon rossz volt mindegyiken.Global devben sose csalódtam.Most ebben a stabilban sem.Azért egy hivatalosan kiadott stabil rommal nem versenyezhet a miuihu.

(#1042) ggeleven válasza beyruth82 (#1041) üzenetére


ggeleven
őstag

Én is használtam már mindent, de nem mondanám, hogy rossz lenne bármelyik. Mi volt rossz nálad miuihuban?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#1043) beyruth82 válasza ggeleven (#1042) üzenetére


beyruth82
veterán

Minden esetben drasztikus akkuidő csökkenés és nagymértékű melegedés.Ez mindhárom telefonon előjött miuihu rommal.Redmi note 2,redmi note 3 pro és mi 5s plus

(#1044) Tomi_Ohl válasza beyruth82 (#1037) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Aki (az utolsó hónapot kivéve) olyan gyakran cserél ROMot, mint alsógatyát, annak nem. :D De megfogadtam, hogy Mi5S-en legalább 3 hónapig gyári (alapún) maradok. Igazából a 3D touch is érdekelne, ami azokban engedélyezve van.

A 8.2-es stabillal meg csak arra vártak, hogy nyávogjak miatta, már meg is jelent a frissítés. :) Egyelőre ez megy fel.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1045) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok 2 kérdésem volna, 1, Ha a stabil rom helyett felrakom a fejlesztőit akkor újra kell telepíteni mindent, v. megmaradnak az apkok és a beállítások? Vagy nem? 2, tudom hogy az antutu nem mérvadó de sorozatba 130 körüliek jönnek, a tesztekben meg 150-160 körüliek. Mi lehet az oka? Köszi a válasz adóknak :K

Üdv. Feri!!

(#1046) szaszapi válasza pusihusi (#1045) üzenetére


szaszapi
őstag

Úgy, hogy ennyit ér a feltuningolt 821, az antutu nem mérvadó, nekem 110-120e pontszám jön ki...

A sima snapi 820 többet ér egyébként.

(#1047) rosszkutya válasza beyruth82 (#1043) üzenetére


rosszkutya
tag

Érdekes, mert én is több készüléken használtam már a MIUIHU ROM-okat, de semmi komoly problémát nem érzékeltem egyik esetében sem, sőt, a Redmi Note 2-mön jelenleg is az van fent, mert szvsz. lényegesen jobb, mint az összes többi, erre a készülékre elérhető ROM, és semmivel sem meríti jobban az akkut, és számottevő melegedést sem érzékeltem soha. Az Mi 5s-emen mondjuk pont nem azt használom (hanem az eu stable-t), mert ott még nem éreztem elég kiforrotnak, de komoly hibákat ott sem tapasztaltam, csak apró hiányosságokat.

(#1048) beyruth82 válasza pusihusi (#1045) üzenetére


beyruth82
veterán

Semmiféle feltuningolás nem kell hozzá.Ha nincs telepakolva minden szarral a telefonod akkor simán kijönnek ilyenek:

(#1049) pusihusi válasza beyruth82 (#1048) üzenetére


pusihusi
addikt

Hol kell átállítani 2.3 Gh-re

Üdv. Feri!!

(#1050) kosturica válasza szaszapi (#1046) üzenetére


kosturica
őstag

Tudsz azért te is vad dolgokat állítani. az már biztos! :DDD

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.