Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) ADGCF válasza beyruth82 (#1549) üzenetére


ADGCF
tag

Azért vinnék ennyien, mert Snap 821 6 GB RAM-al azért ennyiért nem semmi. Mate 10 Pro-n a 3 animációs skála ki van kapcsolva fejlesztőiben? Mert akkor a telefon valódi sebessége jön ki. Illetve rendszerfrissítést úgyis fog kapni, Huawei-nél azért gyorsabb ütemben javulnak a dolgok, mint a Xiaomi-nál az eddigi tapasztalatok mások alapján, meg rengeteg fórum olvasás után. Szerintem jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#1552) beyruth82 válasza ADGCF (#1551) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszi megnézem ezt a beállítást

(#1553) alevan


alevan
őstag

Arcfelismerő: jól működik. Nagy fényben, gyenge fényviszonyok mellett is kinyitja. Kinyitja az én arcomra, az öcsém arcára, kollégám arcára, kollégám arcának fényképére.

Tegyük hozzá, hogy szakállas vagyok. Mint testvérem és kollégám. Valószínűleg ha megállítok az utcán egy fekete hajú, szakállas embert, kinyitja a telefonom.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1554) Disque válasza alevan (#1553) üzenetére


Disque
aktív tag

Sőt az is lehet, hogy egy pulikutya fényképével is ki lehet nyitni ezek után :)

(#1555) kosturica válasza ADGCF (#1540) üzenetére


kosturica
őstag

Köszi!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1556) Tomi_Ohl válasza alevan (#1553) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Köszi a beszámolót. Tehát a pár üzenettel hamarabb megfogalmazott félelmem nem volt alaptalan...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1557) alevan


alevan
őstag

Arcfelismerő: a szakállal van a gond. Megzavarja.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1558) vicces1


vicces1
aktív tag

Sziasztok, jól "behalt" ez a topic. Mi 5s plus -t frissíteném a pár napja megjelent MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.8-ra. Gondolom feltétlen tiszta telepítés kell hozzá, mivel android főverzió is változik. Vagy "véletlenül" udater-ből is telepíthető?! A fejlesztőiben Mi Recovery van vagy TWRP?
Eddig nem is nyitottam ki a BL-ert, de most rávettem magam, meg is volt pár perc alatt.

How to Upgrade to MIUI 9
1. Please don’t forget to back up your data before upgrading to MIUI 9.
2. If you are using MIUI V5 / MIUI 6 / MIUI 7 / MIUI 8 stable ROM, please upgrade to MIUI 9 via fastboot method.

3. If you’re using MIUI 8 Global Beta ROM, please go to ‘Updater’ and check for updates.
-ez a furcsa, hogy azt írja! Updater-ből!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1559) Tomi_Ohl válasza vicces1 (#1558) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia, mivel hivatalos, globál romról van szó, nyitott bootloaderrel el sem indul. Hivatalos frissítés mindig telepíthető OTA-n keresztül, gyári recoveryvel.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1560) vicces1 válasza Tomi_Ohl (#1559) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kösz a gyors infót! Hát ez óriási :D most zárjam vissza!
Eddig is az utolsó globál béta volt fenn és van is, amit OTA-n frissített fél évvel ezelőtt! (MIUI 8 Global 7.6.8 Beta)
Nem úgy van, hogy egyszerűen automatikusan visszazár a bootloader gyári ROM telepítésnél?
Tehát legegyszerűbb nekem, ha simán updater-ből telepítem, nem kell flash?

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1561) beyruth82 válasza vicces1 (#1558) üzenetére


beyruth82
veterán

Már van mobilarénás tesztje a telefonnak de azalatt sem pörög a topic [link]

(#1562) vicces1 válasza beyruth82 (#1561) üzenetére


vicces1
aktív tag

Köszönöm, annyira nem követtem én sem, csak most piszkált a gondolat, hogy ennyi idő után sikerült végre kiadni frissítést a Mi5s plus-a is.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1563) ucli válasza vicces1 (#1560) üzenetére


ucli
senior tag

Rakd föl a fejlesztőinváltozatot, és nem kell Bl-lel szórakoznod.

(#1564) beyruth82 válasza vicces1 (#1562) üzenetére


beyruth82
veterán

Kb 1 hónapja elérhető a global stable miui 9 nougat. Szerintem jobban jársz stabil rommal mint a heti frissítésekkel szivolázni. Tedd fel azt az hibátlan és nem lesz gondod

(#1565) vicces1 válasza ucli (#1563) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kösz, srácok fel is tettem a developert simán updaterből, ( bootloader nyitott maradt :) úgy nézem eddig gond nélkül (nem akartam global stabilt)
mintha új telefonom lenne, sokkal de sokkal gyorsabb.
Nem értem miért ilyen "elhanyagolt" ez a készülék, nekem kb. 10 hónapja megvan, a 4-dik Xiaomi telóm, és örülök hogy akkor erre váltottam az Mi4c-ről (még az is megvan, azt meg azért jó kézbe venni mert olyan kompakt az 5,7 után, edzésre azt vinném magammal, ha nem kéne a sim-el vacakolni)

Egyedül az gáz, hogy már a rendszeralkalmazásokat is televágják reklámokkal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1566) kosturica válasza vicces1 (#1565) üzenetére


kosturica
őstag

Létezik reklámblokkoló APK! ;)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#1567) ucli válasza kosturica (#1566) üzenetére


ucli
senior tag

Adblockot ph-n is fog használni, ami nem elfogadott és ezért majd ki kell hogy közösítsük. :P ;]

(#1568) beyruth82 válasza vicces1 (#1565) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem egy évig volt mi 5s plus 6/128-asom. Pont emiatt váltottam többen között. Nagyon elhanyagolják. Egyébként nagyon jó telefon.

(#1569) vicces1 válasza kosturica (#1566) üzenetére


vicces1
aktív tag

Világos, csak ez most szembetűnő, ilyen szinten ez nem volt eddig, főleg egy stock ROM- nál.

más, Kamera javult gyenge fénynél tényleg (csak számít valamit az optimalizáció)

NA szevasztok, majd pár hónap múlva ugyanitt, vagy máshol! ;)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1570) vicces1 válasza ucli (#1567) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nem fogom használni, ennyivel tudom támogatni a munkájukat. ;)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1571) ADGCF


ADGCF
tag

Sziasztok! Tényleg behalt a fórum. :D Annak mi lehet az oka, ha az akksiból az Android rendszer sokat eszik? 15-25% között mozog, így az üzemidő nem a legjobb. Néha lemegy 12-13%-ra. Miui 9.1 12.7-es EU ROM van most. 10.26-os kiadás kiemelkedő volt üzemidőben. Ott 7-11% volt a fogyasztása. Ha nem lenne arcfelismerő, akkor még mindig 10.26-os lenne, de ez a funkció nagyon bejön. :D

[ Szerkesztve ]

(#1572) Tomi_Ohl válasza vicces1 (#1565) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nagyszerű 👍🏻
A bootloader zárásos dolgot azért írtam, mert nálam tényleg nem indul el hivatalos rom nyitott bootloaderrel Nugát óta, kivéve, ha rootolom is (az letiltja a dm-verityt, ami gátol.. de örülök, ha neked így is megy).

ADGCF szia, sajnos nálam is magasabb volt a fogyasztás mostanában, pedig tiszta telepítést is csináltam két hete. Ha valakinek van ötlete (a következő frissítésekre való várakozáson kívül), ossza meg legyen szíves.

Más: a napokban elkészült az Android 8.1 is Mi5S-re: [link]

Tegnapelőtt feltettem, azóta azt használom.
Működése elég hasonló a 8.0-s verzióhoz, a készülékspecifikus hibák is hasonlók: még mindig formázni kell a teljes belső tárhelyet egy titkosítási probléma miatt, illetve továbbra sem működik a Bluetooth-on keresztüli zenelejátszás. Ezen kívül azzal is számolni kell, hogy a Lineage-féle extra beállítások egyelőre még nem elérhetők.
Ha ezekkel együtt tudunk élni, akkor viszont tökéletesen használható, továbbra is nagyon gyors és kellemes :)
Egyéb 8.1-es változásokról itt lehet olvasni: [link]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1573) ADGCF válasza Tomi_Ohl (#1572) üzenetére


ADGCF
tag

Aha! Akkor eddig viszont úgy néz ki, hogy csak várni kell. :/ Oreo-nál szerintem meg érdemes várni hogy kicsit stabilabb/bugmentesebb legyen. Viszont az, hogy gyors/smooth kikapcsolt animációkkal nézed? Mert ugye akkor jön ki a telefon/rendszer valódi sebessége. Csak azért mert amikor írják, hogy gyorsabb meg smooth-abb egy custom ROM, akkor szerintem csak azért, mert az animáció a rendszeren belül gyári értéken rövidebb időtartamú, ezáltal így simán lehet "átverés is".

[ Szerkesztve ]

(#1574) ucli válasza ADGCF (#1573) üzenetére


ucli
senior tag

Az ájfónra is ezért mondják, hogy gyorsabb, pedig azon is csak ilyen parasztvakítás van.
De azért húdegyirsaszifonom...

(#1575) ADGCF válasza ucli (#1574) üzenetére


ADGCF
tag

Dolgoztam Media Markt-ban, jó pár telefont volt lehetőségem tesztelni, és az iPhone bizony nagyon komótos. :D Huawei, Honor flagshipeken direkt kikapcsoltuk az animációt, hogy a vásárló lássa milyen gyors. :D

[ Szerkesztve ]

(#1576) ucli válasza ADGCF (#1575) üzenetére


ucli
senior tag

Szerencsére csak ismerős használ iphonet, de nekem már az is sok.
Egyszer mondjuk vettem egyet, mert akciós volt az osanba' :DD
Nekem úgy tűnt, hogy gyorsabbak az animációk.

(#1577) ADGCF válasza ucli (#1576) üzenetére


ADGCF
tag

Régen lehet úgy volt, de ma már nem. (: Szerintem a tieden is kapcsold ki, ha nincs animáció, sokkal jobb, gyorsabb. :D

(#1578) ucli válasza ADGCF (#1577) üzenetére


ucli
senior tag

Már két éve eladtam. :DDD

(#1579) ADGCF válasza ucli (#1578) üzenetére


ADGCF
tag

Jól tetted. (: De a mostani telódon kapcsold ki, iPhone-on erre nincs lehetőség. :D

(#1580) ucli válasza ADGCF (#1579) üzenetére


ucli
senior tag

Kellett a pénz procira. :D

Megnéztem így kikapcsolva, annyira nem jön be, de lehet, hogy átszokok rá.
Eddig 0.5-ön volt, úgyhogy nem nagy a különbség a kettő között.

(#1581) ADGCF válasza ucli (#1580) üzenetére


ADGCF
tag

Ha gyorsan váltogatsz, vagy sietsz, akkor ki tud jönni. (:

(#1582) Tomi_Ohl válasza ADGCF (#1573) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Így is - úgy is nézhetem, gyors.
Érdekes módon pl az FB is egy hajszálnyival gyorsabban betölt, pedig annak ugyanannak kéne lennie.
A másik ezt elősegítő faktor a multitaszking, MIUI-n sajnos többször tölt újra ez-az, itt ritkábban, és ez is sokat dob az élményen.
Ettől függetlenül én általában animációkkal használom a rendszert, és azért az sem rossz, ha alapból kellemesen rövidek - nekem kikapcsolva túl pattogós az egész, de ez persze már csak egyéni probléma. :D
Viszont az is igaz, hogy amikor múltkor (8.0 után) visszatértem MIUI-ra, azt sem éreztem lassúnak, szóval azért van olyan jó ez a telefon, hogy ne számítsanak túl sokat a custom ROMok ilyen téren.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1583) ADGCF válasza Tomi_Ohl (#1582) üzenetére


ADGCF
tag

Mindent értek! (: Ha EU ágon lesz 8.0, tuti nem teszem fel egyből. :D Szerintem fejjel rohannék a bugfalba, mert egy főverzió váltás azért szokott bajokat jelenteni az elején.

(#1584) däniel


däniel
tag

Sikerült a minap ~7 óra 33 perc kijelzőidőt elérnem "moddolt" xiaomi.eu dev-vel (7.12.14) és az új FloppyKernel-lel. (moddolt=a felesleges Xiaomi appokkal TB-vel lefagyasztottam) Én átlagosan a gyári MIUI kernellel 4-6 óra kijelzőidőt kapok (igaz sohasem néztem még meg pontosan, de amíg kellett mindig kibírta).
Feltöltöttem egy imgur albumba pár képet ezzel kapcsolatosan, ha valakit érdekelne ez is. :))

(#1585) ucli válasza däniel (#1584) üzenetére


ucli
senior tag

...és én meg most merítettem le a telefonomat 2óra 35 perces kijelzőidővel. :D :W :))

(#1586) däniel válasza ucli (#1585) üzenetére


däniel
tag

Az nem semmi :D Hogy sikerült?
Az meg ki is maradt a hozzászólásomból, hogy ez az átlagos napi kihasználtságom során jött ki, de mindenképpen jobb az alap kernelnél. (Az, hogy hogyan használom a telefonomat nagyjából látszik a screenshotjaimból.)

(#1587) ADGCF


ADGCF
tag

Sziasztok! Xiaomi.eu-ról letöltött Magisk 15.1-el mik a tapasztalatok nálatok? TWRP-ből flashelve felmegy rendesen? Nem okoz galibát? Oneplus 5-5T fórumban olvastam, hogy ott szoktak problémák lenni, tudom hogy más készülék, de a biztonság kedvéért megkérdezem. Super SU-t használtam eddig, EU ROM frissítéskor ha jól vettem észre unroot-ol a telefon, tehát akkor nem kellene, hogy gond legyen igaz? (Mi5s)

(#1588) däniel válasza ADGCF (#1587) üzenetére


däniel
tag

Xiaomi.eu-ról letöltött Magisk 15.1-el
Ezt nem igazán értem. Miért a xiaomi.eu-ról töltenéd le a Magiskot? XDA-n van a hivatalos topik szóval onnan érdemes letölteni.
Egyébként én Magisk v15.0-át használom még xiaomi.eu 7.12.21 romon és nem volt eddig vele semmi problémám. 15.1-re még nem frissítettem mivel a mostani verzióval sincs semmi gondom, de olvastam hogy van olyan telefon amin bootloopot okoz a 15.0.
És igen TWRP-ből, rom update után simán felmegy, gond nélkül.

(#1589) ADGCF válasza däniel (#1588) üzenetére


ADGCF
tag

Nem fórumtag, hanem üzemeltető linkelte description-on belül, aztán abban csak mertem bízni. Köszönöm az infót! (:

(#1590) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!

Tegnap jött meg Spemalltól rendelt 5s-em a barátnőmnek. egyből developer romot dobtam rá, de a kijelzőnek valami baja lehet, mert vagy ghost touch-ot dob, vagy egyáltalán nem is érzékel.. A hibákat az alábbi videókkal tudom szemléltetni. [link]

Amíg a sima, stable volt rajta, nem tapasztaltam hibákat, de tény, hogy az kb három perces dolog volt. Lehet, hogy a developer rom a ludas? Spemallnak egyből adtam le RMA-t, de nyílván nem szeretnék azért ennyit várni, ha nem muszáj. Stable romot vissza tudom valahogy varázsolni, vagy ez úgyis digitizer hiba?

Köszi!

(#1591) ucli válasza szkorhetz (#1590) üzenetére


ucli
senior tag

Az eredeti rommal nem csinált ilyet?

(#1592) szkorhetz válasza ucli (#1591) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nem tudom, az három percig se volt rajta és itt is van, hogy tíz percig nem produkálja a hibát, aztán beakad.

(#1593) ucli válasza szkorhetz (#1592) üzenetére


ucli
senior tag

Próbáld meg azzal is, hátha csak a rommal van valami.

(#1594) szkorhetz válasza ucli (#1593) üzenetére


szkorhetz
őstag

Na ez a másik baj. Mivel még csak miui 8as stabil rom van a telóhoz, nem enged a gyári updater appból régebbi verziós romot telepíteni.

(#1595) ucli válasza szkorhetz (#1594) üzenetére


ucli
senior tag

Bootloadert már kinyitottad? TWRP-n keresztül próbálj meg valami mást fölrakni.

(#1596) szkorhetz válasza ucli (#1595) üzenetére


szkorhetz
őstag

Tegnap jött meg, de már igényeltem a nyitást! :)

(#1597) ucli válasza szkorhetz (#1596) üzenetére


ucli
senior tag

Ja, tényleg itt igényelni kell... :W

[ Szerkesztve ]

(#1598) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Kijött mindkét telefonra a 9.2-es stabil Globál, ha valakit érdekel. Az értesítések új kinézete még nincs benne sajnos.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1599) ucli válasza Tomi_Ohl (#1598) üzenetére


ucli
senior tag

Nyóc' kint van már? :D
Telefon híján hiába keresgélem rá a romokat.

(#1600) Tomi_Ohl válasza ucli (#1599) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ha nyolcas androidra gondolsz, az jelenleg csak custom ROM formájában...
Hogyhogy telefon híján? Történt vele valami?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.