Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) mayerovits


mayerovits
tag

Esetleg másnak is elkezdett brutál módon merülni a telefonja? Kb 4 frissítéssel ezelőtt kezdődött, és jelen van egy Mi5S-en meg két Redmi 4X-en, global dev romon. Próbáltam google play services cache törlést, meg google play frissítések eltávolítását, de nem igazán javul. Eddig simán tudott 1,5 napot egy töltésről, most 1-et se normális használattal. :W





Xiaomi MI9T - MIUI12

(#1702) papp54 válasza papp54 (#1700) üzenetére


papp54
aktív tag

Hát semmi nem vált be ezek szerint a közelség érzékelő elromlott.

Honor 50 5G

(#1703) däniel válasza mayerovits (#1701) üzenetére


däniel
tag

Nálam is ugyanez a jelenség áll fenn. Mondjuk én inkább betudtam annak, hogy ez is a beázás következménye ami a kijelzőmet is tönkretette. :(

(#1704) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Ami engem illet, az utóbbi hónapokban ROMtól függetlenül rossz akkuidőket érek el, de ez valószínűleg részben annak köszönhető, hogy többet használok mobilnetet/magas fényerőt/GPS-t, részben pedig annak, hogy már kissé elhasználódhatott az akku. Amint mondtam, nem MIUI ROM-on is fennállt a probléma nálam. mayerovits, a statisztikákból ítélve neked sem a Google szolgáltatásokkal lesz bajod.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1705) mayerovits válasza Tomi_Ohl (#1704) üzenetére


mayerovits
tag

Szinte biztos, hogy valamelyik app ragadt be, de nem tudtam rájönni, hogy melyik, ezért nemrég kapott egy clean installt, azóta okés. Bár így is csak 3,5-4 órás kijelzőidők vannak, úgy emlékszem anno MM-en simán megvolt 5 is. :O

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#1706) Tomi_Ohl válasza mayerovits (#1705) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nekem meg screenshotjaim vannak 6:30, meg 7:15-ös SOT-okról akkortájtról... :) Sajnos ma már elérhetetlennek látszanak ilyen eredmények, de azért megnézném, mit tudna a telefon új akksival. Talán majd egyszer a cserére is sor kerül.

Más: úgy tűnik, mégse az Oreo miatt csúszott a stabil 10-es MIUI, az első stabil még nugát alapú: [link]
Ez még kínai, de akkor belátható időn belül jön a globál is.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1707) mayerovits válasza Tomi_Ohl (#1706) üzenetére


mayerovits
tag

Valóban, nagy csodát már én sem várok, menjen még 1 évig, aztán egy Mix3S vagy Mi9-re beújítok. :DD

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#1708) vicces1


vicces1
aktív tag

hello csávók!
Mi az isten van itt a xiaominál!? Tegnap frissítés az Mi5 S+-ra, beta nyitott boot(developer) több mint másfél éve minden ok, erre most az ikonok közt nagy a sortáv, átrendezi, betűméretet szűken lehet állítani, pontosabban átrendezte az egész kezdőképernyőt, amit nem is lehet visszaállítani normálisan. Beállításokban sem találom, hol lehet kisebbre venni az ikonokat, csak együtt kezeli a betűmérettel!! negyedik éve a kb 6-odik Mi telóm, folyamatosan korlátozzák a felhasználói szabadságot! Anno az Mi2s-en egy tobzódás volt a korlátok nélküli használatban. Ezek is beálltak a sorba...
Van valami out app, ahol állíthatom?

Kösz!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1709) Tomi_Ohl válasza vicces1 (#1708) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Helló,
Esetleg a Kisegítő lehetőségekben lévő Megjelenített méret opciót próbáltad állítani?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1710) vicces1 válasza Tomi_Ohl (#1709) üzenetére


vicces1
aktív tag

Csá, persze, de ott sansztalan. Ja és a saját 4éves Mi profil - ból sem enged visszaálítani, el sem érem a tárhelyet!
Nálam itt ért véget a Miui-Xiaomi story.
Ciki, mert idáig hipeoltam aztán ennyi... A Mi fórumokon meg csak szopkodják egymást a tudatlanok.
Barra behányna ettől, nem csoda, hogy lekoccolt.
Picsába, pedig jó telókat csinálnak most is, meg stb.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1711) alevan válasza vicces1 (#1708) üzenetére


alevan
őstag

Ha stabilitás kell, ne a heti romokat használd. Egy időben minden pénteken frissítettem a telefonom, de utólag rájöttem, hogy nem éri meg. A stabil romokat kell használni, azokban minimális a hiba.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#1712) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

MIUI 10 Global stable- re frissítettem egy hete(10.1.1.0(NAGMIFI) , minden szép és jó, igaz, pár dolgot még szoknom kell. A kérdésem az lenne, hogy mivel a Google Camera-t ki szeretném próbálni (különösképp a Night Sight mode miatt vagyok kíváncsi), van- e rá mód, hogy feltegyem? Eddig nem próbáltam, nem cseréltem szoftvert, stb. A korábbi telefonjaimat állandóan teszteltem, de igazából a MIUI- val és a sebességgel az elejétől kezdve elégedett voltam. Most viszont, mivel elgondolkoztam a cserén, kicsit utánaolvastam miket tudnak a jelenlegi flagshipek kamera terén, s gondoltam még kipróbálnám a google camerát, mielőtt elhamarkodottan cserélnék, hiszen alapvetően elégedetten használom a telefont :) No mindegy, előre is köszi a választ! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1713) rosszkutya válasza Mákos7észta (#1712) üzenetére


rosszkutya
tag

Szia Marci!

Én a 6-os verziót még nem próbáltam az Mi 5s-en, csak az 5-öst, de azzal is elég jelentős különbségeket lehet elérni, a gyári kamerához képest, főleg szerényebb fényviszonyok mellett. A Poco-mon viszont fent van a 6-os verzió, de én eddig nem estem hasra a Night Sight módtól. De ez csak egy szubjektív vélemény, egy próbát mindenképp megérhet. Nem vagyok egy nagy fotós, de általában minden telefonomon, vagy új ROM-on az első dolgaim egyike, a Google Camera telepítése. ;) Most pontos verzió számot nem tudok írni, mert nincs nálam az Mi 5s (,de ha hazaérek, szívesen meglesem), de nálam a BSG-féle adoptációk váltak be, többnyire azokban működik a legtöbb funkció.
Azt hiszem, ezek már nem igényelnek semmiféle előzetes mókolást, (pl. root-olást, vagy BuildProp módosítást), csak feltelepíted és teszteled. ;)
Én innen szoktam letölteni.
Jó tesztelgetést! :)

Üdv.:

Tamás

(#1714) Tomi_Ohl válasza Mákos7észta (#1712) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia, ahogy a kolléga mondja, a BSG-féle verziók elég jók, illetve a tolyan-félék (bár nekem az újabb verziók már nem voltak hibátlanok abból).
A 6-os verzió valószínűleg neked nem is fog menni, mert újabb Android verzió kell hozzá. Nálam (custom ROM-on) fent van, de nem vagyok teljesen elégedett vele (lassúcska, néha nem reagál a fényképező gombra). A night sight érdekes, de mivel megnyújtja a záridőt is, állvány ajánlott hozzá.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1715) rockarola


rockarola
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Nemrég kaptam egy Mi 5s készüléket, amely bekapcsolás után csak a Mi logóig jut el. Kikapcsolva töltést veszi, a LED világít. A bootloader zárt. A hangerő- és power gombbal fastbootba tettem és próbáltam flashelni rá egy legújabb MIUI Global flashromot. A flash minden esetben elszáll "critical partition flashing is not allowed" hibával. Próbáltam több gépen, több kábellel, több porton. Próbáltam a legrégebbi és a legújabb MiFlash verzióval. Mit lehetne ilyenkor tenni? (esetleg a tesztpont rövidzárásával EDL módban?) Szeretném a telefont visszahozni (ez váltaná a szeretett Mi 4c-met).
Előre is köszönöm!

(#1716) vicces1 válasza rockarola (#1715) üzenetére


vicces1
aktív tag

Szia, ezt
próbáld meg végigjátszani, ha nem boldogulsz, akkor írj Karaviknak, Ő a China és Global MIUI beta team tagja, sőt a xiaomi.eu-nál staff státuszban van már (nagyon rendes srác)
A blogjában a nevére kattintasz, akkor tudsz írni neki privátban is. Elfoglalt, de lesz ideje, akkor fog válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1717) rockarola válasza vicces1 (#1716) üzenetére


rockarola
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#1718) rockarola


rockarola
csendes tag

A tesztpont rövidrezárásával EDL módban sikerült megoldani. Már itt figyel rajta az utolsó Global MIUI. Wow, ez a teló nem semmi, tud RAW formátumban fotót menteni, és vannak rajta fotós kézi beállítások, ráadásul Qrva gyors. Köszönöm a segítséget!

(#1719) rosszkutya


rosszkutya
tag

Sziasztok!
Csak elköszönni jöttem, illetve megköszönni a rengeteg segítséget, amit itt kaptam Tőletek! Nagyon klassz topik, úgyhogy nem is törlöm a kedvencek közül.;) Bár mostanában már sajnos nem igazán pörög...
További sok sikert, és sok hasznos frissítést kívánok Nektek!;)

(#1720) Tomi_Ohl válasza rosszkutya (#1719) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia, gratula a Mi8-hoz! Párszor nyomkodtam a mediamarktban, kellemes készüléknek tűnik. :)

Más, egy kis ON:
Mostanában a következő pités ROM-okat próbáltam:
- Syberia: nagyon tetszett, még csak nem is kell az egész tárhelyet formázni előtte, mint a többi Pie ROM esetén. Arcalapú feloldást nem szabad használni, mert random bugokat okoz egy idő után, de anélkül nincs gond. Akkuidő közepes.
- Pixel Experience: tulajdonképpen egész jól működik, de szinte semmi plusz beállítás nincs benne (sokkal kevesebb, mint az Oreo változatban), részben ezért cseréltem le. Részben pedig azért, mert néha értelmetlen okokból elkezdett akadozni. Próbáltam Floppy kernellel is, annak UberTC változatával sokkal folyamatosabb, de ez az akkuidő rovására ment. Floppy Linaroval pedig még jobban akadozott.
- LineageOS 16: ezzel most meg vagyok elégedve. Tudja, ami nekem kell, gyors, minden működik rajta. Mondjuk a két hét alatt talán háromszor volt olyan, hogy feloldás után kicsit akadozott, de 10 másodperc alatt rendbeszedte magát. Az akku is ezzel bírja legtovább az elmúlt fél évben próbált ROM-ok közül.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1721) mayerovits válasza Tomi_Ohl (#1720) üzenetére


mayerovits
tag

Hasonló véleményen vagyok én is, pitéből csak a Syberia meg a Los az amivel érdemes foglalkozni, de mondjuk még mindig nem értük el az Oreo szintjét bugmentesség szempontjából.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#1722) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!

Mi5s Plus
MIUI-verzió: MIUI 10.3 by xiaomi.eu 9.3.28 Béta
Android verzió: 8.0.0
Aida64 -be nézegetem a telefont, és a Hálózat -> Jel erősségnél -84dBm (Nagyon alacsony) állapot olvasható.
Érezhetően a wifi gyenge, és lassú.
Korábbi ROM-nál is hasonlót tapasztaltam.
Másik modellnél ugyan ott tartva, 58 dBM (Nagyon Jó) a jel erősség. (Mi8)
Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy akinek még Mi5 Plus -a van, nála milyen értékeket jelez az Aida64 szúró próba szerűen ??
Én arra gondolok, hogy a telefon WIFI -je nem jó. Vagyis valami nem okés vele.
Elszeretném adni, és ez zavar, hogy most a hardver mehetett tönkre az évek alatt, vagy valamit nem jól kalibráltam.
Próbáltam Romokat cserélni, sőt Costum ROM -t is tenni még korábban, sajnos arra nem emlékszek, hogy a Costum Rom-k alatt milyen volt, így tudom kevés a háttér infóm, hogy többet tudjak mondani.

Ha hardver hiba mitől mehetett tönkre ?
Köszi!

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#1723) Tomi_Ohl válasza user26 (#1722) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia.
Router mellett, 1.5m-re: -41dBm
Egy fal választ el: -53dBm
Most nyilván nem tudom, hogy te milyen távolságból próbáltad, de a lényeg, hogy ilyen értékeket is el lehet érni (Mi5S, LineageOS 16, tok nélkül - ha esetleg fém tokod van, az is árnyékolhat). Ha mellette más telefon pedig ennyivel jobb erősséget mutat, akkor nem lehet véletlen. Ha nincs tokod és többféle ROM-on is ugyanúgy gyengébb az eredmény, szinte biztosan hardverhiba.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1724) user26 válasza Tomi_Ohl (#1723) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ.
Tok nélkül próbáltam.
Két másik Xiaomi modellel is mértem.
Ugyan ott, ugyan úgy.
Sajnos akkor így már beigazolódott, hogy hardver hiba :(
Na vajon ezt lehet javítani ? Érdemes ?
Tudsz, vagy tud valaki ajánlani valakit aki segítségemre lenne ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#1725) Tomi_Ohl válasza user26 (#1724) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

miuiszerviz.hu-t szokták ajánlani. Kérdezz rá náluk, mennyiért csinálnák meg.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1726) user26 válasza Tomi_Ohl (#1725) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!

Köszi a választ!
Már egyszer egy szervizessel beszéltem, sőt rajennel is, készleten nincs náluk amiből lehetne javítani.
Utángyártott alkatrészeket pedig ne vegyek, erre hívták fel a figyelmemet. :/
Nézegetem hol tudnék használtan venni, de eddig nem találtam semmit.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#1727) agentJ


agentJ
tag

Sziasztok!
Kicsit gyengélkedik már az akkuja a Mi5s-nek,ezért rendeltem hozzá egy újat.
A gond ott van,hogy az alsó két csavart nem tudom kicsavarozni az akkucsomaghoz adott egyik csavarhúzóval sem,pedig kitisztítottam a csavar fejét amennyire tudtam.
Esetleg valaki találkozott ilyen gonddal,és meg tudta oldani a csavar elfúrása nélkül?

(#1728) mayerovits válasza agentJ (#1727) üzenetére


mayerovits
tag

T3-as méretű csavarhúzó kell hozzá, és ha gyári akkud van, akkor a kivételnél alul a két oldalán van 2 pulltab, amiket húzz ki először. Nekem mindkettő elszakadt amikor cseréltem a sajátomon, ezért kis győzködésre volt szüksége hogy kijöjjön. Arra is figyelj hogy a csereakku milyen, én speedshopról rendeltem a sajátom, és sokkal rosszabb volt vele a telefon mint a 2 éves gyárival.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#1729) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
ROM: lineage-18.1
Android verzió: 11
Megoldható valahogy, hogy kinézetileg MIUI 12 legyen ?
apkmirror -ról leszedtem a Mi Launcher -t, telepítem, de "MIUI kezdőképernyő állandóan leáll..." hibát ír.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#1730) Tomi_Ohl válasza user26 (#1729) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Helló itt is :)
Teljes MIUI kinézetet elérni nem lehetséges. Jobbára csak annyit tehetsz, hogy telepíted azokat az alkalmazásokat, amiket elérsz playen keresztül, de nem sok ilyen van és vannak jobbak.
Mi launcher nem fog menni, elvileg kellene hozzá a rendszerben valamiféle egyéb MIUI dolog. Esetleg a Poco launchert tudod telepíteni, plusz kereshetsz mellé egy MIUI ikoncsomagot (mindkettő van Playen).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1731) user26 válasza Tomi_Ohl (#1730) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi rendben, és [erről] esetleg mit tudsz mondani, sajnos nem tudom letölteni, lehet, hogy csak kamu az egész, de megpróblálnám hátha működne.
Vagy vissza tenném a MIUI 11 -t is, de sajnos az meg 8. androiddal van csak.
Tudom, tudom, már régi a modell, de a mai napig jol megy, csak szerettem volna "fel frissíteni".

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#1732) Tomi_Ohl válasza user26 (#1731) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ezt konkrétan nem ismerem, de van egy mód, hogy Android 10 alapú MIUI 12-t tegyél a telefonra. Engedélyezni kell a Project Treble támogatást és úgy fel lehet rakni egy GSI-t (Generic System Image). Néhányan megcsinálták és működik, de nem veszélytelen a folyamat és a végeredmény sem alkalmas mindennapi használatra.
Ha mindenképp MIUI kell, akkor bizony a legjobb megmaradni 8.0-val. Ha egy kicsit újabb kiadású kell, mint a hivatalos, akkor esetleg mi room vagy mi globe-ból volt olyan is, amit később adtak ki és beletettek újabb változtatásokat, de már nem emlékszem, pontosan melyikbe. Nagy dolgokra persze nem kell számítani.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.