Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) agentJ válasza mayerovits (#449) üzenetére


agentJ
tag

Ismerősöm ott vett egy Blackview-t,aminek gondjai voltak a hálózattal,visszavitte,pár napon belül kapott egy másikat,utána azzal is ugyanaz volt a gond,és ekkor visszakérte a pénzt,és vissza is kapta mindenféle hercehurca nélkül.

(#452) mayerovits válasza agentJ (#451) üzenetére


mayerovits
tag

Ez esetben elnézést kívánok a tudatlanságomért. :DD

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#453) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Megjelent a Mi 5s-ről készült tesztem. :DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#454) Gadhead válasza ghiottone (#453) üzenetére


Gadhead
csendes tag

Na végre. :-) Meglesz az esti olvasnivaló.

(#455) GangBAng^


GangBAng^
tag

Na, nekem is sikerült szert tennem egy Mi 5S -r e kb 1 hete. Nagyon meg vagyok vele elégedve, tökéletes ez az 5.15" kijelző méret. 5.5" -ról váltottam.
Ma unlockoltam a bootloadert, és feltoltam a legújabb xiaomi.eu weekly verziót. Eddig jól szuperál! :) kamerában van raw mode :D

[ Szerkesztve ]

GangBAng^

(#456) vikkboy válasza GangBAng^ (#455) üzenetére


vikkboy
tag

melyik tipus és szin?

(#457) GangBAng^ válasza vikkboy (#456) üzenetére


GangBAng^
tag

silver 3/64

GangBAng^

(#458) kozi71


kozi71
senior tag

Developer ROM global (mi5s plus)

high tech, low life

(#459) beyruth82 válasza kozi71 (#458) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez már teljesen magyar nyelvű,rendszeressen ota-n frissülő global developer rom?

(#460) kozi71 válasza beyruth82 (#459) üzenetére


kozi71
senior tag

Még nem tudom, én is most vettem észre. Délután felteszem, és elmondom majd.
Frissülés meg majd két hét múlva derül ki.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#461) beyruth82 válasza kozi71 (#460) üzenetére


beyruth82
veterán

Ok köszi!Nekem 14.-én hozzák a mi 5s plust.Puremobilról rendeltem.Gondolom még a stabil de mókolt webshopos rommal.Ha ez már egy rendszeres,magyar nyelvet is tartalmazó dev rom akkor viszont felraknám rá én is majd.

[ Szerkesztve ]

(#462) kozi71 válasza beyruth82 (#459) üzenetére


kozi71
senior tag

Na, felraktam.
Magyar a nyelv, és a régió is.

high tech, low life

(#463) beyruth82 válasza kozi71 (#462) üzenetére


beyruth82
veterán

Az király!Ez is hetente frissül vagy ritkábban?Teljesen magyar nyelvű?

(#464) beyruth82


beyruth82
veterán

Tegnap végre a kezembe vehettem a mi 5s plus-t.Végül 6/128-as lett belőle és fekete szürkében.12.02.-én fehér ezüstben rendeltem meg a 4/64-et a puremopbilról(akkor még nem volt rendelhető a 6/128-as)de hétfőn küldtek egy emailt,hogy a vámkezelésen beragadt a telefon nem tudják mikor érkezik majd értesítenek emailban. :Y Rengetegen várnak telóra akik ugyan így jártak puremobilos rendelésnél.Na nekem sem kellett több láttam a 6/128-as raktáron van megrendeltem reggel és délután bemehettem érte személyesen a céghez.Egy hölgy ült a pultnál és mondtam neki mikor átvettem a telefont,hogy már rendeltem tőlük de nem szeretnék két ünnep között hozzájutni ezért azt szeretném lemondani.Majd eladják másnak semmi gond jött a válasz.Remélem így van mert én azt már át nem veszem. :)
A telefon gyönyörű képeken nem jött ez át annyira.Nagyon vékony és igazi prémium érzetet kelt.Bekapcsolás után 4,3 giga ram marad szabadon a 6 gigából.Ez rengeteg. :DD
A 128 gigás belső tárhelyből a telefon szerint 121 giga szabadon felhasználható ami elsőre hihetetlennek tűnt hisz csak 7 gigát foglalna le a rendszer?Aida64 112 giga elérhetőt ír és ha gépre dugom akkor az asztali gép is.Gondolom ez a releváns inkább,ugye?Ami egyből zavart az az hogy 100% magyar nyelvet ígértek ehhez képest a legörgető menü teljesen angol.Nagyjából minden más magyar de pont az egyik legtöbbet használt része angol.

Úgy gondolom ha már ennyi pénzt kifizettem érte és úgyis tákolt webshopos rom van rajta,akkor vegyék már a fáradtságot és fordítsák le normálisan mert nem csak úgy kicsaptam ezt a 157 ezer forintot(a havi fizetésem ennél kevesebb vagy 20 ezer forinttal kb és abból élek,fizetek mindent) hanem hosszú hónapokig gyűjtögettem rá(miui 8.0.6.0.0).Edzett üvegkijelzővédő épp nem volt raktáron ezért 990 forintért adtak hozzá egy sima fóliát ami viszont kisebb mint a kijelző a széleken vagy 0,5 centimétert nem véd néhol maga a képernyő is fedetlen 1-2 millimétert a hasznát nettó része,tehát gyorsan be kell szereznem egy olyan üvegkijelzővédőt ami teljesen lefedi a hasznos képernyőt.Ezt meg is rendeltem a helyszínen tőlük majd küldik az emailt ha érkezik :N
Kínai töltőt adtak a telóhoz átalakítóval(elég silánynak tűnik)ami szintén zavar mert egy eu-s 1500 forintos normális töltőfejet(a kábel usb-c tehát avval variálni nem lehet de a töltőfejjel igen) igazán rakhattak volna bele(főleg hogy nagyker áron ezt ők jóval olcsóbban meg tudják venni...)
Szerencsére én anno vettem egy tronsmart 3.0-ás gyorstöltőt amire rá lehet dugni az usb type c kábelt.A telefonban olyant,hogy gyorstöltés funkció nem találtam de elég gyorsan tölt tehát szerintem alapból gyorstöltésen van és nem lehet variálni vele.A kijelzője nagyon szép,nekem eddig redmi note 3 pro telefonom volt ugyan ilyen felbontással csak 0,2 collal kisebb de ezen sokkal élesebbek a színek és a kamerája is klasszisokkal jobb.Rendszersebességben villámgyors a teló.Akadást vagy laggot eddig nem tapasztaltam(tényleg nem)!!!Akkuidőt még nem tudok írni mert reggel vettem le és majd nap végén csinálok screenshotot.Annyi biztos,hogy a redmi note 3 proval 10-12 órás kijelzőidők jöttek ki.Ennél ilyennel nem is számoltam de 90%-nál megnéztem és 1 óra 16 perc kijelzőidőnél járt ami azt jelenti ha 0%-ig számoljuk akkor 10 óra jönne ki csak wifivel,facebook,messenger,chrome,viber,hanghívás volt.Mobilnet nem!!!!!!!!
Reménykedek a mobilnetes,wifis játék nélküli 6-7 órában de nap végén majd küldök wifis kijelzőidőt,mindenesetre egyenlóre úgy néz ki,hogy nem marad el brutálisan a redmi note 3 protól.Egyenlőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#465) kovacs65


kovacs65
senior tag

A Multiwindow (multitasking) mód elérhető a MIUI 8-ban?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#466) mayerovits válasza beyruth82 (#464) üzenetére


mayerovits
tag

Szerintem első dolgod legyen legyalulni a webshopos romot. Ha nagyon kell a magyar nyelv, akkor global dev, de egyébként xiaomi.eu-s heti romot javaslom. Arra ha minden igaz január környékén jöhet magyar nyelv.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#467) beyruth82 válasza mayerovits (#466) üzenetére


beyruth82
veterán

Global devet szeretnék rá valaki itt írta hogy megjelent....
Azt nem tudom a bootloader nyitott-e?Mert eustockról úgy küldik de innen nem tudom....

[ Szerkesztve ]

(#468) alevan válasza beyruth82 (#467) üzenetére


alevan
őstag

A bootloader nem szokott nyitva lenni. Ellenőrizheted Fastboot segítségével.

(#465) kovacs65: Ha jól tudom, az a Nougat hozza. Ami még csak alfa/béta üzemmódban támogat a MIUI8, csak a Mi5 készüléken.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#469) beyruth82


beyruth82
veterán

33%-nál muszály voltam felrakni mert megyek dolgozni de 6:31-es kijelzőidőnél tartott ami azt jelenti a 8 óra meglenne.

(#470) vikkboy


vikkboy
tag

Hali!

na megjött a mi5s 128gb telefon, csak most döbentem rá hogy nincs meg az unlock jogosultságom, ami régen megvolt az miért van hogy elveszik?

van e mód egyéb unlock megoldásra?
v

(#471) beyruth82 válasza vikkboy (#470) üzenetére


beyruth82
veterán

Bootloader nyitásra gondolsz?Azt minden telefonon külön kell kérni szerintem.Én már igényeltem.E gyébként tênyleg megjelent rá a global developer teljesen magyarul?

(#472) vikkboy válasza beyruth82 (#471) üzenetére


vikkboy
tag

igen,

(#473) beyruth82 válasza vikkboy (#472) üzenetére


beyruth82
veterán

Mert ezen a tákolt romon elég hiányos a magyar nyelv is többek között.Azt be tudnád nekem linkelni hol lehet leszedni mert ha megjön az engedély akkor egyből teszem fel rá.

(#474) vikkboy válasza beyruth82 (#473) üzenetére


vikkboy
tag

(#475) beyruth82 válasza vikkboy (#474) üzenetére


beyruth82
veterán

Itt lehet leszedni a developer romot?Ez a nyitási oldal nem?

(#476) beyruth82 válasza vikkboy (#474) üzenetére


beyruth82
veterán

Megtaláltam.Köszi! :)

(#477) mayerovits


mayerovits
tag

[link] Ez másnál is előjött, vagy csak én vagyok ilyen szerencsés? :W

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#478) Alvin76 válasza mayerovits (#477) üzenetére


Alvin76
tag

Nekem spemallos ROM-mal tökéletes a fókuszálás. neked csak a xiaomi.eu rommal jött elő?

(#479) mayerovits válasza Alvin76 (#478) üzenetére


mayerovits
tag

Előtte china stable volt rajta, ott is megtalálható volt a probléma, de nem olyan komolyan mint most. Ha szerencsém van akkor kb 5 másodpercet kell csak várni, de van hogy 30-at is kell. Hiába állok manuális módra és tekergetem a fókuszt, az se segít. Mindig meg kell várni amíg magától észhez tér.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#480) beyruth82 válasza mayerovits (#479) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem mi 5s pluson global dev 6.12.8-on nincs ilyen gondom de ha jól olvastam neked mi 5s-ed van.

(#481) mayerovits válasza beyruth82 (#480) üzenetére


mayerovits
tag

Igen ha jól tudom csak Mi5s-en jön elő.

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#482) Alvin76 válasza mayerovits (#479) üzenetére


Alvin76
tag

húúú, az elég bosszantó lehet.
nekem 0,5mp alatt fókuszál, most próbálgattam elég sokat...
én a kamerával nagyon meg vagyok elégedve.

pénteken remélem elérhető lesz a Stabile és az megoldja.

(#483) mayerovits válasza Alvin76 (#482) üzenetére


mayerovits
tag

Igazából, ha kivárom azt a kb fél percet, utána mint a villám, nem véletlen pdaf. Csak amikor mondjuk gyorsan kéne lekapni valamit, akkor azonnal elönt a víz idegességemben :O

Xiaomi MI9T - MIUI12

(#484) GangBAng^


GangBAng^
tag

Mi5s globál stable [link]

[ Szerkesztve ]

GangBAng^

(#485) plesotamas válasza GangBAng^ (#484) üzenetére


plesotamas
tag

Hali!
Teljes magyar nyelv van benne?

(#486) lacika888 válasza plesotamas (#485) üzenetére


lacika888
csendes tag

Sajnos, nincs Magyar nyelv a ROM-ban.
Ha valaki kipróbálja kérem jelezzen vissza, hogy lokalizációnál, ki lehet e választani a Magyart.

[ Szerkesztve ]

(#487) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Uzemido, kamera, memoriakezeles (pl futo zenelejatszo bezarasa problema), ujjlenyomaterzekelo es altalanos hasznalat tekinteteben tudnatok par szot mondani a tapasztalatok alapjan?
Koszi elore is!

(#488) plesotamas válasza ThorsHUN (#487) üzenetére


plesotamas
tag

Hali!
Tapasztalatok xiaomi.eu MIUI Weekly ROM 6.12.22-t használva!
Üzemidő: film/youtube nézéssel teljes fényerőn 8-9 óra.
Böngészéssel (mozzila,dolphin) : 6-7 óra.

Kamera:Teszt kép1 Teszt kép2 Teszt kép3

Memóriakezelés: 4Gb-al nekem még nem volt gond, pl egyszer ment igo, poweramp bluethoot lejátszással, pár bejövő hívás is volt közben.

ujjlenyomat érzékelő: Jelenlegi verzióval sokat javult!

Általános használat: Csak a magyar nyelv hiányát tudom felhozni negatívumnak (egy darabig, ha igaz 7.0-val érkezik), ettől eltekintve nekem mindig minden jól működött/működik!

[ Szerkesztve ]

(#489) csics5 válasza lacika888 (#486) üzenetére


csics5
csendes tag

Szia!

Magyar nyelv nincs, de lokalizációnál választható Magyarország.

(#490) ThorsHUN válasza plesotamas (#488) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Koszi! Ez mi 5s vagy a plus?

(#491) plesotamas válasza ThorsHUN (#490) üzenetére


plesotamas
tag

mi5s

(#492) vikkboy válasza csics5 (#489) üzenetére


vikkboy
tag

hali, nincs benne lokalizacio, vagy én voltam a béna és nem találtam (xiaomi eu). More lock appal használtam, de leszedtem. OPO rol jottem mi5sre, minőségi gyártmány az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#493) ThorsHUN válasza plesotamas (#491) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Akkor osszessegeben eleg jok a tapasztalatok? A fenykepezesnel tobbet vartam volna valahogy, meg uzemidoben nem tudom hogy szerepel. A mi5s es az oneplus 3t kozott vacillalok.

(#494) plesotamas válasza ThorsHUN (#493) üzenetére


plesotamas
tag

Nekem a kamera teljesen megfelel, 13Mpx ekkor képet rögzít, amiket csináltam képeket auto módban volt,
nekem teljesen jó a fehéregyensúly a vonalélesség és a színhűség, láttam sokkal rosszabb minőségű képeket, pl sony z2, ez volt a xiaomi előtt, a fehér egyensúlynál mindig elvérzett.
2 naponta szoktam tölteni.

(#495) csics5 válasza vikkboy (#492) üzenetére


csics5
csendes tag

Ahogy nézem két külön ROM ról beszélünk.
Ha jól értettem a kérdés a lokalizációról a most frissen megjelent, hivatalos global romra vonatkozott.
Abban van, azt használom.
Te pedig - ahogy írtad is - az Eu-s romról nyilatkoztál.

(#496) kozi71


kozi71
senior tag

Azért érdekes hogy a Plus-ban van magyar, akkor S-ben miért nincs?
Nekem most plus-nál egy olyan problémám van, hogy a galériát nem tudom megnyitni. Pedig én nem titkosítottam le. Hiába is veszem ki a pipát a titkos beállításoknál továbbra sem férek a képekhez.

high tech, low life

(#497) beyruth82 válasza kozi71 (#496) üzenetére


beyruth82
veterán

Mj 5s plusnál?Milyen rommal?Nekem global dev 6.12.22 van rajta

(#498) kozi71 válasza beyruth82 (#497) üzenetére


kozi71
senior tag

Igen abban, nem működik a galéria nálam.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#499) beyruth82 válasza kozi71 (#498) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem nincs ilyen gondom bár nem is titkosítottam semmit.Lehet csak te rontottál el valamit?Vagy rom hiba lenne?

(#500) szaszapi


szaszapi
őstag

Már van MIUIHU rom gyerekek, csekkoljátok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.