Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) beyruth82 válasza ThorsHUN (#250) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem szállítási időre írtam ezer évet hanem a hozzászólásra ami már több hetes volt.Két hét alatt 42 törvénymódosítási javaslatot nyújtottak be a parlamentben.Mindig változik minden.

(#252) vikkboy válasza beyruth82 (#251) üzenetére


vikkboy
tag

semmi köze nincs a törvényi változáshozha itt rendeled, max akkor lenne gond ha kilépnénk az eu-ból.
itt van a leírás:
https://www.spemall.com/help/shipping.html

de viszont a kockázat mindig ott van hogy kell fizetni (tax+vat), nem tudod esetleg gariztatni mert bezár a bolt.
Akkor szerezd meg jóval drágábban de szerintem no para, rendeld meg és élvezd az új telefont, én okt-27én rendeltem mai napig nem kaptam meg.
Mi5s 128 Grey(sehol nem lehet még kapni, és még nem kezdtem el parázni)

v

[ Szerkesztve ]

(#253) ThorsHUN válasza beyruth82 (#251) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Namegegyszer.
Ha neked 11.09-en a 10.29-i (11 napos, ami igazabol tobb mint egy het, igy nem tobb hetes) komment ezer eves es az altala tartalmazott informacio hasznalhatatlan, akkor tekintve, hogy a szallitasi ido is hasonloan hosszura nyulik, hiaba kersz es kapsz infot, mire ideer a cucc megvaltozhat sokminden (konyvet lehetne irni rola, 42 torvenymodositas stb), igy a kert es kapott informacio sulytalan, hasznalhatatlan informaciokat tartalmaz, ergo maga a kerdes is folosleges volt.

UFF

(#254) ghiottone válasza vikkboy (#252) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+ ha esetleg a franciák mégis kifizettetnék a vámot, akkor a bolt kártalanítja a vásárlót. - volt rá 1 példa.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#255) Drenadar válasza ThorsHUN (#253) üzenetére


Drenadar
veterán

Nah ez igen... a logikai levezetés tökéletes :) hisz attól hogy ma megrendeli, és mi a helyzet, jöhet egy olyan törvényváltozás, ami felrugdal mindent :)

(#256) Alvin76 válasza Drenadar (#255) üzenetére


Alvin76
tag

A tisztánlátás miatt...
A spemall elküldi franciaországba, ahol vámkezelik. a CDG reptéren lévő Depóban. ott nagy valószínűséggel új cimkét kap, és mint EU-n belüli árú mozog, ami pedig áfa és vámmentes.
Az hogy a franciáknál mennyi a vám és az áfa-teher, illetve mennyire szigorúan veszik ezek betartását, nem tudom. De szerintem a 18$ ami az EUExpress szállítás díja, ez fedezi. Nem véletlen van ez így kitalálva.

Eddig 7 csomagom jött a Spemaltól, mind Xiaomi telefonok, volt közöttük Mi5 is, mind ideért futárral csont nélkül. ( de ezt már leírtuk páran)
szerintem több százan rendeltek már csak a mobilaréna fórumozók, nem véletlen van a csoportos kedvezmény kupunkód 14-18 telefononként...

[ Szerkesztve ]

(#257) han_lev


han_lev
senior tag

Üdv!
Csoportos rendelést tervez valaki mostanság?
5s-re gondolok?
:R

MI9 6/64

(#258) Alvin76 válasza han_lev (#257) üzenetére


Alvin76
tag

csoportos rendelés : ha jól tudom anno tibcsi0407 forumtárs megdumálta a spemallal, hogy sok magyar fórumozó rendelne, ha lenne némi kedvezmény, összeirták h. ki mennyi telefont szeretne, ebben látott a spemall potenciált. és létrehozott pár kuponkódot.
mi5s nél ez a TUMI5S
rendelésnél beírod, és már is lejön 14$.

ennyi... és állitsd át Fontra, mert kedvezöbbek az árak úgy.... ;)

(#259) jocoka1848


jocoka1848
tag

A fórum még mindig a beszerzésről szól , lépjünk egyet ! Egy hete használom . Nagy megelégedésemre . Vannak dolgok amik hiányoznak , és elvárná az ember ,de a fejlesztük más kép gondolták .

[ Szerkesztve ]

(#260) han_lev válasza jocoka1848 (#259) üzenetére


han_lev
senior tag

Engem érdekel mi hiányzik?
A rom stabil, magyar?
Melyik verzió van neked?
Akkuidő milyen?

MI9 6/64

(#261) beyruth82 válasza jocoka1848 (#259) üzenetére


beyruth82
veterán

Mi hiányzik neked?Kb milyen kêpernyőidők jönnek ki?

(#262) ghiottone válasza jocoka1848 (#259) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha még lesz pár tulaj, akkor majd az üvegfóliáról és a tokról fog szólni - ennek ez a természetes rendje :D

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#263) jocoka1848 válasza han_lev (#260) üzenetére


jocoka1848
tag

Xiaomi Mi 5s Latest China Stable Version Fastboot File Download ! Nincs Magyar nyelv ! Már viszont frissült !Az aku szerintem közepes ! Lehet majd még javul ! infra hiányzik és a rádió ! Természetesen ez az én véleményem !

(#264) Amiens válasza jocoka1848 (#259) üzenetére


Amiens
tag

Kameráról mondanál pár szót? L950-ről váltanék, de nem hiszem, hogy előrelépés lenne azzal a szenzorral... :F

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#265) beyruth82


beyruth82
veterán

Spemallról rendelve multilangos magyar nyelvel.Az mókolt webshopos romot jelent vagy csak belerakták a magyar nyelvet és érkezik rá a hivatalos frissítés?

(#266) ghiottone válasza beyruth82 (#265) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Még nincs global rom hozzá - itt lehet majd látni, ha kiadják.
Mókolt, nem fog frissülni. - vagy ez van, vagy kéred, hogy hagyják china stable-romon. - Szóval ha kell a magyar nyelv mindenféleképpen bl unlock (mivel ez biztosan 7.3 feletti rom lesz) és utána fastbootal tolható fel global dev, ha megvan, vagy mehet twrp és xiaomi.eu rom (ebben még nincs magyar nyelv, vagyis a Mi5S/5s Plus és Note 2-ben még nem elérhető a magyar nyelv)

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#267) beyruth82 válasza ghiottone (#266) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszönöm szépen.Nekem kell a magyar nyelv és nem az a félig magyar féle de frissüljön is a teló ha a gyártó kiad valamit.Vagy global dev ha lesz de az bl nyitási procedúrával jár.E gyébként most kaptam egy infót,hogy a multilangos frissül normálisan ha a gyártó kiad hivatalos frissítést.Ez lehetséges?

(#268) ghiottone válasza beyruth82 (#267) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azt kell megvárni, hogy, megjelenjen a global beta,vagy global developernek nevezett rom - ez még ma nem jelent meg - most néztem a changelogot és még változatlanul nem elérhető a Mi5s/5s plus/ Note 2-re. Ha ezt kiadják, akkor a spemalltól a megrendelésbe kéred és ezzel küldik el neked (+ már ide nekünk Magyaroknak, azoknál a Xiaomoknál amelyekre elérhető a hivatalos multi-langues global developer az utóbbi időben azzal is szokták küldeni) és igen ez rendesen ota-n frissülni is fog, nem kell bl-t nyitni hozzá, romot felrakni, csak bekapcsolni és használni.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#269) jocoka1848 válasza Amiens (#264) üzenetére


jocoka1848
tag

Nekem nem tetszenek amit fényképeztem . Nem igazán jönbe ,

[ Szerkesztve ]

(#270) jocoka1848


jocoka1848
tag

Tudom hogy ez egy Htc ! De ezzel fotóztam .

(#271) Amiens válasza jocoka1848 (#269) üzenetére


Amiens
tag

Hát ez valami borzalom! :Y De nem a Te hibádból. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#272) ghiottone válasza Amiens (#271) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azért a kameráról elég jó képeket láttam... Ha megjön majd készítek egy tesztet, valami hasonlót. ;)

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#273) Amiens válasza ghiottone (#272) üzenetére


Amiens
tag

Jövő héten lehet, hogy én is hozzájutok egyhez! Egy szürkéhez. ;)
Várom a tesztedet, de még előbb hogy megjöjjön a telefon és addig is tartsd itt bennünk a lelket! :D
Mert még a végén visszatérek a Honor 6-ra... :)

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#274) ghiottone válasza Amiens (#273) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én még csak ma rendeltem, szóval te hamarabb megkapod. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#275) Amiens válasza ghiottone (#274) üzenetére


Amiens
tag

De a tesztet akkor is Te írod meg... :DD

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#276) jocoka1848 válasza Amiens (#271) üzenetére


jocoka1848
tag

Ja soha nem voltam valami nagy fotós ! :F

(#277) ThorsHUN válasza jocoka1848 (#269) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Megtenned, hogy feltoltod ugyanezeket a fotokat normalis felbontasban is, plusz hogy bekapcsolt kepernyovel is lefotozod a HTC-t?

(Mindket kepen azt latom, hogy egyaltalan nem talalja a fokuszt es az ablak altal megvilagitott fuggonyra probal a visszatukrozodo tok/kepernyon keresztul fokuszalni)
Probalj egy nem tukrozodo targyat fotozni

(#278) Drenadar válasza ThorsHUN (#277) üzenetére


Drenadar
veterán

plusz nagyon kevés ott a fény... ami meg nagyon kellene a rendes képhez :)

(#279) ThorsHUN válasza Drenadar (#278) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Igen sajnos a xiaomi kamerai a keves fenyben iszonyatosan mosnak (ezt az LGnel sem szeretem) de az egyfajta adottsaga a kameranak. Ez viszont (tenyleg no offense) felhasznaloi hiba volt, illetve annak is betudhato.
A tukrozodes es a hatul nagyobb feny rendesen osszezavarhat meg egy fenykepezot is, ezert kertem a masik kepet:)

(#280) Alvin76


Alvin76
tag

Ma én is megrendeltem! ahogy olvasom nem én vagyok az egyetlen aki ma rendelt... :)

Global rom nem várható rá, úgyhogy vagy a xiaomi.eu-s ROM "megtanul" magyarul, vagy esetleg a miui.hu csinál Mi5s-hez Romot..

(#281) ghiottone válasza Alvin76 (#280) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Miért nem várható global? Csak összerakják.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#282) beyruth82 válasza Alvin76 (#280) üzenetére


beyruth82
veterán

Miuihu.hu soha nem fog csinálni rá romot.Már a redmi note 3 pro-hoz sem csináltak pedig az csak egy közép kategóriás teló.Viszont van multilangos nem mókolt verzió mi 5s plusból teljes magyar nyelvel.

(#283) Alvin76 válasza beyruth82 (#282) üzenetére


Alvin76
tag

na, ez érdekel, küldenél linket?

Szerintem a Miui.hu csinálna hozzá ha lenne készüléke... legalábbis a miui.hu oldalon ez szokott lenni a teljesen jogos magyarázat, hogy nem készül Miui.hu-s Rom.
nem értek hozzá, hogy menyi meló de szerintem nem két gombnyomás.

Volt valami huzavona a Redmi 3 (MTK) nál is, aztán végül lett bent..

A xiaomi.eu-s is jó lenne, de valamiért nincs bent a magyar fordítás.

(#284) ghiottone válasza Alvin76 (#283) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Utoljára amikor miui romba belenyúltam az 4 éve volt - azóta csak stock romokat magyarítottam Motoroláknál, de ha nálam lesz a teló, akkor a xiaomi.eu Mi5 romjából már bele lehet pattintani a szükséges .xml fájlokat, ha lesz időm. 2 hét alatt sok minden változhat, addig kijöhet global dev, magyarított xiaomi.eu rom is.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#285) Alvin76 válasza ghiottone (#284) üzenetére


Alvin76
tag

jól látom, te is ma rendelted meg? :)

Előző kérdésedre: a Global Romot csak akkor csinálnak, ha a forgalmazás is globális, de ez a készülék csak kinai belpiacos. :(
kb 1 órája olvastam, de most nem találom...

Hát ha "csak" ennyi hogy .xml-eket kell berakni... én sajnos nem lövök hozzá...

(#286) ghiottone válasza Alvin76 (#285) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen. Még 1 hónapon belül vagyunk a teló megjelenése óta? - szerintem csak lesz forgalmazva globálisan.
Egy cseppett azért bonyolultabb, de leszedem a tegnapi xiaomi.eu-s romokat a Mi5/Mi5s-ből és meglátom, hogy megy -e a szétszedés/összerakás az advanced apktoolal.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#287) beyruth82 válasza Alvin76 (#283) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerinted????? :D
Menj a sunyi picsába!!!!

(#288) ghiottone válasza Alvin76 (#285) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Na ez nehezebb mint gondoltam - a teljes system egy .dat fájlban van, így nem tudom szétszedni az appokat. Úgy tudnám csak, ha már felraktam a telóra a xiaomi.eu romot és zipme-vel leszedném azokat az appokat, amelyekbe bele kell rakni a magyar stringeket - az meg mehetne egy 30-40 megás update.zip-be. Épp mostnéztem egy Mi Note 2 tesztet, ahol mondta a techtabletes fickó, hogy 1-2 hónap után jön a global rom majd rá.

Kamera képek - most találtam.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#289) kozi71


kozi71
senior tag

Global stable már van hozzá. link

high tech, low life

(#290) Gadhead


Gadhead
csendes tag

Sziasztok!
Ha minden igaz jövő héten érkezik az MI5S-em (4/128).
Bootloadert nyitott már valaki? Angol fórumon olvasgattam de nem nagyon sikerült a tulajoknak. Mondjuk akinek sikerült az nyilván nem ír. :-)
Remélem lassan lesz rá global rom. Láttam hogy Mi5 plusra van már. ABC data már bejelentette hogy fogják majd forgalmazni Lengyelországban. Szóval reménykedjünk,hogy hamarosan lesz nekünk is. Rajen mondta MIUI.hu fórumon, hogy szerinte lesz magyar nyelv multiban karácsonyra.
Akinek van már 5s-e az kérem írjon valami kis összefoglalót a telefonról.

[ Szerkesztve ]

(#291) Amiens válasza ghiottone (#288) üzenetére


Amiens
tag

Szép képek, jól fúkuszál. A színek néhol élénkebbek is lehetnének, de engem így ez már meggyőzött! :))

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#292) White


White
tag

Én is tegnap rendeltem 4/128-ast. :)
Remélem mihamarabb lesz egy nálunk is használható rom. Vagy van már olyan amiben nincsenek benne a kínai app-ok? Olvastam az előttem szólóktól, hogy esetleg később belekerülhet a magyar nyelv. Ezt akkor olyan verzió lesz, ami automatikusan frissül, ha javítanak valamit, vagy ez fix, esetleg manuálisan kell frissítéseket feltenni? Nem vagyok annyira jártas a MIUI-ban (sőt), úgyhogy valószínű jobban bele kell ásnom magam a témába. :B

(#293) drpele válasza White (#292) üzenetére


drpele
senior tag

XiaomiEU weekly ROM-al használom a telefont kb 3 hete, s teljesen "csirkeláb" mentes a szoftver.
A stabilitásra ill. a sebességre sem lehet panasz, mindkettő teljesen rendben van.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#294) drpele válasza Gadhead (#290) üzenetére


drpele
senior tag

A bootloader nyitás Win10-en nálam sehogy sem akart sikerülni (sokaknak semmi probléma nem merül fel Win 10 alatt), hiába próbáltam ki egy rakás drivert. Majd ugyanazon a gépen, ugyanabban az USB portban Windows 7 x86 alatt elsőre ment a nyitás.

Igaz előtte sikerült soft brickelni a telefont még Win10 alatt zárt bootloaderrel (próbáltam MI Flash-el lecserélni a webshopos ROM-ot MIUI china developerre), de így sem volt gond a bootloader nyitással Win 7 alatt.

Azóta XiaomiEU ROM van az 5S-en.

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#295) vikkboy


vikkboy
tag

Gondolom még senkinek nincsen sötét szürke. Mi5s128gb
Okt27en megrendeltem, de szerintem csak december elején lesz belőle valami. Valaki nyugtasson meg hogy jobb választás ez a készülék mint a mi5128gb
V

(#296) drpele válasza vikkboy (#295) üzenetére


drpele
senior tag

Pro és kontra is vannak érvek (nagyjából egálban), de nekem a fém kézülékház egyértelműen az 5S felé billentette a mérleg nyelvét.

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#297) ghiottone válasza drpele (#296) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nálam is + a sötétszürke még jól is néz ki szerintem, bár én nem vártam meg a 4/128-as verziót. Amúgy a spemallon feltünt egy 4/32-es változat is, de még nincs készleten.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#298) White válasza drpele (#294) üzenetére


White
tag

Köszi, ez megnyugtató. :)

Gyakorlatilag én is a fémház miatt választottam inkább 5s-t a sima 5-ös helyett.

(#299) ThorsHUN válasza ghiottone (#288) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nah az ugy mar alaku, tetszetos.
Mondjuk sajnos mos rendesen, de ahol van feny es vagy manualisan lehet korrigalni. (Gyertyas kep pl nagyon jo)

(#300) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ujabb talalt pelda kepek:
itt
meg itt

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.