Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Most gondolkozok én is mobil internetben, de nagyon nehéz lesz a döntés, főleg ha ilyeneket el fognak játszani a szolgáltatók...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) PTS válasza Tikakukac (#1) üzenetére


PTS
csendes tag

Sok leendő előfizetőt elriaszt ezzel a húzásával a Vodafone nem beszélve arról, hogy a többi céget is kérdőjeles helyzetbe hozza azzal, hogyha ő megteheti, a többiekben miért bízzak, hogy ők nem vernek ugyanígy át? Persze talán más az üzleti felfogásuk azért nem fognak átverni de a Vodafone ilyen: Nevetséges! :(

[ Szerkesztve ]

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nem kell hezitálni!

Ha nem felelnek meg a módosított feltételek, akkor gyorsan fel kell mondani a szerződést. Legjobb tudásom szerint a módosítás után 15 napon belül ezt meg lehet tenni.

(utána majd a Vodafone is elgondolkozik, hogy mit tegyen, miután sokan kiléptek tőlük)

(#4) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Miért Írsz Minden Szót Nagybetűvel? Amúgy jogos. :)

(#5) fekeandras válasza Tikakukac (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Haverom a Pannon-nál van tavasz óta.Felelőtlenül 2évet aláírt.Már nagyon bánja.Borzasztó lassú és havi 6k.Nem is korlátlan.236kb/sec sebesség még e-mailezni is kevéske.Beleőszülsz mire betölt bármit is.
Tesóm a Vodafone-nál kötött mobilnet szerződést.Másnap reggel úgy ahogy volt vitték is vissza az egész cumót.Használhatatlanul lassú.Egyszerűen egy drága és lassú szar.Budapest belvárosban olyan lassú volt, hogy az elképesztő.Nem ezt ígérték.A lefedettségi térkép is mást sugallt... :U De ez csak PR maszlag.Nem kell bedőlni neki.Szerintem senki se vegyen semmilyen mobilinternetet.A T-Online-os mobil internetről nincsenek tapasztalataim de erős konkurencia híján biztos ők sem adhatnak ezeknél lényegesen jobb netet.Szóval én senkinek sem tanácsolnám.

A Voda ott rúgta el a pöttyöst, hogy megszűntette a jól bevált tarifacsomagokat és lett helyette 3 szar feltöltőkártyás tarifa.Egyik drábább mint a másik...Azért idegesítő mert mióta elérhető volt mindíg JokerPlus tarifás voltam.
Ennyit róluk Lefogy a pénz a kártyámról kettétöröm és levélben visszaküldöm nekik.Tegyék ahová akarják.Sunyi cég. :(

[ Szerkesztve ]

(#6) Morpheus


Morpheus
tag

hát ez elég gáz, sajnálom akiket ez a dolog érzékenyen érint... :(
Voda meg be#@phatja, soha nem is voltam és nem is leszek az ügyfelük...

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#7) Macilaci457 válasza fekeandras (#5) üzenetére


Macilaci457
őstag

Az új csomagokra én is azt hittem, hogy megőrültek, meg váltsak át rá milyen jó lesz.
Már évek óta City kártyám van. Úgy tudtam 15 Ft kedvezményes időben, minek váltsak az újra 20 Ft-ért percenként... aztán megnéztem, és a City is szépen sunyiban 20 Ft-ra változott az évek során! :W

Mondanom sem kell, hogy 5 éve Angliában az O2-nél hálózaton belül csúcsidőn kívül 2p-ért beszéltünk, ami 8 azaz nyolc forint volt 2003-ban, pedig akkor még 380Ft-tal számoltuk a Fontot. Itthon meg a 20 Ft-ra azt hiszik a nyálunkat verjük majd.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Havi 15GB forgalomnál, most szombat délután csúcsidőben:

Hétköznap délelőtt és este 9 után 2-3,5Mbit

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9) proof88 válasza Dluinet (#8) üzenetére


proof88
addikt

És ezért mennyit fizetsz, mi a neve konkrétan? És hol laksz Mo-n belül? Lassan én is néznék mobil internetet, mert bnőm papájának lenne, ő az év felében Gödön, másik felében Bp-n használná.
Most mértem kábelnettel, Chello.
Mondjuk még azt sem tudom, hogy ezért megéri-e mobil internet. Lehet-e olyan, hogy mindkét helyen legyen bekötött, de nem mindig kéne fizetni érte ...

[ Szerkesztve ]

(#10) Tikakukac válasza fekeandras (#5) üzenetére


Tikakukac
titán

A legnagyobb gond, hogy még csak nem is Budapesten vagyok ahol még van valami lefedettség, hanem vidéken így még vacakabb lesz. De majd összehozok valamit a kolis nettel úgy hátha nem kéne befizetnem egyikre sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) PTS válasza fekeandras (#5) üzenetére


PTS
csendes tag

Valamiért amúgy sem volt soha nagyon gyors a Pannon hálózata és a terhelt területek nagyon lassúak talán, épp azért mert egy toronyra sokkal több előfizető jut. Szerintetek ok nélkül nőtt nyáron egyről 10-re a lefedett települések szorzója majdnem? :)

Épp, hogy észrevettük, hogy a Vodafone már meggyorsította a hálót máris le is kapta a sebességet, de akkor is a legnagyobb baj az, hogy ha Október 22.-én már közölték akkor miért csak most majdnem egy hónappal később lassítottak?

Persze tudjuk a választ, ami nagyon is, hogy egyszerű, ha azonnal észrevetted volna azonnal éltél is volna, a 15 napos visszaviheted akcióval. De így szépen csendben megvárták még lejár a 15 nap plusz egy kis szünet és azonnal lekorlátoztak mindenkit, aki 5GB felett van délutánra és mindenkit, aki 10GB felett van bármikor.

Igaz lehet most nyomin a P2P-t de ilyen sebességgel mi értelme is van? :) Nevetséges és aljas húzás ez ismét csak a Vodafone-tól! :(((

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#12) PTS válasza Dluinet (#8) üzenetére


PTS
csendes tag

Vigyázz a számlazárásnál hisz amint jön, a következő hónap automatikusan újra begyorsul, majd 5-10GB után belassul napközben majd egész nap az újabb zárásig. Pécsen az összes ismert esetben amint túllépte a forgalom a 10GB-ot azonnal lassult a következő csatlakozásnál. Sajnos a csatlakozást meg nem lehet bármeddig húzni hisz úgyis bontani fog idővel. :) Vannak, akiket egyáltalán nem is érint, de van akit már csütörtökön megajándékozott a Vodafone egy jó kis Lassítással! :Y

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#13) Bici válasza fekeandras (#5) üzenetére


Bici
félisten

Van a pannonnak elég rendes sebessége, csak sok helyen még csak kültéri. Vagyis, ha kirakod az ablakba a telcsit, vagy a notit, akkor menni fog rendesen.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) jasohn


jasohn
tag

Úgy belassítok a Vodához, hogy csak na.

Sorry töröltem amit írtam, mert nem ide való volt...

[ Szerkesztve ]

(#15) #64791808


#64791808
törölt tag

Drága gyermekeim, mér vagytok dühösek, mi ez a meglepettség, amikor az országban minden vezetékes és vezeték nélküli nagyszolgáltató ezt csinálja?

ADSL? 8 megabitet rendelsz és 1,5 van meg belőle? UPC? 20 megabitet rendelsz, néha leesik 3-ra, mert sokan vannak?

Elismerten etikátlan, mocsok, tetű dolog, úgy, ahogy van. És? Jogilag rendben van, és itt csak ez számít.

(#16) Dluinet válasza proof88 (#9) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pécsen lakom, és 5000HUf-ot fizetek havonta a Vodának.

Azt javaslom ha mobilnetet akarsz, akkor probáld ki. Ha nem tetszik 3 napon belül visszamondhatod a vodánál és a pannonnál is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17) kingabo


kingabo
őstag

Ez is voda, csak nem mobil, hanem a telefonálás díjai.
Anno uno plusz-os lettem, mert 36ft volt 1 perc hívás és 24 egy sms. Aztán nemrég néztem, de sokat vonnak, azt hittem elfelejtettem, hogy többet használtam. Most úgye itt a jutalom 39ft a hívás meg az sms. Nekem mennyi is volt? 1 hete néztem ahhoz, hogy kapjanak egyesek jutalmat nekem mindent 5ft-val emeltek... Hát igen ez a jutalom... :W De már tudom miért vontak olyan sokat. :((

A cím meg lehetne még mindig becsap mindenkit a voda.

[ Szerkesztve ]

(#18) sekli


sekli
addikt

Értem én, hogy mindenki fel van háborodva, becsapva érzi magát, teljesen jogosan, az én igazságérzetemet is sérti, és nem az érdekel, hogy jogilag rendben van-e vagy sem.

de:

mi van, ha tényleg túlterhelt a hálózat, mert sokan torrenteznek (...stb) orrba-szájba...? valamit kell csinálnia a szolgáltatónak, mert különben tényleg használhatatlanul lassú lenne mindenkinek. Nem azt mondom, hogy ez a jó megoldás, de valami megoldás nyilvánvalóan kell. Az is lehetne, hogy mindenkit megkérnek szépen, hogy ne töltsön olyan sokat, de ez még az egyetemi wifin se megy, elég felháborító, hogy 60Kbit/s -el megy a net, mert a sok barom nem bír estig várni, hogy otthon töltse le a lostot... :W

Milyen más megoldás létezik, hogy az extrém felhasználást visszaszorítsák, és ezzel együtt "korlátlan" legyen...?

(#19) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én anno a Vitamax Cityben voltam, de akkor 30mp volt a számlázási egység. Amikor bevezették az egy perces számlázást, akkor átmentem a Jokerbe, de most nézem, hogy azóta igencsak megváltozott a tarifa. Régen Csúcsidőn kívül 25 volt mindenhova, most meg... 32. Szépen, burkoltan emelgetnek.
Minden szolgáltató, meg kereskedő ott ver át, ahol tud!! A T-kábelről nem is beszélek, az is egy mocsok szolgáltató! Az egyébként miért jogszerű, hogy az ingyenes adókat is pénzért adják tovább? Az 46 csatornájukból a fele tuti ingyen van! /off/
A törvény meg kit véd? Nem minket...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) Bici válasza sekli (#18) üzenetére


Bici
félisten

Ha nem tudják biztosítani a korlátlanságot nagy sebesség mellett, akkor ne áruljanak ekkora sávszélességet, vagy ne mondják rá, hogy korlátlan.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) sekli válasza Bici (#20) üzenetére


sekli
addikt

de korlátlan...

(#22) samu74


samu74
addikt

Jó a cikk,és fontos is!A szolgáltatók közül miért a voda a legsunyibb? :W

-----------

(#23) Oliverda


Oliverda
félisten

Mindenkit? Én spec örülök annak hogy majd hatékonyabban tudom használni a havi 1 gigámat. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) Jégkokó válasza sekli (#21) üzenetére


Jégkokó
veterán

Azért nem mindeg, hogy betárcsázós modem sebességgel tölthetsz orrba szájba vagy pedig 1-2 megabittel.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25) ngabor2 válasza Jégkokó (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tölthetsz orrba szájba

a mobilnet nem arra való, hogy sok-gigákat forgalmazzon rajta az egyszeri emberke. ahoz nem elég széles. viszont böngészni, kultúráltan, nem nagy mennyiségeket letölteni bárhol, arra jó. a voda azt akarja ezzel elérni, hogy arra használják, amire ki lett találva.

kiskanállal is ki lehet ásni egy tavat... de markolóval egyszerűbb. a kiskanál nem arra lett tervezve.

(#26) Jégkokó válasza ngabor2 (#25) üzenetére


Jégkokó
veterán

De mondjuk egy youtube videó már elég kínszenvedéssel jön be ekkora sebességnél, meg manapság a weboldalak többsége is több mega, amire az betölt az ember megőszül.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#27) Drenalin


Drenalin
csendes tag

szerintem a mobilnet nem arra való, hogy 10-100 gigát töltögessünk vele, meg torrent, meg ftp reggeltől estig. :((( Arra vegyenekADSL-t, meg kábelt. Teljesen megértem a Vodát, hogy korlátozza ezeket a felhasználókat a sávszélességben. Lehet hogy lesz egy elégedetlen ügyfél, de 10 másik elégedett is lesz, akiknek emiatt nem lassul be a net a körzetükben. Uff. :K

A pisztácia elfogyott, csoki nem is volt

(#28) ngabor2 válasza Jégkokó (#26) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, egy youtube oldal akkora. le is lehet tölteni... amennyiben előtte nem töltöttél le 5GB-ot, és ezáltal megvan a sebességed. igaz, ehez az kell, hogy a most "büntetett" 1% se töltögessen orrba-szájba, elszedve előled a sávszélességet, és így tudsz nézni tecsőt.

lehet vitatkozni, hogy az 5GB elég-e, vagy 10GB-ig ki kellett volna-e tolni... én olyan idealista és naív vagyok, hogy ez a korlát valóban az összes előfizető 1%-át érinti. a többiek úgy tűnik, beérik a havi 5GB-tal.

(#29) Bici válasza ngabor2 (#25) üzenetére


Bici
félisten

Ha nem arra való, akkor miért engedik a torrentet, vagy miért reklámozzák korlátlanként?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) ngabor2 válasza Bici (#29) üzenetére


ngabor2
nagyúr

miért engedik a torrentet? miért tiltsák? ha sokat forgalmazol, akkor utána úgyis csak lassan mehet, akkor már alig zavarja őket. nem korlátlan? dehogynem. se időben, se letölthető adatmennyiségben nem vagy korlátozva. mindössze sebességben van 2 küszöb, illetve egy technikai maximum. ez bizony akárhogy nézzük, korlátlan. korlátozott akkor lenne, ha este 7-től reggel 6-ig vehetnéd csak igénybe, és max. havi 5GB-ot tölthetnél, utána nincs háló. de nem ez van. próbáld a szolgáltató szemével is nézni a dolgot.

(#31) PTS válasza Bici (#20) üzenetére


PTS
csendes tag

Nem utolsó sorban pedig ne villogjanak, hogy 7,2Megabites hálózatuk van ahogy mondod és hát nagyon sokáig csak Budapesten az V. kerültben volt 7,2-es hálózat. De mégis mindenhol így hírdették. :F

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#32) PTS válasza samu74 (#22) üzenetére


PTS
csendes tag

Talán mert egyszer már eljátszotta ezt és nem érdekelte az, hogyha ismét megteszi csak másképp most nem adatforgalmilag korlétoz hanem adatsebességileg. Igaz nem fizetsz többet de ilyen sebesség még 5.000 Ft-os sem ér mikor az UPC 2/1Megabites csomagot ad 4.000-ért Adsl is hasonló és persze a Digiről ne is beszéljük a 20 vagy 30Megabites csomagjairól amikor mindig ugyanolyan sebességet adnak se kevesebbet se többet este. Mindig állandó persze a legtöbb esetben hisz itt is vannak kivételek persze. :)

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#33) PTS válasza Jégkokó (#24) üzenetére


PTS
csendes tag

Talán azért mertem ezzel a példával élni mert a 120Kbit-es sebesség dúrván 10-15KB nem sokkal több mint egy betárcsázós net sőt ISDN-től sincs messze cserébe a PING rövidebb de akkor is. Miért dobálózunk 7,2 meg 14,4Megabittel ha korlátozva 0,15Megabitet na jó max 0,20Megabitet kapunk! :Y

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#34) PTS válasza Drenalin (#27) üzenetére


PTS
csendes tag

Egyszerű a megoldás akkor nem kell Korlátlan netet kínálni! Tegyél ajánlatot a Szolgáltatóknak! A T-Mobile húzta a legtovább de nekik is engedni kellett a Korlátlanság hatalmának. :K

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#35) PTS válasza Bici (#29) üzenetére


PTS
csendes tag

Így van egy miért engedik kettő a torrnet nem FTP és nem is Youtube ahol egy szálon egy csatornát venne igénybe a kommunikációra. Emlékezzünk csak a Maximum hány felhasználó csatlakozhat és hány feltöltési szálat engedje a Kliensprogi? Szerintetek ez akkor mi? Gondolkodjunk ésszerűen már egy kicsit! A Drótosokat is betudja terhelni ez jellemzően Adsl alapmodemekkel 500 kapcsolat után esik szét a vonal még Kábeleseknél lehet ez 600-700-is. Persze ha nem akarsz kompromisszumot válassz Szerver Hosztingot ott Cisco eszközök vannak azok bírják csak a ti gépetek is bírja az iramot! :))

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#36) PTS válasza ngabor2 (#30) üzenetére


PTS
csendes tag

Tényleg nem lenne rossz ötlet ugye ha a Szerverüzemeltető társaság azt mondaná, hogy bocs a te lapodat túl sokan töltik le ezért mostantól kezdve csak 512Kbit sebességet engedünk a jelenlegi 1G vagy 100M helyett! Tényleg nem korlátozott de használhatatlan neked is és az olvasóknak is. Gondolkodjunk a felhasználók oldaláról is néha. Ráadásúl nem ez az első húzása a Vodafone-nak! Nem a korlát és az üzletről van szó itt hanem az Etikáról és arról, hogy mennyire is tisztességes egy cég! :( :F

Aki mer az csak néha nyer legtöbbször nyel! http://pts-live.net

(#37) petesejt


petesejt
aktív tag

Hali,

Az 1% valóban nyafoghat, hogy miért csak két napilap, satöbbi, satöbbi, de egyrészt a Vodafone semmiféle szabályt nem szegett, másrészt ha kiszúrt valakivel, akkor maximum azokkal, akik a felhasználók tömegeit szivatták az "énakkorisagybafőbeterhelemamobilnetet" habitusú giga egójukkal. Erre meg azt mondom, hogy háborodjanak fel nyugodtan, és húzzanak el máshova az önző arcukkal, szivassák más mobilnet felhasználóit.

Ugyanis nem erre lett kitalálva!

Aki meg egyébre használja, és nem elég a 2-5-10 giga, az gyanítom valamit rosszul csinál. Én ugyanis IT cég agybafőbedolgozó vezetőjeként-mindeneseként egyfolytában szerverekre lépek be vele, távoli asztalokon pepecselek, email-ezek, webezek, youtube-ozok és mindez bőven kijön egy 2 (vagy 3? már nem is tudom) gigás csomagból.

Egyszóval a Vodafone ezúttal a többség - melyben én is benne vagyok - érdekeit védte, és nagyon jól tette. Ahogy más cikkekben korrektül olvasható is, a p2p forgalomfigyelést már kitrükközték ezek a "kedves" felhasználók, ezért kellett valamit lépni. Érdekes, a T-Mobile már eleve így vezette be a "korlátlan" csomagjait, ezt ugyanis már nem lehet hogyan kijátszani. Akkor ha azt nézem, hogy (1) eddig legalább valóban lehetett sok mindent korlátlanul tenni a Vodánál más szolgáltatókkal ellentétben, (2) ezt a féket pár önző gyökérkezelésre javallott tini érte el, akkor ki a rossz úgy igazából???

A cikkírónak meg gratula a demagóg népbutításért. Sikeresen felbőszítette a kisebbséget, és köpte szembe a többséget. Talán ő maga is mobilneten torrentező okostojás lenne? Mert az írása meg sem közelíti az újságírói tényszerű közlést...

Mindegy, elmehet a hasonló hisztisekkel együtt bátran vissza a szülőcsatornába.

A többségnek így jobb. Kösz, Voda.

Üdv,
Petesejt

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#38) hfrankee


hfrankee
senior tag

Az összes szolgáltató hitvány!
Átvernek ott ahol akarnak,sajnos nincs piaci verseny,kartelleznek.Ha össze hasonlitod a tarifáikat és a lehetöségeidet a 3 nagynál,sok-sok hasonloságot fogsz találni.
A versenyhivatal meg nem tud mit csinálni,mert sz@rok a törvények,nincs mi alapján eljárjon!!

(#39) hfrankee válasza petesejt (#37) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ne haragudj,de ez volt az igazi PR hozzászolás! :C
Gondolom ezért is fizettek :D
De mind 1 egyszer lesz majd olyan helyzet is nálunk mint jobb helyeken...REVOLUTION!!! :DDD

(#40) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Ez az 5giga karcsunak tunik szamomra, napi szinte 2ora netezgetessel par videoval, siman teljesitheto napi szinten 200-300mega... ugy hogy semmit nem toltesz, ez bizony harminc napra felszorozva 6giga, ha más is hasznalja a csaladban ez a mennyiseg tovabb novekedik. És akkor még egy játékdemot, a kedvenc sorozatod 4 részét (4hét) nem szedted le. Vagy mondjuk nekem aki aktiv steam vasarlo, az uj jatekot letoltom és elfogyott....

(#41) Bici válasza ngabor2 (#30) üzenetére


Bici
félisten

Ok, ha úgy akarjuk nézni, hogy a szolgáltatónak legyen igaza, akkor valóban korlátlan, de miért érdekeljen engem a szolgáltató? Egyáltalán nem érdekel, hogy neki mi az érdeke.
Ha korlátoznák, vagy tiltanák a torrentet, netán nem adnának akkora sávszélességet, akkor nem biztos, hogy kellene ez a mostani forgalomkorlát, de legalábbis magasabban lehetne a határ ugyanakkora terhelés mellett.
Így most azoknak is belassul a net X giga után, akik csak neteznek, azért, mert mások torrenteznek. Nem vagyok a torrentezés ellen egyáltalán, de a legcélszerűbb azt tiltani, vagy korlátozni (adatforgalomban, vagy sebességben), amire aztán végképp nem való a mobilnet, mert a legnagyobb forgalmat bonyolítja.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) Dare2Live válasza petesejt (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

-1- Tökéletesen mutatja a mentalitásodat a "akik a felhasználók tömegeit szivatták az "énakkorisagybafőbeterhelemamobilnetet" habitusú giga egójukkal"
Igen biztos azért töltök én le SC mecseket mert szivatni akarok másokat.... véletlenül se azért mert esténként rendszeresen megnézek egyet-egyet. És biztos gigaegóm van.... Igen amit csinálok fullegális.

-2-Nem tudom feltünte e, hogy a voda önhatalmulag irogatja át a szerződéseket.
Igazi korrekt jellemzője egy cégnek.... nem? Anno nem volt probléma nem emlegette, írta le sehol, hogy probléma ha én legállis nem p2ps tartalmakat letöltögetek, most meg baj és büntet. Inkorrekt cég a javábol.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) Oliverda válasza petesejt (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez így van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) megyeri válasza PTS (#11) üzenetére


megyeri
tag

"...ha Október 22.-én már közölték akkor miért csak most majdnem egy hónappal később lassítottak?"

Novenber 23-tól lépett életbe az ÁSZF módosítás, és jogszabályilag 30 nappal korábban közre kell adni a változást, ezért jelent meg október 22-én, és ezért jöttek csak ezen a héten az első korlátozások...

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#45) #65675776 válasza ngabor2 (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

A böngészés és e-mail jól meghatározható portokon zajlik. Ha csak erre kínálja a netet, mert másra nem alkalmas, akkor szépen csak ezeket a portokat kell engedélyezni. Ha bármelyik port szabadon használható (a korlátlanságba szerintem ez is beletartozik), akkor viszont jogos a felháborodás.

Egyébként ha valakinek bármilyen okból csak mobilnetje van, és szereti naprakészen tartani az OS-t, akkor az is szép forgalmat jelenthet (Automatic Update). Esetleg Steam-en beszerez egy játékot (szintén nem warez), vagy MS Digital Lockert használ. Mind jókora adatforgalmat generál, teljesen legális felhasználás mellett.

(#46) Dare2Live válasza #65675776 (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lett volna a szerződésbe az, hogy 2-5-10gb után korlát: mondták el volna ezt tisztességgel és semmi felhördülés nem lenne. De nem ők nem ezt tették hanem modosítgatnak egyoldaluan. Magyarországon ezt a másik átb*nak hívják.

Másik meg az, hogy akkor szabnának meg egy normális korlátot: 20-30gbböl már ki lehet jönni mint nem film/apps... letöltő ámde power userr. De itt még ez sincs meg.

Nekem a legdurvább a hszek egy nagy része ahol egyesek korrektnek és természetesnek tartják, hogy a vodafone vagy akárki egyoldaluag szerződést modosítgat. Ezeknek az embereknek ez a természetes! Gerinctelenítették, rabszolgásították őket nemtudom, hogy de sikeresen...... Mitmondjak... Elég durva?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) iday


iday
aktív tag

Hali.

Ma töltöttem le telefonon az n-gage keretprogit.
~9mb az egész, néztem közbe a sebességet ~130k/sec volt.
Most komolyan, mobil nettöl szerintem még ez a sebesség is csoda.
Nem kéne többet várni ettöl a technikátol.
Hát még ami a gprs korszakban volt. :DD
Vagy nyáron vidéken. Only GPRS. :DDD
Max 5k/sec.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#48) blueMerle válasza petesejt (#37) üzenetére


blueMerle
veterán

Soha semmiben nem fogtok egy tapottatnyit sem elörébb jutni, ha mindenki igy gondolkozik, mint Te. De szerencsére ez nincs igy, bizom benne hogy lesz aki kiáll az igazáért nálatok is, mint a cikkíró. :)

Mégcsak meg sem fordult a fejedben hogy valaki legális célokra is használhatja a p2p-t. Mi ez ha nem általánosítás és beszükült látókör?

Nálunk egyszer, EGYSZER próbálta meg egy távkozlési cég ilyesféle módon átírni az ászf-t. Akkora buntetést kaptak hogy majdnem beleroggyantak, és természetesen az eredeti szerzodési feltételekhez kellett visszatérniuk. Pont. Ez Európában így mukodik. Lehet háborogni, sarat dobálni, hitetlenkedni, irigykedni bánosimén, engem nem érint. :) Ellenben kicsit elgondolkozni rajta hogy hm, tényleg ha kiállnánk, és azt mondanánk na ezt már nem, elérhetnénk valamit közösen -na ehhez kellene egy kis kurázsi!!! Nyelni, nyelni mint a torkosborz, azt a legegyszerübb. :(

sok sok ilyen embert mint PTS, és akkor valami megmozdul.

[ Szerkesztve ]

(#49) erdoke válasza Dare2Live (#46) üzenetére


erdoke
titán

Még csak nem is az a felháborító, hogy módosítgatnak egyoldalúan, mert nem vagy köteles elfogadni a változtatásokat. Az a gusztustalan, ahogy elindítják beetetésként az "ADSL-t kiváltó, korlátlan mobilnetet", majd először korlátozzák a P2P-t, aztán minden mást. Tudják, hogy sok ember benyeli ezt, főleg azok, akiket valóban nem érint hátrányosan. Csakhogy utóbbiak között is sokan lehetnek, akiket az első (2) marketingrizsa szédített a vodás nethez, mert esetleg ezt találták döntő különbségnek a versenytársak ajánlataihoz képest. Ráadásul most még megpróbálják ezzel az álszent, "védjük a többséget" dumával eladni a gennyességet. A valóság az, hogy korlátlan nettel beetették a jónépet, majd az ehhez szükséges technikai fejlesztések kivitelezése helyett inkább korlátot vezettek be. A korlát márpedig alacsony, a mértékét távolról sem indokolja a többség védelme, hiszen hardcore töltögetők nem 10-12 GB-ot szednek le havonta, hanem ennek akár 10-20-szorosát. Magyarra lefordítva: A Vodafone hálózatán a havi 5 GB-nál több forgalom 2008-2009-ben extrém használatnak minősül. Ennyit bír eme jónevű világcég hazai hálózata. Nincs mit szépíteni rajta, nem lehet marketinges guruk blablája mögé rejteni. Költenék inkább a sok pihent agyú marketinges és reklám "szakember" bérköltségét hálózatfejlesztésre...

Szerencsére korlátos net ajánlattal Dunát lehet rekeszteni a piacon, remélhetőleg elgondolkodnak majd az emberek az ár/teljesítmény viszonyon, beleértve a szolgáltatás színvonalát, a szolgáltató hozzáállását, ügyfélszolgálatát, stb.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#50) blueMerle válasza erdoke (#49) üzenetére


blueMerle
veterán

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.