Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv! Jó cikk! Esetleg tunál mondani pár olyan dolgot h hogyan lehet szerkeszteni ezt az rss-t? vagy eszerüen amit találok rss-eket akkor azt áttudom szerkeszteni a nekem megfelelöre? Vagy esetleg kell hozzá valami progi? vagy elég a notepad? :R

(#2) Akheron


Akheron
senior tag

Az Office 2007 programcsomagban és a Windows Vista rendszerben többé-kevésbé egységesen RSS-hírcsatorna lesz, a Microsoft.com webhelyen pedig RSS-adatszolgáltatásként jelent meg vagy fog megjelenni ez a kifejezés, szerény ismereteim szerint. :)

Kiegészítés: az Office Online webhelyen RSS-csatorna, a Tudásbázisban pedig még nemigen fordult elő ez a kifejezés.

Tudom, túl sok a szabadidőm :P

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#3) RedAnt válasza Hujikolp (#1) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Nem egészen világos mit szeretnél::

Ha saját rss-t akarsz szerkeszteni, mondjuk a honlapod vagy blogod híreiből, azt praktikusan az oldal motorja generálja le a tartalmakból. Tehát ez egy dinamikus dolog, dinamikus oldalakhoz. A legtöbb tartalomkezelő rendszernek van ilyen szolgáltatása beépítve, ha saját motort készítesz, akkor is megoldható, a szabvány áttanulmányozása után - erről még lehet hogy írok.

Vagy meglévő rss hírfolyamokat akarsz magadnak átszerkeszteni? Azt is lehet ha írsz rá programot, de minek, annak annyi értelme lenne, mintha az eredeti oldalt akarnád átírni.

╚╦╦╦

(#4) Szabtom


Szabtom
senior tag

''Valahol abrak néven hivatkoztak rá, háát... nekem tetszik, de nem biztos hogy ez fog átmenni a köznyelvbe.''

Azért ez az ''abrak'' kb olyan lenne, mintha a joysticket ''örömbot''-nak fordítanánk. A feed folyamatos kapcsolatot jelent forrás és vevő között, mint pl a ''live video feed'' kifejezés. Én inkább a ''hírforrás''-ra szavazok.

(#5) moma válasza Szabtom (#4) üzenetére


moma
őstag

És mi lenne ha csak simán ''forrás'' lenne a neve. Szerintem ez is elég beszédes, de rövidebb.

we all deserve a bit of luck.

(#6) cousin333 válasza Szabtom (#4) üzenetére


cousin333
addikt

Jó cikk ez is. Később esetleg egy részletesebb magyarázat a különböző RSS típusok egyedi tulajdonságairól (pl. ahol több van, ott melyike érdemesebb választani...)?

Az ''abrak'' ritka hülyén hangzik.. Én a hírcsatornára szavazok, szerintem ez fejezi ki legtalálóbban a lényeget. (a hírforrás az maga az oldal szvsz :P )

moma: Hogy mindenki a felbugyogó vizet lesse? :D

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#7) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Jó cikk.
Megj.: ''...Ez az oldal üzemeltetőjének lehet hátrány, ami ellen úgy szoktak védekezni, hogy a tartalomnak csak egy rövid bevezetőjét teszik közzé a hírcsatornán, így is értesülünk az új tartalomról, de elolvasni csak helyben tudjuk''

A description inkább előny: nem árul el semmit, de nincs karakter szám korlát, mint egy címnél, vagyis el lehet húzni a mézesmadzagot. ;)

Én azokat az oldalakat elég hamar kiszórtam, amiknek az rss kimenetében nem volt description. El akarom dönteni, hogy érdekel egy cikk vagy sem, és elvárom, hogy segítsenek egy rövid leírással. Ha minden címet végig kellene kattintanom, akkor nem lenne értelme az aggregátornak.

egyéb állatfajták

(#8) RedAnt válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Igen.
Szerintem így néznek ki a fokozatok:
0. nincs hírcsatorna
1. csak címek (nincs description)
2. bevezető szöveg
3. bevezető szöveg ami már elárul egysmást, ''elhúzza a mézesmadzagot''
4. a teljes szöveg - bár lehet ez az átvitt adatmennyiséget növeli, de azt szeretem legjobban mikor egyáltalán nem kell átmászni az oldalra ahhoz hogy elolvashassam a híreit. És a fenntartási költségüket reklámokból fedező oldalak gondolom ezért nem választják ezt a megoldást. Ebben az esetben a 3-as is oké, ld. PH! :)

╚╦╦╦

(#9) Szabtom válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


Szabtom
senior tag

Hmm, nekem többek között bent van a PH! RSS, de nincs description (FF 2.0). :)

(#10) kamikaze boci válasza Szabtom (#9) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Nem jeleníti meg, vagy nem akarod látni?
Én ezt csináltam magamnak: [link]
A dátum előtti nyílra kattintva lehet megnézni a leírást.

Az előbb nem mondtam teljesen igazat, van egy kivétel, a Hardwired :B De ők olyan jók, hogy kár lenne nem olvasni őket. Náluk a blog típusú megjelenés miatt se sima ügy description-t küldeni. Vágni kellene a szöveget, vagy új mező az adatbázis táblában, amit az én kedvemért aligha...

Ezzel szemben a HWSW-s szabványos RSS megoldható lenne, ők ezért nincsenek a listán.

egyéb állatfajták

(#11) cousin333 válasza RedAnt (#8) üzenetére


cousin333
addikt

5. +kép :)

"We spared no expense"

(#12) Szabtom válasza kamikaze boci (#10) üzenetére


Szabtom
senior tag

Úgy értettem, hogy nincs. Nem bánnám, ha lenne. A Bookmark Toolbarba mentettem el az RSS linket, és klikkre legördül a lista. Hogyan hívjam elő a learásokat (ha van)?

Ezmiez a c-18 link, amit adtál? Állati jó ez a tematizált hírgyűjtés! Magadnak állítottad össze, vagy a híroldal szerkesztői válogatnak?

[Szerkesztve]

(#13) kamikaze boci válasza Szabtom (#12) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A bookmarkban tényleg csak a cím és link tárolódik, valami RSS add-on kellene hozzá (néztem, de nem találtam).


Az oldal magától frissül, kiválasztottam a hírforrásokat, kategórizáltam, a többit a mototr magától végzi (J! CMS, feed gator komponenssel, agyon hackelve, Lylina javascripttel). Magamnak raktam össze, de nem bánom, ha más is olvassa :)

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#14) RedAnt válasza cousin333 (#11) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Igen, bár ez a forrás szempontjából csak egy img tag: a kép nem az rss-en keresztül jön át nyers adatként, hanem a kliens program külön leszedi a szerverről.

╚╦╦╦

(#15) kamikaze boci válasza RedAnt (#14) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Az a kedvencem, amikor a kép linkje localba mutat :)

egyéb állatfajták

(#16) Hujikolp válasza RedAnt (#3) üzenetére


Hujikolp
őstag

bármi olyan amivel tudok (hakell akkor csinálok motort vagy szerzek valahonnan) rss-t a honlapomra. :)

(#17) ataman


ataman
aktív tag

Én special mostanában a Microsoft Live-ot használom, akármennyi RSS-t bele lehet applikálni, és bejelentkezés (MSN Live ID) után akármilyen böngészővel lecsekkolhatók a hírek. Azoknak jó szolgáltatás ez, akik mindig más-más gépen dolgoznak (utaznak, stb...). Tudom, hogy nem illik dícsérni egy Microsoft-os szolgáltatást, de néhány heti használat után, nekem ez tűnik a legkézenfekvőbbnek.

Kép itt: [link]

Live: [link]

[Szerkesztve]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#18) woodpaul válasza ataman (#17) üzenetére


woodpaul
őstag

Hát ez rohadt jó! Köszi a tippet...

...a szerzőnek pedig a cikket, magam sem tudtam pontosan, mire jó az RSS (halad(gat)ó webfejlesztőként ez elég ciki). :B

:C

Androidő

(#19) MasOyama


MasOyama
őstag

Hogyan tudok a weboldalamba RSS híreket beletenni php nélkül?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#20) tildy válasza RedAnt (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

A 4es -el kapcsolatban lenne kérdésem.
A descriptiont ugyebár általában leadnek, alszövegnek "mézesmadzagnak" használják.
Node mibe kell rakni a teljes cikket, ha azt is át akarod vinni?
Találtam ilyet :
<content:encoded> </content:encoded>
Ez mennyire használható?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.