Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gLes


gLes
őstag

Nagyon jó cikk, csak így tovább ;)

(#2) Rocko


Rocko
tag

Üdv!

Valaki meg tudná nekem mondani, h hogy lehet menteni a könyvjelzőket Firefoxból?

(#3) dni válasza Rocko (#2) üzenetére


dni
őstag

Menü>Könyvjelzők>könyvjelzők kezelése
Fájl>Exportálás

(#4) Shim válasza Rocko (#2) üzenetére


Shim
őstag

Szeretném így előre is megkérni, hogy a nem konkrétan a cikkel kapcsolatos Firefox problémákat a külön Firefox topikban vitassuk meg: [link]

ÁPDÉT:

Az utolsó, Flash kikapcsolását leíró kódot nem tudom (egyelőre) helyesen beírni, a motor html kódnak veszi a lezáró szögletes zárójelet. Tehát a ...x-shockwave-flash'' után egy szögletes zárójel található.

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#5) Shim válasza Shim (#4) üzenetére


Shim
őstag

Azistenit...most meg elfogadta, így hatodszori módosításra. Pedig semmi extrát nem tettem, sőt, még a ''kód'' taget is kivettem. A technika ördöge...:)

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#6) Daneey


Daneey
tag

Mikor elkezdtem olvasni a cikket, mondtam magamban, te Daneey, te ezt már olvastad valahol, rémlik a szövege.

Erre tessék legurulok a cikk aljára, ott a forráslink.


Azért volt olyan ismerős :D.

(#7) moma


moma
őstag

Nézegettem ezeket én is anno amikor ismerkedtem a rókával, de valahogy szerintem nem sok értelme van. Amit amúgy állítgatnék, azt úgy is tudja valami extention, amit úgy is használok, akkor meg miért ne állítgassam ezeket is ott? Egyedül ez a gyorsítás lenne hasznos amire nem használok külön kiterjesztést, de azt meg egyszer próbáltam és nem éreztem semmit, így azóta azt sem piszkálom. Ti éreztetek bármi gyorsulást az átállítás után?

Ja igen amit még próbáltam az a kereső ablak átméretezése, de az nem ment valahogy :DDD

Na és még egy kérdés: az nem lehet valahogy tiltani, hogy az oldalak tiltsák a jobbklikket?

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#8) Rocko


Rocko
tag

Köszi szépen és bocs az offért... :R :B

(#9) Shim válasza moma (#7) üzenetére


Shim
őstag

Ezeknek egy részét valóban el lehet érni különböző extensionök használatával, de én a magam részéről úgy vagyok, hogy nem szívesen pakolom tele olyan dolgokkal a Firefoxot amiről nem tudom, pontosan mit csinál. A másik oldalala a dolognak, hogy ezzel a módszerrel a beállításaid át tudod vinni egy másik gépre, vagy újratelepítés után a sajátt gépedre egy könnyed mozdulattal.
A gyorsulás pedig érezhető, főleg, ha az ember mellette letölt, egyszerre 10+ tabot használ :)

Jobb klikk engedélyezése:
Létrehozol egy könyvjelzőt a Könyvjelző eszköztár mappába, és a Hely mezőbe ezt adod meg:
javascript:void(document.oncontextmenu=null)
Ha olyan oldalra tévedsz, ami tiltja a jobb klikket, nyomd meg a gombot, és voilá, működik. Ki fogja írni valószínűleg a tiltás meglétét, de elő fog jönni a menü is.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#10) moma válasza Shim (#9) üzenetére


moma
őstag

Köszi! Működik :C

A többihez: szerintem pl a tab mix plus és a custimize google amúgy is elég fontos, mert egy csomó mást is be lehet állítani amit így kézzel nem. Hogy csak egyet modnjak: szerintem elemi fontosságú, hogy amit behúzok a kereső ablakba az új tabon jelenjen meg.

Egyébként ami még (talán) nem annyira ismert és nagyon hasznos, szerintem az a keresősávokhoz rendelhető keyword. Szinte napi szinten használom. Pl ahol nekem van: angol és magyar wikipedia, sztaki, Urban dictionary, answers.com, imdb, port.hu és google spec/összetett keresések pl kép, mp3 (utóbbi is meglepően hasznos).

we all deserve a bit of luck.

(#11) Shim válasza moma (#10) üzenetére


Shim
őstag

Keresőablakot első dolgom volt eltüntetni, helyette a címsort használom Google keresésre :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#12) moma válasza Shim (#11) üzenetére


moma
őstag

De ha kijelölsz egy szót és oda behúzod nem fog rákeresni és kirakni az eredményt egy új tabra gondolom, vagy igen? Én ezt rengeteget használom. El nem tom mondani mennyit. Mikor nem jött még ki a tab mix plus a 2.0-hoz rendesen szenvedtem e funkció hiánya miatt :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#13) Shim válasza moma (#12) üzenetére


Shim
őstag

De, kirakja új tabra. Csak ALT+ENTER-t kell nyomni ;)

szerk: amúgy én inkább a ''kijelölöm – jobb klikk – << Keresés itt: Google – erre: ... >>'' funkciót használom. Gyorsabb.

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#14) moma válasza Shim (#13) üzenetére


moma
őstag

Nem gyorsabb :DDD Három klikk a kettővel szemben. Meg szerintem kényelmetlenebb is ez a menü megnyitás és ott kiválasztás, mint az, hogy csak bedobom a sávba, de izlés kérdése. Meg annyi előnye van még, hogy így a címsorban maradhat esetleg a jó napom van, arra az esetre ha olyanra keres az ember amiben biztos hogy első lesz.
(az alt+enter az meg sokkal strapásabb, ki kell jelölni felhúzni a címsorba aztán oda klikklni, aztán alt + enter)

we all deserve a bit of luck.

(#15) HXY válasza Shim (#13) üzenetére


HXY
addikt

Szia!

Az lenne a kérdésem, hogy a pl az origo-n a pop-up-okra ha kattintok, akkor az oldal a pop-upon belül kicsiben nyilik meg... Ez ellen mit lehet tenni?

[link] [link]

(#16) Shim válasza HXY (#15) üzenetére


Shim
őstag

Ave!

Mivel nem a megfelelő topikban tetted fel a kérdést (amire direkt kitértem itt), ezért nagyon gonosz leszek (ne vedd személyeskedésnek).

1. Miért vannak nálad egyáltalán popup ablakok?
2. Miért kattintasz beléjük?
3. Miért nem zárod be őket?

:)

Dedikált Mozilla Firefox topik – tisztább, szárazabb érzés itt kérdezni: [link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#17) Sil válasza Shim (#9) üzenetére


Sil
senior tag

A jobbklikk engedélyezéséhez nem kell trükközni. Eszközök / Beállítások / Tartalom / Javascript / Haladó / Előreugró menük letiltása vagy cseréje előtt ne legyen pipa.

(#18) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.