Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lapa


lapa
veterán

''az elem körül'' - ez nekem kissé homályos. talán pontosabb lenne ''CMOS Reset'' jumpert kerestetni a júzerrel.

(#2) (Kolombusz) válasza lapa (#1) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Sok alaplapon nincs kiirva, hogy az a CMOS reset jumper, de mindig az elem környékén keresendő. :) Azért kiegészitem és köszi az észrevételt! :R

(#3) troland26


troland26
őstag

szép cikk ,csak én nem merek tuningolni mert féltem az alkattrészeim épségét :(

(#4) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Korrekt írás! Sokat segít azoknak, akiket előszeretettel sokan lenéznek, akik még csak most kezdik a tuning művészetét :R

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) KrAt


KrAt
veterán

Tökjó ez a clockgen, fel is ismerte az órajeleket, de amint mozdítok az órajelen, csonttáfagy minden :( Ez mitől lehet?

(#6) (Kolombusz) válasza KrAt (#5) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Megnéztem a honlapján, egy nforce4 intel edition chipsetes lapot sem ir támogatottként. Igy marad az asus gyári progija, vagy az nvidia ntune, az is tudja állitani windowsból az fsb-t.

Hmm, pedig oldalt ezt irja: nForce2, nForce3, nForce4, nForce4 SLI Intel Edition clock generators. Tehát elvileg mégis mennie kéne.

[Szerkesztve]

(#7) KrAt válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, én is ezt néztem, meghogy megy, de mégse...

Asus gyári progija nemjó, mert 199 felett elfogy az fsb :DD Az nekem még kevés :)

Mindegy, majd próbálkozom :) Egyébként faja a cikk, grat hozzá :R

(#8) (Kolombusz) válasza KrAt (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Köszi!

Akkor javasolnám az ntune nevű progit!

(#9) tiv61us válasza troland26 (#3) üzenetére


tiv61us
őstag

veled ertek egyet :R
persze tuningoljon aki teheti:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#10) KrAt válasza (Kolombusz) (#8) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi, próbálkozok :)

(#11) danny2


danny2
csendes tag

csá! ma léptem be közétek,és végigolvastam a fórumotok egy részét. nagyon-nagy segítség az amit írtok,de nekem kezdőnek egy kicsit magas. az én csőrömet is piszkálja hogy mit lehetne kihozni a gépemből,de semmire nem reagál ez a vacak.letöltöttem a progikat amiről írtatok de nekem semmi nem úgy van ahogy kellene.ezért sos ha valaki tud még okosságokat. köszi :)

danny

(#12) (Kolombusz) válasza danny2 (#11) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Töltsd ki az adatlapodon, hogy milyen géped van, anélkül nehéz lesz segiteni. :)

(#13) Elmör


Elmör
senior tag

Tetszett a cikk, elég alaposan és biztonságosan csinálja a lépéseket az ember, ha követi!
Annyit fűznék hozzá, hogy aki esetleg úgy jár mint én, hogy fekete a képernyő, akkor ugye ahogy a cikkben van a CMOS-t kell cleanelni, viszont az én alaplapomon pl nem kell jumperelni, csak 1 gombot megnyomni, amire rá is van írva az útmutatóban, hogy CMOS Clear (a kezdők kedvéért írtam ezt) :R

Üdv!

Elmör :P

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#14) Renwick


Renwick
őstag

Hát nemtom, én az első bekezdésben leírtaknak inkább az ellenkezőjét tapasztalom, szerintem korántsem olyan nagy divat manapság a tuning, mint mondjuk öt éve. Egyrészt az alkatrészek ár/teljesítmény mutatója sokat javult az évek során, (itthon) sokat változtak a költési szokások is, másrészt egyre szűkebb rétegnek van valóban szüksége szélsőségesen nagy számítási teljesítményre (és ezek közül egyre többen ismerik fel, hogy felesleges kockáztatni a befektetésüket, illetve felesleges eleve több pénzt kiadni a semmiért). Hovatovább folyamatosan csökken azok száma, akik maguk állítják össze a számítógépüket. Mindez összességében bár nem ítéli teljes kihalásra a tuningot, de várhatóan sokkal kevesebben űzik majd ezt a ''sportot'' az idő előrehaladtával...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#15) ZéZé@PH válasza Elmör (#13) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Ha már kezdőkről van szó nem az lenne a leglogikusabb, ha az alaplaphoz mellékelt kézikönyvet vagy útmutatót átböngésznék? :P
Aki tuningol szerintem legyen tisztában azzal hogy mi micsoda az alaplapján. ;]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#16) Norbo03 válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Nem akarok beleszólni de annyit mégis csak beleszólnék h az insert gomb nyomogatása csak AWARD bios-os alaplapok esetében érvényes.

(#17) mazda626


mazda626
addikt

Szia! Korrekt írás! :R Annyit fűznék hozzá, hogy az alaplapomon nincs CMOS Jumper és társai, ezért ha valamit elrontok akkor elem ki/be procedúra segít. Azoknak szól főként, akik nem rendelkeznek CMOS Jumperral. Mégegyszer gratulálok! :R

(#18) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Szia!
jó kis írás lett, tényleg nagyon szájba rágos és sokat segít majd a kezdöknek(csak tudják majd a keresőt használni :P )

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#19) ALI_G


ALI_G
veterán

jöhetne egy nagyobb mélységekbe repítő tuning cikk is az advanced usereknek.

renwick: a PH azért más társadalom mint a hétköznapi user. A tuningosok fajsúja itt száz, hogy sokkal nagyobb és azoké is, akik maguk rakják össze a gépet, szerintem az író is erre gondolt.

(#20) (Kolombusz) válasza Renwick (#14) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A tuningolók száma szerintem biztos nem csökken, maximum az arányuk. Egyre több embernek van számítógépe, akik csak szimplán használni akarják és a BIOS is egy ismeretlen fogalom számukra.

(#21) (Kolombusz) válasza ALI_G (#19) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A nagyobb mélységekbe vezető kalauzt tőlem ne várd, én csak egy átlagtuningos vagyok, aki túlhajtott már pár számítógépet és így van róla némi fogalma. :) Jó pap is holtig tanul.

Még a vga tuningról fogok alkotni egy ehhez hasonló kaliberű cikket, aztán szerintem új téma után nézek.

(#22) Zotya84


Zotya84
őstag

Amíg az NF7-esemet használtam, benne a 2500+os barton 3200+on, a ClockGen-t nagyon szerettem, ugyanis visszafelé is ment. A 200ról simán tudtam állítani 166 (2500+) meg 133 (1900+) FSB-t, amikor nem volt szükségem nagyobb prociteljesítményre. :C :C

Az sajnálom csak, hogy a jelenlegi AT8 32X deszkámat (remélhetőleg még) nem támogatja.
(Pedig kiváncsi vagyok mire képes az X2 4400+om.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#23) #97544192


#97544192
törölt tag

Én nyugodt szívvel kijelentem, h még soha, de soha SEMMIT sem tuningoltam. Majd ha meglesz az új machine... :D :D

(#24) danny2 válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


danny2
csendes tag

csáó! köszi hogy probálsz segíteni. asrock p4vm800-as alaplapom van.nem találtam rajta hol lehet állítani a szorzót.csak fsb-t találtam,és az everest is azt írja ki min/max 24x/24x . így a gép most 24x100-as állapotba fut egy celeron procival.a clocgen sem ír ki többet mint cpu 2400 fsb 100 és innentől semmi.lehet hogy az alaplapom ennyire semmittudó? :F

danny

(#25) Zolaash válasza danny2 (#24) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nem fikázás, de nem véletlenül az AsRock a(z egyik) legolcsóbb deszka... ;)

MOD: Még annyit, hogy az AsRock-ról alkotott negatív vélemény saját tapasztalaton alapul.
Oh, a szokásos tanács: Töltsd ki a konfigod az adatlapodon! ;)


[Szerkesztve]

Rip and tear

(#26) (Kolombusz) válasza danny2 (#24) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A szorzót nem is lehet állitani a te procidnál. A FSB-t kell, de csodára ne számits:
-a proci igyis, úgyis gyenge lesz
-az alaplap pedig nem egy tuningbarát példány

(#27) mazda626 válasza Renwick (#14) üzenetére


mazda626
addikt

Szia! Egyetértek abban veled, hogy olyan teljesítményű gépet veszek, ami kielégíti elvárásaimat. Ezért is vettem másfél éve Sempront, mert nem vágytam többre, arra amire kellett elég volt. Telt az idő, kevesebb lett a proc is, ezért kezdtem tuningolni. Így megint elég 1 évig. Zenehallgatás, netezés, no meg játszadozásra 1024X768-as felbontásban tökéletesen elég. Magam állítottam össze, így tudom hogy mennyit várhatok a konfigtól.

(#28) klezzz


klezzz
tag

Szia!
Elég elnagyolt a cikk és ezt nemlehet azzal magyarázni, hogy kezdőknek készült. Ez a tuning csak akkor müködik ha valakinek ugyanolyan gépe van mint neked. Nem írtad le az egyik leglényegesebb dolgot, hogy milyen memóriád van ddr400,466,500. Egy mezei felhasználó nekiül egy ddr400-as rammal jóhogy csontra fog neki fagyni pár mhz után hiába állítja be az általad javasolt értékeket. Szóval érdemes lenne jobban belemenni, mert ez igy nemtúl használható.

(#29) ace a merész válasza klezzz (#28) üzenetére


ace a merész
csendes tag

Csövi!
egyetértek veled! tényleg vannak hiányosságok a cikkben, de ne vedd el senki kedvét ilyen negatív kritikával... aki meg nem biztos a dolgában az kérdezzen és nem lesz gond :P
jó kis cikk ez :))
így tovább!
Byez!

Egy dakota közmondás szerint: ''egyszerű, mint taposó aknára lépni''....

(#30) danny2 válasza (Kolombusz) (#26) üzenetére


danny2
csendes tag

hát igen , énis erre jutottam,de nem adom fel harcolok a közeg ellen.próbát megér . máshol olvastam hogy felhúzták egész 3g-ig a 2.4-es d-s procit úgyhogy ki kell probálnom. most 112fsb-nél járok 3200-as fordulaton megy a cpuhűtőm így 55-56 fok körűl van a cpu hőmérséglete az alaplap stabíl 42 fok .szerinted mehet még? hány fok körül haggyam abba a próbát? kicsi pénzért mit ajánlasz nekem?mit vegyek,amivel lehet okosságokat művelni?

danny

(#31) (Kolombusz) válasza klezzz (#28) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Tied a pálya, irj jobbat.

(#32) Zotya84 válasza Zolaash (#25) üzenetére


Zotya84
őstag

Én erre csak aztat mondom, hogy egy ismerős egy AsRock AM2NF4G-SATA2 deszkában alapfeszen húzott egy 2800+ Sempront, kb 3700+ig - sima kommersz RAMmal. :C (Igaz így már melegedett neki, de elég volt még így is a gyári hűtés.) A mai napig így használja. (Ha legközelebb megyek hozzá, vagy hozza a gépét, csinálok printszkrínt, ha kéröl.

Na én ennyit az Asrockról.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#33) (Kolombusz) válasza danny2 (#30) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Attól függ kinek mi az olcsó. :)
[link] Itt kérdezd meg.

(#34) Zolaash válasza Zotya84 (#32) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Mint mondottam vala, saját tapasztalat. :B
Kivételek pedig mindig vannak. (Az meg ugye erősíti a szabályt...)
Printszkrín nem kő, hiszek neked. Persze az is lehet, hogy csak az Inteles oldala felejtős az AsRock-nak. :R

Rip and tear

(#35) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Hello!

Én most gondolkodom egy kis tuningon, de nem tom, h mennyire biztonságos. Nem akarom, h elfüstöljön a gépem. Amúgy a régi 1.8Ghz -es p4-es lesz majd a kísérleti alany. jah, és a voltot muszály emelni? Codgen táp van ebben a gépben (ezt még nem teljesen én raktam össze) és picit félek az ilyen túlhajtásoktól. :F

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#36) ALI_G válasza (Kolombusz) (#21) üzenetére


ALI_G
veterán

i see...A VGA-sat is elolvasom majd.
Jó pap is holtig tanul.
Az ám!

(#37) Lasi


Lasi
tag

Hali,

Akárki akármit mond ez a cikk akkor is segítség a kezdőknek.
Legalább el tudják kezdeni és ha vmi nem világos kérdezzenek.

Jó cikk grat! :C

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#38) Lasi válasza Lasi (#37) üzenetére


Lasi
tag

Még talán annyit, hogy ez a tuning érzés egészen fel tudja villanyozni az embert, felteszem, ha sikerül a dolog.

A régi amd-s konfigomat például már csak az FSB állításával hihetetlenül meg tudtam dobni. Az első emlékek ;)

Persze kell egy kicsit tudni mit is csinál az ember. Meg milyen alkatrészt használ.



[Szerkesztve]

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#39) Dj_Zorall


Dj_Zorall
csendes tag

Hali! volna egy kérdésem. :)

Szerintetek az normális, hogy van 1:

AMD Sempron 2800+-os procim [1600 Mhz] (25 C fok körül) :DD

És felhúztam 1900 Mhz-re (3200+-osnak felel meg) és 29-30-(31) körül van a hőmérséklete :C

Szerintetek meddig húzhatom még ;]

Az nem lehet, hogy a hőm. érzékelők mentek tönkre
:Y :F



[Szerkesztve]

(#40) hm válasza Seraph 16 (#35) üzenetére


hm
aktív tag

Codegen tápnál, főleg hogy nem mai gyerek, én is félnék a túlhajtástól. 1.8-as P4 nem mai csóka, és gondolom a táp is vele egy idős, ergo a táp is fáradt, tehát kevésbé bírja a tuningot, mint újkorában, azaz csökken a teljesítménye az idő függvényében. Ha northwood magos a procid, és a ramok+lap bírja, akkor egy jobb táppal nagy az esély a 2.4 GHz-re. Így is meg lehet próbálni, de csak lépcsőről lépcsőre haladva, és ha egyszer fagy/újraindul, akkor ott lehet a vége, az is lehet, hogy a táp miatt. Codegen táp egyes szériái híresen alulvédettek a túláramok ellen... Én félnék tuningolni. Tünetük, hogy mielőtt elfüstölnek, még egy erős áramot végigengednek a gép többi alkatrészén, aztán ami bírta, az megmarad, ami nem, az vagy gari, vagy hulladékújrahasznosító... igazából nem javaslom e rendszer esetében a tuningot, de mint az Írásban is olvasható, saját felelősség...

Tulajdonképpen jó alkatrészek esetén lehet csökkenteni a túlhajtástól való félelmet. Ebben az esetben a táp miatt jogos a félsz.

(#41) Greg master


Greg master
csendes tag

Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek merjek tuningolni ezzel a configgal: Lap: ASUS P5GDC PRO,Proci: 3.2-es Intel,Táp: :F Codegen 400w :F Ram:2db 512-es 533mHz ddr2 Infineon?
(kb.: 1éves)
A véleményeket előre is köszönöm :) :R

(#42) ErrorNME


ErrorNME
csendes tag

Hali! Nekem egy Asus AM2 es alplapom van Athlon X2 3800+ procival, meg Kingmax DDR2 800Mhz es rammal... itt mit kell megadni a biosban mem időzítésnek?
Most az everest ezt írja: CL:5T; tRCD:5T; tRP:5T; tRAS:18T; tRC:24T; CR:2T; tRRD:3T; tWR:6T; tWTR:3T; tREF:7,8us

Jah még a CPU mag feszültséget az everest 1,22V nak látja, ezt meddig emelhetem ennél a procinál?

[Szerkesztve]

(#43) bnss válasza Dj_Zorall (#39) üzenetére


bnss
veterán

Elég valószínű, hogy a lapod félremér! :)

ErrorNME: huzamosabb használtat esetén 1,4v-nál többet nem szokás adni.

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#44) ErrorNME válasza bnss (#43) üzenetére


ErrorNME
csendes tag

Miért? mennyinek kellene lenni? Meg akkor mennyire állítsam a biosban?

[Szerkesztve]

(#45) bnss válasza ErrorNME (#44) üzenetére


bnss
veterán

Ha tuningolni akarsz, akkor finoman lehet adagolni a feszt, de ha alapon szeretnéd használni, akkor 1,35v-ra állítsd, ugyanis ez az alapórajelhez tartozó feszérték. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#46) ErrorNME válasza bnss (#45) üzenetére


ErrorNME
csendes tag

És a memcsi időzítést mire kell állítani biosban ennél a kingmax DDr2 800Mhz hez?

(#47) bnss válasza ErrorNME (#46) üzenetére


bnss
veterán

Még mindig az a kérdés, hogy tuningolni akarsz-e. Nyílván DDR-800-nak DDR-800-at állíts be! :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#48) ErrorNME válasza bnss (#47) üzenetére


ErrorNME
csendes tag

Tuningolni akarok, de én az időzítést kérdezem!!! CL meg ilyesmi...

(#49) #19617792 válasza danny2 (#30) üzenetére


#19617792
törölt tag

Helló!
Nekem is 2.4GHz-s Celeronom van (igaz Northwood-128-as D1-es) és Asrock p4i65gv lapom.
Érdekes módon simán gond nélkül 3250-n (24x135) (RAM meg CL2.5-3-3-6) és nekem csak 30-40 fok körül lehet mert alaplapi hőmérő kinyúvadt! (kézi mérés borda legalja és a hőcsövek nem melegek sőt langyosak... amolyan kézmeleg)
Úgyhogy hajrá!

Ui: Pedig a gépem elég tré:
256MB PQI RAM, Mercury 300W-ről megy... és simán 3.2-n
:))

(#50) agressiv


agressiv
addikt

Üdv

Szeretnék kérni tanácsot tuning ügyben régóta csinálom már de több ötletem nem maradt sajnos.

ABIT NF7 S2(G) lapban van egy AMD sempron 3000+-os barton magos procim amit szeretnék 2.4Ghz-re tuningolni ami állítólag ennél a procinál menni szokott.

Jelenleg 2.25Ghz-en megy stabilan 2.3Ghz-nél már viszont instabil a dolog nagyon, 2.4-nél meg már vagy el sem indul vagy fagy nagyon hamar.

Szóval kérdezném, hogy milyen trükköket lehetne még bevetni amivel feljebb tudnám húzni a processzort??

http://kepfeltolto.hu/i/?152575&t=img

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#51) Speed® válasza agressiv (#50) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alaplapoddal kapcsolatos topik.
Csodákat ne várj tőle, az is szép amit elértél vele eddig kábé..
+procifesz illetve a memóriák visszaosztása amire figyelni kell.
Tuninggal kapcsolatban még az XP vagy a 2500+ topikban lelhetsz infóra.

(#52) agressiv válasza Speed® (#51) üzenetére


agressiv
addikt

Hát ez az info nekem bőven elég amit leírtál végülis megerősítettél a lappal kapcsolatban :D

Köszi a segítséget :R :R

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.