Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dr faustus


dr faustus
senior tag

De ha nem tudja, hogy hány foga van egy tücsöknek akkor az már súlyos vétség, ... :C

Warning: Explicit Content

(#102) raver válasza Solad (#47) üzenetére


raver
aktív tag

Tudod ezzel csak egy baj van.

Amikor én éretségiztem ( az első két színtű ). akkor már 10. osztályban el kellett döntenünk, hogy mibő megyünk emeltre, és miből nem.
Tehát kis túlzással rákényszerítettek arra, hogy 10.-ben döntsek arról, hogy milyen irányban akarok továbbmenni.

Én infót választottam. Tehát (kis túlzással) esélyem sem nagyon lett volna érettségi után mondjuk töriszakra menni.
Persze 10. után van lehetőség módosítani a tantárgyakon. De akkor megint ott van a diák, hogy 1 tanév többletanyagát bevágja. Ami nem teljesíthetetlen.

De ha egyszer korán kell orientálódni a kölköknek, akkor a tananyag is kövesse ezt. És ne legyen nagyobb óraszámban az irodalom mint az infó (példa volt)

(#103) #64791808


#64791808
törölt tag

Van igazság a cikkben, ugyanakkor borzasztóan korlátolt, begyöpösödött a hozzáállás.

1., Az 5 magyarból egy héten arra gondolok, hogy (humán)gimibe jársz. Ha nem ez érdekel, akkor miért nem jársz szakközépbe?

2., Info szakos osztályban valóban inkább 5 matek 3 magyar felosztás kellene, mint fordítva.

3., Többször előjön, hogy ''soha életemben nem fogom használni''. Ezt honnan a búbánatos öregisten bús picsájából tudod? Hm? A legbutább dolog a biológiára azt mondani, hogy nem fogod használni. Így lesz belőled olyan ember, aki vörösborral veszi be az altatót, nem tudja, milyen a fölfázás, és egyáltalán semmit nem tud magáról és a környezetéről. Mért kell történelemből 3 óra? Tán hogy megtanuld, hogyan működik a világ, és mért úgy. Ezt egészíti ki a főőődrajz.

Szóval igen, volna mit csiszolni a tanmeneten, de ettől függetlenül hiába leszel te zseniális informatikus, ha semmi máshoz nem értessz, nincs általános műveltséged, a saját testedet nem ismered, nem tudsz helyesen írni, stb.

Neked az a bajod, hogy embert próbálnak belőled csinálni, nem pedig gépet. Nekem jó, legyél gép, de jegyezd meg jól: egy gépnek az jár, ami a működéséhez szükséges. Semmi más.

(#104) sghc_toma válasza #64791808 (#103) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Így lesz belőled olyan ember, aki vörösborral veszi be az altatót, nem tudja, milyen a fölfázás, és egyáltalán semmit nem tud magáról és a környezetéről.

öö.. megtanítják, hogy mi az a citromsavciklus, meg hogy mit csinál nagyjából a t-RNS, de a mindennapi életben ténylegesen hasznosítható dolgokat nem nagyon mondanak..

in asm we trust

(#105) Kephamos


Kephamos
addikt

Ha 3.-ban csökken a számtech óráid szám, akkor az azért van, mert nem infó tagozato vagy, hanem csak emelt óramúra jársz. Tudom, nekem is így volt sajnos.
Magyar, töri... Én sem örültem a sok órának, de sajnos ez is kell, hogy felszedd az alapvető műveltséget a biosszal egyetemben.

(#106) #64791808 válasza sghc_toma (#104) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az viszont baromi nagy probléma, ezek szerint én voltam szerencsés.

Mi bioszból alapvető állat- és növénytant tanultunk, röviden, hogy mégis tudjuk, miről van szó, de leginkább az ember volt terítéken, az, hogy hogyan ''működünk'', és mi mivel függ össze, mit lehet, és mit nem.

Ettől függetlenül vallom, hogy egy ember nem tanulhat csak egy dolgot, az életet nem lehet lekorlátozni egy ismeretkörre.

(#107) WN31RD válasza #64791808 (#103) üzenetére


WN31RD
addikt

''Többször előjön, hogy ''soha életemben nem fogom használni''. Ezt honnan a búbánatos öregisten bús picsájából tudod?''
Sokszor hallottam ezt tizenéves koromban, és persze akkor még nem lehet érdemben válaszolni ilyesmire, elvégre nem lát a jövőbe az ember. Azóta eltelt sok év, és ma, felnőtt fejjel, az a véleményem, hogy - nem mindig, de - túlnyomórészt bizony nekem volt igazam, amikor középiskolásként valamire azt mondtam, hogy ez fölösleges.

''Így lesz belőled olyan ember, aki vörösborral veszi be az altatót, nem tudja, milyen a fölfázás, és egyáltalán semmit nem tud magáról és a környezetéről. Mért kell történelemből 3 óra? Tán hogy megtanuld, hogyan működik a világ, és mért úgy. Ezt egészíti ki a főőődrajz.
[...]
Neked az a bajod, hogy embert próbálnak belőled csinálni [...]''
Ha az iskolai oktatás tényleg ilyen hasznos dolgokat ismertetne meg a diákokkal, netán távolról megközelítené azt a szintet, amit ''embert csinálásnak'' lehetne nevezni, akkor igazad lenne. Az én tapasztalatom illetve véleményem viszont az, hogy ettől nagyon távol áll a színvonal.

Visszagondolva pl. a gimnáziumi tanáraimra, egyetlen olyan akadt közöttük, akinek az ''embert nevelésétől'', azaz a szűken értelmezett szakmai témákon túlmutató megnyilatkozásaitól, nem félteném a gyerekemet, ha lenne, pedig nem kifejezetten rossz helyre jártam. Amíg a tanári pálya ennyire alacsony megbecsülésnek örvend mindenféle szempontból, addig nem látok rá esélyt, hogy (kevés kivételtől eltekintve) nem csupán oktatásra de nevelésre is alkalmas kiemelkedő embereket vonzzon.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#108) Csapi007


Csapi007
veterán

Ott a hatalmas pont. :C
Teljesen igazad van. :R

Matekóra abból állt hogy tanár késik 10 percet, 30 percig ellenőrizzük a leckét. Aztán tanár felolvassa a könyvből az új anyagot, majd feladja következő órára a házit. :W
Én nyelvi előkészítő osztályba jártam, első évben kb. 350 angolóránk volt, második évtől meg heti 4,5. :(
Nem értem egy számteches suliban minek éneket, művtörit, meg egészséges életmódot tanítani. :F

"Csak úgy mondom"

(#109) ballington


ballington
addikt

sztem az nem baj, ha közpsuliban is van irodalom, biosz, föci meg töri meg miegymás. az egyetem viszont reljesen más dolog. nemtom egy gépész szakosnak minek kémiát, közgázt két félévben, grafológiát (bár ez választható) vagy valami más humán szarságokat tanítani. persze az már nem baj, ha a gépészt nem tanítják meg (legalább kezdő szinten) esztergálni, marni, hegeszteni, reszelni, vagy ami ahhoz a szakhoz passzol, stb. persze ezt csak én mondom, aki Veszprémbe járt, nemtom más fősulikon milyen szinten megy a gépész tanfolyam, de sztem nem tér el nagyon mástól.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#110) Crystalheart válasza Belba (#94) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Úgy látom, hogy az általánosban ANNYI baromságot tömködnek a gyerekek fejébe és olyan magas óraszámban, hogy ebbe nem fér bele minden.''

Egy értelmes gyereknek ez nem jelent gondot, megtanulja azt is. Ha én a nem túl zseni agyammal képes voltam majdnem végig 5ös lenni egy nem is olyan könnyű általános iskolában (az uccsó évet már nemkérték a felvételihez :P), akkor aki meg enm, annak úgy kell... Középsuli kb ugyanez. Aki nem tud leérettségizni, magára vessen. Az a nagy helyzet, hogy az oktatáson még nehezíteni is kellene, ha nem akarják, hogy az ország szakmunkások nélkül maradjon...

Hogy az egyes állásokat hogyan fizetik meg, az már más tészta és igazából a tanulással nem mindig van egy szinten, sokkal inkább csak a magyar tőkehiányból ered az egész probléma...

Amúgy egyetemtől parázok most, mert állítólag ELTE progtervinfón aránytalanul sok matekot nyomnak. Majd meglátom...

(#111) God Vazzeg válasza Crystalheart (#110) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Teljesen egyet értek veled :R Szánalom, hogy a 8. osztályos gyerekek makogva olvasnak, szöveg értésük 0-hoz konvergál, és 5. osztálytól számológéppel számolnak, mert megengedett. Nekünk anno még középsuliban se lehetett használni, de ma is tudok papíron számolni, a 8.-os húgom meg csak megkérdezte: ezmiez? :F Vazze! :(

(#112) Crystalheart válasza God Vazzeg (#111) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jólvan, épp jót mondtál, számológép nélkül már nekem is nehézkes számolni :DDD Mondtam, h nem a gyorsaság az erősségem. Tudok papíron is, de bazi lassú... :P

De nem is főleg ezt hangsúlyoztam ki, itt a többség a humán tárgyak ellensége, ahogy látom... :D

(#113) sghc_toma válasza #64791808 (#106) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Ettől függetlenül vallom, hogy egy ember nem tanulhat csak egy dolgot, az életet nem lehet lekorlátozni egy ismeretkörre.

ezzel teljes mértékben egyetértek..

számológép vs. papíron számolás témához:
egyik barátomnak magyaráztam fizika feladatokat, és majdnem eldobtam az agyam, mikor 10/2-t, 100/5-öt, ilyesmiket géppel számolt.. nem azért, mert hülye, és nem tudja kiszámolni, hanem mert reflexből a gépért nyúl.. mondtam neki, hogy érdemes lenne rászoknia a fejben számolásra, mert munkafüzetekben általában könnyen számolható dolgok vannak, és ezzel egy csomó időt takaríthana meg...

[Szerkesztve]

in asm we trust

(#114) Crystalheart válasza sghc_toma (#113) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Huhh hát azért ennyire nem vagyok elfajzott én sem :D

(#115) Solad válasza Crystalheart (#110) üzenetére


Solad
őstag

''Amúgy egyetemtől parázok most, mert állítólag ELTE progtervinfón aránytalanul sok matekot nyomnak. Majd meglátom...''

most kezded? en most hagytam ott.. jo szorakozast ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#116) #64791808


#64791808
törölt tag

Ahogy így végignézem a hsz-eket, rohadtul elszomorodom, hogy ki hova járt gimibe, ezek szerint én nagyon jó helyre. Egyetemen is használom azokat a matektrükköket, amiket gimiben tanultam, a fizika, a biosz nagyon jó volt, magyarból megtanítottak többé-kevésbé helyesen írni, igényesen fogalmazni. Van történelmi rálátásom dolgokra, tudok párhuzamot vonni múltbéli és jelenkori események között, egy picit ismerem az emberi testet, stb., és ezeket mind gimiben tanultam, számomra nélkülözhetetlen dolgok.

Őszintén szólva így már jobban átérzem a cikkíró helyzetét, és elszomorít, hogy ezek szeirnt milyen oskolák vannak.

Najó, most nagyon kemény vizekre evezek: ha jobban meggondolom, a diákok neveltségi szintjén és a tanárok felkészültségén/rátermettségén is látszik a dolog. Elég arra gondolnom, hogy tanárképzőbe az megy, akit sehova nem vettek fel... És ő fogja TANÍTANI a dolgokat.

(#117) Crystalheart válasza #64791808 (#116) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem tudom, szerintem jobb helyeken nem létezik, hogy néhánynál több tanítani alig tudó tanár van. Onnantól már csak az iskola rossz híre miatt sem lenne ''jobb hely'' :D

(#118) snecy


snecy
senior tag

Heti három történelem miért sok? Pláne ha érettségi tárgy.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#119) bambano válasza Cathfaern (#99) üzenetére


bambano
titán

A fő röhej szerintem meg az, hogy matekversenyen totószelvényt kapnak. Rajta van egy halom feladat, mindegyik feladat után 5-6 választási lehetőség, hogy melyik a helyes végeredmény és elég X-elni.
Jesszus, bizonyításról fogalmuk sincs.

Az angol tanár meg olyan dolgozatokra ad 5-öst meg dicséretet, hogy hemzseg a nyelvtani és egyéb hibáktól...

Néha sírhatnékom van, mikor meglátom a gyerek dolgait...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#120) bambano válasza WN31RD (#107) üzenetére


bambano
titán

Ha a karrieredet feljebb szeretnéd vinni, mint a tesco polcfeltöltő vagy a keményen játszó mekkdönci pultos (mellékszál: a legrotfl-ebb reklám, hogy a mekkes gyerek keményen játszik...), akkor bizony meg kell tudnod írni egy jelentést, egy tervet, egy prezentációt. Az pedig magyar nyelv és irodalom nélkül nem megy. Szóba kell tudnod állni a főnököddel, ahhoz megint nem árt némi műveltség, mert nem mindig csak a melórol, a sörről és a Manchester Unitedről van szó.

Azt, hogy hogyan mondj ki két bővített mondatot egymás után, megint csak irodalom órán lehet megtanítani a gyereknek. Elismerem, ha képes vagy akár 2-3 bővített mondatra is, politikusi karrierednek azonnal vége, dehát ez van...

Lehetne még sorolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#121) finest válasza cucka (#95) üzenetére


finest
őstag

Hát én annó nagy örömel olvastam minden görög eposzt, imádtam és sajnáltam, h alig foglalkoztunk ilyenekkel a gimiben.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#122) bambano válasza ballington (#109) üzenetére


bambano
titán

Minek egy gépésznek kémia???
Ember, elgondolkodtál, mikor ezt ide írtad?

Azért is jó lenne, ha rendesen tanítanának magyart, mert akkor a hsz-edből kiderülne, hogy egyetemről vagy főiskoláról húzod le a keresztvizet a véleményeddel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#123) bambano válasza sghc_toma (#113) üzenetére


bambano
titán

Amikor úgy volt nálunk a családi munkamegosztás, hogy én jártam bevásárolni, nagyjából annyi idő alatt adtam össze egy kosárnyi cucc árát, mint a pénztáros a lézerscanneres pénztárgéppel.
Még most is gyorsabban számolok fejben, mint a piacon a zöldséges.

Ahhoz képest, hogy egy osztálytársam fejben invertált 6x6-8x8-as mátrixokat, én elég gyengén számolok fejben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#124) bambano válasza #64791808 (#116) üzenetére


bambano
titán

''magyarból megtanítottak többé-kevésbé helyesen írni, igényesen fogalmazni.'':
''honnan a búbánatos öregisten bús picsájából tudod'': szókincsed van, ez tény :DD :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#125) bambano válasza finest (#121) üzenetére


bambano
titán

Ha nem tanultunk volna görög eposzokat, sosem hallok olyan gyöngyszemeket felelés közben, mint pl. hogy Odüsszeusz fogott egy nimfát, kihegyezte és kiszúrta vele a Küklopsz szemét...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126) God Vazzeg válasza finest (#121) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én is olvastam többet is, de én latinul :D ;] (Term. nem teljes terjedelmében :R)

#125: ROTFL :))

[Szerkesztve]

(#127) Crystalheart válasza bambano (#119) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''A fő röhej szerintem meg az, hogy matekversenyen totószelvényt kapnak. Rajta van egy halom feladat, mindegyik feladat után 5-6 választási lehetőség, hogy melyik a helyes végeredmény és elég X-elni.''

Ez választható, azt hiszem a Kengururól beszélsz, ugye? :D Azért a legtöbb matekverseny nem ilyen, és az OKTV-n kívül úgysem ér egyik eredménye sem semmit... :) Ha az ember úgymond elit iskolába jár, az nem feltétlanül azt jelenti, hogy a tanárok kivétel nélkül jók (sajnos), de pl. nálunk a tananyagot maguk alakítják ki, és senki nem szól bele. Mert van az iskolának presztízse, híre meg eredményei, senki nem akar felülről belepofázni. Ergo ha gagyi tanárhoz kerülsz akkor szívtál, de ha jóhoz, akkor megütötted a főnyereményt, mert nem kell feltétlen követni a hozzá nem értők által összeállított tanmenetet...

Az az angoltanár, akiről beszélsz meg szimplán alkalmatlan... (Bár a másik véglet sem jó, az én angol tanárom akkor is talált hibát, ha amúgy nem volt... :) )

(#128) Crystalheart válasza bambano (#123) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ki ebben erős, ki abban, nem is az egyéni korlátokról van szó, hanem hogy legyen fogalmunk a világról, ugye :) (Én amit lehet, a gépre bízom, mert sztem ötödikes koromban gyorsabban számoltam fejben, mint most 8 évvel később... :) Jócskán megvannak az egyéni korlátaim :DDD )

(#129) bambano válasza Crystalheart (#127) üzenetére


bambano
titán

De az nem működik, hogy a gyerek elmegy minden versenyre, amire lehet, végig tinglitangli, majd az oktv-n meg jön a pofánverés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#130) WN31RD válasza bambano (#120) üzenetére


WN31RD
addikt

''[...] Az pedig magyar nyelv és irodalom nélkül nem megy.''
Ha a közoktatás magyar nyelv és irodalom tantárgyaira gondolsz, akkor ezzel nem értek egyet. Szerintem ezek se nem szükségesek (mármint nagyobbrészt nem), se nem elégségesek ahhoz, hogy valaki értelmesen és igényesen ki tudja fejezni magát.

''Azt, hogy hogyan mondj ki két bővített mondatot egymás után, megint csak irodalom órán lehet megtanítani a gyereknek.''
Csak irodalom órán? Ugyan... :) Ezt leginkább úgy lehet megtanítani egy gyereknek, ha otthon is ezt hallja, netán kezébe nyomnak könyveket is.
(Pl. én sem iskolában tanultam meg olvasni. Nem tudom, az ilyesmi mennyire általános, de legalábbis a saját ismeretségi körömben egyáltalán nem ritka.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#131) finest válasza God Vazzeg (#126) üzenetére


finest
őstag

Én meg érettségiztem is jelesre latinból bibííí. :))

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#132) sghc_toma válasza bambano (#123) üzenetére


sghc_toma
senior tag

boltban én is mindig számolok, jó gyakorlásnak.. mondjuk amennyit bénáznak néha a vonalkódolvasóval, nem is olyan nehéz előttük végezni :D

Ahhoz képest, hogy egy osztálytársam fejben invertált 6x6-8x8-as mátrixokat, én elég gyengén számolok fejben.
azt a leborultat.. ilyesfajta próbálkozásaim rendre kudarcba fulladtak, pedig nem 6x6-os mátrixszal próbáltam..

in asm we trust

(#133) Crystalheart válasza bambano (#129) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálunk eleve OKTV-re készítenek 9.-10.-ben (emelt matekon), a többi verseny mellékes, és gyakorlatilag azért van, mert megtiltani vagy beleszólni nem lehet. Ezeket többnyire egyes iskolák rendezik, főleg marketingcélból sztem... :D

(#134) Crystalheart válasza WN31RD (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem az irodalom és az egyes írók-költők életűvének ismerete (még ha konkrét adatokat nem is nagyon jegyeztem meg, de nem is az a lényeg) elég sokat segített abban, hogy jól írjak, mármint irodalmi szinten, a fórum meg effélék nem téma. Lehet, hogy sok olvasással elérhettem volna ugyanezt a szintet, de annyi időm nincs sajnos :D

Persze nyilván nem akar mindenki író lenni, de sosem lehet tudni, én is programozás mellett csinálom :)

(#135) #64791808 válasza bambano (#124) üzenetére


#64791808
törölt tag

:C :C

(#136) Belba válasza bambano (#124) üzenetére


Belba
őstag

Tudtad, hogy legcifrábban a magyarok tudnak káromkodni???... :D

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.