Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64) bdav válasza Olcsi (#36) üzenetére


bdav
őstag

''Mellesleg infos szakemberből az utóbbi években olyan szintű túlképzés lett, hogy az hihetetlen! ''

hát nem tudom hogy te hol élsz, de Magyarországon kb. akármennyi _jó_ infós szakembert (programozót, rendszergazdát, hálózati szakértőt) el lehet most helyezni.
Csak az a nagy helyzet hogy ezen a területen én azt látom hogy a diploma kb. alapkövetelmény (ez tény a nagy cégeket tekintve, ők így vesznek fel elsősorban, akár van logikus alapja, akár ninsc - szvsz van).

És akkor hogy a ''de minek''-re válaszoljak: azért mert így kapsz róla papírt. Ha semmi más érv nem győz meg akkor itt van még ez: legyél te bármilyen jó a saját szakmádban, ha nincs róla papírod akkor sokkal nehezebben fogsz tudni érvényesülni, pláne pályakezdőként. Ha infós akarsz lenni akkor mire te odajutsz BSc papír az alap lesz, ahhoz hogy azt megszerezd, az első lépcső egy jól sikerült érettségi (ugye felvételi is kell). Lehet ezt szeretni, lehet nem szeretni de ez a helyzet. Én amellett vagyok hogy nem fog megártani az hogy 4 évig tanultál mindenfélét ami nem érdekel.

Ezen kívül ha a heti 2 biológia órád helyett infot tanítanának azzal se lennél sokkal beljebb, én úgy látom hogy nálunk BME müsz.infón kb. az első félév végére elolvadtak azok a különbségek hogy ki kezdett szakközépből és ki gimiből; szóval ennyit jelent a dolog. Az hogy középsuli után dolgozz, az felejtős. Meg lehet csinálni csak nem érdemes, örülj neki inkább hogy van lehetőséged tanulni és nem muszáj dolgoznod.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.