Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy te jártas vagy ezekben a törvényekben?

Hány éves a kislány?

Hány éves korig szól úgy a törvény, hogy az anyukához kerül a lány gyermek?

Olyant is hallottam már, hogy a a gyermeket is megkérdezték, hogy kinél szeretne maradni. Az mikor fordulhat elő? :F

Azért ezek a teljesen törvényes jogi bukfencek se semmik! :Y

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#2) EQMontoya válasza talmida (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

akor szép sorjában:
1. minimálisan
2. 4
3-4. nem szól úgy, csak általában úgy dönt a biróság, 18 éves koráig asszem a biróság dönt, annyi, h 12 v 14 fölött megkérdezhetik, és kötelesek a döntésnél figyelembe venni a választ
5. hát nem, ez magyarország :)

Same rules apply!

(#3) tildy válasza EQMontoya (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon rosszul jön le a következő kérdésem? Szóval én csak annyit kérdeznek , hogy mikor esküdtek? És miért , ha nem tudnak egymás mellett kitartani? Azért az sem lenne rossz tudni, mitől romlott meg a házasságuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) (Kolombusz) válasza tildy (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Erre augusztus elején kapsz majd választ, kivéve, ha egyiptomban leül netezni valahol. :)

(#5) finest


finest
őstag

Nahát, nagyon sajnálom anyukát és a gyereket. Apukának nem szúrja a szemét, h milyen módon jutott hozzá a gyerek? (Mit gondol majd a gyerek a nagyiról és az apjáról, ha később megtudja ezt?)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mi köze van az írásnak Alvinhoz?

***

(#7) luciferc válasza tildy (#3) üzenetére


luciferc
őstag

Ezekre a kérdésekre adott válaszoknak milyen jelentősége van abban, hogy
1. kinél helyezik el a gyereket
2. amit tett a ''nagyi'' plusz a haverjai (feltéve, hogy igaz a sztori, de miért ne lenne az), az súlyosan törvénysértő (és mint ilyen, minden ebben résztvevőnek járna 1-2 év hűvös normális országban az én olvasatomban)

(#8) t72killer válasza luciferc (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, viszont Mo nem számít normális országnak... Önmagában az sem számít már normális joggyakorlatnak, h a gyereket automatikusan az anyához helyezik.

Ami érdekes ezekután: akkor most a magyar ''szokásokat'' fenekestül felrúgva anyukának kell tartásdíjat fizetnie? (mert ugyebár, h az anyánál marad a gyerek, akkor a pasi fizetésének fele-harmada ugrott...)

Tildy: absz 1etértek, az ember akkor házasodjon, ha legalább 60évre komolyan is gondolja, csak szegény gyerek jár rosszul az ilyennel. Ha cs kóstolgatják 1mást, akkor arra van az élettársi viszony (+ilyenkor ne tessék gyereket vállalni)

(nekem is vt 2 lányismerősöm, régi osztálytársak, férjhezmentek 18 évesen, 1évre rá már volt gyerek, aztán következő évben válás... nagy az isten állatkertje)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) Lortech válasza ollie (#6) üzenetére


Lortech
addikt

Ez: [link]
//Mármint annak az Alvinnak, akire talán te gondolsz, semmi.




Olvasgatok ma reggel, először az olaszliszkai eset kapcsán ütközök bele egy elképesztő pofátlanságba, most meg ez. Elszomorító, és rohadtul bosszantó, hogy nem tehetek semmit.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#10) Rive


Rive
veterán

A válás, gyermekelhelyezés témakörből kerülnek ki a legmocskosabb ügyek, nem véletlen.
Amennyiben a dolog komoly, és nem csak egy újabb tantörténet, akkor alapvetően nem fórumon, hanem szakembernél a helye. Szakember leginkább valamely GyÁO vagy CsÁO szocmunkása. Ők napi, de legalábbis heti szinten találkoznak rondábbnál rondább ügyekkel, és nem csak a törvények adta lehetőségekkel, hanem a gyakorlattal is tisztában vannak. Nagyjából mindenki másnál - de az itt előfordulóknál szinte biztosan! - hasznosabb tanácsot tudnak adni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) Tzombi válasza talmida (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A helyzet az, hogy a jelenben érvényben lévő Családjogi törvények zömmel 1936 és 1952 keltezésűek. Persze vannak módosítások, de nem számottevő.
A kislány kora a törvény szerint nem kérdéses. Az sem, hogy kislány, vagy kisfiú. Azt hiszem tíz-tizenkét éves kor után kérdezik meg a gyereket, de az ő szava nem döntő erejű.
Alapban valóban az anyának ítélik meg a gyereket, és a férfi csak egyet tehet, minden jövedelmének a 20-40-50%-át fizeti a gyerek(ek) után. És még örülhet, ha engedik látogatni.
Nem egy esetben láttam, hogy a férfi is példásan nevelhet gyereket.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#12) talmida válasza Tzombi (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

a jelenben érvényben lévő Családjogi törvények zömmel 1936 és 1952 keltezésűek
Ez komoly? :Y Hát, akkor talán ideje lenne már néhány módosítást eszközölni.

minden jövedelmének a 20-40-50%-át fizeti a gyerek(ek) után

Hm. Az a gyanúm, hogy soxor üzleti megfontolás fűtheti a gyerekért folytatott harcot.
Így a bíróság, hacsak nincs Salamoni bölcsessége,akkor nagy baklövéseket is elkövethet. :O

Nem egy esetben láttam, hogy a férfi is példásan nevelhet gyereket.
Igen, ez tény. ( Mint ahogy némelyik férfi főzni is jól tud. :DDD )


Egyébként én is sajnálom, hogy ilyen megtörténhet(ett). :(((

IN GOD WE TRUST!

(#13) talmida válasza EQMontoya (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a válaszokat :R ! Szomrú eset :O Döbbenetes a nagyi viselkedése.

IN GOD WE TRUST!

(#14) t72killer válasza talmida (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

''Döbbenetes a nagyi viselkedése.'' - én nagyon nem lepődöm+ rajta. Gondolom férj anyukája volt, és nem jött ki túl jól a menyével, esetleg látta is, h az anyja nemigen törődik a gyerekkel. (plázacica anyukáknál gyakori jelenség, kb olyan gyakori, mint a vállás és a /saját+másik/ szülőkkel való rossz kapcsolat)

Ill mint Tzombi #11-ben leírta, nagyon komoly anyagi következményei is vannak a dolognak az egész családra nézve. Egy magyar fizetésből nem tomm ki engedheti+ magának, hogy a felét elvegyék... (+megnézném azt a családot, ahol 1 teljes fizetésnyi összeg fordítódik a gyerekre, vhogy sztem nem kéne a gyerek nélkül maradó félre terhelni az új gyerekes összes rezsi m mittoménmilyen ktg-ét :U )

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) t72killer válasza talmida (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+mégha a nő feminista is, csak elviekben védi a másik nőt ilyen ügyekben, amint a saját javait látja veszélyben, győz a józan ész + korrupciós/minden követ +mozgató logika a feminizmus felett...

(mod: nem minden nő 1 forma, cs a flame elkerülés végett:) )

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) Tzombi válasza t72killer (#14) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Ebben a 20 %-ban az volt a durva, miután én is váltam már, hogy a mikor a második családomból született kislány után a cégtől kaptam un. „beiskolázási segélyt”, abból is simán lekapták a 20 %-ot. A túlóra pénztől a az étkezési hozzájáruláson a kiküldetési pénzen keresztül mindenből. :o
Csak tájékoztatás képpen (hátha valaki nem tudja) egy gyerek után általában a jövedelem 20, két gyerek után 40, három és annál több után az összes nettó jövedelem 50 %-át kell fizetni az elvált félnek, gyerektartás címén. Azt már meg sem említem, hogy két gyereknél a közös lakást automatice a gyerekkel maradt (általában az anya) fél javára itélik. Erről a témáról napokat tudnék mesélni. :W

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#17) bambano válasza talmida (#12) üzenetére


bambano
titán

MI ezzel a gond? Az Alkotmány meg még most is 1949-es, holott a rendszerváltáskor nagyjából minden lényeges részét átírták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Crystalheart válasza Tzombi (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Csak tájékoztatás képpen (hátha valaki nem tudja) egy gyerek után általában a jövedelem 20, két gyerek után 40, három és annál több után az összes nettó jövedelem 50 %-át kell fizetni az elvált félnek, gyerektartás címén. Azt már meg sem említem, hogy két gyereknél a közös lakást automatice a gyerekkel maradt (általában az anya) fél javára itélik. Erről a témáról napokat tudnék mesélni.''

Ez fennáll persze minden fizetésért dolgozónál, vállalkozónál meg... Annyit fizet, amennyit gondol. A keresetét legtöbbször nem tudják, de nem is próbálják mg lenyomozni, és akkor örülhet az ember, ha mittomén 5 gyerek után nem egy minimálbérnek a felét kapja az anya.

(#21) Crystalheart válasza Kalandor (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát igen, másként necces lenne ám :DDD

(#22) talmida válasza t72killer (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

nagyon komoly anyagi következményei is vannak a dolognak az egész családra nézve. Egy magyar fizetésből nem tomm ki engedheti+ magának, hogy a felét elvegyék...

Kíváncsi lennék, hogy ennek következtében csökkent-e a válási -láz?
( mert ha igen, akkor, ha úgy vesszük, végülis egész jó ez a törvény :DDD )

IN GOD WE TRUST!

(#23) talmida válasza bambano (#17) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hehe. Igaz is...a patinásság nem mindig hátrány, sőt néha az eredeti a legjobb.. na de nem akarok megint politizálni

IN GOD WE TRUST!

(#24) talmida válasza Kalandor (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, értem. Ez azt jelenti, hogy azóta évente kb 2x, 3x módosítanak.

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#25) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Apámnak volt egy olyan munkatársa, hogy már vonták a fizuja 50%-át, és utána már csak az oszlott egyre több felé, a gyerekek számának növekedésével.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#26) tildy válasza talmida (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól látom hogy annak örülsz, hogy szerinted így kevesebben válnak? Én ennek nem örülnék annyira. Semmivel sem jobb felnőni olyan családban , ahol bár apa anya együtt van de folyamatosak a veszekedések. Akkor már inkább váltak volna el.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) t72killer válasza talmida (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, mivel csak egy réteget, a fizetésért dolgozó (=nem vállalkozó) férjet bünteti, az asszonyt meg bizonyos esetekben egyenesen érdekeltté teszi, annyira nem támogatom a gyakorlatot...

Nem azt mondtam, h zsákmányolják ki a váló nőket, de annak a híve vagyok, ha valaki megy, azt vigye cs magával, amit letett az asztalra... (jó-jó, tudom, az igazságosság messze van a törvénytől, a joggyakorlat meg messze van a törvény szellemiségétől.)

Amúgy csúnya dolog, de én ezekután már tutira kötök házasság előtti szerződést, lefixálva, h válás esetén hogy osztozunk + mennyi gyerektartás jár/kopf. Tudom, h ez megmérgezheti a kapcsolatot, de mint bérből és fizetésből lakáskájára gyűjtügető pasi, nagyon nem látok rá más garanciát, hha az asszonyka gondol 1et és lelép, ne szálljon el a 10évi munkám eredménye. Mivel házas nem vtam/vagyok még, lehet, h eltúlzom a dolgokat, de m +látjuk.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) azbest válasza t72killer (#27) üzenetére


azbest
félisten

Én is láttam olyat a környezetemben, hogy a kedves anyuka elhúzott.. gyerekeket hátrahagyva (szorgalmasan gyüjtögetett bankszámlájával együtt - azaz külön gyüjtött pénzt míg együtt voltak)... majd amikor rájött hogy hoppá... fizetni is kéne a gyerekekért, akkor meg ő lett a ''mintaanyuka'' és az élettársával kavartak, hogy a gyerekek náluk legyenek, és a férj fizessen. Élettárs masszív alkoholista, balhék, verések (ez kellett a nőnek :U )...anyuci párszor élettársát is meglopta.. amikor majdnem megverték a férjet mikor mentek alkudozni meg ''gyereket látogatni'' akkor még a férjet fenyegette meg a bíróság, hogy mégegy ilyen és lecsukják... (mert elkergette őket, mikor a saját házában erőszakoskodni kezdtek vele - hetekig ott volt a zúzódás az oldalán... az élettárs keze nyoma).

Közben már az egyik nagykorú lett.. a másik kisebb gyerek meg kitapasztalta hogy neki milyen hatalma van.. mert elég panaszkodnia anyucinak és akkor apucit fejlelentik. Ritka állat hozzáállás.. nem értelmes felnőtt ember módi ahogy intézték a válást... anyuci később is időnként visszatért.. gondolom kereste a apuci dugipénzét amit azóta gyűjtött... áhh.. persze egy hét után mindig lelépett (valsz az élettársal együtt gondolták ki hogy ha visszaköltözik - persze cucc nélkül - akkor húzzák a tartásdíjfizetést... és még lehet egy kis kp-t is tud lopni)..több mint 5 éven át ment így a balházás... Apuci ritka nagy balek...

A nagylány pedig mit csinált... hát egy sráccal (akit szintén nem kell félteni) gyereket csináltatott magának.. így apuci nyakán élnek, a srác ügyesen inkább visz pénzt mint hoz... de a lány persze újabb gyereket is fog hamarosan ''vállalni'' mert kap segélyeket...

Szal ritka érdekes életszemlélete van náhány embernek... a lány gyereke is ritka értelmes lesz, emrt hasonlóképpen nem nevelik a gyereket mint ahogy őket sem nekveték a válásosdit játszó szüleik... ehh.. szóval a nőkes nem kell félteni... általában a pasikat szivatják meg... sőt van olyan csapat aki kifejezetten gyerekkel akar jövedelemhez jutni (segélyek, tartásdíj)... mert ugye dugni mindenki tud ahoz nem kell sok ész.

Ja és azért a tartásdíj sújtotta apákat sem kell midnig sajnálni, mert arra is tudok példát, hogy tahó módon viselkedő... csak a pénzét féltő apa milyen bunkó dolgokat tud modnani az óvodás fiának... és évekkel később is csak anynira tellik tőle hogy ügyvédet küldjön a fiára, hogy meddig akar még tanulni, mert hát nem akar már fizetni...

Nameg a gyerekeknek lehet rossz... ha válás akkor a huzavona... amiben sokan nincsenek tekintettel a gyerekre... ha tartásdíj, akkor pl az is gáz hogy a gyerek nem tud pl alkalmanként munkát vállalni tanulás alatt, mert akkor jó eséllyel kibulizza az apa hogy ne kelljen többet tartásdíjat fizetnie.


Természetesen ismerek felelősségtudó és megfontolt, becsületes nőket és férfiakat is... szóval nem kell általánosítani. De a jogot csavarva a naívakat simán megszivatják.


[Szerkesztve]

(#29) Tzombi válasza tildy (#26) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Azt hiszem, hogy a gyerek fejlődése érdekében sokszor tanácsosabb lenne ''csonka'' családban felnőnie, mint nap, mint nap nézni apu-anyu hajtépését.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#30) Tzombi válasza t72killer (#27) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Egyáltalán nem túlzod el a dolgot. Ma már sokkal elfogadottabb a házastársi szerződés. Az a kapcsolat, ami nem bír ki ekkora ''traumát'', az nem érdemli meg, hogy tovább éljen.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#31) Tzombi válasza azbest (#28) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Vannak szélsőséges esetek, mint amit leírtál. De ez ebben a formában sokkal életszerűbb, mint ennek az ellentettje. A válások zömében az apák húzzák a rövidebbet. :W

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#32) t72killer válasza Tzombi (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor biztos ki nem hagyom... Úgy legalább az ember nyugton alszik, h bármi történjék, senki nem fogja a híd alá küldeni.

Azt nem tomm, h a magyar bíróság mennyire tartja tiszteletben ezeket a szerződéseket? Mert ha aztán elkezdenek agyalni rajt, h áá, nemúgyvanaz, menjen csak a szülői ház a másiknak, akkor annyit se ér, mint a papír, amire ráírták...

(+amit még nem értek: vannak a minden zsírral+különbejáratú jogi tanácsadógárdával ellátott sztárocskák és üzletemberek: miért kerül nekik 1 vállás xmillió dollárba, miért nem írtak rendes szerződést :F )


(LOL, jó a kiírásod:DDD)


[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33) Tzombi válasza t72killer (#32) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Hát elég kusza a jogrend. De ha örökölsz, pl. szülői házat, és akkor már házas vagy, és a ház értékét a közös lakás felújításába forgatod, akkor már két esélyes a dolog.
Azt hiszem erre az esetre is lehet külön szerződést kötni.
A válóperes vagyonmegosztás egy nagy kálvária, mindenféle kiskapukkal. Ha már bonyolódik az ügy, akkor tényleg szükség van a sztárügyvédekre. :W
Mindenképen egy pár darab szeg a faládádba. :o

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#34) talmida válasza tildy (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hm.Lehet, hogy igazad van, legalábbis azokban az esetekben mindenképp, amikor tényleg ''pokol'' vkivel az együttélés..vagy ha házasságot tör az egyik fél.

Viszont a nagy okosok azt szokták mondani, hogy az tesz rosszat a gyereknek, ha elválnak a szülők. Valószínű sokan vannak olyanok is, akik kis egyet nem értést is válással orvosolnak (.. sportot űzve a válásból).

IN GOD WE TRUST!

(#35) talmida válasza t72killer (#27) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hogyan teszi érdekeltté az asszonyt ? :Y

Azt tudom, hogy itt sajnos valóban ez van.. . különösen a feketék körében. Annyira sok segélyt kapnak az államtól a gyerekeiket egyedül nevelő nők, hogy sokszor az is előfordul, hogy elválnak, --de csak papíron --hogy jobb anyagi körülmények közé kerüljenek.

Különben én is igzság párti vagyok :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#36) t72killer válasza talmida (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a 2.bekezdésedben Te is leírtál 1 okot, b én inkább arra gondoltam, h asszonyka, aki világéletében a minimálbérnél (ok, max diplomás minimálnál) többet nem tett le az asztalra, gondol 1et, h ő nagylábon akar élni + pasizni akar, simán +teheti az exférje pénzéből + átperelt vagyonából.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) tildy válasza talmida (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Mivel egy válás ideát nem két fillér, amellett sokkal nehezebb egy emebrnek talpon maradni, lakást venni vagy bérelni, mint felétek, így az ún. divatválás nem hinném, hogy annyira elterjedt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) talmida válasza tildy (#37) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyes kivételektől eltekintve, --amikor vmi /vki miatt ''pokollá'' válik egy házasság-- ebben a dologban talán mégiscsak sokkal szerencsésebb Magyarország helyzete. Mert mégha kényszerből is, de a családok együttmaradása SZVSZ sokkal fontosabb ...a gyerekek szempontjából is, mint a bizonytalan kísérletezgetés, új házasság kötése.

( Mondom, most nem arról az ''egy két'' kivételről beszélek, amikor a válás a gyereknek is , felnőttnek is kifejezetten megváltás. ) Azt hallottam, hogy, akik válás után újraházasodnak, azok általában ugyanazokkal a problémákkal néznek szembe (ugyanazokat a hibákat követik el újból), tehát gyakorlatilag megismétlik a múltjukat.

IN GOD WE TRUST!

(#39) EQMontoya válasza tildy (#3) üzenetére


EQMontoya
veterán

nah, akkor szépen sorjában:
sokat nem lehettek együtt, a gyerek még ovodás korú, a szülők sztem max 30 eleje... a többirfe nem tudok válasozlni.

#6: csak arra próbáltam ezzel a résszel rávilágitani, hogy ebben az országban hogyan érvényesülnek az emberek. látom, nem sikerült. én kérek elnézést.

#9: nyugi Lortech, ez rendbe lesz rakva, csak még in progress. de jó helyen van az ügy.

#10: jogász dolgozik az ügyön

#16: ezzel csak az a gond, hogy 2 gyerek tartása nem kerül 2x annyiba, mint egynek.. rezsit nem növeli, internet, tv, egyebek diját nem növeli, főzni se 2x olyan drága 2 gyerekre, mint egyre, stb.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#40) EQMontoya válasza t72killer (#27) üzenetére


EQMontoya
veterán

tudomásom szerint a magyar jogban ismert a házasság előtt szerzett vagyon fogalma, mint olyan. tehát amennyibe Te igazolni tudod, hogy Neked volt egy lakásod, mielőtt Juliskával összeházasodtál, tegyük fel, 10m forint értékben, Juliskának meg max lóf.. volt a seggébe, és utána a házasságban vettetek 1 lakást 20m forint értékben, abból Téged nehéz lesz kidboni, ha ezt úgy vettétek, hogy eladtátok az előzőt.

Same rules apply!

(#41) tildy válasza talmida (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Értem. Tehát csak akkor menjenek szét, ha márszinte totál ''pokol'' az élet. De ha nem, akkor játszák el a tökéletes családot otthon a gyereknek . Szép.
Azt hiszem nem értünk egyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) EQMontoya válasza t72killer (#32) üzenetére


EQMontoya
veterán

teljesen mindegy, milyen szerződést irsz, a házasság alatt szerzett vagyon közös vagyonnak számit, tehát az mindenképp oszlik.

Same rules apply!

(#43) EQMontoya válasza tildy (#41) üzenetére


EQMontoya
veterán

őseim is elválltak, én akkor 6 éves voltam... lehet, h én voltam bárgyú gyerek, de nekem nem igazán tüntek fel a veszekedések... pedig, mint utólag megtudtam, voltak.

Same rules apply!

(#44) tildy válasza EQMontoya (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Én úgy tudom nem. Ha szerződés van róla, akkor házasság alatt is szerezhető nem közös vagyon.

Szerződés híján a házasság fennállása alatt szerzett vagyon közösnek számít, függetlenül a szerzés arányától. A férj vagy a feleség külön vagyonát képezi viszont mindaz, ami a házasságkötéskor már a tulajdonukban volt, illetve amit a házasság fennállása alatt örökléssel vagy ajándékba kaptak, továbbá a személyes használati tárgyak. Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgálja – például ilyen a televízió, a személyautó viszont már nem – tizenöt évi házasság után közös vagyonná válik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) EQMontoya válasza tildy (#44) üzenetére


EQMontoya
veterán

aham, vágom. akkor meg annyira nincs sok értelme a szerződésnek, amiért házasság előtt megoldoztál, abból nem lehet kib..ni igyse-ugyse, csak ügyvéd kell.

Same rules apply!

(#46) tildy válasza EQMontoya (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát elvileg ez alapján nem, de azért érdemes ennek rendesen utánajárni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) talmida válasza tildy (#41) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha az apa vagy anya nem ''közveszélyes'', akkor igen, azért jobb, ha együtt maradnak, mert a gyerekek általában mindegyikőjüket szeretik.

Nem arra gondoltam, hogy szinházasdit játszanak otthon, hanem arra, hogy tanulják meg szeretni, értékelni, becsülni és tisztelni egymást.

Senki sem tökéletes. A házasság különben is egy szövetségkötés is, --nemcsak szerelem,-- ami azt is jelenti, hogy az ember nem szegi meg a másiknak adott szavát (ígéretét).

Az esküvőn pedig --ha jól tudom,-- az emberek arra ''esküsznek'', hogy jóban, rosszben kitartanak egymás mellett.

Jóban természetesen nagyon könnyű kitartani. A lényeg azon van, hogy a ''rosszban'' is ....

Minden házasságban vannak konfliktusok, ami teljesen normális is. Az a lényeg, hogy hogyan kezelik a konfliktusokat. Erre sajnos a mai párválasztási ''intézmények'' is rátesznek egy lapáttal a hirdetéseikkel, mert, ha a házaspár később mégsem jól jön ki egymással, akkor nem összeillőnek vélik magukat, vagyis arra következtetnek, hogy rosszul választottak...s tovább göngyölítve a fonalat....keresnek újra..és újra..Na, ez az, ami ellen vagyok.

Ezek a notórius válók és házasulók, akik mindig az igazit keresik.
SZVSZ nincs olyan, hogy ''igazi'', ha ezt a szószoros értelemben vesszük.. Minden házaspárban (kivétel nélkül mindenkiben) vannak kisebb nagyobb hibák, hiányosságok. Aki idilli kapcsolatra vágyik, ... arra, hogy mindent megkapjon a társától, amit elképzelt, az álomban ringatja magát...és annak valószínű, h fogalma sincs a szövetség lényegéről, az önmegtagadásról, áldozathozatalról stb. ( Így alakulnak ki a jellem-defektes emberek, mert a szüleiktől is a megfutamodást tanulják, nem az ''elnézést'' vagy megbocsátást.


Bocs, hogy kicsit hosszú lettem. :U



[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#48) tildy válasza talmida (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

( Így alakulnak ki a jellem-defektes emberek, mert a szüleiktől is a megfutamodást tanulják, nem az ''elnézést'' vagy megbocsátást.
Hát ez így azért... enyhén szólva is túlzás. Magam és pár hozzám közelálló ember nevében azt mondhatom, lehet jobban jártunk volna , ha szétmennek a szülők. Pedig hidd el, biztos van olyan, ahol ennél nagyobb a pokol.
A jellem -defektes emberek tehát úgy is kialakulhatnak , hogy pont nem a megfutamodást látják a szüleiktől, hanem azt, hogy inkább benne maradtak egy laposban , egy rosszban, minthogy mertek volna nyitni , és jobbat keresni.
Én magam pl. jellemdefektesnek tartom, és ehhez nem kis mértékben járultak hozzá együtt élő szüleim. Pedig nem is volt annyira pokol melletük az életem, node azért jó se.
Mint írtam itthon a válsá már csak végszükség. Nem úri passzióból történik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) talmida válasza tildy (#48) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én azokról beszéltem, akik ''egy két'' összezörrenés után máris válni akarnak. Elhiszem, hogy van olyan eset is, amikor a válás a megoldás.

Azokat az embereket mondanám jellem-defekteseknek, akikben nincs gerinc, nincs tartás, nincs becsület csak felelőtlenség és önzés a ''köbön''. Rólad egyáltalán nem gondolom, hogy te is az lennél, --noha nem ismerlek-- mert, az egy nagyon erős kifejezés, amit én használtam. Ha föl is ismersz magadban ''rendellenes'' reakciókat, túlzott dühöt, túltengő keserűséget stb ezek mind ''gyógyítható nyavalyák'' :) Szerintem a jellembe akkor ültetődik át a ''dolog'', ha az ember nem is keresi a megoldást, vagy gyógyulást a defektes területein, sőt huzamos ideig még jónak és igaz(ságos)nak is tartja azokat


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#50) tildy válasza talmida (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, ezek szerint akkor mást értettünk jellemdefekt alatt. :U Köszi , hogy pontosítottad.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#51) EQMontoya válasza tildy (#48) üzenetére


EQMontoya
veterán

nagyon ritka az olyan ember, aki tényleg boldog családban nő fel. sokan hajlamosak azt hinni, hogy attól, hogy valahol van pénz, még boldogok is. hát ez messze nem igaz. kevés olyan embert ismerek, akiről el tudom mondani, hogy tényleg boldog családban nő fel. max nem mindenki beszél az ilyen dolgokról...

Same rules apply!

(#52) talmida válasza tildy (#50) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen...gondoltam. Szívesen ;)

IN GOD WE TRUST!

(#53) EQMontoya


EQMontoya
veterán

jelentem, a csemete hosszas huzavona után visszakerült default tartózkodási helyére. :)

Same rules apply!

(#54) kamilla64


kamilla64
újonc

sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy nekem van egy 2.5 éves kisfiam és szeretnék elköltözni az élettársamtól, de ő nem engedi, hogy elvigyem. Felajánlottak nekem egy külföldi munkát és szeretném a gyereket is kivinni, de nem tudom, hogy mit csináljak. Mi nem voltunk összeházasodva és az apa engem elhagyott, amikor terhes voltam, nem tudom ez mennyire számít. Menjek a bíróságra? Milyen lehetőségem van arra, hogy elvihessem a gyerekemet külföldre? Mindenkppen kell az apa beleegyezése?

Köszönöm a segítséget.

(#55) dedalon


dedalon
újonc

sziasztok!
mi több mint 2éve próbálunk elválni... ideiglenes elhelyezésig jutottunk . a kisfiam már azóta rémálmokkal küzd és bepisil... pszichológus szerint semmi érzelmi kapcsolata apával és retteg hogy menni kell. Apukája oltogatja, mocskol engem, és ezért a gyerek szorong. konkrétan 8évig éltünk házasságban de a gyereket mondhatom hogy egyedül neveltem mert ő nem ért ránk alig volt otthon..
kérdés: meg tehetem -e a gyerek érdekében hgoy megszünjenek a panaszok hogy nem adom oda 2hetente hétvégén sem. nem akarom hogy tönkremenjen az apja játszmái miatt!!!
mit tehetek? segítsetek egy elkeseredett anyuka

(#56) Padisah válasza dedalon (#55) üzenetére


Padisah
tag

Szia!

A bíróság, a gyámhivatal vagy a jegyző döntött az ideiglenes elhelyezésről?
A pszichológus milyen formában mondta amit mondott: szóban neked, vagy hivatalos írásbeli formában? Mikori a pszichológusi vélemény?

Lehet kérni a kapcsolattartási jog korlátozását, szüneteltetését és megvonását is végső esetben attól, aki döntött a kapcsolattartásáról, illetve ha már bírósági eljárás folyik akkor a bíróságtól, a pszichológusi vélemény és a gyermek meghallgatása alapján.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.