Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) Gyurry válasza bwoay (#58) üzenetére


Gyurry
csendes tag

"csodálkozom, hogy utolag rovod fel az iPodnak a rá abszolút jellemző dolgokat. Nincs folder alapú navigáció, de akit ez meglepetésként ér, az nem volt elég körültekintő a vásárláskor.'

A legolcsóbb mp3 lejátszók is képesek folder alapján tájékozódni, persze igazad van, hogy jobban körülnézhettem volna, de több ezren estek ebbe a hibába, nézz csak körül fórumokon.
Szerintem ez annyira alap, mint az, hogy tud ékezetes betűt kezelni. (Az id3 tag-ek kódolásánál ez is bizony gong lehet, és az Apple support se tudott rajta értelmesen segíteni)

"és bár szerintem is kézenfekvőbb a könyvtár alapú, azért van annak is hátránya"
Szerintem nincs hátránya, ugyanis azt nem nevezném hátránynak, hogy nem lehet pl évszámra filterezni. Őszintén használt ilyet valaki az életben?

"a tagelés egyébként segédprogramokkal gyorsan megoldható, én iTunest nem használok, de mp3taggel kb 20 mp egy album korrekt betagelése."
Én is találtam szuper programot az a neve, hogy tagscan, ráadásul portable is, és mindent tud. De nem ez a kérdés. A zenéim között amikor rendezek egy hivatalosan kiadott albumot, akkor totál káosz van az adatbázis szervereken. Egyiknél a számcímek kódolása nem jó, a másiknál egy albumon belül 3 féle évszám, de olyat is láttam, hogy az artist más.
Pl. van egy Deák Bill Gyula album, aminek az egyik számában énekel Hobo, erre annak a számnak az artistját Deák és Hobonak adja meg. Innentől kezdve az ipod teljesen külön kezeli. Ha pl ugyanez az albumnál van, akkor nézel nagyot, hogy hova lettek a számok. Gyakran mindez helyesírási hiba miatt történik.
És ez egy mezei hivatalosan kiadott album.
Ha saját felvételekről, vagy ki nem adott albumokról beszélek, akkor hetek munkája, mire elrendezi az ember a dolgokat.

"az Archos, mint altenatíva: hát, szerintem még járd körül a kérdést, nem biztos, hogy ezzel kellene leváltanod az iPodot."

Teljesen értem, hogy mire gondolsz, de sajnos nincs más, ami nagy, mindent játszik, és filestruktúrát kezel. Azért sírni nem fogok, hogy van benne n-es wifi, gps, FM transmitter, 500GB hely, és standard linuxot is fel lehet rá rakni, így még torrentezni is lehet. Ráadásul ha csak zenére használom (bluetooth, wifi kikapcsolva) akkor max 22 órát bírja.
De ha tudsz értelmes alternatívát iphonera, kérlek ne tartsd meg magadnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.