Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szép gyűjtemény ! Érdekes hogy 4 évvel ezelőtt nem volt hozzászólás. Volt egy időszak mikor többen gyűjtöttek procit, aprón is lehetett látni, az adok-veszek-cserélek hirdetéseket. Most kicsit lecsengett a téma. Lehet hogy sok proci áldozatul esik az aranyláznak, magas a felvásárlási ár.

(#2) lyoczy válasza DarthSun (#1) üzenetére


lyoczy
csendes tag

Tényleg érdekes, hogy kevesen szóltak hozzá. Nem dicsekedni akarok (na jó, mégis :) ) én 2500 körül járok, de egyre ritkábban futok bele újdonságba vagy egyáltalán bármibe. Az e-hulladék biznisz sajnos megtizedelte a mennyiséget...

[ Szerkesztve ]

Csak komoly érdeklődők írjanak - ha lehet. Aki csak unatkozik, vagy ígérget, inkább kerüljön el !!! Köszi

(#3) #15041568


#15041568
törölt tag

Szia! Miben tartod őket? Nekem csak néhány van, de kiraknám, ha van tipped.

[ Szerkesztve ]

(#4) lyoczy válasza #15041568 (#3) üzenetére


lyoczy
csendes tag

Ha beleszólhatok Személy szerint egy időben alaplapos dobozba tartottam és vettem hozzá ún. Robogó légszűrő szivacs őt amit méretre vágtam...

Képeket ezen a linkenalul találsz

Legutóbb már a/3as irattartó fémszekrényt vettem de ehhez már nagy mennyiség kell...

[ Szerkesztve ]

Csak komoly érdeklődők írjanak - ha lehet. Aki csak unatkozik, vagy ígérget, inkább kerüljön el !!! Köszi

(#5) Boris82 válasza #15041568 (#3) üzenetére


Boris82
újonc

szia gyűjtöd még a procikat?

(#6) invasio


invasio
tag

Szia!

Igen, gyűjtöm. :K

Azonban ekkora mennyiségnél már viszonylag ritkán kerülnek elő új, még hiányzó darabok, illetve a rászánható időm is jóval kevesebb, mint tizenéve volt.
Mindazonáltal legalább évente egyszer igyekszem frissíteni a képeket.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7) sidi válasza invasio (#6) üzenetére


sidi
junior tag

Szia!
Szép gyűjtemény!
Köszönjük az írást, igazán jó volt olvasni :)

Külön tetszik, hogy jelenleg ugyanazt az idézetet választottuk aláírásnak :)
"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

"Processzor gyűjteményem bár nem sok, mégis számomra különleges, mivel mindegyik egy-egy darabja a számítógépes korszakaimnak" - részlet blogomból, bővebben: [link]

+ processzorok ISA kártyán:

Másodlagos videokártya CAD alkalmazásokra, valószínűleg EGA kimenettel:

SCSI vezérlő i960 procival, memóriával:

Risc processzor van rajta, gyakran használták az i960-at SCSI vezérlőben, de valóban kicsit túllőttek vele a célon :)
Nekem az Adaptec 1540 is teljesen bevált annak idején 386-486 fájlszerverbe is!
Máig van belőle 2 használatban + 1 tartalék, 25 éve olcsóbb volt a bontóban SCSI vezérlővel együtt a HDD mind az IDE társai, mert SCSI-t senki nem vitte, így sok gépbe ezeket tettem :) sokat számított.

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#8) sidi


sidi
junior tag

Szia!
Szívesen olvasnám ha valamelyik processzornak van valami különleges története :) Lehet az a beszerzése vagy bármi :)
Már az nem semmi, hogy tulajdonképpen ez a második gyűjtemény,
sajnos nekem is meg kellett válnom gépektől költözés meg helyhiány miatt.
Üdv!

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.