Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Jól összeszedett írás volt amit már ismerem, de megtudtam pár újdonságot is most :)
A még érdekesebb majd az lehet, ha a bulldozer és a fusion összeér a fusion 2. generációjában.. egyébként is arra az évre van tervezve a ~5-6 évenkénti gépcserém, így esélyes, hogy megvárom a 2. generációs fusionokat és azt veszek majd (egyébként is laptop de nem hordozom, csupán helyhiány miatt az, így vélhetőleg utódja is laptop lesz majd).

Nem tudom miért de nekem van egy olyan érzésem, hogy az AM3+ a jelenlegi szerepkörében lehet, hogy csupán egy kényszermegoldás lesz és az FM1 alaplapok megjelenése és tömeges elterjedése után szép lassan elkezdik majd visszaszorítani.. esetleg akár azzal is, hogy az alá a platform alá a megjelenő 9xx chipszettek után nem jön új fejlettebb generáció. (bár ez puszta találgatás, amit arra alapozok, hogy már így is sokat csúsztak az eredeti tervekhez képest és konkurenciát akarnak)

A Phenom nevet nem bánom, hogy elhagyják.. mindig utáltam... mikor anno bejelentették, hogy az új csúcs processzoraik mostantól ezen a néven jönnek, csalódtam mert ritka béna névnek éreztem... (Hasonlóan béna névnek érzem a mobiltelefonok szoftvereinél a samsung BADA nevű platformját.. a platformal nincs bajom, csak a nevét nem bírom...)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#52) golya87


golya87
őstag

Gratula a cikkhez!
Bár követtem a fórumokat sok új dolgot olvastam.
Jól értelmezem, hogy a mostani felépítés alkalmassá teszi a procit, a bulldozer modulok shadertömbre való cserélésére? Ha jól értelmeztem, akkor egy huszárvágással elkezdődhet az, ami a VGA chipeknél van, hogy ugrásszerűen fog nőni a "magszám".

(#53) Chaser válasza Lewzke (#44) üzenetére


Chaser
titán

Egyrészt anélkül is igen ütős lett, másrészt ahogy mondták előttem P3-ból fejlesztették, a netburst meg ment a kukába. Harmadrészt valószínűleg tervük se volt erre, ilyen cégeknél előre gondolkoznak. Nem lett volna olyan ütős a core i HT nélkül, minden puskaport nem kell egyből ellőni:) Gyanítom most is megvárják mit mutat a bulldozer, addig komolyabb gyorsulás nem hiszem hogy lesz. Szerencsére a bulldozer is jónak ígérkezik, végre tudni fogja az SSE4.1 és 4.2-t, de ha jól láttam az AES-NI-t is, bár azt még nem sok minden használja ki, sok core i-ben sincs benne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) Oliverda válasza DraXoN (#51) üzenetére


Oliverda
félisten

Látok rá esélyt, hogy az AM3+ és az FM1 később majd összeolvad egyetlen foglalattá ami már DDR4-es memóriát fog támogatni. Bár ennek egyik feltétele lesz, hogy minden asztali CPU-ban legyen már valamilyen GPU.

A Phenom helyett meg nem Bulldozer lesz a márkanév. Mér aki esetleg véletlenül ezt gondolná...

golya87: Nem. A modulokat nem lehet shader tömbökre cserélni.

"A megosztott FPU egyik jövőbeni előnye és fejlesztési iránya lehet, hogy a jelenleg még GPU-kban található shader tömbök átvehetik vagy kiegészíthetik az FPU-t. "

Ez csak az FPU-ra vonatkozhat majd és nem az egész modulra. Bár még ez is odébb van kicsit...

...és köszi!

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#55) stratova válasza Oliverda (#54) üzenetére


stratova
veterán

Ha már szóba jött a platform esetleges összeolvadása, van bármi információ arról, hogy ebben az esetben miért feltétel az, hogy minden kompatibilis cpu-nak tartalmaznia kell grafikus magot? (vagy nem olvastam elég figyelmesen)
Pl Intel vonalon H-s lapokba tehető Core i5 530, 661, 750 és i860 is. Más kérdés, hogy nem feltétlenül jelentik a legjobb környezetet az előbbi cpu-k mindegyikének.

(#56) Oliverda válasza stratova (#55) üzenetére


Oliverda
félisten

Valójában egy integrált 16+ sávos PCI-E vezérlő is elég lehetne, de szerintem hosszútávon desktop-on az lesz a cél, hogy csak a Fusion (FMx) vonal maradjon meg. Ez utóbbi pedig mindenképpen magában foglal egy GPU-t is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#57) Duree


Duree
veterán

Nagyon nagyon jó írás lett,végre szakszerű leírást kaptunk a jövöröl

duree54

(#58) stratova válasza Oliverda (#56) üzenetére


stratova
veterán

Érdekes, viszont ebben az esetben vagy számottevő előnynek kell származnia az grafikus magból (tudom már most is előnyös a videó és webes anyagok gyorsítása) vagy nem csak az alacsonyabb teljesítmény szintű (lassan szándékosan kerülnöm kell a belépő szót :) ) VGA-kal lesz jó együttműködnie, hanem a nagy vadakkal is.
Máskülönben csak feleslegesen növelné a fogyasztást egy olyan PC-ben ahol egy bika CPU és egy esetleg két erős VGA van. Felőlem számolhat fizikát is amíg a (két) másik példány a megjelenítéssel izzad Quad HD alatt :]

Mondjuk előbb neveznék be egy konzolra plusz LIano-s notebookra mint egy ilyen erőműbe de azért megnézném. De pl szabadúszó 3D artistok nem tudom hol profitálnának az integrált GPU-ból, bár ez eléggé speciális felhasználási terület jellemzően az Nvidia feküdt rá

[ Szerkesztve ]

(#59) Oliverda válasza stratova (#58) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez minden bizonnyal csak akkor fog bekövetkezni, ha a GPU (vagy inkább a shader-ek) erejét már széles körben lehet használni általános gyorsításra is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#60) he7edik.


he7edik.
addikt

Lehet hogy volt róla szó a cikkben bár én nem találtam
Teoretikusan 100%-os kihasználtság mellett hogy viszonyulna egymáshoz a 4 Bulldozer modul vs 8 Bulldozer mag?

Égő szöveg a flém vázon

(#61) Oliverda válasza he7edik. (#60) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, hogy nem 100%osan értem a kérdést. Leírnád kicsit bővebben?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#62) jattila40


jattila40
tag

Alapos, remek cikk. Gratula, és köszönjük szépen!

(#63) he7edik. válasza Oliverda (#61) üzenetére


he7edik.
addikt

Teljes kihasználtság mellett mekkora különbség teljesítményben a hagyományos "dedikált magos" és a moduláris felépítés között úgyan olyan magokat feltételezve.
Már ha ezt lehet tudni?

Égő szöveg a flém vázon

(#64) Oliverda válasza he7edik. (#63) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AMD ~80% pluszt mondott a 2. mag beépítésének köszönhetően. Ezen ábra alsó részét nézd, azon jól szemléltetve van az amire kíváncsi vagy. Illetve esetleg olvasd el újra az 5. oldalt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#65) Joachim21 válasza Oliverda (#23) üzenetére


Joachim21
senior tag

Azért hogy el lehessen adni :DDD . Ha jó áron hoz jó teljesítményt, akkor úgysem ez a marketing blöff fog számítani, ha mégsem, akkor ez sem segít. Maga a mérnöki leleményesség, munka és megvalósítás dicséretre méltó, reméljük nem csúszik fél évnél is többet, mint a Llano.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#66) Oliverda válasza Joachim21 (#65) üzenetére


Oliverda
félisten

Marketing blöff? Mert ha ez marketing blöff akkor a te Q9550-öt valójában csak egy kétmagos, amit egy szintén ügyes marketing blöffel négymagosként adott el neked az Intel. Hogy miért? Nos azért mert ha ott egy lapkán belül csak egy magra (a másik éppen nem aktív) jut az 6MB L2, akkor az az egy mag egy L2 intenzívebb végrehajtásnál gyorsabb, mintha osztoznia kellene a másik maggal az L2-n, és mondjuk éppen csak a fele, 3MB L2 jutna rá. Ergo ha neked az a 100% amikor egy magra jut a teljes L2 cache, akkor ha már kettő osztozik rajta abból bizony néhány esetben már nehezen, vagy inkább sehogy nem lesz 200% (vagy 400%) kétmagos (vagy négymagos) kihasználtság esetén.

Na de ha itt tartunk akkor megfogalmazhatnád azt, hogy a te olvasatodban mint takart, mi számít neked egyetlen magnak úgy általában. Aztán ha jól sikerült beleírom a cikkbe. :D

Jelen állás szerint már semmi sem fog csúszni, nyugi.

Persze ha csak szándékosan játszod az értetlent akkor nem szóltam.:)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67) Sanyix válasza Joachim21 (#65) üzenetére


Sanyix
őstag

Mit nem értesz? 8 valós mag van benne. Akkor még is hány magosnak kéne nevezni?
Ezek szerint akkor a 486 előtt nem voltak cpu magok? Mert akkor bizony nem volt rajtuk cache egyáltalán :D

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#68) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Na! meg emésztve a cikket, ( :DDD ) el gondolkodtam ezen az egész Bulldozer elgondoláson, és egyet nem értek. Ha mind a 8 "mag" maximum terhelést kap, és egyenletesen, akkor nem ugyan ott vagyunk ezzel a Cluster Based rendszerrel mint ha 8 külön álló mag dolgozna ? mert ez így eléggé fura, oké hogy 2 magot "egybe" tesznek és egy-egy rész megosztott lesz, na de ebben mi lesz oly mértékű újítás, hogy felvegye a versenyt a HT-vel ? :F

Illetve, a memóriákról nem beszéltek még, hogy a mostani memóriák DDR3-as memóriák jók lesznek-e a hozzá ?
Ja igen és még valami, annyira fel lett fújva ez az egész APU ügy, hogy most már nem értem, hogy ez utánni generáció lesz csak tényleges APU vagy már a 2/4 Llano is fog tudni valamit ilyen téren? :F

[ Szerkesztve ]

PS4

(#69) Oliverda válasza mrhitoshi (#68) üzenetére


Oliverda
félisten

Szintén az 5. oldalt javaslom újraolvasásra, illetve előtte inkább a 2.-at is.

Konkrétan itt a megoldás egyik része:

"Dióhéjban összefoglalva a koncepció lényege, hogy csökkenti az egy lapkához szükséges szilícium mennyiségét, miközben a számítási teljesítmény és a skálázódás is javul. A kisebb anyagköltség okán olcsóbb és egyszerűbb a gyártási folyamat ami elsősorban az AMD-nek jó, másodsorban pedig nekünk vásárlóknak, mivel ezzel párhuzamosan a fogyasztás csökken, a számítási teljesítmény-per-watt arány pedig javul."

Szinte biztos jók lesznek hozzá csak esetleg nem tudod kihajtani őket a maximum támogatott sebességen, ha a modulok nem bírják azt.

A Llano is APU lesz már, hisze lesz benne GPU, csak később még közelebb fog egymáshoz kerülni a két rész, még inkább össze fog fonódni az egész (még) CPU+GPU kettőse.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#70) mrhitoshi válasza Oliverda (#69) üzenetére


mrhitoshi
veterán

:R Így már tiszta, egy dolog izgat nagyon még pedig az, hogy mennyibe fog majd kerülni, mert ha 40%-al lesz drágább egy Phenom II 965-höz képest, akkor nem hiszem hogy váltok, bár alaplapokra leszek még kíváncsi, arról van infó, hogy leváltják e a BIOS-t UEFI-re ?

PS4

(#71) Oliverda válasza mrhitoshi (#70) üzenetére


Oliverda
félisten

Van rá esély hogy leváltják. Ez leginkább csak az alaplapgyártókon fog múlni, illetve azon, hogy az AMD mennyre akarja majd, hogy leváltsák. Logikus lenne, bár a számítási teljesítményre ennek kb. 0% hatása lenne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#72) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Gratuláloka cikkhez, bagyon jó! :R :R :R Főleg, hogy az olyan laikusok is érthetik mint én :))

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#73) vizipok74


vizipok74
csendes tag

Először is grat a cikkhez. Másodszor: az hogy az AVX utasítást (bármit is jelentsen ez) gyorsan végrehajtja a bulldózer az miért jó?

1. Gyorsabban futnak a 3D tervezőprogramok?
2. Gyorsabban futnak a játékok?
3. Gyorsabban fut a videotömörítés?
4. Van-e olyan program ami egyáltalán ki fogja használni, vagy csak jól hangzik?

Üdv
Egy számítástechnikai dilettáns

(#74) vinibali válasza Oliverda (#64) üzenetére


vinibali
őstag

mondtam én hogy rendreutasítasz majd:)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#75) Oliverda válasza vizipok74 (#73) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi , és mindenki másnak is!

Az azért jó, mert amelyik alkalmazás támogatni fogja az AVX-et (egyelőre ilyen még nem nagyon van, ahogy AVX-et támogató CPU sincs még a piacon) az gyorsabban fog lefutni egy AVX-et támogató CPU-n. Ilyen CPU lesz a Sandy Bridge és a Bulldozer is. Amelyik CPU nem fogja támogatni azon lassabb lesz, sőt évekkel később akár olyan is előfordulhat majd, hogy AVX-et támogató CPU nélkül nem lesz hajlandó elindulni xy program.

"1. Gyorsabban futnak a 3D tervezőprogramok?"

Amelyik támogatni fogja az igen.

2. Gyorsabban futnak a játékok?

Amelyik támogatni fogja az igen, de ebből szvsz nem sok lesz.

3. Gyorsabban fut a videotömörítés?

Amelyik támogatni fogja az igen. :)

Persze az az AVX támogatásának megvalósítása mikroarchitektúránkét eltérhet és el is fog. Ergo lesz olyan CPU amelyik gyorsabban meg fog tudni birkózni ezekkel és lesz olyan amelyik kicsit lassabban.

Remélem érthető, én ennél egyszerűbben nem tudom leírni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#76) Chaser válasza Oliverda (#75) üzenetére


Chaser
titán

Lehet olyan lesz mint az AES-NI? Igazából nem sok minden használja de jól hangzik. A lényeges SSE4.1 és 2-t viszont sok minden használja viszonylag, sztem az a lényeg hogy azt már ismerni fogja az új architektúra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) vizipok74 válasza Oliverda (#75) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Ezek szerint játékoknál nem sok hatása lesz.

(#78) Oliverda válasza Chaser (#76) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. A kettő teljesen más célra lett készítve. Az AES-NI a titkosítást gyorsítja, ennek otthon olyan sok hasznát nem nagyon veszed. Bár azt hiszem hogy a 7-Zip-pel titkosított tömörítést csinálsz akkor az tudja használni illetve a Windows 7 Bitlocker is profitálhat belőle. Kis teszt.

Az már 256 bites (ugye az SSE csak 128 bites) AVX pedig olyan esetekben jöhet jól, illetve gyorsítja a végrehajtást, ahol sok lebegőpontos számításra van szükséges. AV feldolgozás ill. tömörítés, képfeldolgozás (pl. PS), 3D tervezés, stb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#79) Chaser válasza Oliverda (#78) üzenetére


Chaser
titán

Úgy értettem a hasonlóságot, hogy lehet egyik sem lesz elterjedve, céljuk más az nem vitás. Aztán hátha elterjed az avx, nem lenne hátrányos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) Oliverda válasza Chaser (#79) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AVX biztosan el fog terjedni, csak idő kérdése. Az AES is, már ahol szükség van rá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#81) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Gratulalok! Igenyes, komoly szakcikk! :R

OK

(#82) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hm! Jó lett a cikk, és meglehetősn informatív. Grat!

Remélhetőleg amúgy az új architektúrát megfelelően támogató sw. -ek is lesznek... Anélkül ugyanis sokat nem ér a dolog...
Tulképp. az első HT is ezen bukott meg, mert ha a futó szoftver kihasználta, akkor egész jól tudott az működni, csak nem sok ilyen eset volt.

Mondjuk a "486os" írásmód azért egy cikkben kerülendő lenne...

Mutogatni való hater díszpinty

(#83) D1Rect


D1Rect
félisten

Remek írás, szavaztam! :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#84) McClane


McClane
aktív tag

Nagyon jó lett a cikk! Élvezet volt olvasni :R

(#85) Oliverda


Oliverda
félisten

Köszi mindenkinek! :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#86) Varoz


Varoz
őstag

:R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#87) benedekco


benedekco
addikt

Jó írás! Tetszik, hogy a K6III-ig meg sem említed az AMD-t :)

Ajánlott mindenkinek, aki picit is érdeklődik ezen dolgok iránt. Érthető olvasmányos dolog lett!

Köszönjük!
:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#88) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon színvonalas írás! :R

(#89) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Nagyon jó lett a cikk !
Várjuk már a bulldózert:D kiváncsi vagyok milyen lesz ... játékok engem nem érdeklnek inkább a render...:D
Hajrá AMD !!! :R

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#90) Oliverda


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#91) julius666


julius666
addikt

Nagyon jó cikk, minden elismerésem. Teljesen érthető, és nem is túl szájbarágós. Ment a szavazat. :)

Még ha a nagy részével már eddig tisztában is voltam, jó így egyben, összefüggéseiben látni a dolgokat.

Esetleg a jövőben (mondjuk jövőre hogy kapásból legyen mivel indulnod a jövő évi logout versenyen is :DDD ) születhetne egy hasonló kaliberű (és kvalitású) cikk a Fusionról is. Nem tudom azzal kapcsolatban mennyi infó került nyilvánosságra (elég-e egy ilyen cikkhez, mennyire ismertek konkrétumok), annak nem olvastam annyira utána mint a Bulldozernek.

(#92) Oliverda válasza julius666 (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! Akkor sikerült eltalálnom a becélzott arany középutat.

A Llano-ról lehetne majd inkább írni, bár számomra a Bulldozer egy érdekesebb téma mint az. Ezért is írtam inkább róla. Ennek ellenére nem zárom ki, hogy arról is lesz valami. Attól függ mennyi időm és kedvem lesz majd hozzá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#93) dokee78


dokee78
félisten

Gratulálok a cikkhez,látom kened vágod az AMD-t.

Jelenleg úgy áll,hogy jövő nyár és év vége között lesz meg a tervezett gép ami jelenleg:
Core i5 750760.
De ha az AMD nagyot üt és jó árban lesz akkor elgondolkodom rajta.

(#94) domi007


domi007
őstag

fless is bőven megirigyelhetné ezt a cikket, sőt a te leírásod kicsit kevésbé száraz, szóval minden elismerésem :C :C :R :R

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#95) Oliverda válasza dokee78 (#93) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi!

domi007: Köszi! Ez volt az egyik cél. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#96) moha21


moha21
addikt

Nagyszerű írás! :R

Így Karácsonykor 2:35-kor is ezt olvasom. :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#97) Oliverda


Oliverda
félisten

Kapott egy kisebb frissítést a cucca 7. és 8. oldalon, a foglalattal és az FX szériával kapcsolatban.

Ja, és már csak bő 2 hétig lehet szavazni. :))

moha21: Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#98) vinibali válasza Oliverda (#97) üzenetére


vinibali
őstag

most olvasom el második alkalommal és újra átéltem a csodálkozás élményét :)) pont mondani akartam, hogy mintha pár dolog nem lett volna még ott a utolsó oldalakon. már nyomom is a szavazatot, szerintem nagy eséllyel indulsz a címért :C

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#99) vinibali


vinibali
őstag

viszont még mindig nem értem teljesen a CMT és a modulokon belüli megosztás működését :N

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#101) dokee78


dokee78
félisten

Kíváncsi leszek jobb lesz-e,mint az új Core i széria.

(#102) carr


carr
őstag

Átfogó cikk, grat hozzá! :R
Ha most szeretnék gépet venni, gondolom a legrosszabb időt választottam... :D
Mikor jönnek ki kb az új tokozású alaplapok, és procik? Q1 az oké.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#103) Fore válasza carr (#102) üzenetére


Fore
tag

Hát nem a legjobb időpont szerintem. Várj még vele 2 hónapot addigra jönnek majd az új AMD procik is.

(#104) Oliverda válasza carr (#102) üzenetére


Oliverda
félisten

Ott van az utolsó oldalon, hogy kb. mikor. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#105) sasa134


sasa134
addikt

Nagyon magas színvonalú írás, gratulálok! :R

Avanti Roma

(#106) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Most konkrétan mit fejlesztenek még rajta?

Gyártás és forgalmazás megkezdése közt mennyi idő szokott eltelni?

2011 Q2 közepe melyikre vonatkozik ezek közül?

Am jo az írás nagyon :R

All Black...

(#107) Oliverda válasza Stalker-2572 (#106) üzenetére


Oliverda
félisten

Azon a stepping-en ami meg fog jelenni már talán semmit. Kivéve ha fény derül egy nagyobb hibára, ami akár még csúszást is eredményezhetne.

Amúgy a fejlesztés folyamatos. A gyártástechnológiát szinte folyamatosan fejlesztik és finomhangolják, valamint minden bizonnyal lesznek újabb steppingek is idővel annál mint ami először meg fog jelenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#108) Oliverda


Oliverda
félisten

Logo + dobozok

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#109) #27483136


#27483136
törölt tag

A Spar áruházakban már kapható a Bull dozer!

[ Módosította: #65675776 ]

(#110) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

A táblázat nem hivatalos információk alapján készült! A valóságtartalmáért nem vállalok felelősséget! (Aztán majd meglátjuk mennyi igaz belőle.)

[link]

[ Módosította: #65675776 ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.