Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) migabi24


migabi24
nagyúr

Nyomjátok a tapasztalatokat, hogy mások is kedvet kapjanak

(#5452) zzola válasza migabi24 (#5451) üzenetére


zzola
félisten

Tedd fel te is és nyomd!

(#5453) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Èn várok mèg picit, hátha megjön OTA-n a 317-re...

(#5454) migabi24 válasza zzola (#5452) üzenetére


migabi24
nagyúr

Most spéciztem fel egy B200-at azt nem tenném kockára, mert nagyon pöpec lett, ezért csak akkor rakom ha fel ha mindenki elégedett

(#5455) Szabcsizz válasza .zSoLTi. (#5453) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Inkább a Telekomos készülékekre jönne már végre.Nem akarom elhinni,hogy itt nincs senki,akinek jelzett volna..😥

(#5456) migabi24 válasza zzola (#5450) üzenetére


migabi24
nagyúr

A kijelző kalibrálást te is meg tudod erősíteni? Jó lenne ha a mate 8-ból megkapnánk mert annak is ilyen kijelzője van mégis szebb

(#5457) AngeloDivina válasza Szabcsizz (#5455) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

Pedig nincs!

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#5458) Louis1


Louis1
tag

A 321-en már van fekete (vagy legalább sötét) téma, amivel a tárcsázó, üzenetek, beállítások, stb. háttere is sötét lesz?

Üdv.: Louis1

(#5459) bexinho23 válasza zzola (#5450) üzenetére


bexinho23
őstag

Megnéztem az összefoglalót, de ezt a rollback-ket nem értem... vagyis nem találom. Ez valami kifejezés...?

(#5460) DJosef


DJosef
őstag

Valamelyik kolléga írta, hogy ha elindítja a kamera alkalmazást akkor az feltolja a kijelző fényerejét maxra. Nos ez a 323-ban sem változott.

Forget about it

(#5461) Szabcsizz válasza Louis1 (#5458) üzenetére


Szabcsizz
őstag

V5-ön is van ilyen téma.EMUI Dark néven keresd a Play áruházban.

(#5462) Promi válasza bexinho23 (#5459) üzenetére


Promi
aktív tag

A B300 kell ahhoz, hogy vissza tudd tenni a pld. B200 -as romot. A B300 nélkül nem tudsz vissza térni.
Az összefoglalóban nem él már a link itt egy másik B300
Vagy itt direktbe B300

Szerintem az én telefonomon a B200 fog megrohadni :( .

[ Szerkesztve ]

(#5463) feloman válasza Szabcsizz (#5461) üzenetére


feloman
aktív tag

Nekem valamiért nem működik V6-on ez a téma, de lehet én szúrok el vmit a telepítésénél.... :))

Feltettem a B321-et, eddig nem tapasztaltam semmi problémát. Majd a hosszú távú használatra leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

felo

(#5464) .zSoLTi. válasza Promi (#5462) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Èn nem èrtem, nekem a b317-is sokkal jobb mint a b200. Gyorsabb, sose volt vele bajom mióta fent van...

[ Szerkesztve ]

(#5465) bexinho23 válasza Promi (#5462) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm!!! Este hazaérek, neki is látok!

(#5464) .zSoLTi.
Én is szeretném, ha nem enné az akkut 2x jobban, mint a gyári telekomoson. Illetve ha az értesítések is megérkeznének kikapcsolt kijelzőnél. Remélem ezek a 321-ben javítva vannak... mert ha nem, akkor kénytelen leszek a v5-tel használni a telefont, amivel semmi probléma, de azért eltelt már pár hónap a v5 és v6 között.

(#5466) .zSoLTi. válasza bexinho23 (#5465) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Lezárt kèpernyőn is èrtesít nekem.

(#5467) Louis1 válasza feloman (#5463) üzenetére


Louis1
tag

Nekem sem működött v6-on, a v5-höz valókkal pedig mindegyiknél volt valami gond. Valaki írta, hogy a 323-ban van fekete téma, akkor ezek szerint csak ott... (#5439)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Louis1

(#5468) Promi válasza .zSoLTi. (#5464) üzenetére


Promi
aktív tag

Nekem 2 gondom van a B200 utáni romokkal. 1. Nem lehet rootolni, ezért nem tudom a SAJÁT sd kártyámat tetszésem szerint szabadon használni. 2. Mikor gépre dugom, már nincs bennük az USB csatlakozási mód, mikor egy meghajtó jelenik meg nem pedig file kezelés média módba ami lassabb sokszor be se olvas mindent, te meg úgy hibásan, hiányosan másolod az adatokat. Az üzem idő stb. engem nem izgat, mindég van 220v mellettem.

(#5469) sarszegi14


sarszegi14
csendes tag

Én csak 2 dolog miatt várom a v6-ot.
1.) szebb
2.) professionalis kamera mod

Nexus 7 (2013) - Huawei P9 - Huawei Watch W1

(#5470) bexinho23 válasza .zSoLTi. (#5466) üzenetére


bexinho23
őstag

Gmail és messenger üzenetek is megérkeznek? Nálam kizárólag csak akkor, ha feloldom a kijelzőt. Bár a védett alkalmazások között a Gmail nem is szerepel. De talán ezt korábban már említettem is itt a fórumon.

(#5471) hislah válasza sarszegi14 (#5469) üzenetére


hislah
aktív tag

Én V6-al vettem ma a telcsit. B323 Tmobile. Rettentően tetszik. Ami biztos nincs Professional Kamera Mode benne. :(
Szerintem rettentően zabálja az akkut.

A korábbi pl. közkedvelt B200 romok akku barátabbak?

(#5472) hislah


hislah
aktív tag

B200-ra való visszatéréshez van valami trükk? Esetleg magyar leírást találok valahol? Összefoglalóban nem láttam. :R

(#5473) .zSoLTi. válasza bexinho23 (#5470) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Igen megjelenik, csak használni kell a magazinos hattèr megoldást. Attól bármilyen háteret berakhatsz csak le kell pause-zni h ne lapozgassa..

(#5474) hislah válasza hislah (#5472) üzenetére


hislah
aktív tag

Bocsi megvan. A Rollback kifejezés ismeretlen volt még számomra.

http://mobilarena.hu/tema/re_huawei_p8_nekik_nem_8/hsz_2867-2867.html

[ Szerkesztve ]

(#5475) DJosef válasza hislah (#5471) üzenetére


DJosef
őstag

Akkor nézd még alaposabban, mert a saját szememmel láttam, hogy van benne:).

Remélem Zolar úr is olvasta, hogy egy itteni tagnak is lett B323 verziója.;)

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#5476) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy mobilnettel nem tudok letölteni a böngészőn keresztül. Tehát jött nekem üzenetben (jófogáson keresztül) kép és le akarom tölteni, de nem tudom! Sokáig gondolkozik, aztán azt írja, hogy sikertelen! Valami beállítási gond lehet! Ja, V6 van fent, a B321. Tudtok segíteni, hogy hol és mit kéne állítanom?

[ Szerkesztve ]

(#5477) rejtettlampa válasza rejtettlampa (#5476) üzenetére


rejtettlampa
tag

Megoldódott! A letöltéskezelőnek nem volt engedélye a mobilnethez, csak a wifi kapcsolathoz! :)

(#5478) zzola válasza DJosef (#5475) üzenetére


zzola
félisten

Az nem derült ki, hogy újonnan vette és az frissült, vagy használtan és az volt rajta... :))

[ Szerkesztve ]

(#5479) DJosef


DJosef
őstag

"Én V6-al vettem ma a telcsit. B323 Tmobile."

Én arra tippelek, hogy újonnan vette a Telekomtól B323-al.

Hislah, kérjük a részleteket! :)

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#5480) hislah válasza DJosef (#5479) üzenetére


hislah
aktív tag

2015.10. hóban vásárolták a telcsit. Én ma vettem át. B323 volt rajta az átvétel pillanatában. Most töltöm éppen a B200-at, mert ez sztem nagyon merül. Értékelhető SOT nem érhető el vele. Pedig nem vagyok nagyravágyó. :)

Ha nem jobb a B200, akkor vissza tudok térni a B323ra? Talán OTA-val visszamegy majd. De az olvasottak alapján a B200 a nyerő.

(#5481) dannyl


dannyl
addikt

Nem találtam sehol infót, hogy szürkeimportos telóra a garancia, hogyan működik. A postán elküldős dolgot olvastam, de mennyi idő, mire visszakapom? Van valakinek tapasztalata erről? Köszi.

(#5482) zzola válasza dannyl (#5481) üzenetére


zzola
félisten

Mielőtt útnak indítod, az ügyfélszolgálaton kérdezz rá. Nehogy meglepődj és kapjál egy zsíros számlát...

(#5483) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Az után érdeklődnék, hogy miért van az androidnál az, hogy jót tesz neki ha újra van indítva a telefon?
Észre vettem, hogy ha nincs újra indítva a teló ~ 1 hétig akkor elkezd jóval gyorsabban merülni, érezhetően lassabb is.
Itt van előttem az ipad air-em ami már 2,5 éves szerencsétlen, de újra indítva vagy az appok bezárogatva is csak akkor vannak ha jött rá frissítés, amúgy meg nem. Az pedig gyors, nem merül jobban.
Miért kell ezt az androiddal csinálni? Teszem hozzá, hogy 4 évig wp-n éltem, ott sem volt ilyen. 3db P8 van a családban, mind produkálja ezt a hibát, úgy, hogy nincsenek tele szeméttel, a mókoláshoz nem értünk, csak használjuk.
Nem idegesit, mert nem sokból tart néhány naponta újra indítani, csak akkor is. apple meg windows bácsi meg tudta oldani, akkor android miért nem?

Félre értés ne essék, nem trollkodni, flamelni, uszitani a népet, semmi ilyesmi, pusztán érdekel, mert nem értek hozzá, de szeretem tudni a dolgok okát.

Köszi!

(#5484) zzola válasza csipszikutya (#5483) üzenetére


zzola
félisten

Az iOS meg a WP is mobil eszközökre készült. A merülés valószinűleg a nem teljesen jó optimalizálás miatt van...

[ Szerkesztve ]

(#5485) Pazolini válasza csipszikutya (#5483) üzenetére


Pazolini
senior tag

Azért tesz jót neki, mert ezen a szinten, egy P8 szintjén, ezek a telefonok úgy működnek, mint egy számítógép. Sokszor már észre sem vehető a különbség. :N

[ Szerkesztve ]

(#5486) bexinho23 válasza bexinho23 (#5465) üzenetére


bexinho23
őstag

Jelentem, tegnap sikerült megoldani. Köszönöm még egyszer a letöltő linket. Viszont nem keveset szenvedtem a 200 feldobásával.
Ugyanis amikor feltettem a 300-at, utána próbáltam a három-gombos (ahogy a 317-nél és a Telekomos ROM-nál is így működött) módszerrel elindítani a SW frissítést, de csak Boot-loop-olt a készülék (3. logó megjelenésnél mindig csak a rendszer töltött be, a telepítő felülete nem jött be). Aztán pár próbálkozás után hangerő fel+bekapcs gomb (ez elvileg a factory reset-es felület) lenyomásával elindult a telepítés... :)

(#5487) zzola válasza bexinho23 (#5486) üzenetére


zzola
félisten

A boot loop meg a 2 gombos frissítés ismert. Kértük, hogy kerüljön be az összefoglalóba, de sajnos még nem került be.

(#5488) ataman válasza zzola (#5487) üzenetére


ataman
aktív tag

Bocs, hova mit tegyek bele? Lemaradtam, sorry! Írd meg légyszi' - akár privátba is -, hogy hova írjam bele ezeket. Előre is köszi!

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#5489) Cassio1987 válasza csipszikutya (#5483) üzenetére


Cassio1987
tag

Üdv. Most néztem és 1007 órája nem volt újraindítva a p8-am de nem tünt fel, hogy gyorsabban merülne.

Optimalizáció: Az IOS-t nem nehéz optimalizálni, hiszen kb 4 telefonra meg 3 tabletre kell stabilan megírni. Eléggé meg van kötve az, hogy annak a rendszernek milyen hardvereken kell futnia.

Ezzel szemben az androidot tucatnyi gyártó számtalan hardverkombinációjára kell felkészíteni ami jóval nehezebb mutatvány.

Amikor az apple megírja az IOS-t már pontosan tudja a telefonok és tabletek hardverösszeállítását, de amikor a google megírja az androidot ők nem tudják előre, hogy melyik telefon gyártó milyen hardvereken fogja azt futtatni ezért rengeteg eszköz használatára fel kell készíteni. Leegyszerűsítve kb ez a magyarázat.

(#5490) madhat911 válasza Promi (#5325) üzenetére


madhat911
tag

Átfutottam! :) Közben meg lett a teló is! Még szoknom kell... :D Valaki használ itt bármilyen hívásrögzítő programot?

(#5491) bexinho23


bexinho23
őstag

Na, úgy néz ki, hogy a B321 fényévekkel jobb akku kímélés szempontjából, mint a B317. Intelligens energiahasználattal működik (mint az előző ROM esetében is), és reggel 06:55 óta volt 25 perc Facebook-Messenger-Firefox, illetve 30 perc Poweramp jack kábellel autóhangszóróra kikötve. Most, 11.26 van, és 95%-on áll az akku.

Ugyanilyen használat mellett a B317 használata mellett körülbelül 80-85% körül állt az akku.

Ez így első körben nagyon megnyugtató :), hiszen a P8 első néhány napja után tökéletesen elégedett voltam az akku idejével a SGS3 után.

Nyilván relevánsabb konklúziót majd pár napos használat után tudok mondani, de gondoltam megosztom első pár órás tapasztalatomat az új rommal kapcsolatosan.

(#5492) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Mivel tudom azt megoldani, hogyha felrakom most pl a b321-et akkor ugyanezek az alkalmazások feltelepüljenek, ne kelljen egyenkènt megint kibogarászni?

(#5493) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Lejárt a szerk idő bocsi. A rollback rom az valóban csak 177mb? Mert ami az összefoglalóban van az a link már halott. Német oldalon találtam vmit.

(#5494) Akos_h


Akos_h
tag

A HiCare alkalmazás frissítése után bekerült egy ROM frissítés opció ami annyival tud többet, hogy kézzel állítható be a régió és az ország. Mondjuk B317-re nem dob semmit.

Másnál is csinál olyat a facebook messenger, hogy ha a buborékos módot használom és megnyitnék egy küldött képet, akkor a chat mögött nyitja meg, viszont nem tünteti el a chat-et, ami így kitakarja, de ha mellette rányomok a képre akkor tudom zoomolni meg mozgatni csak ugye nem látszik semmi és ilyenkor amíg nem zárom be a képet addig nem is működik a messenger? :F

(#5495) Akos_h válasza .zSoLTi. (#5492) üzenetére


Akos_h
tag

Biztonsági mentés, de úgy sok alkalmazás nem szokott működni vagy simán google play-ben a saját alkalmazásokon belül összes alkalmazás és ott van minden amit valaha telepítettél és nyomvatartással ki tudsz jelölni mindent amit telepíteni akarsz.

(#5496) .zSoLTi. válasza Akos_h (#5495) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Oké erre gondoltam én is. Amit még nem értek: letöltöttem a rollback romot is, meg a b200-at is. Ezekkel nincs is baj mert ugye kitömörítem a zip-et és ott a dload mappába az update.app. Nade amit letöltöttem b321 update.zip-et is kikell csomagolni? Mert abba van még csomó más fájl is. Vagy azt úgy ahogy van zip formátumba kell berakni majd a dload mappába? Vagy abból is csak az update.app-ot kitömörítem a többit filet hagyom?

[ Szerkesztve ]

(#5497) zzola válasza .zSoLTi. (#5496) üzenetére


zzola
félisten

A 321-et nem kell kicsomagolni. Update.zip menjen a dload mappába.

(#5498) .zSoLTi. válasza zzola (#5497) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

:R

(#5499) zzola válasza .zSoLTi. (#5498) üzenetére


zzola
félisten

Én is a 321-et használom, eddig nem találtam benne hibát...

(#5500) .zSoLTi. válasza zzola (#5499) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nekilátok én is a felrakásának :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.