Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) mrazgabor válasza mrazgabor (#1330) üzenetére


mrazgabor
tag

Visszaraktam a b170et és szerencsére minden eltűnt amit a b196os megváltoztatott

(#1352) zzola válasza vince19 (#1350) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Majd én is beleolvasok a kommentekbe akkor...

(#1353) zzola


zzola
félisten

(#814) szende_robi
Fenti postban olvastam, hogy egyszerűen lehet gyári romot flashelni a készülékre! Ez Telekomnál nem jár garancia megvonással illetve marad ennek nyoma a készüléken, mint például a Samsung telefonoknál?
Bocs a lámának tűnő kérdésért, de nem tudom, hogy ennél a gyártónál/készüléknél mi szokott lenni...

(#1354) theo_76 válasza vince19 (#1349) üzenetére


theo_76
aktív tag

Beállítások -> Képernyőzár és jelszavak -> Képernyőzár stílusa

(#1355) theo_76 válasza zzola (#1353) üzenetére


theo_76
aktív tag

Mivel hivatalos romot flashelsz, így nincs nyoma. Samsungnál is ugyan ez van. A custom romokat számolta az is, de volt rá megoldás. :-)

(#1356) theo_76 válasza mrazgabor (#1351) üzenetére


theo_76
aktív tag

Igen... De ha újra visszarakod a b196-ot, akkor sajna marad a magentás be, kijelentkezés.

(#1357) pepetech válasza ataman (#1348) üzenetére


pepetech
őstag

16 gb-os de van egy nagyon jó oldala a telefonnak. Be lehet állítani az sd kártyát elsődleges tárhelynek így minden az sd karira megy rá. Szóval 64 gb-os kártya és király is vagy :). Mondjuk nekem csak 16 gb-os van es a telot használom elsődlegesnek így csak a játékokat átpakoltam sd-re már az is majdnem 4gb így a telo maga nem telitődik meg :). Egyébként nekem a fekete szürke van és nagyon szép. A fehér nem boztos hogy az én világom lenne :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1358) mrazgabor válasza theo_76 (#1356) üzenetére


mrazgabor
tag

hát akkor amig nem jön értelmes frissités addig marad a b170...

(#1359) vince19 válasza ataman (#1348) üzenetére


vince19
csendes tag

Van fekete/fekete is

HTC(sok), G3, P8, G4

(#1360) vince19 válasza theo_76 (#1354) üzenetére


vince19
csendes tag

Csak ezt látni, azt, hogy váltkozva mutasson háttereket nem.

HTC(sok), G3, P8, G4

(#1361) ataman válasza vince19 (#1359) üzenetére


ataman
aktív tag

Hmm. A fekete/fekete az a Carbon Black, 64 gigás az előbb belinkelt képek szerint. Telekomnál sajnos nincs, csak a szürke/fekete meg a fehér/arany. Csak ezek a 16 GB-osak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1362) zzola válasza theo_76 (#1355) üzenetére


zzola
félisten

Samsungnál azért előfordult, hogy ugrott a knox az official rom után is illetve azután már ugrott a garancia is.
Egyébként megnéztem 2 youtube tesztet is a készülékről, szépnek szép de nekem a fém ház, ami érne benne valamit. Egy Lumia 830 is megfelelő lenne arra, amire én használom....igazából nem tudom, hogy az 50k HUF felár megéri-e....

(#1363) fido75 válasza vince19 (#1360) üzenetére


fido75
tag

Tedd a Magazin-ra, majd zárd le a képernyőt és ott csúsztasd alulról felfelé, hogy láthatóvá váljon a "kezelőpanel".

[ Szerkesztve ]

(#1364) djbelo válasza mrazgabor (#1351) üzenetére


djbelo
senior tag

Mi volt a gondod vele?

(#1365) vince19 válasza ataman (#1361) üzenetére


vince19
csendes tag

A Telekomnál is van fekete, én a szürke és a fekete közül választottam, ott bontották ki mindkettőt.

HTC(sok), G3, P8, G4

(#1366) pepetech válasza vince19 (#1365) üzenetére


pepetech
őstag

Én kifejezetten feketét kerestem a telekomnál és nem volt olyan ahol maga a fém ház is teljesen fekete lenne.

Itt a reklámjuk is.
http://dd508hmafkqws.cloudfront.net/sites/default/files/huawei-SPECS.jpg
Itt is irja hogy a teljesen feketr az mar 64gb es joval dragabb is.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1367) vince19 válasza pepetech (#1366) üzenetére


vince19
csendes tag

Amit nekem mutattak az az oldalán volt csak ezüst, a hátlap fekete volt, kicsit bánom, hogy nem azt választottam.
Vagy az eladó nem tudta, miben más mint a szürke, mert nem mondta.

HTC(sok), G3, P8, G4

(#1368) ataman válasza vince19 (#1367) üzenetére


ataman
aktív tag

Itt, e szerint a Carbon Black-nek az oldala is fekete. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1369) vince19 válasza ataman (#1368) üzenetére


vince19
csendes tag

nem, élőben láttam, az oldala olyan mint többié, vagyis ezüst.

HTC(sok), G3, P8, G4

(#1370) Black&White válasza pepetech (#1366) üzenetére


Black&White
addikt

P8 variánsok:

Kína:

HUAWEI GRA-UL00:
Kirin 930, 3GB RAM, 16GB ROM, Dual SIM, FDD LTE (B1, B3, B4, B7)

HUAWEI GRA-UL10:
Kirin 935, 3GB RAM, 64GB ROM, Dual SIM, FDD LTE (B1, B3, B4, B7)

HUAWEI GRA-CL00:
Kirin 930, 3GB RAM, 16GB ROM, Dual SIM, FDD LTE (B1, B3, B4)

HUAWEI GRA-CL10:
Kirin 935, 3GB RAM, 64GB ROM, Dual SIM, FDD LTE (B1, B3, B4)

HUAWEI GRA-TL00:
Kirin 930, 3GB RAM, 16GB ROM, Dual SIM, FDD LTE (B1, B3, B4, B7)

EU:

HUAWEI GRA-L09:
Kirin 930, 3GB RAM, 16GB ROM, Single SIM, FDD LTE (B3, B7, B20), NFC

(#1371) pepetech válasza vince19 (#1369) üzenetére


pepetech
őstag

Akkor az a p8 lite volt abba van feketr ezüst kerettel.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1372) pepetech válasza Black&White (#1370) üzenetére


pepetech
őstag

Oké de mi a színekről tárgyalunk épp :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1373) ataman válasza pepetech (#1372) üzenetére


ataman
aktív tag

:D Szóval akkor fehér/pezsgő vagy szürke/fekete? Melyik válasszam? Szavazzunk... MOST! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1374) vince19 válasza pepetech (#1371) üzenetére


vince19
csendes tag

Neten rendeltem, bolti átvéttel, t-home üzletben.
A rendelésnél szürkét kértem.
Az eladó kihozta a raktárból, kivettem a dobozból megnézni, akkor láttam, hogy fekete.
Mondtam neki, hogy én szürkét rendeletem, erre a másik eladó odaszólt, hogy csak ilyen fekete van.
Nézegettem, ez is tetszett, de közben a másik bement újra a raktárba és kihozott egy mások dobozt, ami történetesen szürke volt.
De a fekete is P8 volt, nem a "kicsi".

HTC(sok), G3, P8, G4

(#1375) Plafoon válasza ataman (#1373) üzenetére


Plafoon
tag

Én a pezsgőset akartam venni, de élőben sokkal szebb a fekete-szürke, ezért azt vettem, nagyon gyönyörű.

(#1376) pepetech válasza vince19 (#1374) üzenetére


pepetech
őstag

A lite doboza meg kinézete hírtelen ránézésre egyforma

http://images.store.orange.com/b/huawei-p8-lite-black-276767-3.jpg

Lehet azért ment be a másik mert levágta hogy majdnem átbadzott a kollégája :)

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1377) pepetech válasza ataman (#1373) üzenetére


pepetech
őstag

Szürke fekete mindenféleképp szerintem is :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1378) vince19 válasza pepetech (#1376) üzenetére


vince19
csendes tag

Lehet, annyi időm nem volt, mert figyeltem, hogy mit kever a két eladó.
Mondjuk egyik sem volt a toppon.
De simán elhoztam volna, így igaz.

[ Szerkesztve ]

HTC(sok), G3, P8, G4

(#1379) theo_76 válasza vince19 (#1360) üzenetére


theo_76
aktív tag

A default (magazin) az. :-)

(#1380) theo_76 válasza zzola (#1362) üzenetére


theo_76
aktív tag

Igen... Mondjuk a sam eléggé érdekes dolgokat tud. Nekem már fél éves használat után ott csücsült a cm rom, mert a sam úgy gondokta, hogy teljesen jó az általa kiadott (szerintem kellőképpen sz*r) rom, és nem volt hajlandó frissíteni többet...

(#1381) ataman válasza pepetech (#1377) üzenetére


ataman
aktív tag

OK! Ma megfogdostam, kipróbáltam a szürkét. Meggyőzött, pedig már majdnem elcsábultam, mert a díjcsomagomban végre tudnék venni egy iPhone 5S-t, de - egyrészt ez itt gondolom káromkodásnak számít, másrészt a hűség lejártakor az már egy 4 éves modell lesz - úgy döntöttem marad a P8.

Egyébként nekiálltam egy összefoglaló megírásának is a tesztek és az elmúlt ~1300 hozzászólás alapján. Majd egyszer - ha már eléggé leteszteltem élőben is a telefont - akár publikálni is lehetne. Szerintetek mi kerüljön majd bele?

Huawei P8 - GYIK előkészületben:
https://goo.gl/8Sq6Wv

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1382) pepetech válasza ataman (#1381) üzenetére


pepetech
őstag

Profi munka :). Ha készen van akkor szólni kell egy moderátornak higy tegye be témaindító üzenetnek :). Mondjuk én anno padfone 2-nél külön blogot csináltam ennek és a témaindítóba csak a blogom linkje volt így bármikor tudtam szerkeszteni moderátor nélkül is. Nekem is volt már eszembe összeírni de nem volt soha időm rá. Nagy pacsi érte :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1383) mikesa válasza ataman (#1381) üzenetére


mikesa
tag

Király lesz az összefoglaló!

Máris hozzászólnék a Root részhez. ;-)
Huawei megoldotta, hogy lassabban merüljön a teló, viszont ezzel visszafogja az órajeleketóra jeleket! Játéknál nem használja ki a hardver lehetőségeket.
Tehát: Root explorerrel lépj be az "etc" mappába és keresd ki a super_cpu_policy.xml-t. Keresd ki ezt a "tömböt" és cseréld ki erre:

<!-- crazy game, A15 binding-->
<scenemode name="com.disney.troz|com.glu.carszombies|com.joym.xiongdakuaipao|com.kunpo.babaqunaer2|com.quoord.tapatalkpro.activity|com.farsight.AndroidPinball.javaProject|com.ea.games.r3_row|com.chukong.watertwo_chukong|com.tencent.clover|com.tencent.feiji|com.tencent.pao|com.qzone|com.imangi.templerun2|com.gamedo.junglerunner.mm|com.centurysoft.fruityrobo|com.kiloo.subwaysurf|air.com.lingyu.zzxlmobile.anzhi" id="10015">
<msg_policy_threshold>15</msg_policy_threshold>
<cpu_minprofile>1516800</cpu_minprofile>
<cpu_a15_minprofile>2016000</cpu_a15_minprofile>
<ddr_minprofile>800000000</ddr_minprofile>
<gpu_minprofile>680000000</gpu_minprofile>
<cpu_maxprofile>1516800</cpu_maxprofile>
<cpu_a15_maxprofile>2016000</cpu_a15_maxprofile>
<ddr_maxprofile>800000000</ddr_maxprofile>
<gpu_maxprofile>680000000</gpu_maxprofile>
<cpu_number_min>4</cpu_number_min>
<cpu_a15_number_min>4</cpu_a15_number_min>
</scenemode>

A scenemode name-nél vannak azok az appok amik érvényesítik a parancsot. Tehát te is rakhatsz bele plusz appot. (pinball arcade és real racing benne) Ahogy kilépsz a programból, visszaáll normálra.

Módosítások:
-cpu mind a 8 mag aktív, 4 mag 1,5 GHz-re, 4 mag 2 GHz-ről engedélyezve
-ddr 800 MHz-en
-gpu 680 MHz-en

Jó szórakozást! ;-)

[ Szerkesztve ]

(#1384) mikesa válasza mikesa (#1383) üzenetére


mikesa
tag

Javított tömb:

<!-- crazy game, A15 binding-->
<scenemode name="com.disney.troz|com.glu.carszombies|com.joym.xiongdakuaipao|com.kunpo.babaqunaer2|com.quoord.tapatalkpro.activity|com.farsight.AndroidPinball.javaProject|com.ea.games.r3_row|com.chukong.watertwo_chukong|com.tencent.clover|com.tencent.feiji|com.tencent.pao|com.qzone|com.imangi.templerun2|com.gamedo.junglerunner.mm|com.centurysoft.fruityrobo|com.kiloo.subwaysurf|air.com.lingyu.zzxlmobile.anzhi" id="10015">
<msg_policy_threshold>15</msg_policy_threshold>
<threshold_up>300</threshold_up>
<threshold_down>150</threshold_down>
<cpu_minprofile>1516800</cpu_minprofile>
<cpu_a15_minprofile>2016000</cpu_a15_minprofile>
<ddr_minprofile>800000000</ddr_minprofile>
<gpu_minprofile>680000000</gpu_minprofile>
<cpu_maxprofile>1516800</cpu_maxprofile>
<cpu_a15_maxprofile>2016000</cpu_a15_maxprofile>
<ddr_maxprofile>800000000</ddr_maxprofile>
<gpu_maxprofile>680000000</gpu_maxprofile>
<cpu_number_min>4</cpu_number_min>
<cpu_a15_number_min>4</cpu_a15_number_min>
</scenemode>

(#1385) ataman válasza pepetech (#1382) üzenetére


ataman
aktív tag

pepetech, mikesa! köszi! Bővítem a gyűjteményt. Az Xperia L topic-összefoglalóját is magam kezdtem el, ha érdemesnek tartjátok majd szólok egy moderátornak. Ötleteket addig is szívesen fogadok!

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1386) ataman


ataman
aktív tag

"Az, hogy a Huaweinek köze lett a Nexushoz (az új Nexus „prémium” modell az ő kezéből került ki), azt valószínűsíti, hogy hamar megoldja a Marshmallow-frissítést, A cég azonban egyelőre csupán annyit árult el, hogy a Huawei P8 lesz az első telefon mályvacukorral, azonban hogy mikor, arra nem tett utalást."

http://hvg.hu/tudomany/20151005_Android_60_Marshmallow_az_en_telefonom_is

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1387) Plafoon válasza ataman (#1386) üzenetére


Plafoon
tag

Akkor nem is lesz 5.1?

(#1388) ataman válasza ataman (#1381) üzenetére


ataman
aktív tag

Na, most legyek okos. Úgy tűnik lesz Honor 7 a Telekomnál...

https://www.telekom.hu/shop/termek/Honor+7

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1389) #76385920 válasza ataman (#1388) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ha az ujjlenyomat olvasó nem létszükséglet én a P8-at választanám.

Idézet a MA tesztből: Pro és kontra...

"...hiszen a tovább bővült EMUI felület, gyorsabb (bár grafikusan lemaradt) a hardvere, a készülék alumíniumházba bújt (a hátlap közepét leszámítva hibátlan az összeszerelés), villámgyors az ujjlenyomat-olvasó (érintőfunkciók is járnak hozzá), meggyőző a 20 megapixeles kamera, ledes villanóból pedig az előlapra is került. Az optikai képstabilizátor és a kézi mód már nem fért bele a költségbe, ahogy az NFC is kimaradt.

A pozitív oldalt erősíti még a minőségi kijelző, a programozható okos gomb, a dual active SIM-támogatás, a tanítható infra, a sor gesztusvezérlési mód (bár a hátlapi érintőkontroll és az ujjperec vezérlés megbízhatatlan), az elfogadható hangszórók..."

A P8 "férfiasabb" jelenség, és nekem nem tetszik a kiemelkedő kamera sem, mindamelett a P8 "minőségibb"

Bár az ára nagyon baráti még így is a H7-nek. :)

P8 vs. Honor 7 német nyelvtudás szükségeltetik. :)

[ Szerkesztve ]

(#1390) pepetech válasza #76385920 (#1389) üzenetére


pepetech
őstag

Én is azt mondom hogy p8 van átkülönbség de valahogy a honor esetén nincs az a Must have érzés. Mint ami nemrég elragadott a mate s esetén illetvevelőtte a p8 esetében. Bár a mate s még mindig nagy szóval marad a p8 :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1391) Prime110 válasza #76385920 (#1389) üzenetére


Prime110
aktív tag

Az az ujjlenyomat olvasó rohadt jól működik, én az NFC-t nem használom pedig P8-am van, én ha most vennék telefont aktív P8 felhasználóként is Honor 7-et vennék, vagy a frissen megjelent G8-at...

(#1392) ataman


ataman
aktív tag

Hölgyek és Urak! Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólását a telefonválasztásom ügyében. Immáron 6 órája P8 és a Talkband B2 tulaj vagyok. :D

A készülékem Telekom hálózatfüggő (NW_LOCKED), ezüst/fekete és B134-es build-el rendelkezik.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1393) zzola


zzola
félisten

Telekomnál most függetlenül értékesítik ezt a készüléket?

(#1394) pepetech válasza zzola (#1393) üzenetére


pepetech
őstag

Most írták hogy függő lett sajnos. Az enyém még független.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1395) zzola válasza pepetech (#1394) üzenetére


zzola
félisten

Bocs, közben nem frissítettem csak írtam. Végül is engem nem zavar a függőség, ha így is fel lehet tolni a független romot garanciavesztés nélkül....

(#1396) pepetech válasza zzola (#1395) üzenetére


pepetech
őstag

Garanciát nem vesztesz vele főleg, hogy a legujabb rom az telekomos eleve :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1397) djbelo


djbelo
senior tag

Feltettem én is a B196! Holnap tesztelem. Képernyőzár végre van, de a dupla érintés az meg nincs! (pedig már nagyon megszoktam! Komolyan mondom..... :(( A custom mappát azt nem tettem fel, így semmi telekomos cucc nincs benn.

(#1398) zzola válasza pepetech (#1396) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Valahogy az ilyen romok, vagyis ilyen készülék támogatás nekem nem tetszik. Ha a Telekom nem úgy kívánja, akkor nem is érkezik frissítés készülékhez?

(#1399) pepetech válasza djbelo (#1397) üzenetére


pepetech
őstag

B170-nél már volt dupla kopp. Ne rögtöb a legfrissebbet rakd fel akkor. De nekem per pill van duplakoppom.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1400) djbelo válasza pepetech (#1399) üzenetére


djbelo
senior tag

Igy van a 170 nekem is volt dupla kopp! De ezen nincsen!! Te csináltál gyári visszaállitást?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.