Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) passat77


passat77
tag

Sziasztok!

Hamarosan én is p8 tulaj leszek!
Elég komoly a videó rész: http://huaweip8.hu/?gclid=Cj0KEQjw18-rBRDogrTg4Lusuu0BEiQACs8YQrVBDeb3ODACk8j4uQ70JqvQgh9iCivl45DIec7DEdEaAntc8P8HAQ

[ Szerkesztve ]

(#352) D3LL


D3LL
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mik azok a tulajdonságok ennél a telefonnál, amik miatt ezt érdemes választani a többi hasonló árkategóriás csúcskészülék helyett?

LG G3, Xperia Z3, Galaxy S5 van még képben nálam, de külsőre ez tetszene a legjobban, ami nem elhanyagolható szempont. Miért lenne érdemesebb ezt választani?

Az első/hátsó kamera milyen a többiekéhez képest? (extrák nélkül, sima fotó minőség) - Ez lenne a külsőn kívül a másik legfontosabb dolog.

2680 mAh az aksi. Mi várható ettől? A töltés milyen gyors?

Mivel nem játszanék (arra ott a tabletem), ezért egy 16GB-os verzió elég lenne szinte mindenre?

[ Szerkesztve ]

(#353) djbelo válasza D3LL (#352) üzenetére


djbelo
senior tag

Szia! Miért érdemesebb ezt választani? Mert Huawei! :D Nagyon szép képeket lehet vele lőni szerintem! De azért ez is csak egy telefon nem kell dslr képeket várni tőle! Maga az Emui 3 nagyon szuper benne, én nagyon szeretem pl. hogy nincs menü rajta! Az akku: reggel 8 kor leveszem este 6-7 körül 55% van (normál használat mellett) Töltése valójában gyors szerintem, de még nem mértem (éjjel töltöm) A belső memória nálam 30% foglalt, de van benn egy microsd is,igazából azon van minden! Talán nálam még a Z3 jöhetne számításba, de volt sonym,s nagyot csalódtam benne! A a P8 mellett döntesz szerintem nem fogod megbánni!

(#354) #76385920 válasza D3LL (#352) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nos, én is ezek közül a készülékek között hezitálok/hezitáltam.
Amire eddig én jutottam azt összefoglalnám neked. :)

Z2 / Z3: Ezt néztem ki először, úgyhogy ennek néztem utána leginkább!

OK:
minőségi készülék, jó megfogni
Szép (bár a szépség mindenkinek mást jelent)
Jó üzemidő
IP védettség
Z2: jó ára volt a telekomnál, de már elfogyott...
Telekom kártyafüggetlenül árulta.
MHL kompatibils
Z2-höz kiváló fülest adnak

Nem OK:
Cordon a hivatalos szevíz. (sok negatív tapasztalat)
Melegedés Ha meghajtod melegedni fog, főleg 4K vidózásnál, de a navi vagy egy "combosabb" játék miatt is.
A melegedés következménye lehet a kijelző ragaszásának elválása. (Helló IP védelem)
Kijelző sárgulás (ritkán)
Sérülékeny üveg elő/hátlap (nem Gorilla)
A hátlap nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat
A takarófedelek könnyen kinyilnak egy idő után. A topic szerint zsírosodik és a megoldás az hogy gyógyszertári alkohollal kell "ápolni"... (Nemááár...én használni akarom, nem ápolgatni, meg kenegetni 3 havonta) Nálam a telefon használati eszköz elsősorban és nem családtag, barátnő/barát, szerető, stb. :D
A kamera érdekes, nem az a kifejezetten point & shoot, bűvészkedni kell vele a jó képekért. Viszont ha jók a beállítások szép képeket csinál. Flickr-n csomót megnéztem anno...
A kamera védőlencse ar rétege kopik.
Z3 drága. (nekem)
Z3 "gagyi" füles, főleg a Z2-höz képest.

Bármennyire is jó készülék és tetszik, nagyon sok a nem ok vele. :(

Az LG G3 -nál csak el kell olvasni a topic összefoglalót és sokminden kiderül. Ez alapján a LG G3 is kiesett nálam.

A Galaxy S5-öt annyira nem ismerem, illetve nem jártam még körbe a dolgot rendesen. De nekem nem teszik a műanyag mivolta, ezért én nem erőltetném magam részére a dolgot. :) Pozitív a samsung prémium gari. Az jó dolog!

Nálam egyelőre a P8 a befutó, egy fájdalmam még az, hogy nem tudom, hogy FHD tv-vel vezetékkel össze tudom ezt kötni filmnézés céljából. :) Kevés a P8 user még itt úgyhogy sok tapasztalatot nem olvastam róla, de más oldalakon a tesztek alapvetően pozitív hangvételüek. Egyelőre várom a T-nél az árcsökkenést. Ugyan a P8 a prémium ligában akar játszani ami sok esetben rendben is van, de a hardware nem igazán top, igaz az árban ez látszik is. Jó 30 rugóval olcsóbb az idei csúcsmodelleknél, viszont a 2014-es modellekhez képest meg drága, ha megközeleíti a 130k körüli árat a telekomnál akkor valszeg megveszem.
Flickr-n nézd meg a képeket amiket vele készítettek, szerintem bőven jó, nem beszélve a fényfestéses dolgokról, igazából állvány nélkül nem a legjobb de érdekes dolgokat lehet kihozni belőle. :) Nem melegszik, hétkönapi használatra szerintem kiváló, játszani úgyis csak a fiam fög zömében játszani vele. Őt meg nem érdekli a hogy nem a legbivalyabb gpu van bene. :) Igaz a márkanévvel még barátkozom kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#355) #76385920 válasza #76385920 (#354) üzenetére


#76385920
törölt tag

Full HD tv + P8

Ime a Huawei válasza.

"Kedves XY! Wi-Fi nélkül sajnos nincs ilyenre lehetőség, mivel a készülék sem HDMI sem TV out opciót nem támogat. Wi-Fi használatával azonban számos lehetőség rendelkezésedre áll, hogy egy másik képernyőn is megjelenítsd képeidet/videóidat (pl.: DLNA multimédia hálózat használatával vagy Media Q készüléken keresztül). Kellemes délutánt!"

Nem vagyok túl boldog... :)

(#356) komoyosz


komoyosz
csendes tag

Sziasztok.
Nem erzekeli a sim kartyat.
Talalkoztatok ilyennel?
Koszi

(#357) #76385920 válasza komoyosz (#356) üzenetére


#76385920
törölt tag

Lehet hülyeség, de jó tálcára tetted be a sim-et? :B

(#358) djbelo


djbelo
senior tag

Mivel nano simes elég nehéz lenne felcserélni a microsd-vel! :D

(#359) ocko


ocko
csendes tag

A mai nap a Média Markt Árkádban 153 ezer Ft van mind a két színben! :C

(#360) komoyosz


komoyosz
csendes tag

A kártyámat nem érzékelte, kicseréltem a kártyát, minden ok.

(#361) komoyosz


komoyosz
csendes tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok e olyan alkalmazásrol ami p8-on kezeli a led értesítő fényt.
Eddig egy sem működött azok közül amiket felrakása a Google playrol.
Köszi

(#362) #86973952 válasza komoyosz (#361) üzenetére


#86973952
törölt tag

Light Manager talán, de szerintem ROOT nélkül nem fog menni. Korábban is így volt az elődöknél.

[ Szerkesztve ]

(#363) Newlachka


Newlachka
őstag

Valakinek van már P8a? és itt nem a Lite-ra gondolok.
Megéri azt a 150 ropit?
P7-ről váltanék és "őshuaweies vagyok" kérdés az,hogy a 10 hónapos P7-emet lecseréljem-e rá..

(#364) huberpe válasza komoyosz (#361) üzenetére


huberpe
aktív tag

mi a gond alapból a ledes értesítéssel? a huawei is csak a nem fogadott hívásokat/smseket jelzi, mint pl. a lenovo?

(#365) djbelo válasza Newlachka (#363) üzenetére


djbelo
senior tag

Sajnos a P7-et nem volt alkalmam kipróbálni,de P6-om nagyon sokáig volt! Nagyon jó a P8, legalábbis a P6-hoz képest! Nekem kb 2 hete van meg,és szó szerint hibátlan eddig! :) Nem fogod megbánni! Azt viszont nemtom, hogy a T-mobilnál kártyafüggetlenek-e? Vagy tele van-e rakva T-mobilos appokkal?

(#364) huberpe!

Szerintem színét akarja kiválasztani!

[ Szerkesztve ]

(#366) monti0222w válasza Newlachka (#363) üzenetére


monti0222w
addikt

Ha van rá pénzed és erre szántad, akkor igen, erősebb mindenben mint a P7 volt pl: processzor, grafikus csip, fényképező, aksi, stb. Viszont, ha vársz vele lejjebb megy az ára és akkor még érdemesebb lesz a vétel. Vagy jön ki nemsokára a Honor 7 hasonló speccel őt is megvárhatod, szerintem olcsóbb is lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#367) #86973952 válasza monti0222w (#366) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akksiban nem lesz változás. Nálam pöccre ugyanannyit hozott a két telefon.

Ugyanakkor, ha opció a szolgáltatón kívüli vásárlás, akkor Honor 7 jobban meg fogja érni, ha megkapja ugyanezt a kamerát.

P7 -hez képest egyébként én a kijelzőt tartom gyengébbnek. A színhűség/-mélység sokkal jobb a P8 -nál, de a betekintési szögek és a max. fényerő melletti napfényben olvasás tekintetében közelében sem jár a P7 -nek. Részben szubjektív, mert ez a fétisem. Sokat vagyok szabadban.

Váltani viszont szerintem bőven megéri. Anyagminőségtől /-használattól eltekintve minden másban nagy ugrás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#368) #86973952


#86973952
törölt tag

Battery life / Charging time

Természetesen a P8 miatt, bár nem arról szól a cikk:

Szerk.:
Korábban említett témához kapcsolva (P7):

Bár nekem aktívabb használat mellett ez nem tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

(#369) monti0222w válasza #86973952 (#368) üzenetére


monti0222w
addikt

Váltottál a G7-ről a P8-ra? :)

(#370) #86973952 válasza monti0222w (#369) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom P7 -et akartál írni? :)

Nem, van nálam mindegyik. Illetve P8 csak holnapig. Huawei - Honor készülékekből általában mindegyiket beszerzem néhány hétre, 1 hónapra, középkategóriától felfelé. Meg más márkát is szoktam használni. Jelenleg is van nálam néhány márka. :)

Nálam sok telefon pörög. Csak azért írtam ezt az aktív haszálatot, mert szerintem olyan esetben kicsit egymáshoz közelíthetnek ezek a számok. Vagy szinte semmi különbség nem marad. Felhasználás módjától függően.

Tartós használatra márkán belüli váltásnál nem szeretnék 940 alá menni.

[ Szerkesztve ]

(#371) monti0222w válasza #86973952 (#370) üzenetére


monti0222w
addikt

Úgy tudtam G7-ed van, mert olvasom azt a topicot is és elég sűrűn vagy ott segítőként, ezáltal gondoltam erre. :)
Egyébként én is így vagyok vele, most kihagyom a Honor 7-et és majd az azt követőt fogom választani, ami már 940-950.el jön. :K

(#372) #76385920


#76385920
törölt tag

Van valami "fájdalommentes" megoldás a költözésre IOS-ről? :) (képek, zene, kontakok)

(#373) GSPLR


GSPLR
senior tag

B132-es SW

A pontos build verzióra valamint a CUST-ra érdemes odafigyelni, csak úgy ne frissítsen senki (L09 V100R001C900B132).

Huawei

(#374) Bözsi néni


Bözsi néni
csendes tag

Hello. Tudom nem ideillő a kérdésem de melyik a legjobb telefon 75k és 105k között? Köszönöm. :)

(#375) migabi24 válasza Bözsi néni (#374) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kezd már unalmas lenni amit csinálsz, senki nem tudja megmondani neked milyen telefon lenne a legjobb, mert nem mondod mire használnád, ha létezne a tökéletes telefon mindenki azt venné, mindegy mennyit adsz érte a 200 ezres se tökéletes

(#376) komoyosz


komoyosz
csendes tag

Sziasztok.

Mi az oka annak, hogy a viber uzenetnek nincs jelzőfénye?

Köszi.

(#377) komoyosz


komoyosz
csendes tag

Sziasztok.
B110 és B132 között mi a különbség?

Köszi.

(#378) #86973952 válasza komoyosz (#377) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem láttam, hogy lenne mélyebb change log, a főverzió száma sem változik. Szerintem "csak sima" javítások.

"Gute Nachricht:
Die m.M. nach zwei nervigsten Bugs sind nun behoben:
Die mehrfach Push-Meldungen (Telegram etc.) und der Smartwatch-Bug sind nun gefixt.

Schlechte Nachricht:
Leider sind sie aber in den Benachrichtigungen auf dem Lockscreen weiterhin vorhanden.
Diese kann man alternativ komplett in den Einstellungen abschalten.

[Update] Bugs
Bei einigen Usern verschwindet nach dem Update die Möglichkeit der Anzeige der Datengeschwindigkeit. War sie vorher aktiviert, kann sie nicht mehr deaktiviert werden.
Vereinzelt wird über Probleme mit den Mobilfunk-Einstellungen berichtet."

[ Szerkesztve ]

(#379) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
A telekomos vajon független?

(#380) Attiba válasza #86973952 (#378) üzenetére


Attiba
tag

A frissítést a mobil nem kínálja fel...(független, nem szolgáltatós).
Manuálisan tetted fel?

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#381) #86973952 válasza Attiba (#380) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem tettem fel, mert már nincs nálam a telefon. Egyébként német oldalakon általában több infó szokott lenni, mint máshol. Néha hamarabb szokott megérkezni ott a frissítés.

(#382) djbelo válasza Attiba (#380) üzenetére


djbelo
senior tag

Nekem is szolgáltató független! De én addig biztos nem rakok rá semmilyen romot amíg a teló nem ajánlja fel!A P6-nál már megjártam, nem akarom ezt szétbuherálni! A Huawei (legalábbis a P6) nem szereti a sok romolgatást!De igazából minden úgy működik ahogy kell, eszem ágában sincs hozzá nyúlni!

(#383) #86973952 válasza djbelo (#382) üzenetére


#86973952
törölt tag

P6 -nál rengeteg nem hivatalos, még félhivatalos ROM volt. Ráadásul gyáriban is vannak hibák. Az telefon hardverben sem volt az igazi, de szoftveresen nem hogy segítettek volna rajta, hanem....

Azóta sem volt ilyen elcs...tt készülék márkán belül. Legalábbis középső kategóriától felfelé. Talán a G620s -t említeném, aminél van egy-két gond, amit nem tudnak javítani.

A huaweiblog.de megbízható oldal, nekem onnan sok ROM volt már fent. Amúgy én sem javasolnék mást általánosságban, mint hogy érdemes megvárni, hogy felajánlja. Viszont a general telepítés erősen ajánlott OTA helyett.

Én nagyon sok mindent ki szoktam próbálni, még kínai ROM -okat is. DE nem mindenkinek ajánlom, hogy kövesse a példám.

[ Szerkesztve ]

(#384) djbelo válasza #86973952 (#383) üzenetére


djbelo
senior tag

Így van! Lehet, hogy csak a P6 nem bírta. Nagyon sok romot cseréltem rajta a végén én is Kínait raktam fel ha jól emlékszem B708, szinte azzal volt a legjobb! :) Na meg persze Emui 3 volt már benne! A P8-al várok amíg ki nem jön a EU general versio!

[ Szerkesztve ]

(#385) #76385920


#76385920
törölt tag

Telekom jól megemelte az árakat...pfff

Nesze neked akció! :(((

(#386) Newlachka válasza #76385920 (#385) üzenetére


Newlachka
őstag

én nem látok emelést

(#387) #76385920 válasza Newlachka (#386) üzenetére


#76385920
törölt tag

(#388) manokaki válasza Newlachka (#386) üzenetére


manokaki
őstag

de de kb egy 22,000 FT , egy Samsung S6 ugyanazokkal a kötötségekkel olcsobbra jön ki 6000 Ft-tal ( Jó a P8-hoz kapsz egy fülhallgatot , sose használom ) ...

Attila

(#389) Newlachka válasza manokaki (#388) üzenetére


Newlachka
őstag

148 volt most 158 az 10k.

(#390) #76385920 válasza manokaki (#388) üzenetére


#76385920
törölt tag

Az LG G4 függetlenül olcsóbb, mint dominoban...
Note 4 egy árban a Z3-al. Vicc...

A P8 még így is "erős" ajánlat, főleg ha nem erőltetnék a fülest mellé...

Továbbra is marad a várakozás nálam, hátha lesz valami külön akció a P8-ra.

[ Szerkesztve ]

(#391) manokaki válasza #76385920 (#390) üzenetére


manokaki
őstag

Kedvük szerint modositgatják az árakat , baromira nem érdekli öket a sok szerencsétlen előfizető ..

(#392) djbelo válasza #76385920 (#390) üzenetére


djbelo
senior tag

Sokkal olcsóbb szerintem nem fog lenni, bár lehet tényleg lesz rá valamikor akció! Bár ez csak találgatás! A P7 is továbbra is tartja az árát (90-110), pedig már 1 éve kijött! Én annyit tuti nem bírnám ki! :) Örülök, hogy sikerült megvennem a P8-at, s használhatom! :)

(#391) manokaki

Ez volt nekem is az első, hogy nem szolgáltatónál vettem meg! S nem bántam meg egyáltalán!

[ Szerkesztve ]

(#393) Newlachka válasza djbelo (#392) üzenetére


Newlachka
őstag

én 67 ért vettem a P7-tet újonnan 2 hónapja

(#394) djbelo


djbelo
senior tag

[L:/dl/upc/2015-06/24/418007_avllzdw4l5w9hivn_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/24/418007_avllzdw4l5w9hivn_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-06/24/418007_fim1rs4cnfjguprv_3.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/24/418007_fim1rs4cnfjguprv_3.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-06/24/418007_xs7dudxxgfvpnhnd_4.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/24/418007_xs7dudxxgfvpnhnd_4.thumb.jpg)
Egy esti kép! :)

[ Szerkesztve ]

(#395) djbelo


djbelo
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#396) Attiba válasza djbelo (#395) üzenetére


Attiba
tag

Az utolsó kép nagyon jó lett! :) Ilyen tüzes este volt? :DD
Állványt itt használtál?

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#397) djbelo válasza Attiba (#396) üzenetére


djbelo
senior tag

:D Nem használtam, ráadásul egy kézből csináltam! A "fényfestés is jó lett szerintem,de ahhoz tuti állvány kéne!

(#398) #86973952 válasza djbelo (#397) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ahhoz képest azért elég szépen stabilan "tartotta a képet". Persze nem tökéletes (látszanak az elmosások, bemozdulások), de ez ilyen felállásban szerintem egyáltalán nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#399) Attiba válasza djbelo (#397) üzenetére


Attiba
tag

Nyilván ezt a "tüzes" dolgot is ki kell tapasztalni, de az utolsó képre összeszedted magad :D
Esti képeket majd én is akarok készíteni a hétvégén - irány a belváros (Bp). :)
A hosszú záridősökhöz erősen ajánlott az állvány.

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#400) ranlomadi


ranlomadi
tag

Ma voltam bent a Telenorban, és azt mondtak, hogy vsz. nem lesz náluk forgalmazva a P8.. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.