Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) zzola válasza V.Stryker (#1650) üzenetére


zzola
félisten

A PH-s teszt után jobbat vártam! Megpróbálok majd egy fizetős appot, hátha azzal jobbat lehet fényképezni/kamerázni.
Almám soha többet nem lesz, szóval nem tudom, azzal mit lehet csinálni...

(#1652) V.Stryker válasza zzola (#1651) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én próbáltam pár másik app-ot, azzal sem lett jobb. De ha találsz használhatót, akkor jelezd.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1653) zzola válasza V.Stryker (#1652) üzenetére


zzola
félisten

Köszi, ha neked sem volt jobb, nálam sem lenne...
Lehet kicsit elhamarkodottan hoztam ítélete, csak épp egy jó pillanatot szerettem volna felvenni, de kb. a fele homályos lett...
Nekem a B200 ROM van fent egyébként, még tesztelés alatt áll.

(#1654) V.Stryker válasza zzola (#1653) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nyugodtan próbálkozz, én egy vagy két progit próbáltam csak felületesen.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1655) ataman


ataman
aktív tag

Ha már kamera. A szoftverben a felső (ill. a bal oldali) 4 ikon közül a vakumód melletti (feletti) mit csinál pontosan? A felhasználói útmutatóban nem találtam meg rá a választ. Ott még csak 3 ikon szerepel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1656) ataman válasza ataman (#1655) üzenetére


ataman
aktív tag

Bocs, válaszolok is magamnak. Hangvezérlés. Az ikon a Kamera / Beállítások menüjében kikapcsolható.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1657) Bópapa válasza ataman (#1646) üzenetére


Bópapa
csendes tag

Szia. Megnéztem a gmail értesítést, világos témával már olvasható.

(#1658) xrvman válasza ataman (#1646) üzenetére


xrvman
őstag

Szia!
A név leírásra ez lehetne a mérvadó
https://hu.wikipedia.org/wiki/Huawei
A videó alatti hsz-szerint nem jó az a videós poszt.

[ Szerkesztve ]

(#1659) ataman válasza xrvman (#1658) üzenetére


ataman
aktív tag

Hmm. A P8 bejelentésénél is inkább vávéjnek érteni szerintem echte kínaiul. De én is ejtem a H-t az elején: huavéj-ként.

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1660) xrvman válasza ataman (#1646) üzenetére


xrvman
őstag

Esetleg ezt a gyári tokot is érdemes felvenni, mert ennek a hátlapja igen érdekes felületű (talán bársonyos), nem csúszik meg benne az ember keze, ugyanakkor mégsem az a kellemetlen recés.
http://www.tok-shop.hu/termek/huawei-p8-muanyag-hatlap-vedotok-ultravekony-vilagosszurke-gyari

(#1661) ataman válasza xrvman (#1660) üzenetére


ataman
aktív tag

ok, köszi!

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1662) zzola válasza ataman (#1661) üzenetére


zzola
félisten

Esetleg ez a [link] is bekerülhetne, minőségi Nillkin tokok, ingyen postával...

(#1663) ataman válasza zzola (#1662) üzenetére


ataman
aktív tag

Jó ötlet, de akkor inkább már a hivatalos Nillkin.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1664) zzola válasza ataman (#1663) üzenetére


zzola
félisten

Az én linkemen mindjárt vásárolni is lehet, igaz aliexpress-en olcsóbban be lehet szerezni, én is onnan rendeltem...

(#1665) ataman válasza zzola (#1664) üzenetére


ataman
aktív tag

Ok, legyen! :)

Most már azon kellene gondolkodnom, hogy mit húzzak ki az összefoglalóból. Nem túl terjengős?

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1666) zzola válasza ataman (#1665) üzenetére


zzola
félisten

Tedd be mindkettőt, legalább látni, hogy Nillkin-től mit lehetne rendelni...szerintem. :)

(#1667) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Nem tudok dönteni a G7, Mate 7, P8 között.
Tud vki érdemben meggyőzni melyik a nyerő?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1668) Prime110 válasza p2pp (#1667) üzenetére


Prime110
aktív tag

A P8 egyértelmű referencia-telefon a Huawei családon belül, a másik kettőnél is erősebb, de közel sem hibátlan. Referencia ide, vagy oda, pl az ujjlenyomat-olvasó lazán kimaradt, miközben a Mate 7 megkapta. Az 5.2"-os kellően nagy képernyő, de a G7 és a Mate 7 is nagyobb nála. Az már ízlés dolga, hogy melyik kényelmesebb. Anyagminőségre mindhárom rendben van, műanyagot elvétve tartalmaznak, ami fogásra is érződik.
A G7 nem fHD-s kijelzős, csak sima HD, ha ez szempont lehet, akkor fontos.
Illetve frissíteni is a P8-at fogják idén a leghamarabb, én a G7-re most esélyt sem látok, ahogy a saját P7-emre sem, a Mate-ről is nagy a csönd,
Ha csak a nyers specifikációt nézzük akkor ez alapján lehet dönteni.
Egyelőre mindhárom modellt lehet (még) kapni, bár a G7 kifut hiszen már van G8, ami azért komoly lépés az elődhöz képest, azt még akár a P8 mellé is merném tenni egyébként.

(#1669) zzola válasza Prime110 (#1668) üzenetére


zzola
félisten

6-os Androidot ezek kapják meg, sorrend ismeretlen egyelőre:

Huawei P8​
Huawei P8 Premium​
Huawei P8 Lite
Huawei Ascend G7​
Huawei G8
Huawei Ascend Mate 7
Huawei Shot X​ (=Honor 7i in China)
Huawei Mate S​

(#1670) zzola


zzola
félisten

Srácok, Telekom függő készülékek lefrissültek már OTA-n B196-ra?

(#1671) ataman válasza zzola (#1670) üzenetére


ataman
aktív tag

Az enyém még mindig B134.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1672) zzola válasza ataman (#1671) üzenetére


zzola
félisten

Ok, köszi.

(#1673) zzola


zzola
félisten

Telekomos frissítés után érdeklődve ezt a választ kaptam:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Szeretnénk tájékoztatni, hogy renszerünk szerint a következő szoftver frissítés 2015.11.13-án várható.

Megértését, türelmét előre is köszönjük!

ÜDVÖZLETTEL ,
HUAWEI ÜGYFÉLSZOLGÁLAT"

(#1674) #76385920 válasza zzola (#1647) üzenetére


#76385920
törölt tag

Objektumkövetés be van neked állítva? Nem volt még ilyen problémám, furcsállom kicsit. :F

(#1675) zzola válasza #76385920 (#1674) üzenetére


zzola
félisten

Nincsen. Ha visszább olvasol, írtam hogy alap beállításokkal rossz. Utána állítgattam, de annak az eredményétől sem vagyok elájulva...

(#1676) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Kb 1 órán belül alighanem tag leszek itt :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1677) #76385920 válasza zzola (#1675) üzenetére


#76385920
törölt tag

Jaigen, bocs. Átsiklottam felette.

(#1678) zzola válasza Ferenczi Áko (#1676) üzenetére


zzola
félisten

:C

(#1679) ataman


ataman
aktív tag

A Telekom árlistájában megjelent a Huawei G8, árban a P8 alá helyezve. Így viszont a P8 ára a legtöbb csomagban emelkedett egy kicsit a múlt héthez képest.

[ Szerkesztve ]

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#1680) theo_76 válasza #76385920 (#1674) üzenetére


theo_76
aktív tag

Illetve nem szabad összetéveszteni a kamerát, a szoftverrel... Ugyan úgy írni kell a huawei-nek a problémáról.

[ Szerkesztve ]

(#1681) zzola válasza theo_76 (#1680) üzenetére


zzola
félisten

Én szidtam, nem ő! Amit egyébként jogosan tettem! Én végfelhasználó vagyok és nem teszter. Sőt, béta teszter sem vagyok. Állítólag ez a készülék a felső kategóriában indult-állítólag.
Nyilván más készülékek rendszereiben is vannak hibák, de nem ilyenek. Meg egyébként is kit érdekel, hogy máshol mik a hibák?
Persze lehet jelezni a gyártónak, de az arra fordított idő pont annyival több, mint amennyit arra szerettem volna fordítani.

(#1682) theo_76 válasza zzola (#1681) üzenetére


theo_76
aktív tag

Nagyon jól tudom, hogy te szidtad, és én csak hozzáfűztem ahhoz amit írt...

Lehet én tudom rosszul... de ez a fórum nem azért van, hogy szidjuk amink van, vagy éppen nincs, hanem azért, hogy megoldásokat keressünk... De ismétlem... lehet hogy tévedek, és akkor én vagyok rossz helyen. Ha baj van a készülékkel lehet a gyártónál anyázni, és nem itt csinálni a fesztivált, ahol ha jól tudom senki se tud garanciális, illetve készülék/programhibákkal kapcsolatban érdemben lépni. (legalábbis nekem még itt senki nem javított meg semmit, ellenben ha szépen kérdeztem, és tudtak, akkor segítettek megoldani). A legtöbb írásodban pocskondiázól, szidsz, és ez kezd nagyon unalmas lenni. Csak egy kérdést tegyél fel magadnak: javít a helyzeteden? Vannak erre más fórumok is, amik direkt erre vannak. :) Csak ismételni tudom magam... ha ennyire nem tetszik a telefon, add el, és le van a gond... Te nem fogsz idegeskedni, mi meg nem olvassuk az állandó felesleges pocskondiázást. :)

"Persze lehet jelezni a gyártónak, de az arra fordított idő pont annyival több, mint amennyit arra szerettem volna fordítani." és most komolyan... ezzel mit érsz el itt? :)

[ Szerkesztve ]

(#1683) zzola válasza theo_76 (#1682) üzenetére


zzola
félisten

Amit tudsz, azt rosszul tudod. Ez nem egy propaganda fórum, ahol csak éljenzés meg istenítés van! Bárki megoszthatja a tapasztalatait, lehet az jó és/vagy rossz is. Tudom, hogy az itteni kommentjeim nem segítenek senkin sem, legfeljebb kétszer meggondolja az olvasó, hogy akarja-e ezt a készüléket. Én csak megosztottam a tapasztalataimat, ha nem tetszik, ne olvasd el, problem solved! :)

(#1684) Plafoon válasza zzola (#1683) üzenetére


Plafoon
tag

Legapróbb dolgok miatt hisztizel, ha azokat megoldanák akkor másba kötnél bele. Minden "végfelhasználónak" más az igénye, nekem semmi bajom nem volt eddig a mobillal a fülhallgatót cseréltem le egy jobbra, ennyi. Ez a propaganda amit te nyomatsz, nyomod a saját nézetedet mindig. :(((

(#1685) zzola válasza Plafoon (#1684) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem te nem vagy tisztában a hiszti szó fogalmával. 1x írtam, hogy nem jó a kamera és 2x a névjegyet. Mint láthatod, írtam a supportnak is, másokkal ellentétben....
Mit szólnál, ha vennél egy drága autót, de pár olyan alap funkció nem működne benne/rajta, ami egyébként az ötödéért kapható más autók tudják, mindezt hibátlanul? Vagy vennél egy új lakást, ami beázik?
Hátradőlnél és azt mondanád, nem baj...? Eladnád, vagy mit csinálnál?
Ha beraknám a fiókba és/vagy úgy használnám mint más, lehet nekem sem lenne hiba, de nálam reggeltől-estig hajtva van. Az akkut is említhetném, de miért tenném? Hiszen más okostelefon sem bírja nálam 12-16 óránál tovább..

Nyilván ha lesz több hiba, megemlítem. Egyelőre ezzel a kettővel találkoztam, még be sem laktam, mert nem volt rá időm...

Egyébként úgy néz ki, a better camera app megoldja a fókusz problémát...

[ Szerkesztve ]

(#1686) #76385920


#76385920
törölt tag

Mielőtt még nagyon elemnnénk a verekedés irányába... :)

A fórum nyilvános, szvsz akár pozitív akár negatív tapasztalatot le lehet írni ide is meg máshova is. Ha anno nem olvasom el a Z2 és az S4 topicot, lehet megveszem valamelyiket aztán meg anyáznék, hogy dehát nem is úgy van ahogy. :) (pár hónapja vettem egy Sony FHD LED tv-t, minden szuper meg fasza, de a menüje mint a nyuggercsiga olyan lassú. Leírtam a Sony oldalán készülék értékelésében, szerinted kitették? :) )

Ez a topic nyugodtan csordogál a maga kis medrében, de ahogy egyre többen leszük így egyre többen is fognak ide írni. És olyanok is fognak akik esetleg kritikusabbak. Írhatnénk én is ide 15 percenként, hogy minden jó a készülékemmel, de nem teszem, minek? Ha gondom van majd írok, kérdezek, hátha segít valaki...ha meg nem akkor úgy marad. Az FHD és HD videózás engem nem nagyon érdekel, nem ez a fő felhasználása nálam, így nem érzem magam sértve. :)

Néhány kép ami felhős időben készült Sajnos olyan mintha egy fátyol lenne rajtuk és a színek sem az igaziak, pedig többször megnéztem a lencsét nem mocskos-e. A zöldséges képek már a B200-al készülték.

[ Szerkesztve ]

(#1687) zzola válasza #76385920 (#1686) üzenetére


zzola
félisten

Ne viccelj, errol szo sincsen. Nem feltetlen kell egyetertsunk mindenben.
Mas: rovidesen jon az 5.1.1-es rom, 16-ig lehetett jelentkezni beta teszternek, szlovak vagy cseh supportnal.
A 6-os rendszer meg allitolag a gyarto keszulekei kozul a P8-ra erkezik meg eloszor.

(#1688) Black&White válasza zzola (#1687) üzenetére


Black&White
addikt

[link]
És még ez is sokszor fog változni, higgyétek el! :K

(#1689) djbelo


djbelo
senior tag

Srácok! Szerintem aki megvette a P8 az 98% elégedett vele! Persze itt is vannak apró hibák (melyik ,márkánál nincsenek) Kinek ez kinek az! Nálam a fotó-video, amit egy telefontol ellehet várni, kimondottan jó! Úgy hogy csak pozitívan! :)

(#1690) Cassio1987 válasza zzola (#1685) üzenetére


Cassio1987
tag

Nem tom neked mi a gondod a fókusszal, de most megnéztem villanyfénynél tök alap beállításokkal és elkezdtem össze vissza rángatni a telefont bútorról bútorra, közelre, távolra fókuszálva és maximum 2 másodperc alatt mindig megtalálja a fókuszt magától, anélkül hogy hozzá kellene érni a kijelzőhöz. b170-es független rom.

Az inaktív névrendezési sorrend nálam is jelen van de őszintén kit érdekel? Ha annyira keresek egy számot, akkor elkezdem beírni a kereső mezőbe és kiadja, amúgy meg a legtöbb vezeték névvel együtt van beírva és az szerint rendezi, miért is baj ez egy olyan országban, ahol vezeték név szerint rendezzük az emberek neveit?:D

[ Szerkesztve ]

(#1691) zzola válasza Cassio1987 (#1690) üzenetére


zzola
félisten

Mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#1692) Cassio1987 válasza zzola (#1691) üzenetére


Cassio1987
tag

De tényleg, ha nem vagy vele elégedett, akkor ne itt indíts háborút a huawei ellen hanem vidd vissza vagy várj a következő rom-ra ami kijavítja. Én csak leírtam hogy én nem tapasztalom a katasztrófa fókusz problémát.

[ Szerkesztve ]

(#1693) zzola válasza Cassio1987 (#1692) üzenetére


zzola
félisten

Add el a telefonod és akkor nem kell ezt olvasnod...

[ Szerkesztve ]

(#1694) zzola válasza Black&White (#1688) üzenetére


zzola
félisten

Igen, bármi lehet! Mai mobilarena hírben novemberi elérhetőségről beszélnek! Visszább olvashattad, hogy november közepén érkezhet frissítés, de szerintem az még csak az 5.1.1 lesz...

(#1695) V.Stryker válasza zzola (#1694) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Augusztusban nekem az ugyfelszolgalat az 5.1.1-re október közepét mondta.

A 6-ot nem tudom hova várjátok, nekem a Nexus tabletre se jött meg.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1696) zzola válasza V.Stryker (#1695) üzenetére


zzola
félisten

Természetes várjuk! Vannak, akik optimisták a témát illetően, mások pesszimisták. Én nem tudom hova tenni a frissítés hírét, de fórumokat olvasva többen jövő év eleji érkezést jósolnak. :Y

(#1697) Akos_h válasza zzola (#1696) üzenetére


Akos_h
tag

Én is kipróbáltam a videózást de nálam talán ha 1x tartott fél másodpercig a fókuszálás, pedig rángattam ide-oda közelre-távolra mint egy hülyegyerek.
Próbáltad másik helységben, ahol mások a fények vagy a bútorok/falak színei? Lehet abban a helységben pont olyanok, hogy nem látja rendesen a tárgyakat a Huawei szoftvere.

A frissítések meg mindig késnek, mert az okos fejlesztők megírják a tökéletes rom-ot, aztán kiadják a félhülye béta tesztelőnek aki 2 perc alatt hazavágja a több hónapos munkájukat :DDD
Ez így van a nagyobbaknál is mint a Sony meg a Samsung.

Szerintem ez a két hiba amit találtál csak azért zavarja a többieket, mert más telefonok sokkal durvább hiányosságokkal rendelkeznek amik mellett lehet ezek már fel sem tűnnek és inkább kötekedésnek veszik.
A P8 a nagyok 200 ezer Ft-os készülékeihez képest is hibátlan csak az a különbség, hogy amíg ők sok millió készüléket eladtak és a visszajelzések alapján már ezeket az apró dolgokat javították, addig a Huawei sokkal kevesebb eladott készülék után kevesebb visszajelzést kap.
Nézd meg a MIUI felületet, amiről ezt másolták. Hetente jön ki rá frissítés, mert még mindig találnak benne apróságokat amin javítani lehet, pedig MIUI már az összes nagy gyártó készülékére létezik és az összes MTK chip-es kínai telefonra is.

(#1698) pepetech válasza Akos_h (#1697) üzenetére


pepetech
őstag

top mobiltelefon gyártók

Ezt a linket azoknak ajánlom akik azt hiszik kevés huawei készüléket adnak el :). Konkrétan a sony a top 10-be sincs benne a huawei meg a 3. legnagyobb gyártó :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1699) Sh4rk válasza Akos_h (#1697) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

"Ez így van a nagyobbaknál is mint a Sony meg a Samsung."

Áhh ezeknél a cégeknél TE magad vagy a teszter vásárlás után... ;]

(#1700) zzola válasza Akos_h (#1697) üzenetére


zzola
félisten

Köszi, ezekkel mind tisztába vagyok. Másik helyiségben még nem próbáltam, de hol, ha nem a nappaliban tegye próbára az ember a készüléket? :)
Én egy multinacionális vállalatnál dolgozom, itt van lean (benne az ügyfél hangjával). Hidd el, a végfelhasználót nem érdekli, hogy a konkurenciánál mi van, csak arra kíváncsi, hogy amiért fizetett, az működik vagy sem?
Nincs kis hiba, meg nagy hiba, csak hiba van, ami szintén nem érdekli az ügyfelet, fizetett érte, működjön!
Ez igaz itt is. Lehet ám, hogy csak szoftveres hiba és a következőben javítják.
Sajnos az évszaknak megfelelően csak lámpafénynél tudom most fényképezni 11 hónapos bébinket, ezért is fontos nekem, hogy jó legyen a kamera....persze még mindig ott a fényképezőgép, tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.