Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Sh4rk válasza pepetech (#898) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Cpu-z, antutu, és bármi ami kiirja a cuccról, hogy mi van benne...

(#902) V.Stryker válasza Sh4rk (#900) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ne sírjá má f@szom mindig...nekem is T624 Aida64-el nézve na.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#903) pepetech válasza Sh4rk (#900) üzenetére


pepetech
őstag

T624 az enyem is

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#904) pepetech válasza Sh4rk (#901) üzenetére


pepetech
őstag

628 sztem a kirin 930-nal van. De hidd el ez nem egy olyan gyártó aki pont 1 telefonnál egy gyengébb gpu-t rakna bele. Ha igaz is olyan pert lehet a nyakukba akasztani hogy 20 p8-at veszel az összegből.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#905) Sh4rk válasza V.Stryker (#902) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Stílusod remek... :N

Mindenhol azt írják, hogy mali t628 van a készülékbe...
Tiedben sem az van...
Azért sírok mert nekem nagyon sok az a pénz amit kifizettem érte. Ez a 3.ik. Az első kettő 12e pont fölött hozott 3d grafikára. Ez meg 8e... Azok rosszak voltak, ez most jó, de nem hozza azt amit várok, amit írtak. Ennyi...

Akkor nem tudom...
Egyébként imádom, és nem akarom cserélni, 3 ik alkalommal le akarták cserélni s6 ra de samut soha...

[ Szerkesztve ]

(#906) pepetech válasza Sh4rk (#905) üzenetére


pepetech
őstag

Kérlek mutasd meg azt a hivatalos forrást.

Ja es javitom a regebbi kommentem ebbe van a kirin930

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#907) V.Stryker válasza pepetech (#903) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Viszont minden teszt, sőt a procira rákeresve is a mali t628.at írják.... Hát most írtam egy nagyon szép levelet a Huawei-nek.

Üdv,

Tisztelettel az iránt érdeklődnék, hogy miként lehet az, hogy minden tesztkészülékben Mali T628 -as megjelenítő chip volt a telefonokban, mert minden teszt nagyjából erről számolt be, viszont amit a magyar paraszt kap, az már csak Mali T624?

Ez egy kicsit átbaszás szagú... És óriási csalódás... Nem csak a telefonban, hanem a gyártóban is.

Mi a hivatalos álláspont? A szokásos, hogy a nyugati országok kapják a javát, keleten meg jó lesz a selejt? Vagyis, nagyon sajnáljuk, elnézést a kellemetlenségért, a gyártó hivatalosan nem tett közzé hardverspecifikációt a vga-t illetően, így felelősség nem terheli. A kedves vevő meg csessze meg a 150k-s telefonját.

Üdvözlettel,

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#908) Sh4rk válasza pepetech (#906) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

http://www.gsmarena.com/huawei_p8-7006.php
http://www.phonearena.com/phones/Huawei-P8_id9127
http://www.whatmobile.com.pk/Huawei_P8
Mobilarena nekik nem 8...

Szinte mindenhol...

(#909) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Rosszul írja ki a program, mali 628 mp4 van bennük. Meg kéne nyugodni.

(#910) V.Stryker válasza Sh4rk (#908) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jogos a nyafi. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#911) V.Stryker válasza ctvagyok (#909) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De mindegyik? a CPU -Z-vel is néztem....mivel nézzem mégis?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#912) ctvagyok válasza V.Stryker (#911) üzenetére


ctvagyok
őstag

Semmivel. Az van benne, amit a gyártó ír. Ennyi erőből azon is agyalhatnál, hogy tényleg mp4 van e benne. Mert ugye az nem mindegy hány magos a GPU. És azt sem írja egy program sem. Szóval ezen is ki lehetne akadni.
Én nem aggódnék. Nem hiszem, hogy a huawei hazudna, vagy készítene egy olyan kirin 930-at, amiben 624-van. Minden kirin 930 vagy 935-tel szerelt Soc esetén mali 624et írnak a programok.
Szóval vagy kamu az SoC amit a huawei mond, vagy elírás az egész.

[ Szerkesztve ]

(#913) Sh4rk válasza V.Stryker (#910) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Tudom, :N

"ennyi idősen" már csak akkor nyafogok, ha tényleg baj van. 3 napomba került, de rájöttem, hogyan lehet hiba nélkül frissíteni a vodás romot...

Most tökéletes, csak ez a gpu problléma zavar...

(#914) Sh4rk válasza ctvagyok (#912) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Most komolyan gondolod, hegy egy 3 éves igp-t nem tud azonosítani az összes ilyen progi?
Ez a cucc 2012-es... Javítok, másik helyen 2013-at írnak..

[ Szerkesztve ]

(#915) V.Stryker válasza ctvagyok (#912) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért is? Szerintem meg nem hiába van az,hogy majd minden a nevén van nevezve a specifikációban, kivéve ez, ami jó menekülő útnak.

Nem ők lennének az egyedüli gyártók, aki a sittes chippeket más néven, a hibás részt letiltva, még piacra dobnák. A Samsung ebből él szinte.

De tudod, nem lenne gond egy 50k-s egyszerű készüléknél, de 150k-nál azért b@ssza az ember csőrét, hogy átkúrják egy fele olyan erőssel. Az meg,hgoy a gyártó mond igazad, minden más biztos ferdít és nem ismeri fel, az balgaság. Mert a szoftverfejlesztő renoméja is lemenne a béka segge alá, ha nem ismerne fel egy két éves chippet. Egyébként miért ne ismerne fel? Nem hiszem,hogy anyagi megfontolásból írna ki egy program mást.

Ha nem ismerné fel, akkor odaírná, hogy N/A vagy valami hasonlót, nem egy másik típust.

Tovább megyek, hogy nézne ki, hogy a BMW 540i-nél benézel a szerelővel a motorház alá és ott látnál egy 1.6-os motort, két hengerrel kevesebb, fele akkora. Majd mondanák, hogy hülye vagy te is, meg a szerelő is, mert nehogymá a szemednek higgyél, mikor a gyártó márpedig beletette a kétszer akkor a blokkot csak te vagy hülye. :W

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#916) ctvagyok válasza Sh4rk (#914) üzenetére


ctvagyok
őstag

Akkor minden kirin 930 és 935-ben 624 van. sőt a kirin 920 óta ugyanazt írja ki.

Ahogy olvasom az internetből kifele, a kettő ugyan az, csak a t628-ba bele lehet rakni akár nyolc magot is. A t624 esetén a maximum 4 db lehet.
Tehát a kettő kb ugyan az. Csak névleges a különbség.
Legalábbis én így értelmezem az olvasottakat.

(#915) V.Stryker

Az WIKIpédia által eljutottam az ARM oldalára, ott azt lehet látni, hogy egyforma a két chip. Legalábbis én ezt látom. Csak a maximális magok száma különbözik.

628
624

Még egyszer a 624 nem gyengébb, mint a 628, ha azonos számú magocska van benne. akkor ugyan az a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#917) V.Stryker válasza ctvagyok (#916) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk az is érdekes,hogy jó pár oldal a 624-el írja a készüléket. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#918) pászka válasza V.Stryker (#917) üzenetére


pászka
aktív tag

hmmmm... Most hogy olvasgatom a hozzászólásokat én is megnéztem a honor 6 plusszomat, nos ott is ugyanez a helyzet, az oldal itt Mali t 628 mp4-et ír és ami benne van az antutu szerint az mali t 624 mint nálatok.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#919) djbelo válasza V.Stryker (#917) üzenetére


djbelo
senior tag

Srácok! Ezen vitázni, komolyan mondom....... Engem kurvára nem érdekel hogy 624 v 628! Nagyon tuti a készülék, s ennyi! :)

(#920) V.Stryker válasza djbelo (#919) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tuti tuti, de miért akad az Angry Birds 2?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#921) rejtettlampa válasza V.Stryker (#920) üzenetére


rejtettlampa
tag

V.Stryker nálad akad az Angry Birds 2 ???
Nálam nem akad. Tökéletesen fut, ahogy kell! Sőt, a Real Racing 3 és az NFS No Limits is simán fut akadás nélkül! :)

[ Szerkesztve ]

(#922) theo_76 válasza pászka (#918) üzenetére


theo_76
aktív tag

azért ezeknek a hitelességről annyit, hogy egyik program szerint 8magos proci van benne, ami max 1,5GHz-en futhat... :) A másik szerint a 4 erősebb mag 1GHz-en megy bármit csinál, a harmadik nagyjából eltalálja. :)

(#923) theo_76


theo_76
aktív tag

mért van az, hogy ha az telefont visszaállítom eredeti állapotba, akkor utána nem látja a galéria az előzőleg készített képeket az SD kártyán? Ha újat csinálok, akkor azt már látja...

(#924) Newlachka válasza theo_76 (#923) üzenetére


Newlachka
őstag

mert kitörli a cache és thumbnail fájlokat

(#925) theo_76 válasza Newlachka (#924) üzenetére


theo_76
aktív tag

értem... és ezt hogy lehetne visszaállítani kézzel?

(#926) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Rákérdeztem a PH-s cikk írójánál is. Érdekes.

Szia!
AnTuTu, CPU-Z, AIDA64. Van amikor tévednek, mert vagy saját adatbázisból dolgoznak, vagy tévesen olvassák be az ID-t, de annyit el tudok mondani, hogy a Kirin 930-hoz és 935-höz hivatalosan a Mali-T628MP4 tartozik, úgyhogy elég érdekes volna, ha kiderülne, hogy nem is az van benne. Ha mégis van valami turpisság, a GFX Benchcsel ellenőrizni lehet a teljesítményt, nálunk Manhattan onscreen és offscreen 1080p tesztben 9,6 és 9,1 fps, T-Rexben pedig 18 és 17 fps jött ki huszon egynéhány fokos szobában futtatva. Mivel a korábbi HiSilicon 925 SoC-ben is T628 volt, valószínűsítem, hogy nincs trükk, a 930/935-ben is az kell legyen.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#927) maltosa81


maltosa81
csendes tag

Sziasztok,

régóta gondolkodom egy P8 vásárlásán. Az ok, ami miatt idáig vaciláltam, az az, hogy meg akartam várni amíg megjelenik a Honor 7 Magyarországon is, ami talán pár héten belül meg is történik. Tudom idehaza még nem sok tapasztalata lehet bárkinek, csak kíváncsi vagyok, hogy ti figyelemmel követtétek-e a H7-et. Szerintetek mennyire lesz jobb vagy rosszabb, mint a P8. Ha mégis a P8-at mondanátok, azt hol érdemes venni? Én vodás vagyok, és ahogy visszaolvastam valaki nem volt megelégedve egy vodás P8-cal. Érdemesebb kártyafüggetlenül venni, mondjuk Edigital-nál (ahol most 0% thm akció is van, ezért is sürgetem magam...), és a romot manuálisan frissitgetni? Amennyiben jól emlékszem, ha a vodás romot letúrom, az garancia vesztéssel jár, ugye? Nem vagyok egy nagy mester az ilyenekben, de ha jobban járok a kártyafüggetlennel, akkor lehet azt választanám. Köszi előre is.

(#928) Newlachka válasza theo_76 (#925) üzenetére


Newlachka
őstag

szimplán tedd át a képeid a dcim mappából a galériába, vagy nekem úgy van,hogy media>pictures stb. utána galériában felismeri a telefon a képeid. csak kamerából nem tudod lapozni őket. arra figyelj,hogy a képek sorszámozása is elölről indul

(#929) theo_76 válasza Newlachka (#928) üzenetére


theo_76
aktív tag

nekem eleve így van: dcim/Galeria, és nem találj a "régebbi" képeket... érdekes, hogy amit egy régebbi telóról tettem át dcim/GaleriaOld mappába, azt mind látja...

(#930) ctvagyok válasza V.Stryker (#926) üzenetére


ctvagyok
őstag

Annyit még hozzáfűznék, hogy a p8-ban a legtöbb tesztbe gyengébben szerepel a mali t628, mint a korábbi modellekben. Valószínűleg rosszabb az optimalizálás. Nem tudom, az új android verzióknál megoldódott-e.

(#931) theo_76 válasza ctvagyok (#930) üzenetére


theo_76
aktív tag

Az 5.1-es frissítés is sokmindent megoldhat majd... kérdéses, hogy mikorra tervezik kiadni. :)

(#932) ctvagyok válasza theo_76 (#931) üzenetére


ctvagyok
őstag

Honor 7 esetében már nincs ilyen probléma kb ugyanaz a SoC benne, mint a P8-ban.Annyi FPS-t tud a teszteken a hnor 7, amennyit elvárna tőle az ember. Hozza az ugyanezzel a GPU-val felszerelt Huaweiek szintjét.

Aki akarja próbálja ki mennyit hoz GFX 2.7 T-Rex tesztel, olyan 17 FPS körüli értéket kéne tudni a GPU-nak.

(#933) theo_76 válasza ctvagyok (#932) üzenetére


theo_76
aktív tag

igazából mivel nekem P8-van, így nem nagyon érdekel, hogy más telefonnál milyen a helyzet... :) Nekem attól se rosszabb se jobb. :)

A gfx 3.0 van már csak fent a google play-en

[ Szerkesztve ]

(#934) theo_76


theo_76
aktív tag

hogy lehet megoldani azt, hogy root nélkül lehessen teljesen hozzáférni az sd kártyához? sokszor kapok hozzáférés megtagadva üzenetet... pl a hárombetűs navigáció kártyára telepítésénél...

[ Szerkesztve ]

(#935) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok!
Nem tudom rajtam kívül valakinek feltűnt-e, de én azt vettem észre, hogy a gyári zene lejátszóval elég halkan szólnak a zenék. Azt hittem, hogy ennyit tud a telefon, de csak nem hagyott nyugodni a dolog és Play-ről töltöttem le hozzá egy másikat. Avval már sokkal hangosabban szól és ott már hangszíneket is lehet állítani! Így megnyugodtam, hogy nem a telefon, hanem az app hibája volt a dolog! :)

Más téma: 5.1 frissítésről tud valaki valamit erre a telóra? Mikor várható, érdemes-e frissíteni, milyen külömbségek lesznek, stb?

(#936) theo_76 válasza rejtettlampa (#935) üzenetére


theo_76
aktív tag

az 5.0-nál elcseszték a memória kezelést, amit az 5.1-el kijavítottak... szóval igen... érdemes. :)

(#937) Black&White


Black&White
addikt

Szerk: bocs, nem ide akartam... :)

[ Szerkesztve ]

(#938) #76385920 válasza rejtettlampa (#935) üzenetére


#76385920
törölt tag

Bizony halk.

Mit használsz gyári helyet?

(#940) rejtettlampa válasza #76385920 (#938) üzenetére


rejtettlampa
tag

Az NRG playert töltöttem le hirtelen. Egész szimpatikus elsőre. Jól szerkeszthető a lejátszási lista, hangszínek beállítására elég sokféle lehetőség van. Nekem a design is tetszik. Egyetlen egy bajom van vele, hogy a számok hosszát nem jól írja ki, némelyiknél eléggé valótlan adatot ad meg. Sok időm még ugyan nem volt átnézni a programot, meg másikat kipróbálni sem, de az bebizonyosodott, hogy ez megoldja a gyári app halk hangerejének problémáját!

(#941) rejtettlampa válasza theo_76 (#936) üzenetére


rejtettlampa
tag

Értem. Arról lehet már tudni, hogy mikortól lesz elérhető az új verzió?

(#942) Newlachka válasza #76385920 (#938) üzenetére


Newlachka
őstag

nem lehet,hogy ebbe is bele van építve az a korlát mint a P7-be? ott egy kis mókolással ki lehetett belőle venni a korlátozást

(#943) theo_76 válasza rejtettlampa (#941) üzenetére


theo_76
aktív tag

sajnos arról még semmi hír nincs... de már én is várom, mert ugye az 5.1.1 is elég rég kijött már... sőt már a 6.0 is jön... a nexusra októberre írják, és utána a többi gyártó... az is lehet, hogy arra várnak.

(#944) Black&White


Black&White
addikt

A kínai verziókra már elérhető a beta Lolli

(#945) theo_76 válasza Black&White (#944) üzenetére


theo_76
aktív tag

csak azokat gondolom nem lehet feltenni ezekre a telókra... vagy mi a követelménye?

(#946) rejtettlampa válasza theo_76 (#943) üzenetére


rejtettlampa
tag

5.1-et már elég sok masina megkapta, ha jól tudom. Azt hiszem már a P7-re is kiadták... ideje lenne a P8-ra is! Vagy egyből a 6.0-ra lépnek és kimaradna az 5.1?

[ Szerkesztve ]

(#947) Newlachka válasza rejtettlampa (#946) üzenetére


Newlachka
őstag

p7-re csak béta van..
ne közölj fals infókat.
amúgy jönni fog valószínűleg. de ha nagyon tudni akarjátok mikor akkor kérdezzétek meg a huaweitől.

(#948) rejtettlampa válasza Newlachka (#947) üzenetére


rejtettlampa
tag

Nem akartam én fals infókat közölni! Ezért is írtam úgy, hogy "azt hiszem"! Csak olvastam valahol, de azt nem írták, hogy végleges, vagy béta verzió volt! Mindegy, nem is ez a lényeg!
De ha már itt tartunk, inkább adják ki kicsivel később, csak jó legyen, ne legyen tele hibákkal! Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#949) viktor85 válasza Sh4rk (#878) üzenetére


viktor85
csendes tag

Nekem is vodás a p8, és nekem is alapból b120 van rajta, és ugyan ezt a pontszámot produkálja, antutun!!! 38-39000

(#950) Newlachka válasza viktor85 (#949) üzenetére


Newlachka
őstag

tehát a voda rom lerontja a telót..
simán költözz át b170-re..
illetve a a voda ritkán adja a frissítést is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.