Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) jacis


jacis
nagyúr

Huawei nagyon eltalálta ezt is meg a plus változatot is :)
Le a kalappal előttük.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#102) szami777


szami777
addikt

Fuu, köszi a gyors tesztet, nagyon vártam már ezt a telefont. :)

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#103) S e t h


S e t h
nagyúr

A teszt szerint nem biztos, hogy érdemes váltani p9-ről, a videó szerint igen.
Nem kommentálnám melyikkel értek egyet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#104) DaWehun válasza MK VII (#92) üzenetére


DaWehun
tag

Nekem Honor8-cal nincs ilyen probléma. Képek fényévekkel jobbak és az akkuidőm sem változott. Pont a múlt héten linkeltem a topicba egy SOT-ról screenshotot amin 6óra felett jártam kicsivel és még volt vissza az akkuból majd 20%. :) [link]

[ Szerkesztve ]

...

(#105) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Allly ezek a két kamerás csúnya telefonok
Remélem nem fog minden gyártónál elterjedni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#106) #46922752 válasza prolad (#50) üzenetére


#46922752
törölt tag

Egyetértünk. Nekem most P9 Lite van, és bár imádom, de lefogom cserélni Mate 9-re. Ez az új lenyomat elől dolog nekem túl Samus. De lehet csak nekem... :D

Egyébként nagyon szép készülék a P10 is. Rosszul nem jár vele senki. :C

Köszönjük a tesztet! :R

(#107) mjani1172 válasza tothmaxy182 (#48) üzenetére


mjani1172
addikt

Az Lg -mitől jobb kamerában? A G5 sem volt egy nagy szám, és úgy tűnik inkább visszafelé léptek.

(#108) magicbox


magicbox
senior tag

Hát nem dobom el a Mate 9-emet. Ez egy fos. Gusztustalan az a hatalmas káva elől. Tökéletes volt hátul az ujjlenyomat-olvasó, nem értem miért kellett szétcseszni. Igazi randa kínai iphone clone külső. Ha ilyen lesz a Mate 10 is akkor a Huawei nálam felejtős lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#109) MMMMMM


MMMMMM
tag

Jo a teszt nagyon, nagyon kivancsi leszek a Plus verziora.

"Ne lepődjünk meg a 200 000 forint körüli nyitóáron"
Amugy meg a nyitoár nem 200ezer, mert nem tudni h mennyi pontosan itthon, de ha annyira nyitoárrol van szo akkor a hitelesseg kedveert meg lehet emliteni h a Huawei elnöke 599EUR-ot mondott. Megerősiteskent oda lehet irni h ezert lett 599EUR nemetben, az osztrakoknál és a nemzetközi árban figyelembe veszik a helyi adoterheket is. Tehat kb 186ezer lesz itthon. de persze az arcedulaval meg a kereskedők jatszhatnak, de az mar nem a huaweira kell fogni.
Anno a P8 ás a P9 et se lehetett olcsobban beszerezni hivatalos eladonal külföldön, mert egysegesen ugyanannyiba kerult mindenhol.

lehet h azt mondjak h iphonra v samsungra hasonlit de megis elter, maskepp van kidolgozva. Amugy meg ahogy a szerzo is irta a lekerekitett formanak koszonhetően jobban kezre esik, mint a p9. Ez is egy +pont.

[ Szerkesztve ]

(#110) persil válasza mbalint987 (#4) üzenetére


persil
nagyúr

A cikkíró szándékosan adta ezt az alcímet... szóval nem, nem csak neked... :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#111) laci1892


laci1892
senior tag

Hm...Nem váltón le még egyhamar a p9-em

Mindugyanakkor... Ha nem lenne a p9-em erős alternatíva ez. Egy relatíve kompakt testben nagy tudás. Egyedül azt sajnálom hogy már megint nem került bele a telefonba 2017-be egy nyamvadt EQ... Elég silány zenei téren a felhozatal

[ Szerkesztve ]

(#112) MMMMMM


MMMMMM
tag

Szerintem a huawei azert nem surgeti a vezetek nelkuli toltest mert akkor le kellene mondani a fem hatlaprol aminek a hőelvezetese jobb. A masik indok h meg nem sok helyen terjedt el ennek a technologianak a kiepitese, h az ember csak ugy elvezze mindennapi elonyet.

(#113) djbelo


djbelo
senior tag

"A P10 értelemszerűen nem a P9-tulajdonosoknak nyújt valódi alternatívát, viszont azok a felhasználók, akik korábban még nem birtokoltak Huawei készüléket, esetleg P8-at vagy P7-et használnak, szakadékot fognak találni minden szempontból, a Machine learning algoritmusnak köszönhetően pedig várhatóan hónapokkal, évekkel később is ugyanolyan gyors, stabil rendszert kapnak, mint ha a beköltözés utáni első napokban lennének"

Ennyi! :)

[ Szerkesztve ]

(#114) vasi89 válasza Stauffenberg (#96) üzenetére


vasi89
addikt

nem erről van szó, hanem még a csatlakozók is ott vannak, a szín is olyan és az antennacsíkok is... azért megy ettől jobban is. De erőltessék meg magukat és csináljon már végre valaki egyedit, ez vonatkozik az almára is. De árazásban szerintem a p10 jóval a többi alatt lesz ami pozitív.

(#115) MK VII válasza djbelo (#113) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem elég fura a bekapcsolás utáni ikonbetöltés. Ha ezek a beköltözés utáni első napokl akkor kezdek aggódni.
Mint egy régi lusta számítógép betöltés közben. :D
Ez ám a fürge jószág! ;]
Na meg tényleg ez a mindenhol kerekített ház... Na jó inkább nem is minősítem.. Visszalépés teljes mértékben a P9-hez viszonyítva. Valahol elveszett a designerük az Iphone stand előtt és akkor álmodta meg ezt a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#116) Stauffenberg válasza vasi89 (#114) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem nagyon sikerült érzékelned az iróniát.

(#117) Wiz Khalifa válasza Burt1793 (#5) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem minden magyar ismeri. A 3 éves unokatestvérem még nem ismeri. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#118) #06658560 válasza MMMMMM (#112) üzenetére


#06658560
törölt tag

Bemegyek MM-be, vehetek vagy húsz féle Qi töltőt. Bemegyek Ikeába, vehetek külön töltőt, asztalba integráltat, amilyenre igényem van. Vannak ilyen töltést kínáló autók is a piacon. Most már a Samun kívül másnak is rendesen kéne tolni a készülékek oldaláról is.

(#119) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Nekem P8 van, de egyáltalán nem érzem úgy, hogy az a +140 ezres felár megérni ezért a készülékért.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#120) Burt1793 válasza MMMMMM (#112) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem a Lumia 930 óta vannak qi töltőim. Az s7et 10 hónap alatt töltöttem ötször kábellel. Van ikea-s éjjeli szekrényem minden este azon pihen. Jó dolog ez.

(#121) juuzer


juuzer
addikt

Hát szegény P10 valami iszonyú ronda lett :/ Pedig a P9 nagyon de nagyon tetszett

Azt hiszem nem cserélem le az S7-em egyhamar :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#122) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Az a baj, hogy hiába megint a nagy kamera hype a Huaweinél, ha még mindig nem képesek megütni a 2 éves Délkóreai csúcsmodellek szintjét képminőségben... :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#123) Garfield.37


Garfield.37
tag

Szép telcsi ! :K

Üdv : Garfield.37

(#124) RaveForce


RaveForce
veterán

hát idén sem fog egy ligában focizni a többiek csúcskészülékével focizni a huawei, de amíg eddig ezt részben tudta feledtetni, az árelőny, úgy ez mára igencsak elolvadt... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#125) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A benchmarkoknál a GFXBench T-Rex offscreen eredménynél nincs elírás? Vagy vótmá'? :)

(#126) Dr. 444Hertz válasza takacsbotond (#122) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Simán megütik azt a szintet.
Elég, ha benézel a fotós topikba.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#127) Shyciii válasza MK VII (#115) üzenetére


Shyciii
veterán

Jesszus. Ez tényleg bazi lassú, ráadásul ezten a videón kifejezetten csúnya teló lett. P9 nem csak egyedibb, de jóval szebb is.

(#128) Ferenczi Áko válasza NandorHUN (#119) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem hát! Az egy kiváló telefon, a Huawei egyik legjobb telefonja szerintem.. Pláne ám-érték arányban!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#129) MK VII válasza takacsbotond (#122) üzenetére


MK VII
veterán

Jól van fiam, ülj le! Egyes!!
A nap vicce. Ha nem látsz különbséget akkor neked komoly szem problémáid vannak. Bőven S7 szinten van a kamerája.

[ Szerkesztve ]

(#130) MMMMMM válasza #06658560 (#118) üzenetére


MMMMMM
tag

Igen bementek a boltba es vesztek mindenfele eszkozt amin lehet tolteni a telotokat vezetek nelkul. Elterjedt annak aki olyan cuccokkal ruhazza fel a kozvetlen életterét. De ettől h neked iilyen cuccaid vannak meg nem terjedt el a kiepitese.
Viszont én nem erre gondoltam, hanem pl ha a kavezoba bemesz akkor nem konnektort keresel hanem leteszed az asztalra es automaikusan tölti a telot v a vonaton utazol, asztalra helyezed a telod és automatikusan tolt. Konnektor van minden ülésnél egy nemzetkozi jaraton de vezetek nelkul meg sehol sem tudod tolteni a telod (habar mar van egy vasutgyarto amelyiknel rendelhető már ilyen asztalok vonatokba, de amire ez elterjed...).

[ Szerkesztve ]

(#131) Burt1793 válasza MMMMMM (#130) üzenetére


Burt1793
veterán

Ilyenkor viszont nem lehet mozgatni a telót, ráadásul lassabban tölt, még a gyorstöltés is, tehát ha már a kávézóban töltened kell, akkor valszeg azért, mert nagyon kell a nafta, akkor jobb a kábel. Ez inkább csak azért kényelmes, mert este a sötétben lerakod a szekrényre és tölt.
Amúgy se nagyon lehet lemeríteni az s7-et, de ezt a p10-et sem egy nap alatt, 18 órát ki kell bírnia egy ilyennek.

(#132) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

@szentkuti11

A hangerővel nem volt gond? A GSMArena-s teszt külön kiemelte, hogy szépen szól ugyan, de az átlagosnál halkabban.

(#133) RaveForce válasza MK VII (#129) üzenetére


RaveForce
veterán

Kar ezert az elcsepelt fennhejazo dumaert, mert igaza van :U a huawei sajat magahoz es a tobbi kinai atlagos szintjehez kepest jo lett a kamera, de a tronbitorlok szintjet meg nem erte el, nem hogy "bőven" a szintjen volna... :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#134) MMMMMM válasza Burt1793 (#131) üzenetére


MMMMMM
tag

"töltened kell, akkor valszeg azért, mert nagyon kell a nafta"
igen, pont ezert mész be h ha nem is feltolteni de legalabb 50%-ra. De a vezeték nelkuli toltesnek az a lenyege h ne kelljen pluszba kabelt vinned magaddal. Aki meg ejjel-nappal a telon log es nem kepes egy orara se letennni akkor oke, vigyen magaval kabelt.

"Amúgy se nagyon lehet lemeríteni az s7-et...." Nem is az ilyan csucskeszulekek birtokosainak a "kedveert" fog ez a technika egyszer elterjedni, hanem majd ha a kozepkategoriasok is rendelkeznek ilyen technologiaval, addig ez meg csak egy olyan technika mint a nyomaserzekelo, jo h van, de csak "trendi".

[ Szerkesztve ]

(#135) Dr. 444Hertz válasza RaveForce (#133) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Pedig sajnos igaza van.
Egyetlen hátrány az OIS hiánya, amúgy sokszor szebb képeket készít, mint az S7.
(Nem mindig)
De persze, ti jobban értetek ehhez. :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#136) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A p10 plus kamerájára leszek kíváncsi. :K

A nexus 6p / Pixel telókban található HDR+ -t hiányolom a legtöbb kamerás telóból. Az azért elég komoly zajszűrést tud.

(#137) MK VII válasza RaveForce (#133) üzenetére


MK VII
veterán

Belegázoltam a szarmszungos lelkedbe? Ne haragudj, hogy mertem S7 szintre emelni a Huawei kamera képességeit. Igazad van, hibáztam... Megyek is a sarokba..

Különben Te látod magad kívülről? Akkora ellenszenv van benned a Huawei-el kapcsolatban, hogy az már kóros.. (Bár lehet is, mert kenterbe verte a Samut.. Fáj ugye? Ezen pityeregsz esténként.) Ha valamelyik gyártó a szarmszung csúcs készüléke közelébe mer felérni bármelyik telefonjával, annak a topikjába megjelensz és húzod szépen lefele, nem valós dolgokkal amit úgy állítasz be mintha tök természetes lenne...
Tenyérbemászó stílusod van, nem kicsit... Nagyon... Meglátom a neved és undor fog el amerre jársz...
Samsung S7 topikban is akárki betért és mert valami negatívot mondani a telefonról, egyből célba vetted és addig nem szálltál le róla míg meg nem unta a faszságaidat. Dicsőítem a napot amikor nem az S7 Edge-t vettem meg, mert így megmenekültem a fellengzős Samsung S7 tábortól.
Te valami juttatást kapsz a szarmszungtól, hogy ennyire minden ellen vagy ami a hőn szeretett gyártód képességeihez közel áll?

De legyen igazad... Minden telefon szar és közelébe sem ér a szarmszungodnak...
Ezt szereted volna ugye? Hogy ezt írjam.. Megkaptad.. Most már boldogan mehetsz és csaphatod ki a hajlított kijelződre.. És készíthetsz a profi kamerájával egy képet az eredményről. :R

[ Szerkesztve ]

(#138) Dr. 444Hertz válasza bigmasterg (#136) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Igen, a HDR+ egy nagyon hasznos funkció.
De valószínűleg a szoftveres bonyolultsága az, ami miatt nem kerül bele más készülékbe, csak a Nexusokba vagy a Pixelekbe.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#139) RaveForce válasza MK VII (#137) üzenetére


RaveForce
veterán

Tudod erre az alpari frocsogos szintedre se lesullyedni se felulni nem fogok. Minosit ez teged elegge. DE 2 dolog..
1. "szarmszung" ez meno meg az oviban.. inkabb nem tippelnek a korodra.. ha meg tobb vagy akkor ez meggazabb ;)
2. Jah en aztan olyan antikrisztuskent tekintek a huaweire hogy napi rendszereseggel hordom az okosorajat.. megint csak kapufa.. :)
+1 az s7 edge forumba kb ha beirok havonta.. szal ez se nyert.
De igen en is orulok hogy nem rontod ott a levegot ebben legalabb egyetertunk :D na meg nem is valo neked olyan jo telo :P na peace :)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#140) szentkuti11 válasza <Adamsky> (#132) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hangosabb, mint a P9, ami szintén megüti az átlagos szintet, szóval ezzel nem volt gond.

(#141) Stauffenberg válasza Dr. 444Hertz (#135) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Viszont a Huawei még mindig nem tudta eltalálni az ízlésemnek megfelelő HDR-t. De összességében én sem érzem jobbnak a Samsungnál, a P9-et főleg az OIS hiánya miatt, a P10-et meg azért, mert még mindig lenne min javítani (például a csúcsfények kezelése szerintem kicsit problémás).

De például a Huawei kamerájának vezérlése a legjobbtól, az Apple-től lett lenyúlva. A Huawei fanok úgyis elvágnák a torkom emiatt, de nyúlás vagy sem, ez az odabökök majd fel-le tolom az expozíció csúszkát megoldás az ami miatt veszett kényelmesen használható.

A nyers képminőség sokszor nem minden, a kezelhetőség is fontos. Itt van példának az LG G4-em, szeretem a kameráját, de az expozícióba csak akkor van beleszólásod, ha átrakod manuális módba, ez nem mindig kényelmes és a HDR-ről (meg a vele járó zajszűrésről) is le kell mondani. A fejem verem a falba emiatt.

Ha meg már zaj: Ebben a G4 nem túl jó, túl erős a színzaj és vélhetően ez is az oka annak, hogy a gyártók elkezdtek visszalépkedni a Sony 12 megapixeles szenzoraira. Az S7 például képzajban a legkevésbé fárasztó, mert alig produkál színzajt, inkább csak monokromatikus szemcsézettség jelenik meg, ami kellemesebb látvány.

De mindegyik gyártó kamerájába bele lehet kötni. Az ember válasszon az alapján, hogy melyikkel tud a legjobban együtt élni.

(#142) Shyciii


Shyciii
veterán

Nekem még HDR-t sosem kellett használni a P9-esnél. Olyan széles a dinamika tartománya, hogy már-már nagyon meglepő. Míg egy Samsung S7 képe kezd már kiégni, addig a P9 vígan elvan. Ha meg a szürkületi fotókat nézem szintén nem volt rá szükségem, mert ott jól dolgozik a kettős kamera. Samu S7, Nexus 6P meg már jócskán próbálkozott a HDR-el, hogy legyen valami világosság :)

(#143) Pinyo16689 válasza RaveForce (#133) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Szerintem nézzük meg az árakat, mennyibe kerül egy S7 és egy P9. Azért a 9, mert az S7 is közel egy éves telefon, és az S 8 sztem kicsit drágább lesz majd. ;-) Szóval ha így nézzük a kamerák közötti különbséget, kicsit árnyaltabb a kép. A i7 is nagyon jó képeket csinál, és kétszer annyiba kerül, mint a P9. De nem annyival jobb a kamerája, pl. Na mindegy.

(#144) Dr. 444Hertz válasza Pinyo16689 (#143) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Mondjuk ebben teljesen igazad van.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#145) Hennet


Hennet
aktív tag

Tehát akkor ez egy butított "csúcstelefon"? Ha ennyi mindent kispóroltak belőle, nem tudom hova az árképzés. Teszem hozzá, hogy ez a fajta termékpaletta-kialakítás még mindig egy baromság. :W

Azt hogy a Huawei (is) miért adja fel a saját stílusát (kialakítás) meg végképp nem értem, ez az összefoltozott iPhone-Samsung design borzasztó, sokkal elegánsabb és egyedibb volt az eddigi P-széria megjelenése. :(

Szoftveresen viszont nagyon eltalálták az új szériát, nem mintha az előzővel (mostanival) bármi bajom lenne. :K

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#146) zola96 válasza <Adamsky> (#132) üzenetére


zola96
senior tag

Full hangerőn már a basszus nagyon elveszik belőle.. És hiányzik nagyon a sztereó hangszórók jelenléte. :/ De reggel fogmosás közben vállalható bőven.:D

(#147) #06658560 válasza Hennet (#145) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pontosan mi is let kispórolva?

(#148) Dr. 444Hertz válasza #06658560 (#147) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem pont az a néhány apróság, amitől a P10+ fejlődésnek mondható az elődmodellhez képest, a P10 pedig nem egyértelműen.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#149) #06658560 válasza Dr. 444Hertz (#148) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azok közül a kamera az egyetlen, amelyikre lehet mondani, hogy igen, plane, hogy a Plus tényleg visszalépés less több ponton.

(#150) Drakmusz válasza bigmasterg (#136) üzenetére


Drakmusz
őstag

A Google annyira eltalálta ezt a dolgot,hogy nappali körülmények között még mindig nem tudják megugrani a többiek.Jöhet bármilyen dupla lencsével dolgozó technológia.Egyébként én kicsit többet vártam ettől a kamerától,de majd talán a Plus verzió rátesz egy lapáttal.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.