Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) cirx válasza yodee_ (#450) üzenetére


cirx
senior tag

Te lenni szerencsés :C

amúgy mi újság a telekomnál, még a kínálatból is kivették :DD

S23 GREEN

(#452) Al Capone válasza HunterDave (#449) üzenetére


Al Capone
tag

Pont most akartam linkelni. Elég gáz ez az egész. Ha már kiadunk ennyi pénzt a telóért, ne érjen már ilyen hátrány. Az a sebességkülönbség, amit írnak igen nagy. Bár nem tudom miben nyilvánulhat ez meg, de gondolom pl. fotózásnál lehet baj..

(#453) cicaslany86 válasza yodee_ (#450) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

milyen tesztet futtattál? én csak aida-t ismerem, de az csak annyit ir ki, hogy 4gb lpddr4

(#454) cirx válasza cicaslany86 (#453) üzenetére


cirx
senior tag

gondolom én...

S23 GREEN

(#455) cicaslany86 válasza cirx (#454) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

köszi, figyelmetlen voltam
Nekem ezt dobta:

(#456) alberttt


alberttt
tag

Nekem ezt.

(#457) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

A fele lemaradt..
ha jól sejtem ez a kevésbé szerencsés merítés :DD :(((

(#458) yodee_ válasza cicaslany86 (#457) üzenetére


yodee_
őstag

Nem feltétlen... Teszt előtt mindent bezártam illetve másodikra hozta ezt az eredményt

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#459) cirx válasza yodee_ (#458) üzenetére


cirx
senior tag

mindenesetre alábbhagyott a musthave érzésem a P10-zel kapcsolatban... :(

S23 GREEN

(#460) cicaslany86 válasza yodee_ (#458) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Feltöltom az akkut es lefuttatom ugy, hogy mindent bezarok. Előbb ujrafuttattam miután töltöre tettem, es az első érték 596 lett.

(#461) alberttt válasza cicaslany86 (#457) üzenetére


alberttt
tag

Mi a kozepkategoria vagyunk. :-\

Elegge csalodott vagyok, hogy ilyen elteresek lehetnek, amiket a cikkben irnak. Pedig eddig nagyon elegedett voltam, de ez...

[ Szerkesztve ]

(#462) yodee_ válasza cicaslany86 (#460) üzenetére


yodee_
őstag

Valószínűleg az is befolyásolta hogy 11%on voltál.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#463) mateo91 válasza cicaslany86 (#457) üzenetére


mateo91
tag

Ugyan ilyem ertekek jottek ki nekem is :/ bar szerintem nem panaszkodhatunk a gyorsasagra. Am nekem az uzemido ami nem nagyon jon be. Nekem a 2nap sose jott ki

(#464) Richie86 válasza mateo91 (#463) üzenetére


Richie86
senior tag

Függetlenül vettétek? Vagy szolgáltatótól?

(#465) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Nah. Lefutattam 100%-os akkuval. Az első érték lett 596, meg az alsó 3 mind durván a másfélszeresére nőtt. Többi változatlan. Igazából nem nagyon gondolom, hogy hátrányát fogom érezni a felhasználási szokasaim mellett, de azért bosszantó kicsit.
Az akku.. na ja. G4-ről jöttem. Végre szerettem volna egy olyan akkut, ami jól bírja, de sokat nem tett hozzá. 4 és fél óra az átlag sot.

(#466) consono


consono
nagyúr

Olyan fura, hogy az eddigi pozitív hozzáállást így lerombolta az, hogy Kínában milyen verziók vannak (lehetnek) a telefonból... Ha eddig nem volt baj a teljesítménnyel, akkor most egy benchmark eredménytől lesz???

"In God we trust. All others must bring data"

(#467) cicaslany86 válasza consono (#466) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Hát azért nem teljesen a kínai statisztika az, ami "lerombolta", hisz látod, itt is más - más eredményeket mertünk. Részemről inkább csak pici bizalmi dolog, hogy remélhetőleg más ilyen nincs azért.

(#468) yodee_ válasza cicaslany86 (#467) üzenetére


yodee_
őstag

Én úgy vettem észre az akku jelentősen jobban bírja ha az akkukímélő be van kapcsolva. Igaz olyankor le kell mondani a folyamatos szinkronizációról, de Én úgyis kinyomom a netet ha nem használom.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#469) cirx válasza consono (#466) üzenetére


cirx
senior tag

Ha mondjuk ugyanez egy P10 Literől derül ki, aszondom ok. De ez egy p10! Elvileg csúcsmodell, elvileg nagy erőtartalékkal, ami ugye a jövőbeni android verziók futtatásához nem egy utolsó dolog. És hát ugye a bizalom...

S23 GREEN

(#470) cicaslany86 válasza yodee_ (#468) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Olyankor viber, messenger üzenetek sem érkeznek meg?

(#471) mateo91 válasza Richie86 (#464) üzenetére


mateo91
tag

Telekom de elvileg fuggetlenul adja a telekom is

(#472) yodee_ válasza cicaslany86 (#470) üzenetére


yodee_
őstag

De nem ám. Tavaly fél évig nem volt okostelóm és úgy elszoktam a folyamatos csipogástól, hogy azóta sem szoktam vissza rá.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#473) Richie86 válasza mateo91 (#471) üzenetére


Richie86
senior tag

És hány GB-os a tárhely? Mert a Telekom oldalon 64 GB tárhely volt megjelölve (most már levették az oldalról a készüléket, gondolom kifutott az előrendelési időszak), de ma beszaladtam az itteni Telekomba, megnéztem egyet, és a menüben azt láttam, hogy 32 GB a tárhely, és ebből ~20,5 GB ami szabad. 2 tárhellyel is árulják vagy csak a 32 gigásat?

(#474) djelf


djelf
tag

Ebben az energiatakarèkos módban nincsen olyan lehetőség, mint a z1c stamina módjában, hogy készenléti aktív alkalmazásokat lehet megadni?
A service menüt tudjátok hogyan tudom előhozni? Megyek majd egyet megnézni és szeretném jobban meglesni. Hálózatfüggőség pl.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#475) Cilindrik válasza Richie86 (#473) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Én Telekomban vettem igaz előrendelésben de az 64 Gb-os

Sebességteszt ezt adta:

(#476) Richie86 válasza Cilindrik (#475) üzenetére


Richie86
senior tag

Köszi, úgy látom te a leggyorsabbat kaptad, ez jó hír. Meg az is hogy 64 gigás, remélem a jövőben is ilyen lesz, mert én is olyat szeretnék.

(#477) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Azoktól kérdezném akik a lassabb tárolót kapták: ti hol vettétek?

(#478) cicaslany86 válasza Fehercsoki (#477) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

bestmarkt. Bravophone a beszallito. Inkább szerintem ezen lesz a hangsúly. Lehet pl. a Strong szállít a Telekom-nak. Aztán lehet teljesen random az egész.

(#479) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Van olyan aki Telekomtól vette és lassabb tárolósat vagy LPDDR3 memóriásat kapott?

(#480) alberttt


alberttt
tag

A Telekomtól vettem (előrendelés), LPDDR4, 64 GB tárhely. (Ahányszor tesztelem az említett programmal, annyiszor más értéket mutat.)

[ Szerkesztve ]

(#481) entee válasza Fehercsoki (#477) üzenetére


entee
csendes tag

Én az Extreme Digitalnál vettem előrendeléssel Dazzling Blue-t, én is BravoPhone-ra emlékszem a csomagoláson. Nekem LPDDR4 és gyors háttértár, a számok szerint UFS 2.1

(#482) Fehercsoki válasza alberttt (#480) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Akkor sajnos teljesen random az egész, nem tudom hogy visszamondjam-e a rendelést és vegyek-e inkább S8-at. :(

(#483) alberttt válasza Fehercsoki (#482) üzenetére


alberttt
tag

Annyit tudok írni, hogy nagyon gyors a teló, mindenre villámgyorsan reagál. Az értékek szerint az enyém pedig a középmezőny. :)

(#484) Richie86 válasza Fehercsoki (#482) üzenetére


Richie86
senior tag

Szvsz emiatt ne mondd vissza, ha ez tetszik jobban! Azt hiszem az S8-ban alapból "csak" UFS 2.0-s a tárhely sebessége nem pedig 2.1 (mint itt a legjobb esetben).

Szerk.: én is csak érdeklődöm itt, és persze szeretném, ha a leggyorsabbat kapnám majd (Telekomtól fogom venni köv.hónapban), de szerintem mindenképp ilyet veszek :)

[ Szerkesztve ]

(#485) Fehercsoki válasza Richie86 (#484) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Alapvetően ez tetszik jobban (kivéve persze a kamera, a Samsung azért abban elég jó), UFS 2.0 nem probléma, viszont sajnos eMMC 5.0 is a lehetőségek között van, ami nem csak hogy sokkal lassabb (<300mb/s sequential read), de még az élettartama is rövidebb. Arról nem is beszélve, hogy az LPDDR3-as ram bizony elég szépen be tudja lassítani a telefont, mivel az IGP is azt használja (kb. 20%-al lenne lassabb a PC-s IGP tesztekből kiindulva, ami nem kevés). Kár hogy a P10 Plus még az S8+-nál is drágább, pedig a kamera miatt inkább azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#486) Richie86 válasza Fehercsoki (#485) üzenetére


Richie86
senior tag

Szerintem az eMMC-s variánsra kevés az esély, ahogy itt látom, mindenki aki benyomott egy print screent, és nem a legjobb eredményt kapta a telefonja, az a középmezőnyben landolt, pontszámok alapján, és ha jól emlékszem (bár olvass vissza) mindenkinek LPDDR4-et írt az aida. Szerintem a leglassabbat, az eMMC-set az ilyen piacokra szórják, mint pl. India, stb., nem Európába. Persze ez csak találgatás, de nem hiszem hogy pont a legnagyobb szolgáltatón keresztül szórnák Mo.-n a leggyengébb verziókat, mert annak lenne azért visszhangja.

(#487) Fehercsoki válasza Richie86 (#486) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Majd kiderül hogy mit kapok ha megjött a telefon, bár eddig nem nagyon reagált a telekom, 9-én rendeltem és azóta is "jóváhagyásra vár" a rendelésem állapota, hívtam őket és azt mondták hogy még nem volt idejük a rendelésemmel foglalkozni (még jó hogy a honlapon azóta is 1 munkanapot ígérnek), ma kellett volna megérkeznie. Ha eMMC-t és/vagy DDR3-as RAM-ot kapok akkor biztosan élni fogok a 14 napos elállással és nem veszek többet Huawei-t.

[ Szerkesztve ]

(#488) Richie86 válasza Fehercsoki (#487) üzenetére


Richie86
senior tag

Abszolút megértelek! Kíváncsi vagyok, légyszi majd oszd meg velünk, hogy milyet kaptál! Reméljük a legjobbakat. Azért az durva, hogy 9.-én rendeltél és még nem kaptad meg :Y
Mondjuk, ha még el sem küldték, lehet hogy várnod kell, mert ahogy látom le is vették a Telekom honlapon a kínálatból (gondolom elfogyott a készlet vagy nem tudom...)

(#489) Fehercsoki válasza Richie86 (#488) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Valóban, viszont az én példányomat elvileg a rendelés lefoglalta, szóval nem az újabb készletre kell várnom, hanem arra hogy végre elkezdjék feldolgozni a rendelésem. A weblapról nem akkor veszik le amikor a raktárból elfogy, hanem amikor a rendelések lefoglalták az összes raktáron lévő készüléket. Mindenképpen megírom majd hogy végül mikor kaptam meg és milyet kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#490) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Látom a P10 et már le is vette a kínálatból a telekom (gondolom csak véletlenül) de van már P10 plus jó olcsón (321E) :C :C :C :C

(#491) Richie86 válasza Fehercsoki (#489) üzenetére


Richie86
senior tag

Köszi, kíváncsian várom/várjuk. Remélem klassz lesz. Nem lenne fair ugyanazért a pénzért ócskábbat adni.

(#492) Gedeon31 válasza Cilindrik (#490) üzenetére


Gedeon31
addikt

Megtalálható csak azt írják rá Ez a termék már nem rendelhető! 64 GB belső tárhely van [link]

[ Szerkesztve ]

(#493) Richie86 válasza Gedeon31 (#492) üzenetére


Richie86
senior tag

De csak úgy találod meg ha pl. Google-ba beírod, és így jeleníti meg, hogy már nem rendelhető. Szvsz valószínűleg már az előrendelhető (ajándékcsomaggal megtoldott) darabszám már elkelt/lefoglalásra került, ezért törölték. Gondolom hamarosan kiteszik csak a telefont, ajándékcsomag nélkül.

(#494) Gedeon31 válasza Richie86 (#493) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Telekom oldalán ütöttem be a keresőbe.

(#495) Richie86 válasza Gedeon31 (#494) üzenetére


Richie86
senior tag

Úgy is bejön. Próbáld úgy, hogy készülékek, mobilok, Huawei mobilok. A listában nem lesz benne a P10 ;)

(#496) TannerHUN válasza Fehercsoki (#489) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Szerintem várhatunk sokat... Azt hittem csak én vagyok egyedül ezzel az április első heti megrendeléssel. Én is nagyjából akkor rendeltem. Azóta már 7x telefonáltam rájuk, mert az első 2 megrendelésem valahogyan eltűnt az éterben... Rendszerhibára fogva. Az tény, hogy sok a rendszerrel a hiba, de hogy hogyan kallódhatott el, az egy rejtély. Szóval a második megrendelésemre a telefonos hölgyike azt mondta, hogy "csomagolják". Rá egy napra el is tűnt a megrendelés a Telekomos fiókomból, ami ugyan azt a hibát eredményezte, mint az elsőnél, "adjak fel egy új megrendelést". Hát nosza most járok a harmadik megrendelésemnél. Múlt hét szombaton azt mondta az ügyfél szolgálatos, hogy telefonon nem lehet megrendelni, mert rossz a rendszer. Hát most kérdem én, hogy hogy a fenébe történhet ilyen egy ekkora szolgáltatónál. :F
Tulajdonképpen nyugdíjba fogok vonulni, mire lesz valami a telefonból. Kész röhej az egész. :DDD

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#497) Cilindrik válasza Gedeon31 (#492) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Gondolom hamarosan visszateszik ajándékcsomag nélkül

TannerHUN: lehet a hölgy úgy értette hogy kínában csomagolják

Én már 31. én rendeltem és 5.én vettem át

[ Szerkesztve ]

(#498) Richie86 válasza Cilindrik (#497) üzenetére


Richie86
senior tag

Már visszatették, de horror áron...
7000-es előfizuval ~230.000,- és részletfizetést sem lehet kiválasztani... :Y

(#499) ORCA58


ORCA58
addikt

Milyen feltételekkel vettétek T-nél a P10-et? Mivel mostanában nem néztem rá, így nem tudom már megnézni.

Az biztos, hogy általában az új rendszer szerint sokkal drágább T-nél telefont venni, mint üzletben.
Mobil XL + 10Gb NET szolgáltatás esetén a P10+ vásárlásra 96000 Ft a kedvezmény. De mivel készüléket veszel 2 évig 96000 Ft-tal (havi 4000) több az előfizetés havi díja, mint készüléknélkül.
A készülék így 321 943 -96000 + 96000=321 943 Ft
30Gb NET esetén lesz csak olcsóbb, mer akkor 120000 a kedvezmény.
Így 321 943 -120000 + 96000=297973 az ára.

Így fordulhat elő, hogy egy Y6II compact 47 760 Ft-os telefonért sokkal többet kell fizetni mint a bolti ára.
Mobil XL + 30Gb NET elúfizu mellé a telefon ára elméletileg 0 Ft.
A valóság 47760 -47600 + 96000-=96000 Ft! :Y

Olcsóbb előfizetéssel 12000 kedvezménnyel +12000 előfizetés felár a készülék teljes árért már el lehet hozni, ami viszont drágább a bolti árnál.

[ Szerkesztve ]

(#500) consono válasza Richie86 (#498) üzenetére


consono
nagyúr

Durva, hogy az S8 olcsóbb...

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.