Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) migabi24 válasza NandorHUN (#119) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem is éri meg, én P8-ról váltottam

(#152) Shyciii válasza Drakmusz (#150) üzenetére


Shyciii
veterán

Sima nappali körülmények között a HDR+ konkrétan ront a fotók részletességén. Ezt ne is ugorják meg a többiek, mert akkor visszafejlődnek. Tapasztalat. Nexus-ról váltottam, szal ne beszélj butaságokat.

[ Szerkesztve ]

(#153) Hennet válasza #06658560 (#147) üzenetére


Hennet
aktív tag

Olvasd el a cikket és a hozzászólásokat. :U

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#154) #06658560 válasza Hennet (#153) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elolvastam. A cikk arról ír, pont azok kerültek bele, amik kellettek. A kommentek pedig a szokásos picsogást ohzzák, random telefon esetét tekintve. Legyen benne toronyóra láncal, ingyé, vagy olcsóbban.

(#155) Dr. 444Hertz válasza #06658560 (#154) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Csak példaképpen: a vízállóság vagy az F1,8 igazán megterhelő lett volna a Huawei számára.
Bár tény, hogy ettől nem oszt, nem szoroz a hatalmas előrelépésen a P9-hez képest, szóval befejeztem a félig-meddig offolást.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#156) migabi24 válasza migabi24 (#151) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jaj ezt benéztem, rossz topikba írtam

(#157) zola96 válasza #06658560 (#154) üzenetére


zola96
senior tag

Hát ő, a p10el nem sikerült megugrani de még csak meg se közeliteni a p9 magasságát. Ezzel a kötelező vérfrissitéssel elhozták a mate 9 "minit", oszt nesze semmi fogd meg jol.. Bár tény, hogy akkor nem lett volna marginális különbség a Plus-hoz képest, de legalább a kamerát kapta volna meg.. Meg mondjuk nem 3 féle verziót csinálni a Plusbol hanem alapból csak a 6/128as verziót kihozni, 2K kijelzővel oszt csókolom. Így a P10 egy kicsit nekem csalódás, ja és az infra se fér bele, bezzeg a Honor8ba igen..

(#158) <Adamsky> válasza szentkuti11 (#140) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt "empirikus" módon állapítjátok meg, vagy végeztek méréseket is?

(#146) zola96
Ááá, engem nem a cigó-hifi üzemmód érdekel, hanem, hogy fülhallgatóval milyen. Mennyire képes kihajtani pl. egy 32 Ohm-os (vagy nagyobb) fejhallgatót).

(#159) Shyciii válasza <Adamsky> (#158) üzenetére


Shyciii
veterán

Empírikus méréseket ne itt keress. Arra ott van a GSMArena pl.

(#160) zola96 válasza <Adamsky> (#158) üzenetére


zola96
senior tag

Í jót kérdeztél.:D

[ Szerkesztve ]

(#161) szentkuti11 válasza <Adamsky> (#158) üzenetére


szentkuti11
addikt

Stúdióban, de jelen körülményeink szerint csak mobilos appal tudjuk összehasonlítani a hangerőt, szóval nem teljesen empirikus, de nem is a legprofibb, ezért nem gyártunk belőle táblázatot. :)

(#162) #06658560 válasza szentkuti11 (#161) üzenetére


#06658560
törölt tag

A hang kimenetek mérésével mi let? Miért szüntek meg a táblázatok?

(#163) szentkuti11 válasza #06658560 (#162) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hektikusan működött a rendszer, sokat foglalkoztunk a szoftveres résszel, de valószínűleg a műszerrel volt gond, így most jelenleg pihen a dolog.

(#164) Drakmusz válasza Shyciii (#152) üzenetére


Drakmusz
őstag

Akkor valami nagyon félrement nálad,már ne haragudj.Sokat fotózok,van némi rálátásom a dologra. Részletgazdagság,színhűség,dinamikatartomány tekintetében nem tudnak jobbat.Ne a random össze-vissza lövöldözök kategóriából induljunk ki,ha már a fényképezés a téma!☺️

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#165) takacsbotond válasza MK VII (#129) üzenetére


takacsbotond
őstag

Inkább a saját szememnek hiszek mint másokénak. Volt szerencsém kipróbálnia P9-et, és a kamerája köszönő viszonyban sincs a G4-emmel, vagy az S6-al.

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#166) Pinyo16689 válasza takacsbotond (#165) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Az a kérdés, miben. A Dxomark a kamera nyers teljesítményét nézi. A p9 videós teljesítménye nem az igazi, ez tény. De ha a fotós képességeket nézem, az LG g4 86 pontja a p9 84 pontjával szemben a "köszönő viszonyban sincs" kifejezésre erős. Főleg ha a G4 hardveres előnyeit nézem. (Ois, jobb érzékelő, nagyobb felbontás) Videóban sokkal jobb, ez biztos, de fotózásban nem esküdnék rá. Valószínűleg a p9 Leica lencse rendszere jobb, mint az LG lencséi, és ezzel farag az egyéb hátrányokból.

[ Szerkesztve ]

(#167) Ferenczi Áko válasza takacsbotond (#165) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nekem is volt G4-em egy P8(!) után, de fotózásban jobbnak találtam a P8-at, így pár nap után vissza is vándoroltam P8-ra..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#168) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

http://www.techmagnifier.com/features/huawei-p9-vs-samsung-galaxy-s7-camera-shootout

Nem tudom, hogyan lehet linket beszúrni, de ezt érdemes elolvasni. Kamera teszt p9 vs S7.
Mindenki máshogyan látja. Kinek ez a jó, kinek az.

(#169) Pinyo16689 válasza Ferenczi Áko (#167) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

A p8-ban van Ois, azt hiszem. A p9-ben nincs, ez hátrány.

(#170) takacsbotond válasza Pinyo16689 (#166) üzenetére


takacsbotond
őstag

Majd megpróbálok képeket csinálni vele, és berakom ide.
Minden esetre a G4-el készült képek sokkal színhelyesebbek, és részletgazdagabbak voltak. Színhelyességben talán az S6 alulmaradt a P9-el szemben, viszont az is sokkal részletgazdagabb képeket készített.
Az S7 pedig nappali képeknél a legtöbbször alulmarad az S6-al szemben.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#171) takacsbotond válasza Ferenczi Áko (#167) üzenetére


takacsbotond
őstag

Miben találtad jobbnak fényképezésnél?
A P8-hoz még nem volt szerencsém, de ha az is jobb képeket készít mint a P9 akkor a Huawei nagyon rossz úton jár...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#172) Dr. 444Hertz válasza takacsbotond (#170) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

[link]
Vannak itt P9 meg G4 képek bőven, én azt mondom, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#173) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

iPhone klón lett... A P9 legalább egyéniség volt...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#174) nyisziati válasza #06658560 (#154) üzenetére


nyisziati
veterán

" A kommentek pedig a szokásos picsogást ohzzák, random telefon esetét tekintve. "
Pont ezt akartam írni. Itt többeknek semmi se jó. Ezért a pénzért ez egy teljesen vállalható teló. Aki olcsóbban akar jobbat, annak ott a OnePlus, meg sok egyéb más.
Itt már a márkafelárat is meg kell fizetni, a döntésekben pedig, hogy mi legyen benne, és mi nem, marketing okok is vannak vastagon.
Nem kell a racionalitást keresni benne, ha nem jó, vegyél mást, olcsóbban. Van lehetőség bőven szerencsére. ;)

(#175) #06658560 válasza nyisziati (#174) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem feltétlen márka felárat, hanem a marketinget, garanciát, annak kezelését, az egyedi, "kisszériás" alkatrészek felárát stb.

(#176) hoffman_


hoffman_
nagyúr

hm, ismerős telefon. mintha pont ugyanezt láttam volna valahol a múlt héten :D

átfutva a tesztet már értem, miért voltál annyira jó véleménnyel róla, korrekt vas. az előre került, gesztus-vezérelt szenzor nekem telitalálat. OPT-on is használom, vezetéshez meg kell előre, egyértelmű. ha nem lenne ilyen nyomi a dual-sim kezelése, azt is mondanám, hogy "ha nem siet a Oneplus, még a végén..." de emiatt csak tetszett, hehe. köszi a részletes tesztet, tényleg bőséges és igényes.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#177) ToniSoprano válasza nyisziati (#174) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja meg a formát is meg kell fizetni. Legalábbis előbb utóbb az Apple úgyis bepereli a Huawei t. A másolás miatt. Eljutottunk oda, hogy a Huawei egy az egyben lemásolta az iPhone 7-et, gratulálok. Ezt miért kellett, pont most? Ezzel a márka nálam eléggé lejáratta magát, pedig kedveltem.

(#178) #06658560 válasza ToniSoprano (#177) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ebben a kommentben csak a mondatvégi írásjelek helyesek.

(#179) janeszgol válasza takacsbotond (#170) üzenetére


janeszgol
félisten

A Pc World pl egyenesen a legjobbnak ítélte anno a P9 kameráját. Érdekes, mennyire megosztotta az embereket.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#180) ORCA58 válasza ToniSoprano (#177) üzenetére


ORCA58
addikt

De nem sikerült kiemelniük a kamerát a hátlapból! Ezzel bukott a beperlés elmélet!

[ Szerkesztve ]

(#181) jacis válasza ToniSoprano (#177) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem csípem a kínai másológép cégeket én sem, de ez most szerintem egyáltalán nem állja meg a helyét amit leírtál. Az antenna csík sem olyam ívben hajlik mint a szifonon a többi eleme meg egyáltalán nem is hasonlít...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#182) Dr. 444Hertz válasza jacis (#181) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

#89 #90 hsz-t ajánlom figyelmedbe.
Az antenna csík az, ami pont iPhone.

(Az előlap pedig Samu. Lehet védeni a P10-et, de annak ellenére, hogy eddig mindig védtem a Huaweit, ez most szerintem is dupla másolás lett...)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#183) ToniSoprano válasza jacis (#181) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Hát szerintem az antennacsík egy az egyben az Ihpone 7-ből onnan jön, ami szerintem még randa is szóval nem értem a másolást (az alsó antennacsíkot nézzétek):

Egyébként azt mondom, most jogos ha az Apple bepereli a Huawei-t teljesen egyértelmű a másolás. Pont az Iphone 7 után talált ki a Huawei ilyen randa antennacsíkot? Nem hihető történet. Az Apple nem szívbajos le fogja perelni a Huawei gatyáját is. Ezt most miért kellett egy ilyen nagy gyártónak?

[ Szerkesztve ]

(#184) AMD Power


AMD Power
titán

Baromi jó ez a telefon. Élőben is nagyon szép. Imádni fogják!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#185) #06658560 válasza ToniSoprano (#183) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ugye megvan, hogy az Apple a rádiuszra tette, a Huawei a hátlapra? Egyébként a forma sem Apple találmány, valamelyik kínai cég hamarabb jött ki vele. Vagyis Apple is másolt akkor teljes mértékben.
A két telefon között rengeteg eltérés van egyébként, kézbe véve sem összetéveszthető a kettő.

(#186) ToniSoprano válasza #06658560 (#185) üzenetére


ToniSoprano
addikt

"Egyébként a forma sem Apple találmány, valamelyik kínai cég hamarabb jött ki vele." Melyik kínai cég pontosan és levédette a formát nemzetközileg?

"A két telefon között rengeteg eltérés van egyébként, kézbe véve sem összetéveszthető a kettő."
Én az alsó csíkra írtam a hasonlóságot. Az Apple mindig levédeti a formát és annak minden egyes elemét. Te már kézbe vetted a P10-et? Mondjuk ezekben színekben tényleg szebb a Huawei, mint az Iphone 7 ebben a színben. Az Iphone 7 legnagyobb újítása az volt, hogy fekete színben eltüntette az antennacsíkokat a fekete színben és ebben a színben tényleg szebb lett, mint az előd.

No mindegy nekem a Honor 8 kékben és a P9 kékben jobban tetszett egyedibb volt, nekem első Huawei telefon ami nem tetszik. De ez ízlés kérdése, nekem túlárazottnak is tűnik, nem látom a P9-hez képest az előrelépést.

[ Szerkesztve ]

(#187) dementor


dementor
senior tag

Köszönet a tesztért! Remekbe szabott a készülék, bár a hátlap számomra csúnya. Más negatívumot én nem találok benne.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#188) Dr. 444Hertz válasza ToniSoprano (#186) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Volt a kezében P10, szóval tapasztalatból írja azt, ami.
De nem hiszem el, hogy nem lehet látni a hasonlóságot a két termék között...
Én is jogosnak érzem, ha Apple bekapsolja a perbombát.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#189) AMD Power válasza ToniSoprano (#186) üzenetére


AMD Power
titán

Előben pedig szebb mint a P9. Persze a szépség szubjektív.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#190) MMMMMM válasza ToniSoprano (#186) üzenetére


MMMMMM
tag

"Én az alsó csíkra írtam a hasonlóságot. Az Apple mindig levédeti a formát és annak minden egyes elemét. "

Nos a ket antenna csik kozott van kulonbseg, tehat nem pontosan ugyanaz, nincs mit perelnie az almának. Ennyi erővel akkor a samsung is perelhet megannyi telefongyartot mert elől van a home-gomb.

(#191) nyisziati válasza MMMMMM (#190) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja. Pláne, ha idevesszük, hogy az Elephone-nak van egy S7 néven futó modellje... :DDD

(#192) Dr. 444Hertz válasza MMMMMM (#190) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

És ők is jogosan tennék azt.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#193) MMMMMM válasza Dr. 444Hertz (#192) üzenetére


MMMMMM
tag

Akkor meg a Huawei perelheti az uj nokia keszuleket mert a nokia 8 egy P9-re hasonlit.

(#194) Dr. 444Hertz válasza MMMMMM (#193) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Sajnos nem tehetik, mert tudják, hogy beindulna egy perháború.
Egyébként nem a jogi résszel vam probléma, hanem például ezzel:

Kövezzetek meg nyugodtan, de nekem egyformák ezek a készülékek, és ebben az a szomorú, hogy olyan gyártók is másolnal egymásról, akik nem kényszerülnek erre.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#195) #06658560 válasza ToniSoprano (#186) üzenetére


#06658560
törölt tag

Volt a kezemben, onnan tudom. Készítettem is róla olyan képeket, amelyek a részleteket mutatják: letörés a házon az üveg mellett, az pple ott egybe simul az üveggel. Az egyéb gombok elhelyezése letérö, a P10 megkapta a P9Plus óta látható piros kijelzö kapcsoló gombot, ami a P9-nek még nem volt meg, az üveg betét a hátlapon, síkban vannak a kamerák, nem kell utólag flexelni.

Az antennacsíkot valamelyik közepes szintü és ismertségü kínai alkotta meg, nevét nem tudom. Most meg nem találom.
Az, hogy az alma levédet valamit miért jelenti, hogy ö találta ki, illetve hogy joga lenne hozzá egy nem elcseszett szabadalmi rendszerben?

#188 Dr. 444Hertz: Szerintem belemagyarázás vagy szándékosság, hogy haosnlóságot akar látni valaki az almával. Inkább lehetne HTC-t mondani, ott is inkább úgy, hogy megcsinálták premium szinten. Pláne, hogy az Apple is HTC fénymásolás.

[ Szerkesztve ]

(#196) MMMMMM válasza Dr. 444Hertz (#194) üzenetére


MMMMMM
tag

az alakjuk hasonlo, de van különbseg köztük. A lekerekitesi szögek, a szelek kialakitasa, stb de vegyuk figyelembe azt is h nem könnyu mindig ujjat alkotni, egyedit, ha nem sikerül szépre az uj dizájn akár 10% visszaeset is jelenthet az eladásokban. A gyartok neha szivesen vesznek elő viszont olyan dizájnt ami népszerű volt az emberek körében, csak kicsit meg felturbozzák. pl P10 hatoldalának a gyemant feluletehez hasonlo megmunkalasa, ami által a feny furcsán törik meg rajta és tapintasra is kölönös érzetet ad.

(#197) #06658560 válasza MMMMMM (#196) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az az adott variációk esetében nem gyémántfelülethez hasonló, inkább vynil lemezekhez. A gyémánt fleülete eléggé sima ugyanis.

(#198) MMMMMM válasza #06658560 (#197) üzenetére


MMMMMM
tag

igy ertettem csak rosszul fogalmaztam:

(#199) ToniSoprano válasza #06658560 (#195) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja lehet élőben más, ez sokszor elő szokott fordulni, majd meg kell tapogatni.

[ Szerkesztve ]

(#200) Dr. 444Hertz válasza MMMMMM (#196) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Abban teljesen igazad van, hogy vannak különbségek.
És értem azt is, hogy keveset akarnak kockáztatni.
Na de miért nem képes egyik gyártó sem arra, hogy olyan telefont rakjanak le az asztalra, ami már messziről üvölti a cég nevét?

Nem lehetetlen.
Na mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.