Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) matex válasza gazee (#3382) üzenetére


matex
tag

Nekem ma jött egy decemberi biztonsági frissítés.

Már csak azért várom a 10-est, hogy nyomhassak egy factory resetet, ugyanis nagyon be van lassulva valamitől a telefon. Kétszer meg nincs kedvem resetelni.

(#3402) gazee válasza matex (#3401) üzenetére


gazee
tag

Köszi.
Nekem a 10-es van már 1 honapja kb..
Októberi bizt. frissítés.
Én még soha nem reseteltem.. 🙄

(#3403) #01993216 válasza Balcsix (#3396) üzenetére


#01993216
törölt tag

EMUI 8, 9 és 9.1-en is megvolt a hiba, FR-ek után is. Kétlem, hogy ennyi rossz szoftvert csinálnának.

(#3404) Balcsix válasza #01993216 (#3403) üzenetére


Balcsix
senior tag

Akkor viszont valószínű, hogy tényleg hardveres volt a probléma. Épp kifogtál valami gyári hibás darabot.

(#3405) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Búcsúzom a fórumtól, 45-ért megvették a Zasszony 1 éves telóját (1 év garral), és lett helyette egy Redmi note 8 pro.
Üdv Mindenkinek

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3406) #01993216 válasza Balcsix (#3404) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ráadásul a kicserélt kijelző sem jó már, mert már van rajta egy folt :D

(#3407) Balcsix válasza #01993216 (#3406) üzenetére


Balcsix
senior tag

Huhh, akkor nem vagy túl szerencsés ezzel a telefonnal. :)

(#3408) #01993216 válasza Balcsix (#3407) üzenetére


#01993216
törölt tag

Hát nem igazán :D
Anno amennyire szerettem a P9 Lite-ot, ez legalább annyira nem nőtt a szívemhez.

(#3409) szelim74


szelim74
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Egy 128 GB-os Samsung sdxc kártyával szerettem volna használni a kütyüt, de napi minimum 3x leáll memóriakártya hibára hivatkozva. Leválasztások és újracsatolások, formázás telefonban/asztali gépen, ki-be szerelés nem segít. A régi vas 64 GB-os Samsung sdhc kártyája egy hete fut benne gond nélkül. Itt jön a csavar. 3 napja beraktam az előd P8-asba a 128-ast és akárhogy nyúzom, nem jön elő a probléma, egy 5 éves modellel tökéletesen müködik. Ötlet? Előre is köszi.

(#3410) Balcsix válasza #01993216 (#3408) üzenetére


Balcsix
senior tag

Volt már egy jó pár telefonom, de eddig egyik se nőtt a szívemhez annyira mint a Sony Ericsson Xperia NEO-m. A külső hangszórója néha nem működött az utóbbi időben (utólag rájöttem, hogy valszeg szoftveres probléma volt), ezért úgy gondoltam, hogy jó ötlet szétkapni és meglesni, hogy mi a probléma. Ezzel csak az volt a gond, hogy ragasztva volt a digitizer, én meg ügyesen letéptem ahogy illik :D. Összeraktam, de már nem érzékelte az ujjamat...
Az egyetlen olyan telefonom volt, amit nagyon sajnáltam hogy tönkrement. Azóta is tartom a véleményem, hogy a Sony Ericcson telefonok voltak a mobilgyártás eddigi csúcsai. Nagyon sajnálom, hogy végül ez történt velük (a Sonyról meg inkább ne beszéljünk)... Minden telefonjuk máshogy nézett ki, és másban volt kiemelkedő (ilyen mobilgyártó a mai napig nincs). Ma már minden telefon ugyan arra az unalmas dizájnra (max. más szín) épül például, és kevés az ami tartalmazna valami egyedi dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#3411) gazee válasza szelim74 (#3409) üzenetére


gazee
tag

Sajna ezt produkálja néha... De nekem nem áll le csak kiírja, hogy leválasztva, sd kártya hiba stb...
Ha visszaolvasól nem egyedi a gond. 🙄

(#3412) Pendragon911 válasza szelim74 (#3409) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Én kezdettől egy 32GB méretűt használtam, azzal nem volt gond, kicseréltem egy 128GB-ra, egyelőre azzal sincs gond, tehát szerintem készüléke válogatja, hogy szereti-e az SD kártyákat vagy sem. Ezek szerinte mondhatni ez egy típushiba, csak nem mindenkinél jelentkezik. Egyébként jóformán telepakoltam zenékkel és a gyári zenelejátszó kis híján meghal, amikor választani akarok zenét, na mondom, de jó. Aztán kerestem egy ingyenes zeneappot, rengeteg beállítással és nem kell PRO változathoz fizetni, plusz reklámok sincsenek, de nem is ez a lényeg, hanem hogy egyből beolvas mindent, igaz meg van adva, hogy melyik mappában vannak a zenék, így nem olvassa be minden indításkor, ha teszek fel zenét, talán akkor magától észleli vagy lefuttatom a frissítést. Ezt csak mint érdekesség írtam le. Ha valakit érdekel, melyik app, szívesen megírom ;)

(#3413) MrCsiT válasza zvolite80 (#3390) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha 49 vatta újban T-nél a dual simes, akkor az 1 éves használt olyan 34e-ért reális szerintem. (Persze, ha csak árulni szeretné sokáig, akkor kiírhatja 45-ért is. )

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3414) zvolite80 válasza MrCsiT (#3413) üzenetére


zvolite80
tag

Előfizetésel?
Mert ha igen akkor szerintem nem az az ár a mervadó!

Huawei P30 user

(#3415) hangyász2 válasza zvolite80 (#3414) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nem, listaáron annyi. Egyet behúztunk előfizetéssel, mert ajándék árban volt.

Viszont szerintem ezt nem lehet, szabad mérvadónak venni, mert korlátozott készlet, és többet "ér". Ha elfogy, visszakorrigál a "piac".

Ma is adnak el ezzel SOC-cal telefonokat, simán piacképes még mindig a gyorstöltéssel, kamerával stb.

(#3416) gazee


gazee
tag

Halihó!
Leálltak a frissítések? 🙄

(#3417) snooze válasza gazee (#3416) üzenetére


snooze
veterán

sajnos valami nem stimmel..nehogy ugy járjunk mint anno a p9litenél,hogy majd beragad rendesen..

GO Gunners!!!

(#3418) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tud ez a telcsi dual VoLTE-t?

The Truth is out there...

(#3419) snooze válasza Lackooo84 (#3418) üzenetére


snooze
veterán

ezt tudja..
link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#3420) Lackooo84 válasza snooze (#3419) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi, a dual LTE-t azt tudtam, ebből nem derül ki a dual VoLTE.

The Truth is out there...

(#3421) snooze válasza Lackooo84 (#3420) üzenetére


snooze
veterán

ha átkapcsol a másik sim 4g-jére,irja is..akkor tudhatja..vagy nem?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#3422) SeLe válasza Lackooo84 (#3420) üzenetére


SeLe
tag

Igen, tudja!
Nálam is úgy működik (Telenor, Vodafone)

[ Szerkesztve ]

(#3423) Lackooo84 válasza SeLe (#3422) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Zsírmalac, köszi!

The Truth is out there...

(#3424) Komplikato


Komplikato
veterán

Nekem a Voda és a Digi is kijelzi a VoLTE-t, bár érthető okokból utóbbival használom csak. Igen hasznos volt, mikor valaki kitépte a Voda üvegszálkábeleit a földből.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3425) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Rendeltünk online páran a Mate 20 Lite-ból, ma lettek átvéve, utólag kiderült, hogy bnőmé és haveré is használt, meg ahogy a BB topikban láttam másoké is (átvágott/átragasztott eredeti seal, felragasztva a mellékelt gyári fólia (szöszösen), piszkos hátlap, régesrég ellőtt HiCare reg). Telekom 72 órán belül jelzettként cserélni nem akarja, csak a 14 napos elállást erőltetik. Aki rendelt ilyen készüléket, és a zacsin keresztül látja, hogy az eredeti fehér secu címke át van vágva és Telekomos ezüsttel van leragasztva, az át se vegye...


The Truth is out there...

(#3426) htc07 válasza Lackooo84 (#3425) üzenetére


htc07
addikt

Ez van, mióta el lehet állni a neten vásárolt termékektől.

Ha nincs sérülés rajta, vállalnak rá annyi garanciát, amennyit kell, akkor nem értem, miért gond.

Inkább dobják ki, neked meg gyártsanak újat? Nincs még elég hulladék a világban? :N

(#3427) hangyász2 válasza htc07 (#3426) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Írják oda, ha újracsomagolt. Ez a törvény.
Egyébként kaptak újat is, ahogy azt illik.

És nem, nem ez van. Rendes webáruházak vagy továbbadják használtkereskedésnek, vagy külön részlegük van rá.

[ Szerkesztve ]

(#3428) Lackooo84 válasza htc07 (#3426) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mi a gond? Az, hogy ilyen vásárlók vannak, mint pl. te is, akiket simán átvernek, és rájuk tudják sózni a használtat. Na én nem ez vagyok, én új terméket vásároltam, és azt is szeretnék kapni a pénzemért... :) Ha a jóska kap ugyanezért a pénzért vadiújat, én meg akkor miért is tartsam meg a használtat?! :U :N

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3429) snooze válasza Lackooo84 (#3425) üzenetére


snooze
veterán

én novemberben zsir uj,bontatlan dobozost kaptam ugyanennyiért listaáron..
amigy nem rossz,csak egyszer felajánlotta a 10-et,akkor nem frissitettem,azota meg ba..ik felajánlani,se hicareba,se hisuite,se a sima szoftverfrissitésben.. remélem nem jár ugy mint a p9lite anno..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#3430) hangyász2 válasza snooze (#3429) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Szerintem nem fog, mert FF-ben már van a 176-os build is. Feleslegesen nem pofozgatnák. Csak a szokásos béna (eufemizus) frissítési metódus.

Remélem, nekem sikerül kicseréltetni bontatlanra. Bevonom a Huaweit is, ha nem akaródzik.

(#3431) Lackooo84 válasza snooze (#3429) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha más nincs HiSuite-tel vagy gondolom a 3 gombossal rá lehet küldeni.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3432) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Telekomos VoWifi megy valakinek valamelyik romon? Mert a 9.1-en nem jelenik meg a kapcsolója, csak a DIGI simnél.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3433) snooze válasza Lackooo84 (#3432) üzenetére


snooze
veterán

céges 30as kártyánál 9.1en..ne kelljen már egy sw frissitést mokolni ilyen gombos megoldással..hisuiteval sem megy..irtam.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#3434) Lackooo84 válasza snooze (#3433) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor úgy írom, h HiSuite + FF + DNS trükk.

The Truth is out there...

(#3435) snooze válasza Lackooo84 (#3434) üzenetére


snooze
veterán

kinai..😀😀😀

GO Gunners!!!

(#3436) Lackooo84 válasza snooze (#3435) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csináltam anno leírást meg video guideot Honor 8-hoz, ha gondolod linkelem priviben és lipróbálhatod. Barinőm telója jött meg tegnap azt nem akarom mókolni enyém hétfőn ér ide.

The Truth is out there...

(#3437) snooze válasza Lackooo84 (#3436) üzenetére


snooze
veterán

ok..köszi..jöhet..meglesem..😀

GO Gunners!!!

(#3438) Lackooo84 válasza snooze (#3437) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az a módszer sajna csak Oreo-ig (EMUI 8.0) működik. Most van egy új módszer, ami működik Pie romokkal (tesztelve), és LEHET, hogy felmennek vele a 10-es romok is, csak még le kéne fordítanom magyarra a guide-ot. Sajnos tesztelni most még készülék hiányában nem tudom.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3439) snooze válasza Lackooo84 (#3438) üzenetére


snooze
veterán

ok..értem..

GO Gunners!!!

(#3440) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Stock (gyári) EMUI 9 romok telepítése bármilyen HUAWEI készülékre

1. PC-n nyissátok meg a C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts fájlt, írjátok be a következő sort, majd mentés.

188.225.84.142 query.hicloud.com

2. Töltsétek le és telepítsétek a HiSuite9.0.2.304 verzióját, DE MÉG NE INDÍTSÁTOK EL!!

HiSuite_9.0.2.304.zip

3. Töltsétek le a mellékelt zip fájlt, majd a benne levő 2 fájllal írjátok felül az eredetieket.
A httpcomponent.dll fájlt a C:/Program Files (x86)/HiSuite helyen (illetve ahová a HiSuite programot telepítettétek) találjátok.
A HiSuiteConfig.xml fájlt pedig a C:/Users/FELHASZNÁLÓNEVED/AppData/Local/Hisuite/userdata/UpdateDogDev mappában.

cserefájlok.zip

4. Töltsétek le majd nyissátok meg a FirmwareFindert a készüléken, majd keressetek egy olyan romot, aminek a telepítése engedélyezett a készülékre (approved for installation).

(Mate 20 Lite: SNE-LGPR2-OVS)

Győződjetek meg róla, hogy a rom biztosan "approved" státuszú, majd regisztráljátok eRecovery telepítésre.

5. Indítsátok el a mókolt HiSuite progit PC-n, csatlakoztassátok USB kábellel a készüléket, nyomjatok az "update" gombra, és mehet telepítés.

6. Öröm s bódottá'!!

A romolást mindenki saját felelősségére végezze el! Azt, hogy ezzel felmennek-e a 10-es romok is (rollback valószínűleg megy), még nem tudtam tesztelni, ha esetleg valaki érez késztetést rá, akkor nyugodtan próbálja meg, és ossza meg a tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3441) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Ha valaki nem elég bátor, már az is érdekes, így egyáltalán feldobja-e HiSuite a 10-es ROM-okat.

(#3442) #01993216 válasza Lackooo84 (#3440) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nem működik

(#3443) hangyász2 válasza #01993216 (#3442) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Mire nem? 10-es ROM-okra vagy, 9-esre se?

(#3444) #01993216 válasza hangyász2 (#3443) üzenetére


#01993216
törölt tag

10-esem van. Működik, csak én bénáztam elsőre

(#3445) hangyász2 válasza #01993216 (#3444) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Melyik builded van 10-esből?
És mit jelzett HiSuite?

[ Szerkesztve ]

(#3446) Lackooo84 válasza #01993216 (#3444) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sikerült vele feltelepítened egy újabb buildet a 10-esből?

The Truth is out there...

(#3447) #01993216 válasza Lackooo84 (#3446) üzenetére


#01993216
törölt tag

Még nem, mert itt a kompon fos a wifi, de a HiSuite már kidobta, hogy a 172-es rom telepíthető. Csak nem indult el a hálózat miatt. Most 148-asom van. Írok, ha sikerült.

(#3448) Lackooo84 válasza #01993216 (#3447) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Okés, majd jelezz vissza és pontosítom a leírást.

The Truth is out there...

(#3449) #01993216 válasza Lackooo84 (#3448) üzenetére


#01993216
törölt tag

Tölti le. 42%
Remélem nem téglát csinálok :D

(#3450) htc07 válasza Lackooo84 (#3428) üzenetére


htc07
addikt

Ha visszaküldik a gyártónak, hogy csomagolják újra, akkor már hirtelen újként lesz eladva, és fogalmad sem lesz az egészről.

Ér téged bármilyen kár?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.