Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) #01993216 válasza Lackooo84 (#3448) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nem működik. Letölti, de a telepítésnél kivágja, hogy Failed to Install. Nekem csak a 172-es rom ment, a többit hiába adogattam hozzá, mindig azt az ablakot dobta be a HiSuite, hogy a legfrissebb szoftvert használom. A 148-ast. Utálom, mert nem jó és se előre, se hátra. Ha sikerül valakinek, ossza meg legyen szíves és azt is, hogy melyik rom-al csinálta.

(#3452) hangyász2 válasza #01993216 (#3451) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Még egy próbát megérhet, nekem is többször csinált már ilyet HiSuite normál esetben. Persze nem valószínű azért.
Ha végre ideér a teló, majd játszom vele én is.

(#3453) #01993216 válasza hangyász2 (#3452) üzenetére


#01993216
törölt tag

Lehet csak másik rom-al kellene próbálkozni, mert úgy látszik, hogy hiába "approved", akkor se megy. Annak örülnék a legjobban, ha így visszamenne valahogy a 9.1, mert onnan már vissza lehet lépkedni 8.2-ig.

(#3454) Lackooo84 válasza #01993216 (#3453) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Most jelent meg egy 266 rollback rom de még nem approved.

The Truth is out there...

(#3455) #01993216 válasza Lackooo84 (#3454) üzenetére


#01993216
törölt tag

Már épp ideje volt. Szerinted mennyi idő, mire azt látja majd a HiSuite?

(#3456) snooze válasza #01993216 (#3455) üzenetére


snooze
veterán

hmm.az én huisite-m még a 10est sem látja,pedig már felajánlotta,azota semmi..👍

GO Gunners!!!

(#3457) #01993216


#01993216
törölt tag

Itthon vagyok ma, gondoltam nekifutok újra a frissítésnek. Ezúttal a 170-es végűvel próbálkoztam, ami már másoknak a HiCare-ben megjelent. Ugyanaz történt. Letölti, de amikor telepíteni kellene, akkor kiírja, hogy Failed to Install. Korábban is próbálkoztam már Firmware Finder-es frissítésekkel, de nekem az istennek se akart menni soha. Már adtak ki RollBack ROM-ot, remélhetőleg előbb-utóbb látja majd a HiSuite, taknyolás nélkül és vissza tudok állítani egy korábbi verziót végre.

(#3458) Doggy dog válasza #01993216 (#3457) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Meddig akarsz majd visszamenni?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#3459) snooze válasza #01993216 (#3457) üzenetére


snooze
veterán

annyira nem jo a 10-es?

GO Gunners!!!

(#3460) htc07 válasza snooze (#3459) üzenetére


htc07
addikt

semmi baja nincs a tizesnek, csak vannak emberek, akiknek rögeszméje, hogy minden frissítést csak azért adnak ki, hogy egyre rosszabb legyen a felhasználói élmény, mert az ugye lojális és márkahű vásárlókat eredményez.

vegyetek egy motorola defy-t android 2.3-al, aztán jónapot. :D

[ Szerkesztve ]

(#3461) #01993216 válasza Doggy dog (#3458) üzenetére


#01993216
törölt tag

8.2-ig

htc07: Vannak emberek, akik azért vesznek ilyen telefont, mert erre van szükségük, nem azért, hogy legyen egy és így vannak olyan dolgok, amik a kiválasztásnál főbb szempontok, mint például az akkuidő, ami a 10-essel majdnem fele lett a 8-asnak, arról nem is beszélve, van benne egy csomó hiba, ami nagyon zavar. Nyilván a 8-asban is akad, de azokkal inkább tudok együtt élni.

(#3462) htc07 válasza #01993216 (#3461) üzenetére


htc07
addikt

Semmi baja nincs az akkuidőnek, tegnap reggel töltöttem, és 44%-on vagyok. És folyamatosan megy rajta a WiFi/4G +VoLTE, GPS, bluetooth, 4,5 óra SOT eddig, közepes fényerőn, és a hirhedten elektronzabáló facebook/messenger kombó is fut a háttérben.

Nálad valami más gond lesz szerintem, ha ezt az akkuidőt kevésnek tartod, akkor valami app vagy rossz konfig ami bezabálja. Gondolom csináltál factory reset-et amikor 10-esre váltottál, úgy dereng, azt írtad - az alap minden telefonnál. (beállításoknál mit ír, mi fogyaszt ennyit?)

Arra viszont nem emlékszem, hogy írtad volna, hogy milyen problémákkal küzdesz (az akkuidőn kívül), de ha leírod (vagy belinkeled ahol leírtad), talán találunk rá megoldást, hogy a te pulzusod se emelkedjen meg, amikor a telefon után kell nyúlnod. Esetedben szerintem egy rollback sem oldaná meg a problémát.

TL,DR: én nem tudom milyen készüléket fogtál ki, de ha tényleg olyan rossz lenne, mint amilyennek te lefested, akkor nem hiszem, hogy ilyen népszerű készülék lenne.

(#3463) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Sziasztok. Nem gyözőm magamat ismételni. Nekem a Huawei mate 20 lite, Android 10 remek űzemidőm van. Félig fényerővel sok sok alkalmazásal 7óra 34 perc ideke. Full fényerővel 5 óra kijelző ideje. Én megvagyom elégedve másfél naponta töltöm. Rendszer is nagyon fürge. Semmi bugot nem észleltem. ;)

(#3464) Zelk 1


Zelk 1
csendes tag

Attesz 42!Csináltál gyári visszaállítást frissítés után?

(#3465) #01993216 válasza htc07 (#3462) üzenetére


#01993216
törölt tag

EMUI 8-al közel 9 óra volt a SOT
Ez minden frissítéssel csak rosszabb lett, a zavaró hibákra meg nincs megoldás, némelyik konstrukciós.

(#3466) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Igen csináltam Factory resetet! Nekem jól műkődik. Nekem megfelel.

(#3467) Zelk 1 válasza Attesz42 (#3466) üzenetére


Zelk 1
csendes tag

Attesz 42!A gyári visszaállítás ugyanaz mint a factory reset?Biztonsági mentésből tettél vissza valamit,vagy mindent újra rakták.Pl.aplikáciok vagy tel.számok.Köszi.

(#3468) Attesz42 válasza Zelk 1 (#3467) üzenetére


Attesz42
csendes tag

Igen ugyan az mint a gyári vissza állitás. Nem tettem semit vissza a mentésből. Újra be laktam a telót. 2019 December óta android 10 van és nekem megbizható a rendszer. Az itt leírt buggokal még nem találkoztam. Huawei mate 20 lite 1 éve van meg nekem és nagyon megvagyok vele elégedve.

(#3469) htc07 válasza #01993216 (#3465) üzenetére


htc07
addikt

Számold rá hogy az akkumulátor minden töltéssel romlik, szerintem a 4,5 óra SOT 44% hátralévő töltöttséggel egy egy éves készüléknél teljesen valid.

A hibákat pedig még mindig nem írtad le, ha konstrukciós, akkor valószínűleg a gyártóval kellene felvenned a kapcsolatot.

(#3470) #01993216 válasza htc07 (#3469) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nem ma kezdtem, tudom mennyi a normál elhasználódás. A konstrukciós hibákat úgy értettem, hogy van néhány dolog az EMUI 10-ben, ami nekem nem jön be. Például az új értesítési sáv. A hibák mellett, de végülis mindegy. Összességében nekem nem felel meg, szeretném vissza a 8-ast, amivel megvettem. És azt hiszem a Huawei-el be is fejeztem ezzek a telefonnal.

(#3471) walgud6 válasza #01993216 (#3470) üzenetére


walgud6
tag

Egyik gyártó frissítései sem fognak teljes mértékben megfelelni mindenkinek szerintem.

(#3472) Zelk 1 válasza Attesz42 (#3468) üzenetére


Zelk 1
csendes tag

Köszönöm Attesz42!

(#3473) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Én semmilyen hibát nem tapasztaltam továbbra sem a 8-as rendszer óta, mindig engedem a legújabb Android telepítéseket és bár vannak változások, de közte többnyire mindegyik pozitív volt számomra és hasznos. Az akksi üzemidő nálam nem igen csökkent, igaz minden este felteszem tölteni, jobb szeretem, ha reggel 100%-kal indulok el, bár szerintem délutánig simán bírná, ugyanis lefekvéskor az esetek 90%-ban 60-65% körül áll az akksi, kb az eddig leírtak alapján használom én is, amióta megvan, emlékeim szerint kb. ugyanannyi a fogyasztása majdnem azonos felhasználás mellett. Május óta van meg a telefon és ami vélemény az első napokban kialakult bennem, az azóta sem változott. Akkor meg voltam vele elégedve ;) Fura, mindig is Sony párti voltam és alapvetően ez most sem változott, csak nincs választék, így cseréltem a Huawei-re, de a lényeg az, hogy többnyire mindig a magasabb kategóriából választottam (K800i, Xperia S, Z1C, Z5C), igy sosem panaszkodhattam a minőségre, tudásra, időtállóságra, de talán most érzem leginkább, hogy az eddigi legjobb választásom ez a típus volt. Ez is mondható egy magasabb kategóriájú típusnak, mivel mégis egy Mate széria tagja, külsőre is érezhető ez, de hardveresen is kielégítő, arról nem is beszélve, hogy a 10-es android már a 3. rendszer, amit megkap a telefon. Nyilván egy Mate 20 vagy a Pro változat, hogy a P30 Pro-t nem is említve még inkább a minőség felé mehettem volna, de ami a Mate 20 Lite mellett szól, az az ár-érték arány volt, nem is beszélve arról, hogy a Telekom nagyon jó kedvezményt adott rá, így még 60e Ft-ot sem kellett fizetni érte, ami egy ilyen telefonért több, mint ajándék. Kimondottan pozitívum a fényképezőgép sokszínűsége és a RAW mód lehetősége, csodás képeket lehet vele csinálni és ez nekem minden telefonnál első számú szempont volt. Tehát felőlem jöhet a 11-es android is, bár azt már nem valószínű, hogy érkezik, de engem nem zavar egy új rendszer megjelenése, mert eddigi tapasztalatok alapján nem fogta vissza telefont. Sőt, többször teljesítmény javulás is tapasztalható volt, pl a kamera app is sokkal gyorsabb a 10-ben, mint előtte bármelyik és ez nekem nagyon fontos. Tehát röviden és tömören ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#3474) Attesz42 válasza Zelk 1 (#3472) üzenetére


Attesz42
csendes tag

Szivesen Zelk 1.

(#3475) Karcub


Karcub
senior tag

Ha másodjára adom szervizbe a telefont ugyan azzal a hibával, kérhetem hogy adják vissza a vételárat?

(#3476) Lackooo84 válasza Karcub (#3475) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem. Max pedzegess meg egy cserét egy újra, hátha.

The Truth is out there...

(#3477) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Emui 8.2

Talán májusi teló.
Ez a második nap vége.
Wifi, net, gps, 2 fiók.
9.01re valamivel rosszabb, de 9.1 kb fele.
Reset mindig volt, újra belakással.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#3478) Smithy87


Smithy87
senior tag

Hello!

Én anno föltettem a hicare ből a 10 es driodot Build number:10.0.0.148
A bajom, hogy az utolsó biztonsági javítás 2019.10.06-os nincs frisebb?
Vagy a korai update miatt nem kapok frissítéseket?

(#3479) dermot109 válasza Pendragon911 (#3473) üzenetére


dermot109
tag

Frissítési mizéria.... a jön az új android mikor? nektek már van? én megkaptam én miért nem nem igaz már mindenki megkapta csak én nem. mivel tudom feltenni az újat. végre megkaptam hurrá de szar utálom semmi nem úgy működik lassú gyorsan merül vissza a régit hogy lehet nem igaz hogy nem lehet visszatenni. :W :DD ;]

(#3480) Balcsix válasza dermot109 (#3479) üzenetére


Balcsix
senior tag

Első telefonom, aminek a topicjában sajnos ezt tapasztalom. Mindenért megy a rinya körülbelül. Ha valakinek egy valami nem stimmel/tetszik, onnantól kezdve az ő szemében már el van átkozva, és sz*r a telefon, annak ellenére hogy többnyire egyedi hibáról (vagy feature-ról) van szó. Az a probléma, hogy sokan csak végletekben tudnak gondolkodni, nem tudnak kompromisszumot kötni, miközben a középkategóriában ez egy igen jó vételnek mondható.
Esetleg csak szimplán nem látja be, hogy ez nem egy neki való telefon.

BTW nekem is lassan 1 éves a telefon, volt már rajta pár szoftver verzió, és tökéletesen teszi a dolgát. Előző telefonoknál előszeretettel ROM-olgattam, de itt feleslegesnek érzem már. MIUI után az EMUI-ban sem csalódtam, ezeknél korrektebb rendszert nem is igazán tudnék mondani.

[ Szerkesztve ]

(#3481) Doggy dog válasza Balcsix (#3480) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hmmm.
Ha egyedi, akkor a legtöbbeknek miért jóval kevesebb az akku idő?
Nem csak itt írják!
A régin meg újra flott minden?
Értem én, hogy kompromisszum, de akkor minek ekkora akksi, ha nem megy neki?
Legalább hozza az eredetihez hasonló szintet!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#3482) Balcsix válasza Doggy dog (#3481) üzenetére


Balcsix
senior tag

Nem kifejezetten a SOT-ról beszéltem, de mint ahogy írták már egy páran, köztük nekem sem lett érezhetően kevesebb a kijelzőidő.

(#3483) Exian válasza Balcsix (#3482) üzenetére


Exian
őstag

Nekem speciel soha semmi bajom nem volt a készülékkel, több, mint egy éve használom, factory reset egyetlen egyszer sem volt! Az összes biztonsági és rendszer verzió frissítés FR nélkül ment le és nekem nincs bajom vele.

Nincs is tervben, hogy lecserélem, max akkor, ha a szolgáltató megint bedob valami klafa ajánlatot (ahogyan ezt is 40e Ft alatt kaptam meg), illetve a fiamnak kellene új telefon, neki szuper lenne ez, csak fogalmam sincs, hogy nekem meg mi lenne jó helyette...

(#3484) Nagya21 válasza Exian (#3483) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Xiaomi Redmi Note 8
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3485) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Hali, ezen a telón teljesítmény mód volt valamelyik buildben?

(#3486) gazee válasza Nagya21 (#3484) üzenetére


gazee
tag

Nahh attol mentsem meg a jóisten!
Céges telom... Ha nem kellene kifizetnem már áthajtottam volna rajta egy Ural-al😩

(#3487) gazee válasza Exian (#3483) üzenetére


gazee
tag

Detto!
Semmi reset meg miegymás.... :R

(#3488) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Hogyan kell csinálni a gyári vissza állítást? :U

Keresgéltem itt, de nem találtam - egyszer már csináltam is, de nem emlékszem rá. :O

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#3489) snooze válasza ariel96 (#3488) üzenetére


snooze
veterán

beállitások-rendszer-visszaállitás.ott van három opcio,lehet választani..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#3490) hangyász2 válasza ariel96 (#3488) üzenetére


hangyász2
aktív tag

A legegyszerűbb, ha tárcsázóba:

*#*#2846579#*#*
és utána felugró menübe Restore factory

Vagy kikapcsolod a telót, és hangerő+ és ower gombot nyomod amíg Huawei felirat nem jön.
Majd itt a menüben először nem árthat egy wipe cache, és utána factory reset.

snooze

Megoszlanak a vélemények, mennyire teljesen ugyanaz a Beállításokból a gyári viszsaállítás, mint a recoverys factory reset. Én ebbbe nem szólnék bele, de az utóbbit szokták a szakik javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#3491) ariel96 válasza snooze (#3489) üzenetére


ariel96
tag

:R

(#3492) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Sajnos én is bontott dobozos telefont kaptam. Van ennek valamilyen hátránya a csomagolthoz képest? Kell rajta gyári beállítások visszaállítása? Elméletileg csinálhattak rajta, mert bekapcsoláskor kért Gmail fiókot.

(#3493) hangyász2 válasza timelord1987 (#3492) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nincs. Ha rajta van hátul a fólia,, és nem látsz külsérelmi nyomot, érdemes elengedni a történetet. Vagy bemész boltba reklamálni.
Lehet nem is volt bekapcsolva, attól, hogy felbontották. Nézd meg magát a készüléket alaposan. Az a lényeg.

(#3494) snooze válasza timelord1987 (#3492) üzenetére


snooze
veterán

elég szomoru,hogy nem tüntetik fel,hogy már bontott,nyilván visszavett készülék,másért miért bontanák fel?

GO Gunners!!!

(#3495) Lackooo84 válasza timelord1987 (#3492) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha sehol nem karcos, elöl-hátul fóliás stb, akkor érdemesebb megtartani. A HiCare szerintem a gyártási dátumot mutatja egy ideig, az a 2019 aug. környéke, egy idő után beállt nekünk is a jó dátumra. Ha megtartod, akkor jóváírást tudsz ez miatt kérni, a bnőm bontott teló ügyét lezártuk azzal, hogy jóváírnak 10 ezret a számláján, így 20k volt neki a teló. Csere már felejtős, mert már elfogyott rég. Én szerencsére bontatlant kaptam.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3496) ariel96 válasza hangyász2 (#3490) üzenetére


ariel96
tag

Végül nem gyári visszaállítást választottam, a probléma megoldódott, újra használható a teló. Köszönöm a segítséget. :C :R

(#3497) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Létezik, hogy ilyen ratyi wifi modem van ebben a készülékben? Ugyanott, ahol a 2 éves Honor 8-cal 300/200-akat mérek, ugyanott ezzel csak 130/150-eket.... gyalázatos.

The Truth is out there...

(#3498) timelord1987 válasza Lackooo84 (#3495) üzenetére


timelord1987
őstag

Ti csináltatok rajta gyári visszaállítást vagy nem szükséges?

(#3499) hangyász2 válasza timelord1987 (#3498) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nem kell. Szerintem eleve nem kapcsolták be. De ha véletlenül mégis, akkori is csináltak utána, ha a beállításvarázsló menüjével indul.
Ha nem azzal indult, akkor nyomhatsz egyet, nem árthat.

(#3500) Lackooo84 válasza timelord1987 (#3498) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem volt rá szükség mert nem volt még bekapcsolva. Igazából azért hittük, h használt, mert rajta volt a fólia (ráadásul van a szélénél alatta egy porszem), valamint a hicare dátum miatt. De utólag kiderült, h a bontatlan telók is ilyenek már. A HiCare meg szerintem először a gyártási dátumot mutatja (ezért van, hogy az összes telón 2019 augusztus körüli dátumok vannak), és egy idő után beáll az első bekapcsolás körüli dátumra, és utána jól mutatja a gariidőt. Szerintem kérjél rá egy kis jóváírást te is, mer miért ne. :DDD

The Truth is out there...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.