Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Zolio3 válasza macsek18 (#14698) üzenetére


Zolio3
senior tag

Lehet én tudom rosszul, de pl. a CWM az csak a zipet telepíti. Nem tudom a TWRP tudja e a 7z-t telepíteni. Töltöttem le romot 7z formátumban, de abban benne volt egy zip formátumban maga a rom, és azt tettem fel a kártyára, majd telepítettem. Javaslom csomagold át zip formátumra, és nézd meg úgy. Az sicher ismeri.

(#14702) Zolio3 válasza - = Zk = - (#14700) üzenetére


Zolio3
senior tag

Igen, de a Nova az harmada adatmennyiség! Nova 4 mega körül van, a Next 12 mega körül. Ha kevés a hely, akkor pláne érdemes egy kisebbel próbálkozni, és azt hiszem fagyasztani a gyári rommal is lehet, hiszen a 4.x-es verziókban ez már benne volt. Tehát az Emotion UI helyet foglal az eszközön, de nem fut, tehát memóriát nem eszik. Nován állítható az oszlopok, és sorok száma, a mappa ikonja, hány oldal legyen, melyik az alapértelmezett, a dokkokba hány ikon legyen, lhány dokk legyen, lehessen gördíteni, a dokkokba is lehet mappázni, stb. Plusz, az Emotion UI-ban nincs alkalmaástár, tehát mindent kitesz a kijelzőre, a Novában van alkalmazástár, csak azt teszel ki, amit akarsz, és használsz. A többi maradhat a közösben, és ha két hétben egyszer meg akarod nyitni, akkor megkeresed, és megnyitod. Bár még mindig jobban megtalálható, mint azt kitalálni, hogy melyik mappába is tettem a kevésbé használt appot?

(#14703) macsek18 válasza Zolio3 (#14701) üzenetére


macsek18
aktív tag

De ugyebár ki kell csomagolni. Ezt meg is tettem.
Ezek vannak a rom mappában: system.ext4.win
boot.emmc.win
Illetve az MD5 fileok a fentiekhez.

(#14704) - = Zk = - válasza Zolio3 (#14702) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sajn a nem tudtam olyan külsőt faragni a Nová-ra, mint amilyet szerettem volna. ezért kellett "elvetnem"..

szerk
bár nézem, már javítva van ami nekem nem kellett .hm. lehet meglesem.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14705) - = Zk = - válasza Zolio3 (#14702) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tud magyarul a nova?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14706) Zolio3 válasza macsek18 (#14703) üzenetére


Zolio3
senior tag

Még úgy fél tucat állománynak kellene ott lennie ezeken kívül, köztük a boot.img-vel, ha visszaállítani szeretnél. Az sem mindegy milyen recoveryvel lett mentve, néha még a verziószám sem.

(#14707) Zolio3 válasza - = Zk = - (#14705) üzenetére


Zolio3
senior tag

A gyári launcherhez képest biztos többet tud, és nyilván nem lehet más launcher theme-jét beletenni, de elég jól át lehet szabni. Tud magyarul, ráadásul nem kell külön nyelvi fájl, ami szintén helyet foglalna.

(#14708) - = Zk = - válasza Zolio3 (#14707) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meglesem, köszi

egyelőre piszok gyors lett a teló, hogy lelőttem a NEXT-tet :D :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14709) macsek18 válasza Zolio3 (#14706) üzenetére


macsek18
aktív tag

Innen töltöttem le a 7z-t. Ez van az összefoglalóban megadva. Fogalmam sincs,hogy minek is kellene benne lennie. Viszont szervizbe kellene vinnem a telót,mert sz@r@kodik a mikrofonja. Szeptemberig van még rá gari. Addig csak szerzek hozzá egy jó zippet :DD

(#14710) Zolio3 válasza macsek18 (#14709) üzenetére


Zolio3
senior tag

Én CWM-et használok, így nem tudom, de szerintem több fájl kellene. A CWM a kártyára clockwordmod/backups mappába teszi a dolgokat, azon belül pedig egy dátumos mappába, amikor a mentés készült. Feltételezem így működik a twrp is, tehát valami hasonló mappába kellene tenned a fajlokat. Ha megnézik a bl státuszát, akkor helyből áthúzzák a gari levelet... Egy próbát megér, de azért 50%-nál ne adj rá több esélyt.

(#14711) macsek18 válasza Zolio3 (#14710) üzenetére


macsek18
aktív tag

Akkor az legyen a legnagyobb boldogsága,ha egy mikrofon miatt átnézi a telót.

Kíváncsi lennék,hogy a szervizesek telói mennyire vannak szét romolva???? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14712) Zolio3 válasza macsek18 (#14711) üzenetére


Zolio3
senior tag

Nem kell átnézni. Rádug egy adatkábelt, és akár a leírásban lévő bat fájlt futtatja, ami a státuszt lekérdezi. Ez eltart 1 percig is kávészünettel együtt. Ha relockedet lát, akkor piszkált telefon. Valószínűleg nem megy tönkre egy mikrofon a bl nyitástól, de mindent rá lehet fogni. Minden bizonnyal nem ilyen módon nézik meg a telefont, de a 194-esnél van újabb rom, tehát, hogy jót akarjanak neked, így azt is frissítik. Nem tudom milyen módszerrel dolgoznak, de akár akkor is kiderülhet a turpisság.

(#14713) Surii


Surii
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék hozzátok fordulni tanácsért, és ez a topic a legalkalmasabb erre. Az lenne a problémám, hogy a Huawei Ascend y300-as telefonom elég lassú. Keresgélek, nézegetek videókat róla neten szerteszét ,hogyan lehetne gyorsítani, de nem nagyon találtam okosságokat. Hozzáteszem, eléggé tapasztalatlan vagyok még ebben :S az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnám gyorsítani? Például letöltöttem a CleanMaster-t ,ami alig érezhetően, de segített. De például, ha netezni akarok rajta, vagy akár Face-re felnézni néha ott is lassú, és nem tudom ,hogy most RAM-ot kéne ehhez felszabadítani, vagy új operációs rendszer után kéne nézni, teljesen tanácstalan vagyok.. kitudnátok segíteni?

(#14714) kefe13 válasza Surii (#14713) üzenetére


kefe13
tag

Mennyi cucc van telepítve ? Nekem fészhez (meg úgy a netezézhez is) a gyári böngésző vált be legjobban (csont gyári a teló). Könyvjelzőt ki tudsz dobni pari ikonnak, simán használható. Hol nova , hol a gyári környezet megy. Mit nevezel lassúnak ? Értem mit csinál lassan ?

(#14715) Zolio3 válasza Surii (#14713) üzenetére


Zolio3
senior tag

Először is: két olyan alkalmazásról beszéltél, ami alapvetően függ az internet sebességétől (is). Hiába wifi, ha lassú a net, gyenge a jel, stb. Maga a telefon gyorsasága az adott hardwer esetén függ attól, hogy mennyi app fut egyszerre. Olyan alkalmazásokra, melyeket nem használsz, azokat érdemes letiltani (fagyasztani), az appok közül olyat választani, ami gyors. Nekem custom romon nincs bajom a FB appal, de tény, hogy van gyorsabb verzió is, mint pl a fast FB. Mielőtt másik romon gondolkodnál előtte mérlegelni kell, miért lassú, mennyire, és emiatt egyáltalán megéri e egy garanciavesztés, ráadásul egy custom rom is belassul, ha sok app fut egyszerre, és, vagy gyenge a net.

(#14716) Keeperv85 válasza Zolio3 (#14683) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A MIUI itt NEM CM alapon fut! A gyári romból portolják át!

(#14717) Zolio3 válasza Keeperv85 (#14716) üzenetére


Zolio3
senior tag

A modacon a CM10 alatt volt feltüntetve...

(#14718) mttssz válasza Zolio3 (#14717) üzenetére


mttssz
senior tag

Csak 4.1 alatt, nem a CM10 alatt.

(#14719) Keeperv85 válasza mttssz (#14718) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos pont a 4.1.1-est használják, nem a 4.1.2-est, ami nekem baj, mert nem tudom a Blade G-re áthozni az ottani módosított fájlokat, mivel nekem nincsen 4.1.1-em ide... :W

(#14720) Zolio3 válasza mttssz (#14718) üzenetére


Zolio3
senior tag

Hmm. Akkor írhatnák úgy is, hogy értehető legyen!

(#14721) Keeperv85 válasza Zolio3 (#14720) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A v5-ös MIUI valóban CM alapú, de a ide készült port közvetlenül nem. Pl. a framework alatt összesen 3 új fájl van, a többi gyári...

(#14722) Zolio3 válasza Keeperv85 (#14721) üzenetére


Zolio3
senior tag

Mikor telepítettem, akkor a v5-öst tettem fel, hiszen az volt a legújabb. Nem tudtam, hogy az más, mint az elődjei. Nem tetszett az egész, úgyhogy szedtem is le, nagyon nem nézegettem. De tudtam rá telepíteni appot, ami root engedélyt kért, az működött rajta.

(#14723) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Help!Jó Reggelt!
Kérnék egy kis segítségget....nem jövök rá hogy lehet hangszínt állítani zene lejátszás közben,meg sehogy sem,új,független a készülék,minden frissítést leszedett. :R

Wasabi...

(#14724) sgergi válasza Kronos3000 (#14723) üzenetére


sgergi
veterán

Play zene alkalmazásban tudsz állítani. A gyári lejátszóban nem biztos, bár nem írtad, hogy milyen appot használsz.

(#14725) Kronos3000 válasza sgergi (#14724) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Igen,a gyári lejátszóban nincs valóban,nem is értem,köszi. :R

Wasabi...

(#14726) nyisziati válasza sgergi (#14696) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi.
Az nem fog bezavarni, hogy a TWRP is fenn van? Vagy előtte uninstallálni kell?

(#14727) sgergi válasza nyisziati (#14726) üzenetére


sgergi
veterán

Azt fogod CWM-re cserélni, úgyhogy nem zavar be.

(#14728) Keeperv85 válasza Zolio3 (#14722) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nálam nagyon bugosnak tűnt és nem hiszem, hogy azért, mert én Blade G-re tettem. Pl. nem lehetett nyelvet váltani eddig egyikben sem, amit próbáltam... :(((

(#14729) nyisziati válasza sgergi (#14727) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi, a CWM működik.

Sikerült a telepítés, mostmár csak a kernelt kell fölrakni, az ugyanígy zajlik?

/mondjuk az összefoglalóban le lehetne írni, hogy az érintőképernyő ugyanúgy nem működik, csak a hangerő le-fel gombokkal lehet lépdelni a menüpontok közt és a bekapcs gomb az OK/

(#14730) sgergi válasza nyisziati (#14729) üzenetére


sgergi
veterán

Kernelt az Intall zip, vagy valami hasonló menüpont alatt kell feltenni, ugyanúgy, mint a romokat. CWM-et annyira nem ismerem, de biztosan megtalálod.

(#14731) Surii válasza kefe13 (#14714) üzenetére


Surii
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat:D

Hát perpillanat 20 app van, amiből 5 olyan, hogy lehetne törölni (játékok). Belső memóriára rakta alapból ugye, 'kemény' 1 GB-ból ~600 MB foglalt, ~500 szabad. Igen itt lehet a baj, hogy nekem egy jóval frissebb verziójú Fb van, nem a legfrissebb, de messze áll az gyáritól. Ezzel a megoldással, az lenne probléma, hogy a Fb egy pár ajánlás után, hogy "Frissítsd így-úgy, ennyire meg annyira király lesz" a képembe tolta, hogy frissíted, vagy nem használhatod. Nagyon tetszett először. Amit lassan csinál... a YouTube szokott néha akadni, ami videózás közben nyilvánul meg, de Messenger-en is van olyan, hogy húzom le a képernyőt és nem reagál, mintha meghalt volna a képernyő, egy idő után elkezd ugrálni, és beáll oda, ahol tartok. Ha emberekre koppintok rá, hogy írhassak neki, akkor is betud fagyni idegtépően. Ha pedig eljutok oda, hogy már írhatok nekik a telo billentyűzete is ugyanígy fagy. Gondolkodtam, hogy gyenge a proci ,és én várok sokat, de nézem mások kezében és olyan játékokat visznek... mint kb egy mini Crysis telefonra.

Amikor saját netre vagyok kapcsolva és gyors, ÚGY is tud csigázni, ahogy az előbb írtam. Nagyon figyelek mindig, ha mondjuk vidizek YouTube-on csakis az megy egyedül, semmi se megy a háttérben, és így is lassú.
Hogy érted azt ,hogy "azokat érdemes letiltani (fagyasztani)" ,hogy tudnám megtenni?? És a custom Rom fogalmával se vagyok tisztában.. ezt hogy tudom változtatni?

[ Szerkesztve ]

(#14732) Zolio3 válasza Kronos3000 (#14725) üzenetére


Zolio3
senior tag

A CM alapú romokban szokott lenni DSP, azon lehet hangszínt állítani. Szerintem teljesíthető külön is.

(#14733) - = Zk = - válasza Zolio3 (#14707) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az alkalmazásfiókot hogy lehet eltüntetni ilyenre?!

utolsó kép

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14734) MaxTorque válasza - = Zk = - (#14733) üzenetére


MaxTorque
tag

Apex Launcher ilyesmi. De ez 4.4 android :)

(#14735) maglew


maglew
aktív tag

Ismét kamera kérdés.

Van olyan progi amivel időzíthetem a kamerát?
Pl lerakom a telót egy helyre és mondjuk 13:00 - 14:00 óra között automatikusan akarom hogy bekapcsoljon a kamera (hangtalanul, ne pittyegjen) illetve ilyenkor a hívást, rezgést mindent blokkoljon.
Van erre valami program?

(#14736) csabi98


csabi98
tag

Hellósztok! :)
Ismét itt vagyok! A telefonom mostanába azt csinálja hogy amikor netezek vagy facebookozok vagy csak írok egy smst akkor fogja magát,gondol egyet és elkezd irgalmatlanul fagyni,laggolni ez miért lehet? Már csináltam factory resetet 2x is és akkor is ezt csinálja! (Gyári 4.1.1-es B194-es Telenoros rom!) Mit lehetne vele csinálni hogy normális legyen? (Mert ezek a fagyások már kezdenek nagyon idegesítőek lenni!)

(#14737) - = Zk = - válasza MaxTorque (#14734) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez pl itt a Nova Launcher :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14738) ericssonfan2 válasza maglew (#14735) üzenetére


ericssonfan2
tag

Tasker?

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#14739) nyisziati válasza Surii (#14731) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem a facebook lassította nagyon a gépet, kevés lett a memória. Most a hétvégén rászántam magam és felraktam egy custom romot (fusionx reborn - gyári alapú) és egy cexstel 0.62 stock kernelt, hogy aztán feltehessek egy RAM swappert, ami még plusz 256 Mb memóriát applikál a gépre, így már gyorsabb.

Persze nagy csodát nem kell várni, megnéztem az Antutu 4 benchmark score-t, olyan 6.700 körül van. Ez egy Samsung Galaxy S2 vagy S3 Mini szintje, amik 2-3 éve voltak jó telefonok. Játszani lehet velük, de az újabb játékok már kompromisszumkészséget kívánnak.

(#14740) Vicë válasza Zolio3 (#14547) üzenetére


Vicë
tag

Külföldi fórumokon is feltettem a kérdést, ott azt javasolták, cseréljem ki az SD-kártyát.
Mérgemben (mivel nekik is írtam, hogy az sdcard0 hibázik, nem az általam beletett kártya) vettem egy másik SD-kártyát és betettem, hogy kizárjam a lehetőséget

Azóta működik f*szán... szóval néha kicsit identitászavarban van a telefon az sdcard0-sdcard1 terén.

A lényeg, hogy a régi sd kártya kuka.

Azért köszönöm az ötleteket! :)

"A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

(#14741) Girmin93


Girmin93
tag

sziasztok! Kamerát átváltottam előlapira, és sajnos azóta sem tudom visszaváltani,eltűnt a kamera megcserélő funkciója fotózáskor.(eltűnt az ikonja) töltöttem le több alkalmazást is,de továbbra sem tudom a hátsó kamerát használni. Alapállapotra állítottam a telefont de így sincs ott,valaki help SOS mit csináljak?

(#14742) sgergi válasza Girmin93 (#14741) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen alkalmazást használsz? Gyárit? Ha igen, akkor szedj le egy másik kamera progit, és próbáld meg azzal visszaállítani.

(#14743) Girmin93 válasza sgergi (#14742) üzenetére


Girmin93
tag

gyárit igen, több programot is szedtem már le zoom kamerától kezdve, sima kamerán át, vagy 5öt, de nem találtam azoknál sem kamera váltás funkciót. tudnál esetleg ajánlani valami programot?

(#14744) Zolio3 válasza Vicë (#14740) üzenetére


Zolio3
senior tag

Írtam, mit próbálj meg, és azt is írtam, hogy gyanús a kártya. Az lett. Teljesen az új kártyát sem tudod teleírni, valamennyi helyet meghagy a telefon.

(#14745) monalala válasza csabi98 (#14736) üzenetére


monalala
aktív tag

A ram-ot zabálja fel az fb stb. appok. Szerintem ha nem akarsz kínlódni, állandóan kilőni cuccokat, hogy menjen rendesen minden, akkor Bl nyitás és custom rom a megoldás. CM 10.1 vagy valamelyik stock alapú rom, felteszed mellé a Performance control-t, az xda lapjáról, ott be tudod állítani mennyi szabad ram maradjon és egyéb cpu- I/O beállítások is rendelkezésedre állnak. Én tuti nem kinlódnák a gari miatt egy 20k-s telóval. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lala

(#14746) - = Zk = - válasza monalala (#14745) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha bpesti lennél, már vinném is hozzád a telefonomat 6 sör kíséretében :))
enyémet sem ártana moddolni, de... nem az én asztalom sajnos :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14747) monalala válasza - = Zk = - (#14746) üzenetére


monalala
aktív tag

A leírás szerint tuti meg tudja csinálni bárki aki PC-t használ és tisztában van az alapjaival. :)

Üdv, Lala

(#14748) sgergi válasza - = Zk = - (#14746) üzenetére


sgergi
veterán

Ott az összefoglaló.

De, ha gondolod, akkor segítek szívesen.

(#14749) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

lehet élni fogok a segítséggel. erre még majd visszatérünk :R

(#14747) monalala
ááá, ne hogy azt hidd :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14750) monalala válasza - = Zk = - (#14749) üzenetére


monalala
aktív tag

Ha nyitsz Bl.- t és felteszed a Twrp- t, akkor én megcsinálok neked egy romot beállítva mindent rajta, felteszem "felhőbe", neked annyi dolgod lesz vele, hogy letöltöd, felteszed sd-re, restore és használhatod is miután beállitottad a google fiókodat.:)

Üdv, Lala

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.