Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) nyisziati válasza Leito92 (#15799) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez a ~ 9 e pont elég meglepő, én 6-7 e körülit mértem az enyémnek a gyárival (telenor B194) és a jelenlegivel (FusionX reborn) is.
.
Egyébként a procit sajnos nem lehet húzni, több helyről is megerősítették. Illetve 1008 Mhz-ről talán 1040-re sikerült valamilyen rommal valakiknek, de szerintem ez a lepkefing kategória. És még instabil is lett a rendszer, ha jól emlékszem a leírásokra. Szóval mindenképp meggondolandó.

(#15802) kicsizee


kicsizee
aktív tag

hali, utóbbi három napban azt csinálja a telefonom, hogy lecsatlakozik a wifi hálózatról, aztán nem bírt visszakapcsolódni, csak hitelesítés->csatlakozás, semmmi, majd ha sikerül is fel csatlakoznia pár másodperc, ész ismét ledob. tudja valaki, hogy miért van ez? eddig nem csinálta. semmilyen más készüléket nem dob le az a wifi hálózat, csak az én y300asomat. kezd idegesíteni, nem tudok rájönni mitől van ez. köszi a segítséget

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#15803) Leito92


Leito92
tag

@ MaTMaN : Rendben, köszönöm!

@nyisziati : Pedig tényleg gyári B190, csak annyit csináltam, hogy kipucoltam a sok vackot (Twitter, facebook....), amik feleslegesen futottak mindig. Ezzel elértem azt is, hogy 226-230mb szabadmemóriám van bekapcsoláskor.

(#15804) Zolio3 válasza Leito92 (#15799) üzenetére


Zolio3
senior tag

Más kernellel húzható, sőt memóriába is több lesz. Azért érezhető különbség az a kb. 40 mega magonként, és a több memória. Swappel meg pláne...

(#15805) Sdi válasza nyisziati (#15801) üzenetére


Sdi
addikt

Az enyém is 8595

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#15806) Leito92 válasza Zolio3 (#15804) üzenetére


Leito92
tag

Meddig húzható biztonságosan?

(#15807) nyisziati válasza Sdi (#15805) üzenetére


nyisziati
veterán

Lehet, hogy Antutu 2014-ben mértétek, mi pedig a 2013-ban.

(#15808) Sdi válasza nyisziati (#15807) üzenetére


Sdi
addikt

Az nem kizárt, nekem mindig a legfrissebb van fent.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#15809) Exian válasza Leito92 (#15796) üzenetére


Exian
őstag

Ahogy fentebb írtam, SlimKat 8.0 (Android 4.4.4).

Nem találtam a screenshot funkciót :D Így fényképezővel lőttem:

Szóval, ezzel ennyi.

SZERK.: hopp hopp, most nézem, hogy 1046MHz. De én semmit sem állítottam feljebb! Miért ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#15810) 0xmilan válasza Exian (#15809) üzenetére


0xmilan
addikt

Lehet, hogy a SlimKat kernelében ez a default órajel. Kismillió app-al lehet állítani, de gondolom a telefon beállításainál is van ilyen, hogy Performance.

(#15811) Rula


Rula
tag

Szóval felraktam a telomra a B209es verziót...
Így hát új rendszer alkalmazást is kaptam.
Valami iránytű szerűség volt és ezt az üzit kaptam :DD

[ Szerkesztve ]

(#15812) kefe13 válasza Rula (#15811) üzenetére


kefe13
tag

Ilyennel én is találkoztam nem is értem minek van, mikor iránytű nincs benne :))

(#15813) mttssz


mttssz
senior tag

Kipróbálom ezt a CarbonROM-t, amit luca020400 fejleszt, állítólag ez is egész jó, bár maga a srác elég zavaró, de majd meglátjuk.:DDD Jó a feature list, foglalkozik is vele, és elvileg a fonz-féle CM az alapja, úgyhogy ami ott jó az itt is. Ha valakit még érdekel: [link]

(#15814) PioDVD


PioDVD
senior tag

A 4.2.2 vagy 4.4.4 verzió felülírja a kernelt is? Lehet, hogy az megoldaná a voip problémát, ha tényleg szoftveres a probléma?

Közben keresgéltem és mások is panaszkodnak. Igaz, még súlyosabb a problémájuk: nincs hang, ahogy nálam sincs a upcphone-nál. Erre írta egy magyar srác valamelyik angol fórumon, hogy csipsimlpe kell neki. Erről beugrott, hogy nekem is fent volt, csak nem emlékeztem, miért kellett, hát ezért. (Ebben a fórumban volt szó róla jó régen.) De ez a gyári (alap kerneles) rom-oknál csak azon segít, hogy ne legyen teljesen néma a teló voip alatt, de a minőség az csapnivaló azzal.

(#15815) mttssz válasza PioDVD (#15814) üzenetére


mttssz
senior tag

Minden ROMhoz sajat kernel tartozik, barmit telepitesz az felulirja az elozo kernelt, ami lenyegeben a boot.img a telepito zip-ben. Ez stock ROMoknal nagyjabol ugyanaz, de pl. ha egy CM rom kernelet akarod egy stockhoz rakni (vagy akar egy masik verzioju CM-hez, akkor nem dog mukodni. Jobb esetben csak a Force Close-ok miatt lesz hasznalhatatlan a telefonod.)

(#15816) Zolio3 válasza Leito92 (#15806) üzenetére


Zolio3
senior tag

Kernelje válogatja, de 1046-ot szoktak támogatni, és 406-408 mega memóriát. Utóbbiból a mai appok terén már ez is kevéske, ezen a swap tud segíteni. így összességében egész gyors telefont lehet kapni, már a gyári verzióhoz képest.

(#15817) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

http://www.modaco.com/topic/368306-rom444all-slimkat-82-unofficial-30092014/?p=2230411

jól látom ideje frissíteni?

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#15818) Exian válasza vzoli1987 (#15817) üzenetére


Exian
őstag

Lehet úgy frissíteni, hogy megmaradjanak az appok, beállítások, stb? Vagy gyalu?

(#15819) Leito92 válasza Zolio3 (#15816) üzenetére


Leito92
tag

Ha jól tudom, a swap a memóriakártyát használja lapozófájlként, igaz? Ez viszont azt jelenti, hogy igen hamar megeszi a memkarit, úgyhogy szerintem nem éri meg az a plusz sebesség, hogy pár havonta új memkarikat kelljen venni.

(#15820) nyisziati válasza Exian (#15818) üzenetére


nyisziati
veterán

Lehet, csak be kell állítani a Google-fiókodnál a szinkronizálást / biztonsági mentést. Nekem stock alapú romnál prímán működik.

(#15821) monalala válasza Leito92 (#15819) üzenetére


monalala
aktív tag

Azért ne ijedj meg, nem kell havonta új karit venned a swap miatt. Annyira nem vészes a dolog, jó hogy több adat mozog, de erre találták ki, nem olyan drága dolog már.

Üdv, Lala

(#15822) mttssz


mttssz
senior tag

CarbonROM: hat, furcsa. CM alapu, de tok masok a beallitasok meg minden, picit bugos par dolog (nem jol erzekeli a beallitasokat eloszor, kell ki-be kapcsolgatni), a status bar ikonok furcsak, eleg lassucska volt ahogy probalgattam, meg a YourZGappsXS amivel hasznalom ezeket nem mukodott, a Play megnyitas utan rogton crashelt. Jo nagy csalodas volt, valtottam is fonz-fele CM10.1-re.

(#15823) Leito92 válasza monalala (#15821) üzenetére


Leito92
tag

Nem az, hogy megijedtem, csak nem szeretek pocsékolni. :D

(#15824) Nestor16 válasza vzoli1987 (#15817) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nos én tegnap próbáltam frissíteni 7.6 - ról, fel is ment de a Play appot csak folyamatosan megnyitotta, de sose töltötte be, így a fiókhoz sem tudott csatlakozni. 2x is próbáltam, másodszor full wipe volt. Az adatok nem vesznek el, ha a leírás szerint csináljátok. Én azért csinálok mentést, (most is jól jött) majd wipe cache, dalvik, system és flash rom, és gapps és restart.

Üdv, Dávid

(#15825) Exian válasza nyisziati (#15820) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, beállítottam, meglátjuk majd.

Más. Előjött az első bug a SlimKat 8.0-val. Nem műxik a fényképező :( Pedig először működött, használtam is, de most nem indul el.

Tipp, ötlet?

(#15826) Exian válasza Nestor16 (#15824) üzenetére


Exian
őstag

"Az adatok nem vesznek el, ha a leírás szerint csináljátok."

Linkelnéd ezt a leírást? Köszi!

Magyarul: úgy szeretném frissíteni a SlimKat-ot, hogy megmaradjon minden.

(#15827) Nestor16 válasza Exian (#15826) üzenetére


Nestor16
senior tag

Úgy ahogy le írtam tömören, de itt az eredeti leírás :
[link]
A 2. Pont.

Üdv, Dávid

(#15828) Exian válasza Nestor16 (#15827) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, így sikerült.

A kamera továbbra sem műxik. Neked megy? Érdekes, mert először ment.

(#15829) Exian válasza Exian (#15828) üzenetére


Exian
őstag

Na, most meghülyült. Nem tud szinkronizálni. És állandóan a Play áruházat dobja fel. Mit szúrtam el? :) :(

És nem tudok új hozzáférést létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#15830) Exian válasza Exian (#15829) üzenetére


Exian
őstag

Hát ez most nagyon jó :) Nem tudom beállítani a Google hozzáférést, állandóan azt írja, hogy nem tud kommunikálni a google szerverrel...

Mi a fene lehet?

Azt vettem még észre, hogy narancssárgával jelzi most a Wifi és a 3G jelét az ikonok között, de a net az jó.

Ötlet?

Minden akkor jött elő, miután frissítettem SlimKat 8.0-ról 8.2-re.

(#15831) PioDVD


PioDVD
senior tag

Kicsit le vagyok maradva a témában, inkább kérdezek, mint téglázzak:
Az itt régen leírt módon root-oltam a telefont, de bl-nyitás nem volt. Ugye a bevezetőben írt módon nekiállhatok a rom-cserének, nem kavar be a korábbi root-olás?

És ami nehezebb: akkor most KitKat vagy CM 10.1 (ha jól emlékszem) a bevált rom? Előbbiről is jót írt itt a kolléga, de aztán mégis belefutott 2 hibába.

(#15832) Nestor16 válasza PioDVD (#15831) üzenetére


Nestor16
senior tag

Ha van Root akkor van, onnan kell folytatni, az csak egyféleképpen működik.
A rommal kapcsolatban mondom inkább, hogy jó a SlimKat is, csak a régebbi verzió. A 8.2 problémás.

Üdv, Dávid

(#15833) Zolio3 válasza Leito92 (#15819) üzenetére


Zolio3
senior tag

Én a belső memóriára állítottam. Egyébként sem enné meg egy hónap alatt a kártyát, ahhoz azért több idő kellene...

(#15834) Zolio3 válasza Exian (#15829) üzenetére


Zolio3
senior tag

Mivel nem tudsz kapcsolatot létesíteni? Én nem vagyok frissítés párti, előferdülhetnek hibák. Frissítés előtt érdemes pl. Titanium Backuppal mentést készíteni az appokról, így új, vagy frissített romra pillanat alatt visszaállítható minden. Érdemes a romról recoveryben is backupot létrehozni. Frissítés után javasolt a wipe dalvik cache. Ha nem segít, akkor telepítsd újra a gappsot, majd vipe dalvik cache, és indítás. Névjegy szinkronizálási problémát a romban lévő contactproviders app is okozhat. A helyedben tiszta telepítést tettem volna meg, azon megnézni szűzen mi működik, mi nem. Kamera gond, nem tudsz kapcsolatot létesíteni, szinkronizálási probléma... Van gond gazdagon, és még mindent ki sem próbáltál.

(#15835) PioDVD válasza Nestor16 (#15832) üzenetére


PioDVD
senior tag

Folytatnám én onnan, de az összefoglalóban a root az utolsó. :)
BL-nyitás, flash-elés és utána jön a root. Ezek szerint csináljam meg az első kettőt és kész?

Aztán kérdés lenne még, hogy az összefoglalóban van ugyan link a legfrissebb twrp-re, de az, gondolom, az 1 évvel ezelőtti állapot, nincs mindig frissítve. A tényleg legfrissebb és az általad említett twrp-t hol találom, illetve az általad említett rom-ot?

(#15836) Exian válasza PioDVD (#15835) üzenetére


Exian
őstag

Alul a legfrissebb. De benne van az összefoglalóban :) Onnan ollóztam ki Neked.

(#15837) sgergi válasza PioDVD (#15835) üzenetére


sgergi
veterán

Pedig a legutóbbi topik összefoglaló frissítéskor (09.20.) frissítettem a tömörített állományt is, így már azonnal a legfrissebb TWRP települ. ;)

(#15838) PioDVD válasza sgergi (#15837) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz! Nem hittem, hogy erre is van energiátok. :)

Exiannak is kösz!

(#15839) dokee78


dokee78
félisten

Érdemes feltenni a frissítést?
Vagy inkább Twrp vel?

(#15840) Exian válasza dokee78 (#15839) üzenetére


Exian
őstag

Miért hogyan lehet még? Én legalábbis nem találtam még meg, hogy hogyan lehet a sajàt menüjében frissíteni.

Más: hogyan lehet kikapcsolni, hogy ne javítsa a szavakat beíráskor? Egyszerûen nem találom most.

[ Szerkesztve ]

(#15841) dokee78 válasza Exian (#15840) üzenetére


dokee78
félisten

Gondolom itt a Slimcenteren belül.

(#15842) Exian válasza dokee78 (#15841) üzenetére


Exian
őstag

Aha, hát nem tudom, én nem találtam benne "Frissítés" gombócot :) Ha Te tudod, hogyan kell innen, jelezd kérlek.

(#15843) asde3


asde3
csendes tag

Sziasztok!

Van olyan lehetőség a telefonon, hogy csak a 3G jelet tartsa meg ? Bár nem találtam.
Vagy esetleg olyan program ami ezt megpróbálja - kikényszeríteni ?

Azért mert 3GB feltöltő kártyás netet használok, ha ez pl lefogy akkor is megy tovább a net, csak korlátozva.
Ezt osztom meg wifin itthon is a laptoppal. Általában H jelet mutat és el lehet vele netezni de lassú nagyon.
Viszont elszokta kapni a 3g jelet, itt viszont tejesen jól megy a net. Youtube, és weboldalakat is nagyon jól.
De tök sokat szórakozok a teló mozgatásával ide-oda, wifi ki-be kapcsolástól, stb praktikán át, mire megmarad 1-2 csíkon a 3g jel.

Thx. :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(#15844) Exian válasza asde3 (#15843) üzenetére


Exian
őstag

Hogyan akarod kikènyszeríteni azt, ami nincs? :) Nyilván azért nincs mindig 3G, mert nincs megfelelô jel hozzá, vagy nincs elegendô szabad csatorna minden pillanatban a közeledben levô adón. A 3G ugyanis tudtommal így mûködik. Adótorony terheltség függô is. Az elsôdleges a beszédkapcsolatok, Az kap max. sávszelet, ha van szabad sáv, akkor kap a 3G is. Mond a szomszédoknak, hogy ne károgjanak annyit :D

[ Szerkesztve ]

(#15845) asde3 válasza Exian (#15844) üzenetére


asde3
csendes tag

Igen, értem. Csak furcsa volt, hogy az elmúlt napokban volt egy minimális 3g jel, és tökéletesen futott a net,
most pedig csak a H, érzékeli.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(#15846) Exian válasza asde3 (#15845) üzenetére


Exian
őstag

Ötlet, tanács, javaslat, próbát megérne: szerezz be egy 3G-s routert, olyat, aminek van cserélhető antenna csatlakozója. Rakj ki antennát szabad térbe, hátha azzal menne jól. Nem utolsó sorban a telefonod így mentesülne a "router" funkció alól, egy rendes router még is csak korrektebb, kényelmesebb megoldás. Ismerősöm így oldotta meg, mert nála térerő gond volt lakáson belül, de szabadtérbe helyezve a router antennáját, már is tökéletes lett.

De még mindig bejátszik, amit írtam, hogy a net az csak másodlagos az adókon, lehet, hogy hiába raksz akármilyen erős antennát-routert, akkor sem lesz jobb, ha egyszer nincs a 3G-nek sávja. De az is lehet, hogy ez már rég nem így van, hogy a beszédcsatornák száma a mérvadó, de régen így volt.

Még egy tipp: első körben próbáld meg USB-s stickkel, azt egy USB kábellel megtoldva szintén kitudod lógatni szabad térbe, érdekes lenne megnézni, hogy az mit produkál. Lehet, hogy elég lenne egy normálisabb USB-s modem a laptopodhoz.

[ Szerkesztve ]

(#15847) Nestor16 válasza asde3 (#15843) üzenetére


Nestor16
senior tag

Hali. Én szoktam kapcsolgatni néha, be is van téve a csempék közé a hálózati mód kapcsoló. Beállítások ➡ továbbiak ➡ mobilhálózatok beállítása ➡ preferált hálózat. SlimKat rom alatt.

Üdv, Dávid

(#15848) Zolio3 válasza asde3 (#15843) üzenetére


Zolio3
senior tag

Itt több dolog van. A 3G hálózatnak számít a 3.5G és 3.75G is, külön nem lehet állítani a telefonba. Csak 2G, vagy 3G-t, LTE képes telefonoknál a 4G-t is. Ha a szolgáltató korlátoz, akkor minden hálózaton lassítja a netet, nem csak 3.5 vagy 3.75G-n. Egyes szolgáltatóknál vannak olyan net csomagok, melyben pl. a böngészést, levelezést nem korlátozzák a limit elérése után sem, esetleg ilyenről lehet szó. Bár a youtube-ot sicher kotlátoznák. Egyes romokban nem lehet állítani, hogy pl csak 3G-s hálózatra álljon rá, de a Gravityboxszal ez is megoldható. Slim romnál viszont nem célszerű gravityboxot használni.

(#15849) mttssz válasza Zolio3 (#15848) üzenetére


mttssz
senior tag

Megoldas lehet meg pl. az AOSP toggle-je, abban van kapcsolo: [link]

(#15850) Woodrow


Woodrow
csendes tag

Sziasztok!

Lehet letégláztam a telefonomat! :S

Ma úgy döntöttem kipróbálok párat az 10.02.-ei romokból, aztán wipe után restart és a huawei logónál nem megy tovább, recoverybe sem. :S

Valakinek valamit ötlet?

Üdv,
Wood

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.