Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Fred23 válasza 0xmilan (#14000) üzenetére


Fred23
nagyúr

Megcsináltam, kéri a PIN-t, és nem működik a kijelző. Nem érzékeli az érintést. Szerviz?

(#14002) 0xmilan válasza Fred23 (#14001) üzenetére


0xmilan
addikt

Akkor szerviz, valószínűleg hardveres hiba. :(

(#14003) NJoe


NJoe
csendes tag

Üdv!

Van egy y300-as készülékem (remélem nem tégla..) telepítettem rá egy chainfire3D nevezetű programot és elindítottam egy cf3D driver installt.. aminek az eredménye az lett, hogy újraindult és csak a huawei logoig jut a bootolás.. valakinek van valami tippje. hogy hogyan tudnám műkodésre bírni?

(#14004) mttssz válasza NJoe (#14003) üzenetére


mttssz
senior tag

Sehogy, a chainfire3d támogatás gingerbreadig tartott hivatalosan.

Félreértelmeztem a kérdést, próbálj egy recoveryből (bekapcsolásnál a hangerő fel-t nyomod míg be nem jön) wipe data/factory reset-t, ha nem sikerül, akkor tölts le valami romot és rakd rá, esetleg ha volt nandroid backupod akkor azt rakd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#14005) NJoe válasza mttssz (#14004) üzenetére


NJoe
csendes tag

Köszi :) sajna nincs mentésem.. ajánlanál valami romot?

Firmware update megvolt, az nem segített, most keresgélek valami romot.. :)

[ Szerkesztve ]

(#14006) mttssz válasza NJoe (#14005) üzenetére


mttssz
senior tag

Most [ezt] használom, kis könnyű stock-based, jó az aksiideje, de csodákat nem kell tőle várni.
Sokan ajánlják még az Expert romot, CM10.1 alapú Jelly Bean, kicsit több feature-rel, gyorsabb, de az aksi nálam kicsit gyengébb volt.

(#14007) NJoe válasza mttssz (#14006) üzenetére


NJoe
csendes tag

Mit értesz az alatt, hogy csodákat nem kell várni? :D :D

(#14008) mttssz válasza NJoe (#14007) üzenetére


mttssz
senior tag

Jobb mint a tiszta gyári, de azért nem lesz csúcskategóriás a telefon tőle, néha kicsit belassul, de elviselhetően, átlagos használatra tökéletes.

(#14009) NJoe válasza mttssz (#14008) üzenetére


NJoe
csendes tag

Szuper.. ez nekem pont elég lenne..ha le tudnám tölteni de sajna nem.. :/ Az expert rom az nem a g500-hoz van?

[ Szerkesztve ]

(#14010) mttssz válasza NJoe (#14009) üzenetére


mttssz
senior tag

Y300-n is megy.
Hogy-hogy nem tudod letölteni? Link megnyit- legörget-"Descarga"-"Para el Y300" és ott a link, az az, nekem működik.

(#14011) Viktor77 válasza NJoe (#14009) üzenetére


Viktor77
titán

Ugyanazok a romok vannak a két telefonra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14012) NJoe válasza Viktor77 (#14011) üzenetére


NJoe
csendes tag

Most már látom, viszont itt az újabb probléma..:/ letöltöttem az expert rom-ot, a másik folyamatban.. elindítom sd kártyáról a telepítését és a formatting / chace után installation aborted.. pedig csináltam előtte factory resetet meg mindent amit kell.

(#14013) NJoe válasza Viktor77 (#14011) üzenetére


NJoe
csendes tag

A másik rommal is ugyanez a helyzet.. :( :( Nem kicsit, viszont nagyon meg vagyok lőve ezzel...:/

(#14014) NJoe válasza NJoe (#14013) üzenetére


NJoe
csendes tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

(#14015) mttssz válasza NJoe (#14014) üzenetére


mttssz
senior tag

Rendesen megcsinaltad a wipeokat? TWRP-t vagy CWM-t hasznalsz? Biztos hogy bootloopol es nem csak te vagy turelmetlen? Az elso bootolas tovabb tart.

(#14016) NJoe válasza mttssz (#14015) üzenetére


NJoe
csendes tag

CVM-et szeretnék, de ott tartok, hogy azt sem tudom most felrakni.. :/ tudom hogy az első tovább tart de 10 percig biztosan nem.. ráadásul bármilyen romot szeretnék felrakni egyiket sem engedi a formatting /chace-nél megáll és jön egy installation aborted hibaüzenet..

(#14017) NJoe válasza NJoe (#14016) üzenetére


NJoe
csendes tag

Ott tartok, hogy be tudok lépni a recovery menübe ami eddig is ment.. cseréltem egy firmware-t de ez nem sokat segít ebben az esetben..
a teló addig indul el, hogy a logo után jön egy fekete de hátulról megvilágított képernyő és ennyi.. :/
póbáltam felrakni a cvm recovery-t és már itt is van egy hibaüzenet..
Writing recovery failed.. nem is értem miért..

(#14018) NJoe válasza NJoe (#14017) üzenetére


NJoe
csendes tag

Előfordulhat hgoy mindez a win 8 miatt van?
és esetleg egy win 7 alatt megoldódna?

(#14019) monalala válasza NJoe (#14018) üzenetére


monalala
aktív tag

Igen én megpróbálnám win 7- el vagy xp-vel. Az összefoglaló alapján a recowery-nek (Twrp) fel kell mennie ha nyitottál bootloader-t és a driverek rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lala

(#14020) Csakapuli válasza NJoe (#14018) üzenetére


Csakapuli
tag

Nekem W8 van a gépemen simán felment minden, azóta bőszen cserélgetem a romokat.

Előre is köszi

(#14021) kokokka válasza Fred23 (#13998) üzenetére


kokokka
őstag

Attól, hogy nem tudod elhúzással kinyitni, még be tudsz lépni. Csak fentről nyisd le a rolót, ha ez működik, akkor nem biztos, hogy érintőképernyő hiba. Vagy nem teljes felületen, bár ez is rossz hír lenne.

(#14022) Mr X válasza kokokka (#14021) üzenetére


Mr X
veterán

Írta, hogy a PIN-t sem tudja beütni.

(#14023) NJoe válasza Csakapuli (#14020) üzenetére


NJoe
csendes tag

Nos.. kicsit kipihentebb fejjel :/ a gondom ott kezdődik, hogy úgy döntöttem, kezdek mindent előlről, tehát lecserélném a recovery-t is. Le is töltöttema CVM egyik recovery-jét. A recovery telepítésekor megvan a hardveres kapcsolat, látja is a telót, olvassa a most rajta révő recovery-t kiírja a méretét, de írni már nem tudja valamiért a recovery-t :/ A mostani recoveryvel indításkor bejön a recovery menü ahol megcsinálom a wipe-okat és próbálom sd kártyáról indítani az új rom telepítését ekkor viszont a chace formatálása közben kiírja, hogy aborter installation és nincs tovább.. :/ Ha simán el akarom indítani akkor bejön a huawei logo, aztán továbblép és jön egy hátulról megvilágított kijelző és nincs tovább 10 perc várakozás után sem. Nem kicsit tanácstalan lettem.. valakinek valami ötlet, hogy mit kellene esetleg kipróbálnom még? TWRP-vel még nem próbáltam csinálni, mert nincs benne tapasztalatom, nem igazán találtam jó leírást hozzá.. :/ Ötletek? Nem igazán szeretném levélnehezéknek használni.. :)

(#14024) Mr X válasza NJoe (#14023) üzenetére


Mr X
veterán

Ha más nem, adb-vel meg lehet próbálni rendszert tolni rá. Viszont ebben gogli vagy valamelyik fórumtárs tud segíteni, én csak délután leszek gépközelben.

(#14025) huhuhuu...


huhuhuu...
tag

Segítségeteket kérem !
Szükségem lenne egy bármelyik , magyar T-mobile ROM valamelyik (zip , dload ) visszaállítási file-ra . Gariztatnám . Előre is köszönöm !

...az emberek többségével nincs baj . Csak az a néhány aljas és ostoba minek van ezen a bolygón ...?

(#14026) SJaika válasza NJoe (#14023) üzenetére


SJaika
tag

A bl-t nyitottad? Anélkül nem tudod lecserélni a recoveryt.
Bl nyitáshoz és TWRP-hez az összefoglalóban van jó leírás.

[ Szerkesztve ]

Poco F5

(#14027) monalala


monalala
aktív tag

Joe,
Bootloader nyitva van, már 3- an kérdezték??:)
Szerintem nincs, azért kapod a hibaüziket.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lala

(#14028) NJoe válasza monalala (#14027) üzenetére


NJoe
csendes tag

:D az az igazság, hogy most már fogalmam sincs hogy nyitva van-e...:/ :/ és igazából nem is tudom megnézni.. :/

Az a gáz, hogy amikor a probléma elkezdődött már nem volt lehetőség arra, hogy a fenti módszerrel nyissam a bootloadert ugyanis a telefon újraindulása után már csak a logo és a fekete képernyő jött be és a helyzet azóta sem változot.. Tehát a BL nyitáshoz szükséges ID-t sem tudom kiolvasni belőle.. :/

[ Szerkesztve ]

(#14029) monalala válasza NJoe (#14028) üzenetére


monalala
aktív tag

Ha a gyári reco bejön akkor egy gyári stock romnak fel kéne menni. :U
Ha sikerül, egyből olvasd ki Az ID-t a telóból!

Gyári ROM:
[link] Innen letölthető a Huawei által kiadott gyári rom.
Egyéb fórumokról letölthetőek ennél frissebb gyári romok is, amelyek más szolgáltatónál megjelentek. Ezek „update.app” formában szedhetőek le, ezek telepítése is megoldható az alábbi módszerekkel.

Dload mappát (benne az update.app fájllal) felmásolod a frissen formázott (nem kötelező) SD-re, majd a Rendszerfrissítésben a frissítés sd-ről opciót választod. Vagy alkalmazható a force upgrade is: hangerő fel + hangerő le + bekapcsolás gomb egyidejű lenyomásával kell indítani a telefont.

Ha valaki a gyári romot frissíti egy újabb, nagyobb verziószámú gyári rommal, az készüljön fel rá, hogy a downgrade (a régebbi verzió visszarakása) nem fog menni. Ezt csak TWRP-s mentéssel lehet kikerülni, tehát először mindenki mentse el az aktuális rendszerét.
Telenornál B194, Telekomnál B190-es rom a legfrissebb, független készülékekre a B199.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lala

(#14030) monalala


monalala
aktív tag

Srácok, az FM rádió hangerejét nem lehet egy kicsit feltornázni, (build.prop) vagy valami hasonló?
Cm 10.1 Expert V4 van fenn. Nagyon halk a rádió, a zenelejátszó (Apollo) az meg nagyon hangos, az jó. A rádióból is ezt szeretném kihozni ha lehet. :F

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lala

(#14032) monalala válasza huhuhuu... (#14031) üzenetére


monalala
aktív tag

Ez jó tömör válasz volt :)

Üdv, Lala

(#14033) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Nemrég elkezdett idle állapotban rohamosan csökkenni az aksi szintje. [link]

A háttérben nem fut semmilyen program, semmilyen adatkommunikáció vagy GPS nincs bekapcsolva.

Mi lehet a probléma?

Give them hell Ukraine!

(#14034) TaaT válasza TaaT (#14033) üzenetére


TaaT
veterán

Ja és

Telefon tétlen 50%
Cella készenlét 48%
Képernyő 2%

Give them hell Ukraine!

(#14035) kicsizee válasza TaaT (#14033) üzenetére


kicsizee
aktív tag

nálam is elő szokott fordulni, egy újraindítás, aztán vagy megjavul vagy nem. általában meg szokott, de "átkattan" a készüléknek hetente kb 1x és így gyorsan merül. aztán pár óra múlva helyreáll

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#14036) ovika


ovika
tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Nekiálltam "buherálni".
Root megvolt.
BL nyitásnál a 6. pont után a pc (xpsp3) nem látott új eszközt.
A folyamat végigment a telo újraindult, gyári állapot visszaállt.
A Recovery flashelését is megcsináltam, de a TWRP nem jön be.
Elvileg BL nyitva, ha minden igaz:

A CWM telepítese nekem kicsit zavaros, esetleg valaki tudna segíteni

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.:
ovika

(#14037) TaaT válasza kicsizee (#14035) üzenetére


TaaT
veterán

Az újraindítás/ki-bekapcsolás nem segített.

Ellenben haver azt tanácsolta hogy vegyem ki a sim-et és úgy kapcsoljam be, aztán visszaraktam és azóta újra rendesen működik. :)

Give them hell Ukraine!

(#14038) kicsizee válasza TaaT (#14037) üzenetére


kicsizee
aktív tag

látod, ezt még nem próbáltam, lehet segít azon a problémámon is hogy nem kapom meg az sms-eket

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#14039) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Még ég mindig az a gondom. A hátlapi kamera nem csinál 5mp-s képet csak egy fekete kép lesz az eredmény, ha leveszem kisebbre a felbontást jó, ha panoráma képet csin jó, ha előlepival jó, videózni tud, próbáltam más programmal is ugyanaz. Mi lehet a gond?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#14040) Mr X válasza kriszwells (#14039) üzenetére


Mr X
veterán

Gyári beállítások visszaállítása megvolt már?

(#14041) kicsizee válasza kriszwells (#14039) üzenetére


kicsizee
aktív tag

szerintem szoftwerhiba, FR-et próbáld, csak hát időigényes, macerás és kényelmetlen mindent újrarakni, de hát ez van

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#14043) csaba bacsi válasza ovika (#14036) üzenetére


csaba bacsi
tag

Szia!
Nekem a TWRP-t nem sikerült feltelepíteni, így maradt a CWM.
Este leírom neked a folyamatot részletesen, de nem bonyolult, hidd el ! :N

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#14044) Dj.Kütyü


Dj.Kütyü
aktív tag

Sziaszt!Miért fikázzák az Y300 kamera funkcióit a Tech.oldalon?Miért nem elég a VGA Video felvételben?Azt mondják benne,hogy sajnos nem HD.Holott,HD Ready.480p

(#14045) ovika válasza csaba bacsi (#14043) üzenetére


ovika
tag

Szia !

Előre is :R :R

(#14046) MaxTorque válasza Dj.Kütyü (#14044) üzenetére


MaxTorque
tag

A HD 720P-nél kezdődik :)

(#14047) Silent77 válasza Dj.Kütyü (#14044) üzenetére


Silent77
veterán

A Vga felbontás nem hd ready.
640x480
Tény, hogy nem a legjobb.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#14048) monalala


monalala
aktív tag

Aki expert v4- et használ az tegye vissza rá az 57- es kernelt. Ez a rom 58- as kernelt használ alapból de ez tele van bug-al. Nekem minde napra jutott valami érdekesség. Wifi csatlakozási hiba, hangok nem szóltak, háttérképet nem tudtam cserélni, performance beállítás után bootlop, stb. Mióta felraktam a stabil 57- es cesxstel kernelt azóta atomstabil a cucc. Smartmax és sio beállítással használom. Takarékos, gyors így a teló.:)
Kipróbáltam már vagy 10 egyéb romot de a v4 az 57- es kernellel a legjobb és leg-smoot-abb.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lala

(#14050) TaaT válasza Zotyoo56 (#14049) üzenetére


TaaT
veterán

Az enyém 720p-ben csak 10fps-el tud rögzíteni az lgcamcorder-el.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.