Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. Y300-on van 4.4.4-es romom, ami nekem megfelelő sebességű is :DDD , szeretném frissíteni a régi CM 20140731.-i verzióról a mostani 20140822.-re mit kell tennem?

Átmásoltam sd-re, majd belépek recovery-be:
-Wipe Dalcik Cache
-Clear data partition vagy Factory Reset
-Install to zip card..=> kiválasztom az új fájlt.

Ebben a sorrendben jó lesz, vagy egyáltalán ez a helyes megoldás?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15302) Keeperv85 válasza stigma (#15301) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem kell wipe, sem factory reset. A két romnak azonos az alapja. Nem akadnak össze. :K

(#15303) stigma válasza Keeperv85 (#15302) üzenetére


stigma
addikt

Akkor csak ,,Install to zip card..=> kiválasztom az új fájlt." metódust kell végrehajtanom és ezzel meg is vagyok. :DDD

Máshogy emlékeztem, ezért inkább jobb, hogy megkérdeztem. :R

Ksözönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15304) Nestor16 válasza Keeperv85 (#15302) üzenetére


Nestor16
senior tag

Itt a frissítésnél kell wipe: wipe, dalvik, system. Pedig ez biztos azonos alapú?! :U

- Download latest SlimRoms and latest gapps and put them on your sd card
- Boot to recovery
- In CWM, wipe cache, dalvik and format system in mounts and storage section
- In TWRP choose advanced in wipe section and wipe cache, dalvik and system
- Flash ROM
- Flash Gapps
- Reboot

Üdv, Dávid

(#15305) Keeperv85 válasza Nestor16 (#15304) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csupán elővigyázatosságból van benne. :K Egyébként van erre egy tuti tippem: semmi wipe-ot nem nyomok, még meg nem győződtem róla, hogy ennek mi a hatása. Ha véletlen nem akar felkelni az új rom, vagy valami rendellenes viselkedést produkál, még mindig nem késő. Szélsőséges esetben ilyenkor is megoldható akár a teljes format system is, nyilván némi plusz időt ráfordítva. Viszont ha minden jó, akkor nem kevés időt nyerek azzal, hogy megmarad az összes beállításom és az összes cuccom, nem kell visszapakolgatni mindent.

(#15306) Nestor16 válasza Keeperv85 (#15305) üzenetére


Nestor16
senior tag

Én a leírás szerint frissítettem már kétszer is, de ugyanúgy megmaradt minden beállításom. Az én "saját" módszerem pedig, hogy legyen aránylag friss biztonsági mentésem :DDD Így engem sem érhet meglepetés :)

Üdv, Dávid

(#15307) gbal65


gbal65
aktív tag

Eddigi főzött rom kombinációm: CM Blackrom + Cextel v0.62. LE kellett már valamire cserélnem, ugyanis:
-akkumlátor írtó gyorsan merült, semmi gyanús applikáció nem volt...
-képernyőfeloldás csontra fagyasztotta néha
-automata fényerő szabályzás nem működött megfelelően
-kamera kép befagyott
-videók visszajátszása nem volt folyamatos

Ezeket megelégelve frissítettem a TWRP-t (itt kicsit el kellett térnem az első h.sz. leírástól, 1 helyen nem volt megfelelő). Feldobtam a SlimKat 4.4.4-es romott, Chill360 kernellel.
Eredmény:
-hibák megszűntek, smooth, goyrsaság hasonló! Talán játékok is jobban futnak. Akkumlátor normálisabb üzemidővel bír.
-futási környezetet ART-ra szerettem volna váltani, mivel előnyösebbnek találtam volna a mobilaréna teszt alapján. Siker elmaradt, ugyanis eléggé lassan nyíltak meg az alkalmazások, néha-néha bedobott 'xy alkalmazás váratlanul leáll' hiba üzit. Ezt nem erőltettem. Ezen SlimKat verziót stabilnak találtam, szerintem próbálkozó kedélyűeknek megér egy misét. Esetleges hibákról még dobok majd infót -remélem erre nem lesz szükség. . :))

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#15308) monalala


monalala
aktív tag

Kipróbáltam már sok romot, de erre a telóra az aláírásomban szereplőnél jobb rom nem létezik átlag felhasználó részére. (Saját kernelével) Volt 4.1, 4.2, 4.4 alapú romok sokasága, de az aláírasomban lévő a legtutibb. Mindenki a Black-et fényezi, de tele van hibával, újraindulás stb. Persze ez csak az én véleményem.:)

Üdv, Lala

(#15309) 0xmilan válasza monalala (#15308) üzenetére


0xmilan
addikt

Ugyanez a ROM nálam is volt fent pár napot, de nagyon szívta az aksit, akkor is ha nem piszkáltam. Bár CeXstel kernellel használtam, nem a sajátjával, de ugyanezzel a kernellel - persze a stock verzióval - az AOSP MOD-ot alig tudom lemeríteni. Persze ebben nincs annyi eyecandy fícsör meg csili-vili témák, de nem is hiányzik. Bőven elég, amit GravityBox-szal tudok állítani. Azért jegyezzük meg, hogy a Kra1o5-féle CM10.1-ről van szó, mert ha változik az aláírásod, akkor nem lesz tiszta, hogy melyik a kérdéses ROM + nem lesz kereshető.

(#15310) Keeperv85 válasza monalala (#15308) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ö készített elsőre CM10.1-et erre a készülékre, persze elég jelentős háttér gyúlt mögé. Oszlopos tagja volt a CM11 elindulásának is, de valamiért úgy látom feladta... :(

(#15311) donmackó válasza Keeperv85 (#15310) üzenetére


donmackó
őstag

Már lassan senki nem foglalkozik evvel a telóval, mert mindenhol a kínai csodák mennek. A BlackRom fejlesztője (megakenny) is már dogee-t fejleszt. Kivannak halva a külföldi fórumok.

Zotyó kolléga hozzászólásai hova lettek? Eltűnt az összes.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#15312) monalala válasza 0xmilan (#15309) üzenetére


monalala
aktív tag

Én direkt nem cseréltem kernelt, Így az akksi ha nem netezek/böngészek sokat, csak telefon, üzik, viber, messenger használva, pl. tegnap estére 86%- ra merült. Swapot is használok (Roehsoft):)

Üdv, Lala

(#15313) mttssz


mttssz
senior tag

Fonz93 a masik forumon most osszerakott egy uj CM10.1-t, Kratos romja alapjan - jo par dolgot fixelt, elvileg az akksi is tovabb birja, kb mint egy kipucolt gyari. Ha hazaertem majd tesztelem, egy probat meger, ha meg nem akkor meg mindig ott az AOSP MOD, lassan abbol is jon a final update.

(#15314) Biggeszkij válasza mttssz (#15313) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Dobnál egy linket? Kipróbálnám.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#15315) vadkörte


vadkörte
addikt

Elvileg ma megérkezik az Y300-am.
Az eladó által küldött képek szerint egy elég régi stock ROM van rajt.
Kipróbálás után valószínűleg új ROM-ot kap. Mint már írtam minimális mennyiségű program fog majd rákerülni, talán SD-t se teszek bele.

Szimpatikus az AOSP MOD is és a SlimKat is.
Fontos a stabilitás, a jól és pontosan működő GPS és a jó üzemidő. (sport- és szabadidős telefon)
A kettő közül melyiket ajánljátok? (tudom, próbáljam ki mindegyiket... :) )

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#15316) descence


descence
tag

Hy! Valakinek van tippje, hogy a gyári B199-es androidban hol találom meg ezt a képet? Rettentően zavar, hogy ahányszor valami erőforrásigényesebb programot használok, mindig kilövi a saját háttérképemet, és ezt tölti vissza.

Válaszokat előre is köszi :)

(A data/system/users/0/wallpaper fájl nem az a képfájl, amire én gondolok, mielőtt bárki leírná ezt az elérési utat ;) )

(#15317) Keeperv85 válasza descence (#15316) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

system/framewrok/framework-res.apk < /res/drawable-nodpi/default_wallpaper.jpg

:K

(#15318) mttssz válasza Biggeszkij (#15314) üzenetére


mttssz
senior tag

[link]

Kiprobaltam, lassabb mint az AOSP, kernelt nem lehet, nem szabad cserelni, ugyhogy inkabb vissza is raktam.

(#15319) descence válasza Keeperv85 (#15317) üzenetére


descence
tag

Köszi! kicsit kérhetném szájbarágósabban :S A rendszer ezen területén nem vagyok annyira járatos :S (Konkrétan a második elérési utat nem találom...)

(#15320) mttssz válasza descence (#15319) üzenetére


mttssz
senior tag

Egy fajlkezelovel (Total Commander biztos tudja) nyisd meg ZIP-kent az APK-t.

(#15321) 0xmilan válasza mttssz (#15320) üzenetére


0xmilan
addikt

..vagy Root Explorer-nek is van olyan funkciója, hogy 'view', mikor megnyitnád. Azzal is lehet turkálni az .apk-ban.

(#15322) Keeperv85 válasza descence (#15319) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ahogy alattam is írják: direkt írtam visszafelé nyíllal az apk fájlra mutatva. :K

---------------

Nektek is elcsúszik a CM11-ben a kék körös háttér, ha jobbra lapoztok? :U

(#15323) Biggeszkij válasza mttssz (#15318) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Kösz, akkor inkább én se... Egyébként érdekes, hogy nagyon sok hiba, amit a BlackRom-hoz írta(to)k, nálam nem jött elő. Pl. kamera fagyás, ilyesmi. Viszont egy héten legalább egyszer spontán újraindul a teló. Ha ezt orvosolná az Alkotó, nekem nem kéne más. Ez viszont így nem jó... Ez pont eggyel több hiba, mint amit egy héten el tudok neki nézni. Azt mondod az AOSP van ilyen fürge? Megesküszöl, hogy nem járok vele rosszul? :)

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#15324) descence válasza Keeperv85 (#15322) üzenetére


descence
tag

No igen, csak az nem volt egyértelmű számomra...

De mindenkinek köszönöm :)

(#15325) mttssz válasza Biggeszkij (#15323) üzenetére


mttssz
senior tag

AOSP MOD van a megjelenes ota, most mar CeXstel legujabb kernellel, semmi bajom nincs vele, gyors, Greenify mellett tokeletes nekem. Viszont fentebb valamikor linkeltem egy zipet, eltavolit egy sort az egyik scriptbol, azt fel kell rakni, mert sokaknak instabilitast okozhat ha gyengebb a microsd. De ezen kivul 10/10, jol ossze lett rakva.

(#15326) descence válasza descence (#15324) üzenetére


descence
tag

Belemásztam a fájlba, és sehol sincs nekem olyan mappa, hogy drawable-nodpi. Csak olyanok vannak, hogy -hdpi; -ldpi; -mdpi.

(#15327) v.attis válasza descence (#15316) üzenetére


v.attis
őstag

A probléma oka nem a háttérkép, hanem a systemUI hibája. Egyeseknél még az állapotsor is leállt az általad leírt esetekben. Létezik egy fixfcsystemui.zip vagy hasonló amit twrp-ből vagy cwm-ből telepíteni kell és soha többé nem lesz ilyen bajod. Ha érdekel akkor megkeresem és feltöltöm valahova.

(#15328) mttssz válasza v.attis (#15327) üzenetére


mttssz
senior tag

Itt van, modacon fenn van: [katt]

(#15329) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Üdv

Valakinek van tippje hogy az összefoglalóban leírt Bootloader nyitásos root módszerrel mér nincs teljes root jogom a teló felett?
Mindent a leírás szerint csináltam, van is fent SU, de a rootcecker szerint nincs rootolva a rendszer, és az app ami miatt rootoltam(nám), sem működik úgy ahogy kéne...

A kapacitív gombjaim bemonták az unalmast, de nem költenék már rá, a softkey enabler-t akartam kipróbálni, de nem megy, kiírja hogy engedélyezve rebootoljak, de újraindítás után sincsenek kint a vezérlők... :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15330) descence válasza v.attis (#15327) üzenetére


descence
tag

Akkor marad a hiba.... Bootloader-t nem tudom (Win7) (meg egyenlőre nem is nagyon akarom) megnyitni, anélkül meg kicsit nehézkes megcsinálni...

(#15331) Keeperv85 válasza aytukabozs (#15329) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Miért nem teszel fel rá egy C... tetszőleges custom romot,abban könnyen be lehet kapcsolni előre a szoftveres gombokat? :B

(#15332) monalala


monalala
aktív tag

Lecseréltem a kernelt synopsis modding33-ra a CyanogenMod 10.1 Build R20/ by Kra1o5 romban és még jobb lett az akksi időm. Jó párosnak tűnik, de még pár napot kap és kiderül tutira. Nagyon smooth az egész, görgetés stb.:)

Üdv, Lala

(#15333) theo_76


theo_76
aktív tag

Sziasztok!

Tudok stabil gyors megbizható romot? Most B209 volt rajta, de használhatatlan tőle a telefon... Kb fél percenként kiugrik, hogy a google szolgáltatás leállt, így nem lehet használni a telefont...

(#15334) descence válasza descence (#15330) üzenetére


descence
tag

Ha én most kinyitnám a bootloadert, akkor 100%, hogy visszaáll a gyári beállításokra?

(#15335) 0xmilan válasza aytukabozs (#15329) üzenetére


0xmilan
addikt

Tedd fel az xposed framework-t meg hozzá a GravityBox-t, utóbbiban tudsz bekapcsolni navigációs sávot meg állítani funkciókat, színeket, magasságot, stb. Ehhez ugye root jog kell, szóval ha nincs, akkor felejtős. Ha már BL-t nyitottál - és törlődött minden adatod - , akkor tegyél fel egy szimpatikus ROM-t, az összes előre rootolva van, azzal biztosan működne.

(#15334) descence Igen, 100%, de csinálhatsz mentést.

(#15336) aytukabozs válasza 0xmilan (#15335) üzenetére


aytukabozs
addikt

:R

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15337) descence válasza 0xmilan (#15335) üzenetére


descence
tag

Hát, akkor valamikor újfent nekiveselkedem... Csak ugye ezt már egyszer félig eljátszottam (build.prop fájl cseréje --> komplett újratelepítés)

(#15338) malna88


malna88
tag

Sziasztok! Erről tud valaki valamit? https://www.youtube.com/watch?v=KeRM5anImRs

Próbálok valami viszonylag újabb romot keresni, így találtam rá erre a videóra.

s9+

(#15339) nyisziati válasza theo_76 (#15333) üzenetére


nyisziati
veterán

Hali! Én B199 alapú FusionXReborn-t használok. Atomstabil.

A sebessége pár appal annyi, mint a gyárinak üresen.

(#15340) mttssz


mttssz
senior tag

Próbálta valaki a CeXstel kerneles Fast Charge-t? Működik? Nem káros?

(#15341) theo_76 válasza nyisziati (#15339) üzenetére


theo_76
aktív tag

Honnan lehet letölteni?

(#15342) vadkörte


vadkörte
addikt

A Magyar Királyi Posta monopolhelyzetéből adódóan - :((( - bár már tegnap megérkezett a telefon, csak ma tudtam átvenni. A telefon maga eltekintve a káva szélén néhány apró "horpadástól" kifogástalan állapotban van.

B194-es ROM volt rajt. Azzal sem volt rossz, de érezhetően és látványosan laggolt. A leírások alapján BL-t nyitottam, majd kapott egy TWRP-t és készült egy backup a gyári rendszrről.
CWM-hez szokott szememnek a TWRP nagyon más. Majd feltelepítettem a SlimKat 4.4.4-es 7.4.20140819-CHIL360 build-jét, a full GApps-szal.
Bár régen használtam Nova-t de nagyon furcsa a launcher a MIUI után. Alapállapotban a rendszer gyors reszponzív és kényelmes. Belakva és az alapvető finombeállítások elvégzése után sem lett semmivel sem lassabb. Azt nem állítom, hogy veri sebességben a 4 magos 2GB RAM-os G700-at, de elég fürgén szedi a lábait. Az 5"-os péklapátom után a mérete kifejezetten kicsi. Elsődleges telefonnak ezért nem is tudnám elképzelni, de egy "szükségtelefonnak" minden további nélkül.
Úgy tűnik nem volt rossz választás sem a típus, sem a ROM.

Üdv. V. Körte

(#15343) nyisziati válasza theo_76 (#15341) üzenetére


nyisziati
veterán

[link]

Középtájon keresd, "FusionX Reborn by Syssx420".

Ajánlott kernel hozzá a Cexstel 0.62, stock alapú.

[link]

"CeXstel v0.62 for Stock:" alatt az első. Ezzel tudsz swapot (memóriabővítést) felrakni. Sokat gyorsít a rendszeren, pláne class 10-es SD kártyával. Én a "Memory swap for root"-ot használom. Beállításokban "256 Mb RAM" és "swapiness=60". Ha elindítod, kéri a "superuser" jogot, ezután kell beállítani, majd "On"-t nyomni. Több sort fog kiírni, az első 3 gyorsan lemegy, majd 40-50 másodpercet várni kell a 4. sorra. Utána még 5-6 sort kiír és aztán használható.

Célszerű leellenőrizni, hogy tényleg bekapcsolt-e, mert előfordult, hogy nem, ezt a Memoryinfo-Swapcheckkel szoktam, az utolsó sor a swapé. Ha 0/0-t ír, lépj vissza a Memory swap-ba, "Off", várd ki a folyamat végét, majd "On". Ezután nekem mindig működött.

(#15344) Nestor16 válasza nyisziati (#15343) üzenetére


Nestor16
senior tag

Um, én ezen a néven, hogy Memory swap for root nem találom a programot, csak Swapper for Root, ami hasonló, az első találat.

Amúgy nekem a SlimKat rom v7.6-os verzióra frissítés után nem volt már swap terület, ezért újra tettem megint a Enable Ram Swap & Create a Swap File szerint, de már 2x is végigcsináltam az első módszerrel, hiba nélkül lefut, de még sincs aktiválva a swap, hiába restart és wipe & dalvik...

Üdv, Dávid

(#15345) Patens


Patens
csendes tag

Sziasztok!
SD kártya (Sandisk 8gb) problémával állok szemben. A teló megmakacsolta magát és állandó jelleggel ledobál az SD-ről, de közben látom a kártyát és a rajta lévő fájlokat, de "írni" nem tudok rá. Tehát "csak olvashatóvá" teszi. Ilyenkor leválasztom és újra csatolom, ami egy ideig működik is, de utána figyelmeztetés nélkül megint felülírja a kártyát.
Gondoltam egy formázással megoldható. USB kábellel rápattintottam a gépre, formázás. Leformázta, a gépen mutatta a 7,38 gb szabad helyet. Lehúzom USB-ről, telefonon tulajdonságok, tárhely menü: a kártya ugyanúgy "tele van". A fájlok ugyanúgy megvannak, noha a gépen magam láttam, hogy leformázta, ergo törölt mindent a kártyáról.
Átraktam egy másik telefonba, majd azon keresztül formáztam le. Újra. Ismét sikertelenül a Huawei szerint.
Azért elég érdekes, hogy a telefon vissza tudja állítani az adatokat, amiket már rég töröltem...
Miért zavaró? Fényképet, videót ezután csak belső tárhelyre menti. Facebook, Twitter képeit nem tölti le, mert azok az SD-re mennének, amit viszont nem lehet írni. Stb, stb...
Hátha valaki találkozott hasonlóval. Addig is tovább próbálkozom, és köszönöm előre is a válaszokat!
üdv, patens

(#15346) Botigta válasza nyisziati (#15343) üzenetére


Botigta
aktív tag

SOS!!!
Na jól beszívtam ezzel a rommal,

FusionX Reborn by Syssx420

feltettem a leírások alapján, és 20 perce csak a kék-zöld fogaskerék forog

Van valakinek valami ötlete? Elég sürgős lenne, az asszony telója, nincs neki más...

Köszi

(#15347) kefe13 válasza Botigta (#15346) üzenetére


kefe13
tag

Talán bootloop, Wipe volt miután felraktad ?
Nekem is reborn van, elég jo :)

[ Szerkesztve ]

(#15348) Botigta


Botigta
aktív tag

És kérdezném, hogy mi az a GAPPS?

(#15349) kefe13 válasza Botigta (#15348) üzenetére


kefe13
tag

(#15350) Botigta válasza kefe13 (#15347) üzenetére


Botigta
aktív tag

Minden megvolt, viszont ez egy Telenor függő készülék, az baj lehet? Most feltettem egy CM 10.1-et, a helyzet ugyanez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.