Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) vadkörte


vadkörte
addikt

Hali srácok!

Kerékpározáshoz keresek valami másodtelefont, ami kicsit komolyabb egy nyomógombos butafonnál. Az elsődleges telefonom egy 5"-es Huawei G700. Ezt nem szeretem magammal vinni, mivel elég nagy és egy bukásnál elég nagy az esélye, hogy megsérüljön. Akkor meg tökön is szúrnám magam...
Ennek elkerülése miatt keresek mellé (helyette) valami "értéktelenebb" használt telefont.
Egyelőre Samsung Galaxy S-t és Huawei Y300/G300(510)-et nézegetek.
Szerintetek, mint Y300 felhasználók, a fenti célra egy G300/Y300 mennyire lehet alkalmas?
Kritériumok:
- ~4"-es kijelző jó fényerővel
- pontos, gyorsan reagáló és érzékeny GPS (ezért keresek elsősorban érintőst)
- legalább egy napot húzzon ki az akkuja
- jó ár :)
- nem kell sok RAM, úgysem lesz rajt sok app. (telefon/SMS, navigáció, esetleg trackker)
- minimális használati nyomok (néhány karc belefér, de a törött kijelző/ház azért kizáró ok)

Üdv. V. Körte

(#15002) F34R válasza vadkörte (#15001) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem tegnap ota van y300-am de

eros napfenynel alig lathato a kijelzo
annyira gyorsan nem reagal mint ahogy en elvarnam.

A tobbi kriteriumnak viszont megfelel.

(#15003) tokmag válasza F34R (#15002) üzenetére


tokmag
újonc

Ezzel én is így vagyok, napsütésben szörnyű :(

(#15004) vadkörte válasza tokmag (#15003) üzenetére


vadkörte
addikt

Maximumon is? Automatikus fényerőszabályozást nem tud? Fényérzékelő nincs benne?
A G700-zal még erős napfényben sincs gondom.

Üdv. V. Körte

(#15005) Zolio3 válasza tokmag (#14993) üzenetére


Zolio3
senior tag

Emiatt nem muszáj romot váltani! SIM Card Manager a megoldás.

(#15006) F34R válasza vadkörte (#15004) üzenetére


F34R
nagyúr

azon is sajnos, de van benne automatikussal meg rosszabb a helyzet. szerintem az is van benne.

(#15007) vadkörte válasza F34R (#15006) üzenetére


vadkörte
addikt

Végülis 10-15E körül már akad Galaxy S is meg Y300 is. Azért a -2 év és a +1 mag meg a valamivel fejlettebb SoC ami a Huawei mellett szól, miatt talán nem lesz olyan rossz vétel egy Y300 arra acélra, amire nekem kell.

Üdv. V. Körte

(#15008) F34R


F34R
nagyúr

izeeee, all time linux user vagyok fent van as smtp fel is ismeri a telefont meg sem tudok ra vagy rola masolni....

Rombol meg mindig tanacstalan vagyok.... lattam Pacman romot aosp-t a dirty unicorntol megsem tudok dolore jutni.

annyit tudok ha csak egy mod van ra akkor a G alkalmazasoktol megszabadulnek csakugy mint a Play aruhaztol. F-droid meroben mas, sokkal jobban bejon...

(#15009) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!

Lehet furcsa kérdés,de lehet attól baja a telefonnak ha állandóan USB-n lóg?Mert momentán a készüléket használom modemként,és folyamatosan csatlakoztatva van...

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#15010) Amon-ree


Amon-ree
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem volt még ez a kérdés én legalább is nem találtam rá választ. Az értesítések között fent megjelent a fejhallgató jelecske úgy hogy nincs bedugva a füles. Próbáltam újra indítani, kikapcsolni, majd be de akkor is ott marad a jel. Még a rádió is elindul vele mint ha be lenne dugva a füles. Viszont ami zavaró így eltűntek a telefon hangjai. Ha bedugom a fülest akkor abban persze van hang ha kihúzom ikon marad fent, de a telefon néma. Mi lehet erre a megoldás. A telefon eredeti szoftos, telenoros, nem rootolt.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#15011) kefe13 válasza Amon-ree (#15010) üzenetére


kefe13
tag

Esetleg : kikapcs , aksi ki félpercre, majd be, ha még mindig ott van akkor valszeg szervíz, mert fizikai probléma lehet. Esetleg még egy teljes visszaállítás, nem e telepítettél valamit ami megcsinálta a zűrt.

(páromé egyszer csinált hasonlót csak random, meg sok más hülyeséget, mire megnéztem a futásidőt valami 1000 óra fölött volt.... nehezen de megtanulta minimum hetente restartolni ... )

[ Szerkesztve ]

(#15012) tokmag válasza Zolio3 (#15005) üzenetére


tokmag
újonc

Sajnos amit találtam az nem úgy működik ahogy kellene. Hiába írom ezzel a progival be a számot a sima telefonkönyv nem dobja ki. Csak a SIM Card Manager látja. Más megoldás nincs?

(#15013) F34R


F34R
nagyúr

Vertikalis modban gepeles kozben nem mindegyik karaktert ismeri fel, horizontalisan mondjuk jobb a helyzet.
Valamira rajottem nekem kicsike a telefon. Mondjuk nem tudhattam igazan milyen is lesz a keszulek.

(#15014) stigma


stigma
addikt

Hi. SOS-ben tudna valaki segíteni. Sikerült úgy törölnöm a Recovery-ben a telenot ,hogy backup-ot nem készítettem, és ameyik romot akartam feltenni azt nem másoltam át az SD-re...Tudtok segíteni mit is csináljak?...

Igen, vannak hülye emberek :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15015) mttssz válasza stigma (#15014) üzenetére


mttssz
senior tag

Mount resznel elvileg van valami ilyesmi hogy "Mount USB storage", azt kapcsold be mig fel van dugva a gepre.

(#15016) stigma válasza mttssz (#15015) üzenetére


stigma
addikt

:R

Köszi. Igen mikor olyat csinál az ember, amit nem szokott és bepánikol akkor nem tud gondolkodni.
SD-re ha feltoltam a custom rom-ot ,majd CWM/ install zi, és láss csodát máris megoldodott a bajom..igaz ehhez kellett 40-50 perc kellett de most már nyugodt vagyok :D

Azért köszönöm a segítséget!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15017) defygaben77


defygaben77
tag

Sziasztok!
Bocsi, ha láma a kérdésem, de nem vagyok otthon ezzel a telefonnal kapcsolatban... Az iránt érdeklődöm, hogy a T-mobile-os y300 rá lehet frissíteni a huawei oldaláról letöltött B199-es ROM-ot, vagy az csak független készülékre jó? Ez esetben be kell érnem a rajta levő B190-es rommal? Köszönöm!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#15018) mttssz válasza defygaben77 (#15017) üzenetére


mttssz
senior tag

Ra lehet.

(#15019) hapiszti


hapiszti
csendes tag

sziasztok tegnap vettem egy y300at. elsö androidos telo. hasznaltan vettem de marciusi vétel még garis telenoros. szoval mit ajanlotok mit tegyek rá? full hülye vagyok ezekhez ha pontos leirast tudnatok adni root olashoz és rom frissiteshez az jol jönne. sokat olvastam itt forumon de nem tudom eldönteni mit tegyek fel.
vagy érdemes lecserélni a gyárit amig garis?

üdv

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#15020) sgergi válasza hapiszti (#15019) üzenetére


sgergi
veterán

A pontos leírásokat megtalálod a topik összefoglalójában. Mostanában a Black rom, ami ajánlott, ha rákeresel a topikban, akkor találsz rá linket.

Egyébként ha nem lassú számodra, akkor nem biztos, hogy zargatnám.

(#15021) Zolio3 válasza tokmag (#15012) üzenetére


Zolio3
senior tag

Így van, csak a sim manager látja. De onnan is tudsz hívást indítani, csak nem a névjegyzéket kell megnyitni, hanem a sim managert. Bevallom őszintén, hogy nem értem miért kell ennyire a simhez ragaszkodni? Ha elromlik a telefon, akkor körülményesebb kiolvasni a telefonszámokat, míg Google fiókból egy pillanat alatt megnézhető. Ráadásul max 250 bejegyzés, max 16-25 karakter, ahol az ékezetes betű három karakternek számít. Sem E-mail címet nem lehet beírni, sem több telefonszámot, lehetne sorolni. Plusz így több telefonon, vagy tableten is használható ugyanaz a névjegyzék, és semmit nem kell sehová másolni, vagy küldeni.

(#15022) Zolio3 válasza hapiszti (#15019) üzenetére


Zolio3
senior tag

sgergi leírta a lényeget. Ha garis, és viszonylag friss készülék, akkor nem kell bántani. Ha gondolod rootolni lehet, gari probléma esetén pedig unrootolni, azt nehézkes kiolvasni. Így azért több dolgot tudsz tenni. A kinézetet át lehet alakítani root, és bl nyitás nélkül is másik launcher használatával, rootolással pedig üzemidőn is lehet nyújtani különböző appokkal, hangerőn lehet állítani feljebb, értesítésen, kamera hangon, stb...

(#15023) kefe13


kefe13
tag

Üdv.
Ha esetleg valakinek kell a gyári FM rádió : itt van :)
Nekem FusionX -en jól megy.

(#15024) Zolio3 válasza kefe13 (#15023) üzenetére


Zolio3
senior tag

Már bocsi, de milyen fm Rádió ez?! Egy rakás dologhoz engedélyt kér. Nem tudom minek neki a névjegyzék olvasása és módosítása, vagy wi-fi kapcsolat, de lehetne még sorolni...

(#15026) vadkörte válasza Zolio3 (#15021) üzenetére


vadkörte
addikt

Kulcsszó a megszokás.

Én sokáig a telefon memóriájában tároltam a számaimat, a SIM-re csak a legszükségesebbek mentek tartaléknak. Telefoncserénél, meg napokat szoptam mint a torkosborz a kontaktok egyenkénti átírásával. Okostelefonra váltás után már nem volt akkora a para, mert BT-on pillanatok alatt át tudtam lőni a teljes kontaktlistát. Ma már guglibácsi őrzi őket. Telefoncserénél ugye elég beállítani, a GMail fiókokat és megadni, hogy melyikből szedje le a névjegyzéket.

(#15019) hapiszti:
Bocs, ha belevau, de én a helyedben egyelőre békénhagynám. Ha ez az első droidod, először ismerd meg, a droidot is, meg a telefont is, aztán majd ha már ez megvan és ha mindenáron mókolni akarod akkor a fórumot átfutva - huszonezer hsz-t átolvasni nem egyszerű - a kérdéseidre úgyis meglesz a válasz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#15027) kefe13 válasza Zolio3 (#15024) üzenetére


kefe13
tag

Szerintem siman jo, de remeljuk valaki hozzaerto segit s megmondja. ( nincs bocsanat :) )

(#15028) hapiszti


hapiszti
csendes tag

ok köszi mindenkinek a választ királyok vagytok zsir a forum is :) uff

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#15029) asde3


asde3
csendes tag

Sziasztok! Pár hónapja vásároltam a készüléket. Eddig okés minden. Egy kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni, hogy ha alszik a telefon, 20-30-40-50perc után nagyon változó elveszti a 3g jelet, nem mutatja. Mikor felébred utána érkeznek meg egyből a viber üzenete stb. Azaz elveszti. De nem értem miért. Találkozott már valaki ilyennel?

Szép Napot

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(#15030) mttssz válasza asde3 (#15029) üzenetére


mttssz
senior tag

Beallitasok - mobilhalozatok, es van valami olyasmi opcio hogy "Mobiladatok engedelyezese a hatterben" (nem magyarul hasznalom, angolul ez "Enable always on mobile data"). Na az legyen bepipalva.

[ Szerkesztve ]

(#15031) HSasa7903


HSasa7903
csendes tag

Üdv Uraim!

Valaki esetleg találkozott már olyan hibával hogy a telefon órája folyamatosan lefagy?
Pl reggel 6-kor ránézek és csak hajnal 3 órát mutat.(de ezt napközben is csinálja)
Így az ébresztőre hagyatkozni lehetetlen.
Nyomkodom egy ideig és utána beugrik neki a rendes idő!
Esetleg volt valakinek hasonló gondja vagy,valami jó ötlet a megoldásra.
A teló nincs rootolva,teljesen gyári.
Köszönöm.

(#15032) sgergi válasza HSasa7903 (#15031) üzenetére


sgergi
veterán

Többen is jeleztek régebben ilyen problémát, viszont nem emlékszem, vagy talán nem is volt megoldás. Egy kis kereséssel többet olvashatsz róla a topikban.

(#15033) mttssz válasza sgergi (#15032) üzenetére


mttssz
senior tag

Nekem ilyen csak custom kernellel, CeXtel 0.58-cal volt, akkor semmi nem oldotta meg csak a valtas 0.57-re.

(#15034) HSasa7903 válasza mttssz (#15033) üzenetére


HSasa7903
csendes tag

Sajna nekem ez amit írtál kínai! :)
Picit részletesebben leírnád hogy hogy tudnám a hibát kiküszöbölni?

(#15035) Zolio3 válasza kefe13 (#15027) üzenetére


Zolio3
senior tag

Hmm. Nem tudom! Gyakorlatilag mindenhez engedélyt kér, azt pláne nem tudom, miért engedélyezzem egy fm rádiónak, hogy módosíthassa a névjegyzékem, és teljes wi-fi, vagy mobilinternet adatot adjak neki. Plusz custom romra nem tudom mennyire megy fel egy Huaweies rádió, és fm2 app ugyan halk, viszont rds jelet olvas, és felvenni is tud.

(#15036) mttssz válasza HSasa7903 (#15034) üzenetére


mttssz
senior tag

Csak azt irtam hogy meg teljesen erintetlen romon ezzel nem talalkoztam. Amugy egy gyari visszaallitas talan segithet rajt, a tippem az hogy valami miatt az ora mint folyamat "kiesik".

[ Szerkesztve ]

(#15037) Zolio3 válasza HSasa7903 (#15034) üzenetére


Zolio3
senior tag

Másik kernelt írtak, nem a gyárit. A te esetekben ezzel nem kell foglalkozni, hiszen gyári romos, nincs bl nyitva=nem lehet recoveryt tenni rá, így pedig másik kernelt sem tudsz rá tenni. Csinálj biztonsági mentést, majd egy hard resetet (visszaállítás gyári állapotra). Majd állítsd vissza az alkalmazásokat, de a rendszer mentést NE! Ha szűzen menni fog az óra, ami biztos, akkor valószínűleg valamelyik app állította meg, vagy egy hibásan rögzült rendszer adat.

(#15038) kefe13 válasza Zolio3 (#15035) üzenetére


kefe13
tag

fm2, ki fogom próbálni, de ez tényleg megy :) itt találtam, elég jól szól .... ha lami gond van vele, bocsi :D Meg jó lenne tudni hogy van e vele gond !

(#15039) Zolio3 válasza kefe13 (#15038) üzenetére


Zolio3
senior tag

Nekem black romon nem indult el, "sajnos leállt". Mindegy, nem tragédia, van másik.

(#15040) kefe13 válasza Zolio3 (#15039) üzenetére


kefe13
tag

Igen oks, hogy neked leállt, de említett sok engedély gáz e vagy sem, az kérdés számomra. Valaki ?

(#15044) F34R


F34R
nagyúr

most jott el a pillalant hogy a gyari droid repul, elozoleg csak launchert csereltem az valamivel zokkenomentesebb volt, de akarmit csinalok is mar kezd buggzani, laggolni.

ahhoz hogy romot rakjak fel rootolni kell a telot ? ha igen akkor valami leirast talalok amit linuxon is alkalmazhatok ?

(#15045) Zolio3


Zolio3
senior tag

Nem elég rootolni, bl-t is nyitni kell. Rootolva csak gyári romot tudsz feltenni, ami ugyanaz a droid verzió. A Black romba cexstel kernellel nem fogsz csalódni! ;-) 4.2.2 verzió, stabil, 407 mega rammal, 1046 MHz procival, sokkal jobb üzemidővel, és hangerővel.

(#15046) mttssz válasza Zolio3 (#15045) üzenetére


mttssz
senior tag

Ehhez a blackhez melyik Cextel most az ajanlott? Majd ha lesz kedvem adok neki par napot.

(#15047) F34R válasza Zolio3 (#15045) üzenetére


F34R
nagyúr

azt se tudok :F

nem is tudom milyen toolal fogjak neki..

(#15048) Zolio3 válasza mttssz (#15046) üzenetére


Zolio3
senior tag

Nekem a legújabb van feltéve, ami a 0.62. Valakinek ezzel problémája volt, de nekem semmi gondom vele. Hónapok óta nyúzom, nem lassul, nem indul újra, nem fagyogat, szóval nagyon jó.

(#15049) Zolio3 válasza F34R (#15047) üzenetére


Zolio3
senior tag

A hozzászólások alatt, és felett ott van, hogy "összefoglaló megnyitása" Ott minden nagyon szépen le van írva, a letöltésekhez ott a link is, részletes leírás, minden. olvasd végig teljesen, utána ismét olvasd el, de akkor már csinálhatod is. pár perc az egész, de mintha másik telefonod lenne. érezhető lesz a különbség minden téren.

(#15050) Keeperv85 válasza Zolio3 (#15048) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megtennél nekem valamit? Kapcsold be légy szíves smartassv2-es gov.-ra és szúrj be egy dmesg kimenetet a pastebinre! Nekem van egy erős tippem... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.