Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25451) randras_83 válasza cyber86 (#25450) üzenetére


randras_83
addikt

próbát megér, én már rég nem követem XDA-n a Senny-t, de az tuti, hogy bő egy éve is kevés volt a 768 MB ram amit beleraktak, és itt el is véreznek a Sense-es romok. Sajnos idővel belassul az összes.
Mondjuk az is igaz, hogy a nem használt ram olyan mintha nem is lenne a telefonban.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25452) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Volt itt még egy ajánlott akksi az ANKER-en kívül, de sajnos most a keresővel nem találom... nem tudja valaki hogy melyik volt az?
Jelenlegi Anker-em 1 óra képernyőt bír... vakuzva restartol a telefon.....

Előre is köszönöm.

(#25453) Morgal válasza nimfas (#25452) üzenetére


Morgal
tag

Nekünk Pisen van a Sensation-ökben, innen rendeltem és abszolút elégedett vagyok vele! Az Anker szerintem baromira nem éri meg ehhez képest az árát :)

[ Szerkesztve ]

(#25454) nimfas válasza Morgal (#25453) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi... rendeltem is egyet :)

(#25455) Bence01 válasza kaciokos (#25449) üzenetére


Bence01
tag

Relevation-t telepítettem 3 napja az aksi remekül bírja. Így majdnem két napot is kihúz, ha csak keveset telefonálgatok. Köszönöm a tippet!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#25456) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok! Egy barátomnak összetört a sensation kijelzője. Kicseréltette utángyártottra valami GSM boltban 10E körül, de egy pár hónap múlva elkezdte azt csinálni, hogy vagy nem, vagy rosszul érzékel a kijelző. SMS írásnál pl van, hogy 3 betű nyomódik egyszerre, de van, hogy semmit nem érzékel.
Próbálta HTC szervízzel intéztetni, de ott 4E a bevizsgálás +25E a gyári kjelző+érintőpanel.
Tudnátok ebben segíteni, hogy mit lehet ilyenkor csinálni, vagy, ha venni kell, akkor honnan "olcsó"?
Köszi az ő nevében is.

Szerk.: Beats Audio-s, ha ez változtat valamin, bár nem hinném.

[ Szerkesztve ]

(#25457) htc07 válasza dannyl (#25456) üzenetére


htc07
addikt

Újra kell kalibráltatni a digitizert rajta, szerintem az megoldja a problémát (nálam hasonló volt, és rendbe rakta):

[link]

(#25458) dannyl válasza htc07 (#25457) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi, kipróbáljuk!

(#25459) dannyl válasza htc07 (#25457) üzenetére


dannyl
addikt

Root kell hozzá, ugye? Vagy más egyéb is? Mert simán stock rendszeren indítva valami hibát ír.

(#25460) htc07 válasza dannyl (#25459) üzenetére


htc07
addikt

s-off és supercid kell hozzá.

(#25461) dannyl válasza htc07 (#25460) üzenetére


dannyl
addikt

Na azt hiszem 3 óra mókolás után beadom a kulcsot. Valamiért ez az S-OFF nem akar működni, mert mikor rádugom a telót a gépre fastboot módban, és elindítom a gépen parancssorból a fastboot-ot, akkor csak waiting device van, és az eszközkezelőben meg egy ismeretlen eszköz jelenik meg a tulajdonságaiban ezzel a szöveggel:

A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

A request for the USB BOS descriptor failed.

Felraktam már egy rakás drivert XDA-ról, meg máshonnan is, de semmi változás. Megpróbáltam a laptopommal, azon is ugyan ez van.

Valaki segítsen pls.

(#25462) htc07 válasza dannyl (#25461) üzenetére


htc07
addikt

[link] ez felrak minden drivert elvileg.

(#25463) dannyl válasza htc07 (#25462) üzenetére


dannyl
addikt

Már próbáltam ezt is, de semmi... 2x raktam le-fel, próbáltam sync nélkül, és vele is. Amikor rendesen bekapcsolom a telót, akkor nincs baja, csak amikor fastboot módban van, akkor dobja ki ezt az ismeretlen eszköz dolgot.

(#25464) dannyl


dannyl
addikt

Helyzetjelentés:
Mindent megcsináltam a drótérintgetés is kész, és jó, DE. Megint ugyanabba a gyökér driver hibába ütközöm, mint azelőtt a fastboot-nál. És ez csak ilyenkor jön elő, mikor a telefon nincs beboot-olva. Most a controlbear várná vissza a telót, de ugye sárga felkiáltójeles... Valaki segítsen, mert már csak ez hiányzik...

(#25465) randras_83 válasza dannyl (#25464) üzenetére


randras_83
addikt

Milyen Windowst használsz?

https://www.flickr.com/randras83/

(#25466) dannyl válasza randras_83 (#25465) üzenetére


dannyl
addikt

Win 8.1 64bit (kipróbáltam a laptopommal is, de "sajnos" azon is ez a win van.)

[ Szerkesztve ]

(#25467) randras_83 válasza dannyl (#25466) üzenetére


randras_83
addikt

És itt meg is érkeztünk a probléma forrásához. Win7 vagy Linux.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25468) dannyl válasza randras_83 (#25467) üzenetére


dannyl
addikt

Ennyi? Hát bakker... :D Ne tudd meg mit görcsöltem össze, hogy ennyire nem lehetek nyomorult, hogy "egy USB driver kifog rajtam". És akkor azt mondod, hogy azzal menni fog? Esetleg ha virtuális win7-et rakok fel VirtuaBox-szal? Mert nem igazán van a közelemben más win. Esetleg egy XP-s régi ganyé, de az szerintem még küzdősebb...

(#25469) dannyl


dannyl
addikt

Na most ugye a hiba miatt a bear nem tudta befejezni a dolgát. Most win7-en nincs hiba, de a bear azt írja, hogy already S-OFF, de ugye utána még tenne fel saját hboot-ot. Most megcsináltam a supercid-t is, de a telefon nem nagyon akar működni (már a félbeszakadás óta). Betölt a rendszer, de semmi nincs a kijelzőn, csak az értesítési sáv. Semmit nem lehet csinálni. A factory reset nem segített. Most szeretném elölről kezdeni az egészet, és visszaállítani mindent eredeti állapotba, vagy tudtok esetleg innen megoldást? Felrakni valami más kernelt, hboot-ot, ROM-ot? Mihez kezdjek innen?

(#25470) randras_83 válasza dannyl (#25469) üzenetére


randras_83
addikt

Vagy csak el kellene távolítani a temproot-ot. Az hogy nem flasheled be a custom hboot ot nem számít. Ha a temproot-ot leszeded akkor jó lesz.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25471) Krisztian156 válasza PTomi92 (#25440) üzenetére


Krisztian156
csendes tag

Én is probáltam feltenni gyári RUU-t, de nekem sem ment fek pedig egy csomót próbáltam. Gondolom akkor nekem is a nyitott bootloader miatt :D A htc dev en nyitottam, hogyan lehet visszazárni?
És ha visszazártam ùjra ki lehet nyitni, mert az eredeti kód már nincs meg :P

(#25472) kaciokos válasza Krisztian156 (#25471) üzenetére


kaciokos
őstag

A htcdev.com-on tudod visszazárni, és ott tudod újra kinyitni is.

(#25473) Krisztian156 válasza kaciokos (#25472) üzenetére


Krisztian156
csendes tag

Köszi szépen, valamikor megprobalom :)

(#25474) randras_83 válasza kaciokos (#25472) üzenetére


randras_83
addikt

htcdev-en? visszazárni?

fastboot oem lock

ez meg az s-on:
fastboot oem writesecureflag 3

de srácok tényleg, csak be kell ütni google-be, vagy elolvasni a sensation tudástárat. vagy mittomén. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#25475) kaciokos válasza randras_83 (#25474) üzenetére


kaciokos
őstag

Bocs, Mester, rosszul emlékeztem, már régen volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#25476) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég lett mobilnetem a telefonra. Szoktam figyelni hogy melyik app mennyi adatot fogyaszt, és a google play háttérben 4 nap alatt 30 megát elfogyasztott, úgy, hogy meg se nyitottam és az auto update is ki van kapcsolva. Mit kéne beállítanom? Most egyszerűen letiltottam a programot, de valami szofisztikáltabb módszer jobb lenne:) Valakinek ötlet?

(#25477) aelod


aelod
veterán

Sziasztok! Mi a legfrissebb gyári Droid erre a telefonra? Illetve Cm támogatással hogy áll a készülék? Van stabil használható build hozzá?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25478) kaciokos válasza aelod (#25477) üzenetére


kaciokos
őstag

4.0.3-as Android, 3.6-os Sense-el a legfrissebb gyári. Van rá stabil CM, de a legtöbben a Sense miatt inkább más ROM-okat használnak (ViperS, Inspiration, Revelation).

(#25479) aelod válasza kaciokos (#25478) üzenetére


aelod
veterán

Sense nem feltétel. Cmre tudsz linket leírást dobni?
Tesóm megkért, hogy csináljak valamit a telefonnal, hogy használható legyen. Fc-zik, fagy stb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25480) kaciokos válasza aelod (#25479) üzenetére


kaciokos
őstag

A gugli a barátod. :) Amúgy itt találod. :)

(#25481) roxan


roxan
senior tag

Hirtelen felindulásból megváltam a telefontól, nem bírtam a lassúságát, és romolni sem romoltam végül.
Samsung Galaxy K Zoom lett, nagyobb, gyorsabb, fényképezője is jó. Nem hiányzik Sense sem, csak a bekapcsoló gomb helyét szokom meg nehezen. :)

Üdv Mindenkinek!

(#25483) nimfas válasza #99499520 (#25482) üzenetére


nimfas
addikt

drótozz :D

(#25485) nimfas válasza #99499520 (#25484) üzenetére


nimfas
addikt

Összefoglalót olvasd el, google kereső : htc sensation tudástár

(#25486) kaciokos válasza #99499520 (#25484) üzenetére


kaciokos
őstag

Ha már egyszer custom ROM van rajta, nem lehet, hogy már S-OFF?

(#25487) randras_83 válasza kaciokos (#25486) üzenetére


randras_83
addikt

A kettő nem függ össze. S-on mellett is lehet custom rommal tolni. Smartflash 4ext.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25488) kaciokos válasza randras_83 (#25487) üzenetére


kaciokos
őstag

Tudom, mert én is úgy tolom. :) Csak gondoltam mivel új tulaj, hátha csak nem ellenőrizte...

(#25490) randras_83 válasza #99499520 (#25489) üzenetére


randras_83
addikt

Szóval unlocked és s-on. Elolvastad a tudástárat? Ott van benne lépésről lépésre.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25492) randras_83 válasza #99499520 (#25491) üzenetére


randras_83
addikt

Ruu feldobja, csak unlocked bl mellé nem megy föl emlekeim szerint.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25494) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

HTC Sensation tudástár alapján próbálom meg rootolni a készüléket. S-Off-nál járok.
Nem ismeri fel a win7 a telefon élő driver linket nem találtam. Tudnátok segíteni ebben?

Eléggé kétes kimenetelét érzem ennek az S-OFF 1.27 résznek a kábel érintgetésével. Nincs egyszerűbb módja a rootolásnak gyári 4.0.3.on?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25495) aelod


aelod
veterán

Belefogtam a rootolásba. De elakadtam.
Az S-OFFwire trick résznél megcsinálom az érintkezést de a ControlBear nem találja a készüléket. Waiting for device 45 mp-ig és semmi. :W Driver fent van a temp root le is fut. Kéne egy kis segítség. :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25496) htc07 válasza aelod (#25495) üzenetére


htc07
addikt

az jó kis buli, van aki egy fél napot elszenved a wire trick-el, mire ráérez.

de gyakorlatilag már felesleges az S-OFF, elég ha a bootloader nyitva van és felraksz egy 4ext recoveryt, amiben van smartflash funkció, ami gyakorlatilag megkerüli az S-OFF-ot.

(#25497) aelod


aelod
veterán

Az jó lenne ha nem kéne ezzel szarakodni. Tudsz adni egy szájbarágós linket?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25498) htc07 válasza aelod (#25497) üzenetére


htc07
addikt

nem túl szájbarágós, de jelenleg csak az xda fórumát tudom nyújtani neked: [link]

(#25499) aelod válasza htc07 (#25498) üzenetére


aelod
veterán

Hm hátööö. :)
Ennyire azért nem jó az angolom sajnos.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25500) Krisztian156 válasza aelod (#25499) üzenetére


Krisztian156
csendes tag

Felmész a htcdev.com-ra, beregisztrálsz, letöltöd a kellő fájlokat. Azokat beteszed egy mappába, és onnan nyitsz egy parancssort, ahova majd kell írni a htc dev es parancsokat....
Utána kiválasztod a telefonod és követed a leírtakat...
Nem bonyult :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.