Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25151) roxan válasza kaciokos (#25150) üzenetére


roxan
senior tag

Köszönöm, kedvesek és türelmesek vagytok.

A rom telepítéssel egyértelmű a gyalu, anno sokat molyoltam a Mio 501-esemmel a és a windows-zal. De Androidon ez lesz az első. És így mint újszülöttnek, minden vicc új.

- A htcdev-es nyitás után legyen SD kártya bent új rammal, mert fel is fogja rakni, vagy csak nyitja a telefont?
- úgy néz ki, hogy Relevation, vagy Inspiration lesz. Ezekkel lehet kicsit húzni a procit, vagy nincs értelme?

Köszönök minden segítséget, nem mondom, hogy nem kérdezek többet.

Rox,

(#25152) kaciokos válasza roxan (#25151) üzenetére


kaciokos
őstag

A nyitás nem rak fel új ROM-ot, igazából ráérsz a nyitás után is felmásolni.

Lehet húzni mindkettővel, Inspiration még telepítés közben rákérdez, Revelation-t nem tudom, de szerintem az is, meg persze utólag is lehet módosítani. Persze minél jobban pörög a proci, annál gyorsabban merül az akku, ezt is érdemes figyelembe venni. Nálam az XE standard-jával fut a CPU (1526 MHz, ha jól emlékszem), grafikus proci 2D-ben és 3D-ben is húzva van kicsit, igazából hagytam azok a default-on, amit az Inspiration felajánlott.

(#25153) roxan válasza kaciokos (#25152) üzenetére


roxan
senior tag

Köszi.

Egyelőre a Revelation a szimpatikus a JB miatt, bár nem tudom, jobb lesz-e nekem tőle.
Neked mi a tapasztalat az Inspiration-nal?

(#25154) kaciokos válasza roxan (#25153) üzenetére


kaciokos
őstag

Van annyira stabil, mint a gyári ROM, a sebesség növekedés egyértelmű, de akkuidő növekedést nem vettem észre, bár ezt a legnehezebb bemérni.

(#25155) roxan válasza kaciokos (#25154) üzenetére


roxan
senior tag

:R :R :R

(#25156) Morgal


Morgal
tag

az eBay-es utángyártott aksik mennyire bírják? van valakinek valami tapasztalata? ugyanis a másik Sensation amint fotózok vele vagy elindítom a kamera alkalmazást kikapcsol a telefon :) kipróbáltam az Sensation-öm aksijával és tökéletesen fotózott egyből :D

(#25157) randras_83 válasza Morgal (#25156) üzenetére


randras_83
addikt

Szvsz vagy gyári vagy anker

https://www.flickr.com/randras83/

(#25158) roxan válasza Morgal (#25156) üzenetére


roxan
senior tag

nekem anker van, lassan 3 éves, jol bírja

(#25159) zho-lee válasza randras_83 (#25157) üzenetére


zho-lee
addikt

Sry a belevauért, de nekem egy olyasmi akkum volt, amit utánam dobtak a Sennyvel, hogy itt ez az utángyártott sz..r, legfeljebb, ha megtámad egy kutya, lesz mivel megdobni..
Nos, az az utángyártott, felirat nélküli akku jobban bírta, mint a gyári (állítólag) új akku :K

Persze gondolom, ez egy egyedi eset volt, és mondom, fehér volt, egy nyamvadt betű nem volt rajta, hogy reklámoznám, és rohanhatnátok venni.. :K

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25160) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
Ezek az Anker akkuk azok az Anker akkuk amiről írtatok?
Csak mert lehet érdemes lenne várni rá picit.

[Ebay-es Anker akkuk]

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25161) mpierre válasza honda130 (#25160) üzenetére


mpierre
veterán

Igen.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25162) htc07 válasza honda130 (#25160) üzenetére


htc07
addikt

Lehet angliából olcsóbb lesz: [link]

+ tipp: nekem ilyen bőr(szerű) tokom van már egy éve, és még mindig egész jól bírja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25163) DoLIn1991 válasza PTomi92 (#25149) üzenetére


DoLIn1991
csendes tag

Hát most vissza tettem az eredeti HTC aksit az ankker helyébe és azzal most nem kapcsol ki.
Jack csatlakozót amúgy szerintetek drága lehet cserélni?

(#25164) Ace owner válasza zho-lee (#25159) üzenetére


Ace owner
addikt

Azt az akkut azóta is használom és az ultraszar gyárival együtt kihúzom egy napig :DD Egyébként tényleg nincs rajta semmi felirat, múltkor leszedtem kicsit a fehér ragasztót róla, alatta is üres.. A gyári meg így X év után kb. 3 óráig bírja ha használom is..

Galaxy Fold 4

(#25165) Krisztián156


Krisztián156
tag

Sziasztok? Nektek működik a GPS- CM11-es rommal?

(#25166) zho-lee válasza Ace owner (#25164) üzenetére


zho-lee
addikt

Na, ennek örülök!
Használd egészséggel :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25167) Ace owner válasza zho-lee (#25166) üzenetére


Ace owner
addikt

Nem lesz meg sokáig, Talk 5H lesz helyette hamarosan :) :R

Galaxy Fold 4

(#25168) Morgal


Morgal
tag

korábban már akartam kérdezni, csak kimaradt :D az RUU telepítők a rom-on kívül kernelt is tartalmaznak? szóval ha felraktam egyet akkor a gyári kernel került vissza?

(#25169) Krisztián156 válasza Morgal (#25168) üzenetére


Krisztián156
tag

Nemhasznál senki CM11-et? A GPS véget kérdezem, mert nekem semilyen app-sem talál műholdat :P
A régebbi CM romokkal működik a gps?

(#25170) elmouse válasza Krisztián156 (#25169) üzenetére


elmouse
aktív tag

Nekem tökéletesen működik a gps.

Ka nama kaa lajerama!

(#25171) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Helló!
Elszált a Sensationom. :(
Egy gps progit néztem és kikapcsolt a teló. Nem tudtam visszakapcsolni, akksi ki és be, semmi. Akksit hosszabb időre kivettem, utána elindult, de htc logo meg hang után, újra kikapcsolt. Utána indulásnál htc logonál megfagyott, később már nem indult ennyire sem. 2 akksival próba, semmi, töltőre dugva, töltés jelzés sincs.
Ötlet?

(#25172) nimfas válasza silver-pda (#25171) üzenetére


nimfas
addikt

Recovery van rajta? Rom telepítés? Hátha.... Csak szoftver hiba :-)

(#25173) silver-pda válasza nimfas (#25172) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Recovery volt rajta, azzal sem tudom kapcsolni. Se kép, se hang. :(

(#25174) randras_83 válasza silver-pda (#25173) üzenetére


randras_83
addikt

alaplap gyanús...sajnos :( :(
főleg ha be sem lép bootloaderbe

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#25175) silver-pda válasza randras_83 (#25174) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Vagy csak a bekapcs gomb rossz. De nem tom.

(#25176) Krisztián156 válasza elmouse (#25170) üzenetére


Krisztián156
tag

Akkor nem tudom mi lehet a baj nekem :( Lehet újrarakom a romot, vagy feldobok egy régebbit...

(#25177) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Garim már lejárt, nincs vki, aki biztosra tudná mondani alaplapi hibát? Hozzáértő/szerviz?
Szerettem ezt a telót, jó lenne még használni.

(#25178) nimfas válasza silver-pda (#25177) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem lehet lesz egy eladó ;-) rendeltem egy Hongmi-t, ha tetszik akkor ezt lehet eladom, elég sok minden van hozzá... több féle tok, 2 töltő, 1 anker és a gyári akksi, autós tartó.... De ey még legalább 2 hét mire megjön... ha nem tetszik akkor azt adom el :)

(#25179) htc07 válasza silver-pda (#25177) üzenetére


htc07
addikt

próbáld meg adb -vel felkelteni gépről.

(#25180) silver-pda válasza htc07 (#25179) üzenetére


silver-pda
aktív tag

adb sem látja. :(
valószínű, tényleg komoly a baj.

(#25181) honda130 válasza Krisztián156 (#25169) üzenetére


honda130
tag

Tegnap felvetettem a melóban a kollégámnak egy kérdést. A konkrét kérdést majd a következő hsz-emben, mert az nem biztos hogy a te problémádra válasz lehet, de a következőt válaszolta: Én a múltkor az sd kártyáról egy pici fájlt letöröltem és nem tudott a wifire csatlakozni. ...
Azért olvasd el azt a bizonyos következő hsz-em is, mert lehet úgy komplett amit szeretnék mondani neked.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25182) honda130


honda130
tag

Sziasztok srácok!
Cserélgetem a romokat a telcsimen, mert szeretnék ismerkedni velük. Most a Vipers romokat próbálgatom sorban. A 2-es verzióvan fenn pillanatnyilag. Lényeg az, hogy az eredeti problémám egy ideje megszűnni léűátszott tegnap délutánig. Nem volt telefonálással kapcsolatos problémám (beszélgetés végén nem tudtam letenni és megfagyott a készülék) és a kijelzőn lévő dolgokat is szépen elforgatta már egy vagy két hete.
Tegnap viszont történt egy le nem tehető hívásom, nagy bánatomra.
Próbálom valahogy kikombinálni, vagy valamihez kötni a problémát, hátha rájövök valamire. A telefon amúgy tökéletesen működik. Két dolog van amit már egy ideje nem tettem. Az egyik a kis Hill cimbl autós játék, amit egyébként szoktam játszani. A sok rom csere miatt kicsit ráuntam, hogy mindig nulláról kezdem a játékot ezért egy időre mellőztem, de tegnap megint letöltöttem és játszottam vele kicsit.. A másik dolog: A készülékben lévő sd kártyát kivettem és pc segítségével mindent letöröltem róla. Van ugye ott mindenféle Androidhoz tartozó dolog is, de mivel ezekben van minden kép, videó és különbözö dolog, idő hiányában egyszerűbb volt simán áthúzni a D meghajtóra és utána tettem pár zenét a kártyára.
Nem lehet hogy a kártyán lévő dolgokat hiányolta tegnap a telefonom és ezért nem működött tegnap tökéletesen?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25183) nimfas válasza honda130 (#25182) üzenetére


nimfas
addikt

SD kártyát lehetőleg legközelebb ROM csere előtt ürítsd, gyanítom pár dolgot oda is pakol a telefon....
Nekem is volt ilyen telefonálással kapcsolatos problémám, MIUI rommal főleg... fel kellett recovery-ből tenni egy másik Kernel-t és az oldotta meg a problémát.

(#25184) honda130 válasza nimfas (#25183) üzenetére


honda130
tag

Szia! !
Köszi a tanácsot! Megfogadom. Kernelt hogy kell másikat feltenni? Letöltök egy másik kernekt valahonnan, mondjuk ami ZIP fájl és csak 4ext-ből felteszem? Ilyenkor nem kell törölnöm mondjuk valahogy a régi kernelt, hanem egyszerűen kicserélődik a folyamattal?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25185) nimfas válasza honda130 (#25184) üzenetére


nimfas
addikt

lehetőleg a rom XDA oldalán ajánlott és linkelt kernelt tedd fel, nem tudom, hogy mennyire kereszt-kompatibilisek egymással...

Igen, recovery telepítés, simán mintha romot telepítenél....

(#25186) honda130 válasza nimfas (#25185) üzenetére


honda130
tag

Köszönöm!
:R

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25187) Krisztian156


Krisztian156
csendes tag

Van 3 dolog a cm romoknál:
Device tree
Vendor binaries
My manifest
Ezek tudjátok mik? Vagy,hogy mire valók?

(#25188) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Vki nem ismer olyan személyt, vagy szervizt, ahol Sensation JTAG interfész is van?

(#25189) Dzsi85


Dzsi85
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az ilyen utángyártott akksikról van pozitív tapasztalatotok? Mert láttam már ~1700-2450mA-eset is, és mivel elég gyorsan lemerül a készülék, gondolkodtam egy ilyen nagyobb kapacitású akksi beszerzésén.

vagy

Mivel lehet hogy amikor aktívabban használom a telót, akkor szabad ég alatt vagyok, ezért gondolkodtam még napelemes töltőben is. Viszont abból olyat szeretnék, aminek legalább 2 kimenete van, mert van egy játszós telefonom is (alcatel ot 990), ha esetleg azt is tölteni szeretném.

Segítsetek légyszi, hogy esetleg miből érdemes választani, ha valaki kicsit nálam jobban belemerült a témába, szívesen várom az információkat.

Köszi! :)

(#25190) htc07 válasza Dzsi85 (#25189) üzenetére


htc07
addikt

1900-as anker akku amit sokan dícsérnek alternatív megoldásként.

A napelemes töltőket én személy szerint nem javaslom, nem igazán tudnak elég áramot leadni egy telefon feltöltéséhez. Akkor már inkább valami combos külső akku.

(#25191) Ace owner válasza Dzsi85 (#25189) üzenetére


Ace owner
addikt

Ajánlom figyelmedbe a yoobao külső akksikat. Vagy ebayről de onnan könnyű gagyit kifogni.

Galaxy Fold 4

(#25192) Krisztián156


Krisztián156
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy miért nem működik a gps-em a telón? Egész idáig működött mindden szépen (ViperS 5.1.0-ás rom ig) Aztán kipróbáltam a CM11 es romokat...
Először a cm-11-20140329-Sultan-3.4-pyramid-ot először azzal sem működött a GPS de aztán egyszer csak igen (nem tudom hogy mitől :P )
Aztán frissítettem a cm-11-20140502-Sultan-pyramid-ra és azóta az istennek sem akar működni a GPS...
Most kipróbáltam a miuiandroid_multi_pyramid_4.4.25_jb-4.2.-t, de ezzel sem megy :(
Vissza akartam tenni a ViperS 5.1.0-át még a MIUI előtt, de nem indunt el a rom a HTC logó után mindíg újraindult...
Valami törlődhetett a wipe során ami miatt nem működik a gps? :S

(#25193) Krisztián156


Krisztián156
tag

Visszaraktam a ViperS 5.1.0-át de már azzal sem működik a GPS :(

(#25194) roxan válasza roxan (#25126) üzenetére


roxan
senior tag

Na, múltkor nem szántam rá magam, mert nem mentettem még le mindent, de naponta 4-5x van kényszerem földhöz vágni, annyira lassú már. Valamit muszáj lépnem.

Lehet, mégis megpróbálnék egy Sense nélküli Rom-ot, ha az érezhetően gyorsabb. Abból melyiket érdemes feltenni, melyik stabil, működőképes?

Köszi, Rox

(#25195) Krisztián156 válasza roxan (#25194) üzenetére


Krisztián156
tag

A CM11-es romokkal olyan 200-300 MB szabad ramom volt és nagyon gyors volt a telefon egyszerü letisztult sima google kezelőfelület... A miui v5-is nagyon jó még talánn egy kicsit jobb is mint a CM... De nekem valamiért nem működik a GPS mióta feltettem a CM11-et :D Aztán megpróbáltam a miuit, azzal sem megy :P
Most visszaraktam a ViperS 5.1.0-át, ezzel kb 150MB ram van szabad.. Ez is elég gyors és stabil rom...
Senki nem tud megoldást a GPS problémára? :F

(#25196) kaciokos válasza Krisztián156 (#25195) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem, mintha ilyen szinten értenék hozzá, de nem lehet, hogy a CM11 valamiért szétbarmolta a radio fw-t, és azt kellene felülírni?

(#25197) Krisztián156 válasza kaciokos (#25196) üzenetére


Krisztián156
tag

Én is valami ilyesmire gondoltam.... De azt hogyan kell? :P

(#25198) zho-lee válasza Krisztián156 (#25195) üzenetére


zho-lee
addikt

Akkor lehet, az a gond, el kéne indulnod a kályhától...

Nekem is voltak gondjaim anno a sok romozgatás közben.
Valamit a sok wipe letörölt/felül írt, amit egy újabb rom telepítése nem tett vissza.
Vissza gyári állapotra, azaz gyári romra, root+recovery, és az erre telepített custom rom kiválóan, hibátlanul teljesített ezután. :K

Javaslatom a romcserénél: (ha van egy belakott jó custom rendszered, de lecseréled egy másikra)
-belépsz a recoverybe,
(-cwm mentés!)
-flash rom
-flash gapps (opcionális)
-flash kernel (opcionális)
-wipe cache
-wipe dalvik
-wipe data/factory reset
-reboot

Mikor beindul, ne állíts be semmit, csak lépkedj végig a varázslón, majd: menü/beállítások/biztonság/gyári vissza állítás.
Reboot, és akkor állítgathatsz mindent.
Nálam így nem jöttek elő ezek a telepítés utáni anomáliák. :K

A másik, a mentések.
Jelen esetben a titanium backup mentések.
Tudnak galibát okozni, pláne, ha nem romfrissítés van, hanem mondjuk cm romról mész miuira, és a cm-en mentett adatok kiakaszthatják a miuit. Vagy fordítva..

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25199) Ace owner válasza zho-lee (#25198) üzenetére


Ace owner
addikt

Titaniumot ahogy van kerülni kell inkább.. Jobb a békesség.

Galaxy Fold 4

(#25200) zho-lee válasza Ace owner (#25199) üzenetére


zho-lee
addikt

Amit mentek, és vissza teszek az a hívásinfó, üzenetek..
Max a klondike solitare.. de azt csak a lustaság fél egészség miatt :D

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.