Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11401) namostmar


namostmar
csendes tag

Sziasztok!

Nekem ez az első okostelefonom, lehet, hogy nagyon buta kérdésem lesznek, de:

1. Ha a telefonkönyvben kiválasztok egy nevet, akkor azt a telefon azonnal hívja, nincs semmilyen más opció vagy "köztes állomás". Ahogy észrevettem, ez más androidos telefonoknál nem így van. Meg lehet ezt valahogy változtatni? Engem nagyon zavar, a múltkor éjjel fél egykor sikerült feltárcsáznom egyik ismerősömet :)

2. Van valami olyan megoldás, mint windowsban az alt + tab? Tehát ha pl. egy játékot futtatok, és közben egy SMS-t kell írnom, tudok váltogatni a kettő között vagy mindig ki kell lépni?

3. A gyűrűt el lehet valahogy tünteni? Mivel használom azt a 9 pontos kódképernyőt is, így a kettőnek együtt szvsz. nincs sok értelme.

(#11402) Zirowe válasza namostmar (#11401) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az "emberek" ugyanúgy működik, mint a többi androidos telefonnál, gondolom te a híváslistát nyomtad meg, nem a névjegyzéket.

A home gomb mindig kidob a kezdőképernyőre, ha meg hosszan megnyomod, kiadja a legutóbb megnyitott programokat, és vissza tudsz hozzájuk térni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11403) namostmar válasza Zirowe (#11402) üzenetére


namostmar
csendes tag

Igen, az "emberek"-nél ki lehet választani, hogy mit akarok, de a "telefon" menüben azonnal tárcsáz mindent. Azzal nem lehet valamit kezdeni? Vagy ha zavar, ne azt használjam, és kész? Jó lenne választási lehetőség, ha már egyszer az az alapfelület, ami majdnem mindenhonnan elérhető.

A home gombot köszi :)

(#11404) Zirowe válasza namostmar (#11403) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem értem a problémádat.

Az emberek = névjegyzék.
A telefon pedig = sima híváslista.

Ezen felül van a részletes híváslista, vmint ha rányomsz hosszan egy számra, meg tudod nézni a részletezését.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11405) mumk1 válasza namostmar (#11403) üzenetére


mumk1
addikt

Próbálj ki egy másik tárcsázót. pl.: [link]
Van még ezen kívül is jó pár. Ha bejön valamelyik, akkor be tudod állítani alapértelmezett tárcsázónak.
Én speciel pont azt szeretem a Sense tárcsázóba, hogy nem kell csak egyszer rábökni és már hívja is. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11406) HIJ válasza namostmar (#11403) üzenetére


HIJ
őstag

Ha jobboldalon a kis névjegyre nyomsz akkor előjönnek a névjegy tulajdoságai...

(#11408) Anulu79 válasza namostmar (#11401) üzenetére


Anulu79
addikt

1. Nem a névre meg a képre böksz hanem a jobb szélen lévő kártya szerű ikonra. Ott tudsz módosítani meg hozzá adni dolgokat.

2. Szerintem ha a home gombot nyomod meg akkor tudsz más is csinálni. Aztán ha nyomva tartod akkor vissza tudsz lépni a játékra elvileg. Vagy talán a játékra is bökhetsz egyből.

3. Erről nem tudok nyilatkozni.

(#11409) namostmar válasza mumk1 (#11405) üzenetére


namostmar
csendes tag

Ez rögtön tetszik is, köszi! Igen, gondoltam, hogy megvan a Sense tárcsázó előnye is, de pl. nekem úgy már sokkal jobban tetszett volna, hogy a névre kattintva a tulajdonságokat hozza fel és éppen jobboldalon lenne a telefon-ikon, amivel meg azonnal tárcsázza. Vagy legalább testre lehetne szabni.

Most már csak a fényképezőjével barátkozom meg nehezen, arra nincs valamilyen progi, ami valamelyik gombhoz rendeli az exponálást a képernyő helyett? Pl. a hangerőgombokra rá lehetne tenni, hiszen zoomolni meg a képernyőn is tudok. Bár gondolom, a jelenlegit is meg lehet szokni.

(#11410) mumk1 válasza namostmar (#11409) üzenetére


mumk1
addikt

A Camera Zoom FX tud ilyeneket, mármint gombokat beállítani különböző dolgokra.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11411) koveradam


koveradam
tag

InsertCoin 4.5.4 ROM megfelelő CPU beállítás mellett a merülési gondjaim teljesen megszűntek :C

(#11412) T0rnad0 válasza koveradam (#11411) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nekem is jobban bírja, mint előtte. Mire állítottad a CPU-t?

Z Fold 4

(#11413) koveradam válasza T0rnad0 (#11412) üzenetére


koveradam
tag

Nekem max 1.1 GHZ minimum 594 Mhz! Onenmand
Bőven elég teljesítmény nekem mert nem gyűrök kemény játékokat.
Te mire állítottad?

(#11414) T0rnad0 válasza koveradam (#11413) üzenetére


T0rnad0
addikt

1.512 GHz OC/UV kernel :) Állítgatni még nem próbáltam. De eddig nem rossz, Zeam Launcher-rel és Chrome böngészővel szélsebes. Akksi sokkal jobb, előtte 2,5 órát bírt állandó kijelzővel, most 3-3,5 óra körül.

Z Fold 4

(#11415) koveradam válasza T0rnad0 (#11414) üzenetére


koveradam
tag

Ezt az általam használt ROM -ra rá lehet húzni?
Simán recovery-ből kell telepíteni ugye?

(#11416) T0rnad0 válasza koveradam (#11415) üzenetére


T0rnad0
addikt

Mennie kell ( előtte ugye érdemes mentést csinálni) : Android 4.0.3 Sense 3.6 (3.25.401.101) based ROMs
1.512 GHz OC/UV kernel 3.0.16-g5e58c5e v1.01 for HTC Sensation [link]

Z Fold 4

(#11417) koveradam válasza T0rnad0 (#11416) üzenetére


koveradam
tag

Hol lehet megnézni hogy felment e rá?
Mert Recovery-ből végzett!! És újraindul
Vagy is látom, hogy ez van rajta akkor ezen nem kell semmit állítani?
alapból 1.5 Ghz használja a dupla magot?

[ Szerkesztve ]

(#11418) bbalika81


bbalika81
aktív tag

van még vki aki GB romot használ? Tudnátok ajánlani egyet, ami stabil megbízható?

(#11419) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok!
Be lehet állítani valahogy a háttérképet, hogy az is csusszon jobbra balra vagy ez nem kivitelezhető?

(#11420) T0rnad0 válasza koveradam (#11417) üzenetére


T0rnad0
addikt

Beállítások/Telefon névjegy/Hardver és ott kell lennie, hogy 1,5GHz. Nem kell semmit állítani, alapból annyin megy.

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#11421) hülyegyerek válasza bbalika81 (#11418) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Android Revolution HD [link]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#11422) koveradam válasza T0rnad0 (#11420) üzenetére


koveradam
tag

En mondjuk beallitottam ugy h ne mindig 1.5Ghz legyen csak ha kell neki az ero :)

(#11423) T0rnad0 válasza koveradam (#11422) üzenetére


T0rnad0
addikt

Mivel állítottad? Mert ez sem megy mindig annyin, hanem visszaveszi, mint a gyárinál.

Z Fold 4

(#11424) mumk1 válasza bbalika81 (#11418) üzenetére


mumk1
addikt

Esetleg ezt. Sima gyári 2.08.401.1-es rom, Sense 3.5-el és igazából csak rootolva van, sok változtatás nincs benne.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#11425) tgb válasza mumk1 (#11424) üzenetére


tgb
senior tag

Ez jó rom,ez fut nekem is,annyi hogy néha kilép a böngészőből!

az irányár nem félarat jelent!

(#11426) bbalika81 válasza mumk1 (#11424) üzenetére


bbalika81
aktív tag

feldobtam az ARHD 4.X-et eddig tutin megy. Köszönöm az infokat.

(#11427) koveradam válasza T0rnad0 (#11423) üzenetére


koveradam
tag

No-frills cpu settings

(#11428) Dávid01


Dávid01
csendes tag

Sziasztok!
[link]
Erre lett valami megoldás??? mert a későbbiekben (4163-as hozzászólás) azt mondta valaki hogy Magyarországon ez nem működik... A biztonság kedvéért én is szeretném beállítani de nekem is csak teker-teker és semmi... :F

HTC Sensation XE with Beats Audio - - > Samsung Galaxy S5 - - > Samsung Galaxy S6 edge

(#11429) tgb válasza Dávid01 (#11428) üzenetére


tgb
senior tag

sajna mondhatni évek óta kezdetleges állapotban van a dolog,de azért próbálgasd,néha már sikerült! :C

az irányár nem félarat jelent!

(#11430) tgb


tgb
senior tag

Ha a Ruu-t átnevezem PG58IMG.zip-re és h-bootba elinditom akkor nem flasheli vissza gyári állapotra?desiren ott működött a dolog!még a régi hbootom van az 1.17!

az irányár nem félarat jelent!

(#11431) Iomega válasza Dávid01 (#11428) üzenetére


Iomega
őstag

Én is beregeltem, bejelöltem a telefonon is a telefonkeresőt, és , ha felmegyek a netre, meg is tudom csörgetni a telefont, de a pozíció képernyőn semmi sincs. :(

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11432) Something_ válasza Iomega (#11431) üzenetére


Something_
őstag

Én a telefon vásárlás után próbálgattam, meg is találta egyből, hogy hol vagyok. Aztán jött a romolgatás és már nem találta meg a telefont. Annak tudtam be, hogy főzött rom-mal nem működik, nem is erőltettem.
De ez a felület is csak annyit ér, hogyha be van kapcsolva a telefon, be lehet mérni. Ha már ki van kapcsolva, vagy aksi ki van belőle véve, akkor esélytelen, nem? Valljuk be, a tolvaj ott kezdi, hogy aksi ki és sim kártya kuka.

(#11433) kokler válasza tgb (#11430) üzenetére


kokler
aktív tag

A válasz nem.
Ha az RUU.exe-t elindítod és kibontja magát a temp könyvtárba, ott láthatod, hogy még mi minden van benne. Javasolt egyébként ruu-val frissíteni a Sensation-t.

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#11434) Iomega válasza Something_ (#11432) üzenetére


Iomega
őstag

Nagy igazság van benne.
Viszont nekem gyári rom van rajta, és már alapból nem látom a sense felületén. Nem tudom, hogy miért.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11435) pap válasza Iomega (#11434) üzenetére


pap
senior tag

Nekem amikor gyári rom volt rajta akkor sem tudtam életre kelteni,de most hogy főzött van fenn,meg se próbálom már.

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#11436) Iomega válasza pap (#11435) üzenetére


Iomega
őstag

Azt nem értem, hogy van akinek meg megy. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11437) pap válasza Iomega (#11436) üzenetére


pap
senior tag

Én sem,pedig eu piacra szánt és t-nél vettem hivatalosan,és mégsem megy.
Egyébként elég gagyi a felülete.

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#11438) Iomega válasza pap (#11437) üzenetére


Iomega
őstag

Én az Euronicsba vettem, 2 év gyári garral, függetlenül és szintén ez a probléma.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11439) tgb válasza kokler (#11433) üzenetére


tgb
senior tag

úgy értem hogy s-off,root,eltünjön a sensationról,nem a ruu futtatással,meg a parancssorral,hanem ruu átnevez és úgy.

[ Szerkesztve ]

az irányár nem félarat jelent!

(#11440) kicso24


kicso24
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek, 1 napja vettem a telefont és igen szenvedek vele, kicsit csalódott vagyok... még.. remélem bele jövök.

amit nem tudok:
1) hogyan tudom azt beállítani, hogy a képernyő pl. 15 mp után alvó módba kerüljön, de ne zárjon le, azaz ne kelljen a ki-be kapcsoló gombot megnyomni, csak megérinteni a képernyőt? nagyon kényelmetlen mindig a ki-be kapcsoló gombot nyomkodni

2) ha hívnak, akkor is lezár a képernyő, így pl. megint meg kell nyomni a ki-be gombot, ha hívás közben szeretnék kihangosítani, ezt hogyan tudom feloldani, hogy ne kelljen a ki-be gombot nyomni?

3) hogyan tudom az ébresztőt úgy beállítani, hogy csak vibrálva ébresszen (nincs ilyen módja), és úgy, hogy kikapcsolt állapotból ébresszen? van erre vmi jó program?

4) a nokia 5800-ról nem fogadott bluetooth-on fényképet, miért nem ? nagyon rosszul érintene, ha nem nem tudnék minden eszközömről file-kat, fényképeket fogadni, küldeni.... utálnám ha korlátoznának, mint az apple!

5) feltettem az advanced task kill free-t, mert hallottam, hogy kell.... időről-időre belépek, mindig talál megnyitott dolgokat, olyat is, amit nem nyitottam meg, miért van ez?

6) attól, hogy pl. bemegyek a galériába és a visszanyíillal kilépek nem záródik be magátol a galéria?

7) a task baron meg lehet cserélni az értesítések és gyors beállítások fület?

egyelőre ennyi

nagyon köszönöm előre is ha vki szájbarágósan segít, mert a képernyőzárra és h nincs rezgő ébresztés kikapcsolt állapotban, háát kiakadtam, persze remélem ez csak a tudtlanságom miatt van

köszi még 1szer

(#11441) Something_ válasza kicso24 (#11440) üzenetére


Something_
őstag

1. Hát a billentyű zár az alvód móddal van kapcsolatban, végül is a bill lezárás ideje, az az alvó mód ideje.
2. Lezár a billentyű hívásnál? Én erre nem is emlékszem, sztem csak elsötétül a kép, de ha elveszed a fejedtől akkor visszajön, ergo nem zár le. Legalábbis én így emlékszem:D
3. Leveszed az ébresztő hangerejét, de a rezgés be van pipálva? Ha a telefon ki van kapcsolva nem ébreszt, egyik androidos telefon sem. Ha nem akarod, hogy hívjanak, repülő módba rakod a telefont.
4. Nálad lehet a gond, én a 6500-ról mindent tudtam fogadni, a kontaktokat is automatikusan átmásolta.
5. Az android az ilyen, külön életet él:D
6. ?
7. Nem.

(#11442) CrAck69 válasza Dávid01 (#11428) üzenetére


CrAck69
senior tag

Hali, nekem sem működik a HTC gyári megoldása.
De van egy jó kis program [link] ami ugyanazt tudja... van egy webes felülete és azon is meg lehet csörgetni a telefont, üzenetet lehet küldeni és törölni lehet a tartalmát.. :)
A telefonon még el is lehet rejteni az ikonját és csak a telepített alkalmazásokban láthatod, hogy fel van telepítve.
Nálam működik a cucc. :)

Egyszer fenn....

(#11443) #54715584 válasza kicso24 (#11440) üzenetére


#54715584
törölt tag

6, Nem. Ahogy FB sem, a böngésző sem, az Emberek sem, és még sok más program sem :)

(#11444) Bátor75 válasza Something_ (#11441) üzenetére


Bátor75
tag

2. Jól emlékszel :)

Xiaomi MI3 W & Chuwi VX1 & Lenovo S850

(#11445) Something_ válasza Bátor75 (#11444) üzenetére


Something_
őstag

Elég sokat telefonálok, de ilyenre nem emlékeztem:D De akkor jó:))

[ Szerkesztve ]

(#11446) kicso24 válasza Something_ (#11441) üzenetére


kicso24
csendes tag

Először is köszönöm!

nokiáról próbálok áttérni, de nehéznek tűnik persze még csk 1 nap.. szóval ott ugye a képernyő a beállított idő után elsötétül de nem zár le, hozzáérek és máris tudok pl hívni, nem kell a billenytyűzárral/alvó móddal vajlódni, viszont a képernyő mégsem fogyaszt, ülök az iodában, mindig nyomkodjam a ki-be gombot + a felnyitást, hogy hívni tudjak? hááát ez furcsa, bonyolult, nincs olyan, hogy a képernyő sötét lesz, de más semmi nem történik?

az ébresztés: tényleg nincs olyan program androidra, hogy kikapcsolom a telefont és felébreszt? nem visszalépés ez a kőkorba? nem szeretnék alvó módban lévő telefont tartani magam mellett éjszaka.... furcsa .. a google arra próbál "kényszeríteni", hogy sosem kapcsold ki a telefon vagy vegyek külön ébresztőórát?

ahogy írod, az android önálló életet él.... én ezt nem akarom, akkor vagy meszokom v. megszököm? én akarom uralni az eszközeimet nem fordítva....

nekem lezár a képernyő ha fogadom a hívást...

(#11447) Zirowe válasza kicso24 (#11446) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem menj vissza a nokiához, ha ennyire problémás a dolog, és ennyire paranoiás vagy.

Létezik repülőgép mód is, az ébresztő az alatt is működik, és hívások se jönnek be.

Ha a képernyő folyamatosa be lenne kapcsolva, kb kevesebb, mint fél nap alatt lemerülne a cucc.

Igen, mindig fel kell oldani a billentyűzárat miután kikapcsol a kijelző.
Mint ahogy minden civilizált készüléknél szokás.

Hívás közben meg csak kikapcsol a kijelző, ha a füledhez rakod.
Elveszed onnan, és újra bekapcsol, ennyi.

Nem önálló életet él, hanem a vissza gomb nem zárja be az alkalmazást, hanem csak kilép belőle, tudod, ezt hívják multitasknak.
Ami téged idegesít, arra sokan más rendszereknél évekig vártak.

Az pedig, hogy magától indulnak appok azért van, mert sok általad telepített alkalmazás állítja be magát automatikus indulásra bekapcsoláskor.

Van egy olyan jó dolog, amit úgy hívnak, hogy root, és azzal megoldható a problémád.

De nem ajánlom neked, mert látom, hogy még a használati utasítást se voltál képes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11448) HIJ válasza Zirowe (#11447) üzenetére


HIJ
őstag

Na jó. Mégis csak nokiáról váltott. Nagy szakadékot lépett át... Van az úgy hogy az ember megszokja a fapados megoldást és után a komfortosabbra azt mondja h ez így hülyeség... Szerintem hamar át lehet szokni andoidra. Számomra sokkal logikusabb rendszer mint a Nokia volt, de az is tény hogy nagyon más.

(#11449) kokler válasza tgb (#11439) üzenetére


kokler
aktív tag

Az S-ON-ra megvan a metódus XDA-n, de talán HGabor is csinált már magyarítás vagy linkelt hozzá.
RUU futtatás majd writesecureflag...

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#11450) #54715584


#54715584
törölt tag

Nokiáról szoktam át erre a telóra, semmi problémám nem volt vele :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.