Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) Coyote01 válasza N4ri87 (#13486) üzenetére


Coyote01
tag

Neked bevették ezzel az e-care-be? Én - az én oldalamon lévő recsegésest leszámítva - szintén ezzel vittem be, és azt mondták, hogy ezt csak t-mobile-os kártyával és aktív adatkapcsolat mellett csinálja, és nem tudnak vele mit kezdeni, próbáljam meg másik kártyával..... Így be sem vették, merthogy nem tudnak vele mit kezdeni.
Mondtak valamit, hogy mit tudnak majd vele csinálni?

(#13502) pzoley válasza barrasz (#13499) üzenetére


pzoley
őstag

És az AuraxTSense ment rendesen, vagy az is csinált ilyeneket ??
Lehet, hogy tényleg az ext3 partícióddal van gond.Akkor meg vagy a rom manager / bár én nem használtam soha /, vagy csak partícionáld meg a pc-ben, de az ext3-at a desire-ben formatáld meg, az első wipe-kor.

[ Szerkesztve ]

(#13503) barrasz válasza pzoley (#13502) üzenetére


barrasz
aktív tag

Az AuraxTSense az feltelepül ugyan de nem látja a kártyát és ha lezárom a képernyőt akkor nem lehet feléleszteni csak aksi ki-be és már nem tudom bekapcsolni sem ilyenkor full wipe és vissza az eredeti azzal meg tökéletes.
Már megfelelne az is csak a helyhiány miatt szerettem volna valami jó romot.

Racex: Már 3 alkalommal csináltam meg az ext3 partíciót a kártyán,mert lehet,hogy hülyeség de azt vettem észre,hogy ilyenkor a rom telepítés is simábban megy. :W

(#13504) barrasz válasza pzoley (#13502) üzenetére


barrasz
aktív tag

Arra gondolsz,hogy a kártyát rakjam vissza fat32-re a pc-n és az ext3-at pedig a rom managerrel csináljam és utána csináljak wipet?

(#13505) pzoley válasza barrasz (#13504) üzenetére


pzoley
őstag

Igen, most már szinte biztos, hogy az ext3-mal van a gond.Ha elég az 512MB akkor a rom manager, ha nem akkor PC,Minitool Partition wizard, de csak partícionáld az ext3-at ne formattáld !!!
Az hogy az előző rom meg nem látta a kártyát ???

[ Szerkesztve ]

(#13506) premete válasza barrasz (#13504) üzenetére


premete
veterán

Én az AmonRa Desire 2.0.0-t használom, abban van egy "repair ext" menüpont, az hasznos dolog, szerintem nekem is az volt a gondom, a 2f-fel, hogy betettem windows alatt a microsd-t a laptopba, és a picipuha elqrta az ext3-at.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#13507) siofok válasza HIJ (#13481) üzenetére


siofok
őstag

szia!
Nekem megszűnt az én problémám simkártya csere után,pedig az enyém csak 2-3 éves volt.1 próbát neked is megér,elvileg ingyen cserélik.
Nálam meg a kimenő hívások szakadoztak meg bizonyos időnként.

OnePlus nord 2t

(#13508) pzoley válasza racerx (#13500) üzenetére


pzoley
őstag

Ja, biztos az ext3-mal van gondja. Még tegnap éjjel, illetve ma hajnal megcsináltam 2 verzióban is a státuszbár gombos részét.Feltettem az oldalamra, nézd meg.

(#13509) N4ri87 válasza Coyote01 (#13501) üzenetére


N4ri87
senior tag

Akkor a sistergés mégsem csak nálam jelentkezett. Pedig épphogy nem hülyéztek le, amikor erről kérdeztem itt a fórumon.
Egyelőre semmit nem tudok. Majd csak jövő héten. Ha ezzel a hibával nem veszik át, van még, ami miatt átvehetik. De kénytelenek lesznek átvenni, mert nem én küldtem oda :)

C805

(#13510) racerx válasza barrasz (#13503) üzenetére


racerx
őstag

Próbáld meg desirén megcsináli az ext-et. Jobb ötletem nincs.

(#13511) premete válasza pzoley (#13508) üzenetére


premete
veterán

Hamarosan lesz qtadb 0.80-as, több funkcióval.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#13512) racerx válasza pzoley (#13508) üzenetére


racerx
őstag

Néztem, nekem nem teccenek azok az ikonok, az original jobban bejön. Most azon dolgozok hogy csinálok egy all-in update.zippet, ami minden cuccot bepakol rom felrakás után, abba akarom belevarázsolni ezt is. Csak most napközben nincs rá időm (ill. nem tudom nélkülözni a telót a próbálkozások idejére :) )

(#13513) pzoley válasza premete (#13511) üzenetére


pzoley
őstag

Nekem már ez is sok :D Mire megtanulom az összes ADB parancsot és lehetőséget megcsinálják egy gombnyomással :F :)

(#13514) r3v0Lut10n válasza pzoley (#13513) üzenetére


r3v0Lut10n
senior tag

látod lehet jobban megéri néha egy kicst türelmesebbnek lenni ;)

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#13515) pzoley válasza racerx (#13512) üzenetére


pzoley
őstag

Konkrétan nem az ikonokra gondoltam, hanem a 2 színű alsó bekapcsolást visszajelző gombsorra. De ízlések és pofonok... Azért megsúgom, hogy a desire-n ez az eredeti ikon, nézd meg a LeeDroid-ba is ezek vannak, és még ez nem volt sehol. :) De ahogy szokás mondani : nékem teccik :D

[ Szerkesztve ]

(#13516) pzoley válasza r3v0Lut10n (#13514) üzenetére


pzoley
őstag

Azért néha azt is jó tudni, hogy amikor megnyomsz egy gombot, mit fog csinálni. A türelemről meg csak annyit, hogy most milyen rom van fent neked ?? :D

[ Szerkesztve ]

(#13517) Coyote01 válasza N4ri87 (#13509) üzenetére


Coyote01
tag

Pedig írtam itt én is. Csak nálam nem volt semmi baj, de a másik oldalon súgott, meg ilyenek. Bár mostanában vagy megszűnt, vagy megszokták, mert nem szóltak mostanában.

(#13518) kokler válasza Coyote01 (#13517) üzenetére


kokler
aktív tag

Nálam 1-2 ember van, aki szól, de az általában iPhone-ról telefonált. Biztos nem bírják egymást a telók :B
Szerintem általános a hiba, csak nem mindenkinek szólnak, illetve nem mindig jön elő...

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#13519) N4ri87 válasza kokler (#13518) üzenetére


N4ri87
senior tag

Nekem bekacsolt mobilnettel mindig elő jött. Tökmindegy volt, hogy a másik oldalon milyen telefon volt, akkor is sistergett. Egyszer egy öreg Nokiával fel is vettem, mert nem akartam elhinni. Hát leesett az állam. Nagyon zavaró volt. Ráadásul, ha már kicsengettem 130k-t egy telefonért, elvárnám, hogy legalább normálisan tudjak vele telefonálni, mert a tököm fogja ki kapcsolgatni a mobilnetet minden telefonálásnál.

C805

(#13520) izsmen


izsmen
tag

Sziasztok!

13480 kérdésemre tudja valaki a választ?

Navigont szeretnem kiprobalni, de nincs fent a marketon?! Ha beirom a keresobe, akkor valami "NAVIGON system check találat jon ki! :S Már levették?

Koszi

(#13521) kokler válasza izsmen (#13520) üzenetére


kokler
aktív tag

Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy leszedték :(((

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#13522) premete válasza pzoley (#13494) üzenetére


premete
veterán

A rendszer app-ok kirakása mennyiben befolyásolta a sebességet? Vagy csak a nagyobb cache partición múlik a dolog, ahogy az oxygen romnál?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#13523) Straw


Straw
senior tag

Sziasztok!
Későbbiekben fel szeretném majd tenni a LeeDroid ROM-ot, és olvastam itt hogy kell csinálni ext3-as partíciót a mem. kártyára, kérdésem az lenne hogy ext4 is jó-e és hogy 1GB-os lehet-e a partíció, le tudja kezelni a rendszer?

42

(#13524) N4ri87 válasza Straw (#13523) üzenetére


N4ri87
senior tag

-Igen
-Igen

C805

(#13525) Straw válasza N4ri87 (#13524) üzenetére


Straw
senior tag

Köszi a választ, még annyi érdekelne hogy melyiket ajánljátok (ext3 vagy 4 ) és miért.

42

(#13526) pzoley válasza premete (#13522) üzenetére


pzoley
őstag

Én nem vettem észre semmi különbséget, sőt kipróbáltam az AlphaRev Bravo Data++ -t is, és a sebességteszt ugyan azt mutatta, viszont volt Internal memory bőven. A hétvégén még letesztelem ezt a verziót, és ha nincs gond vele átállok erre.A radiorom-ot viszont csak ADB-vel lehet feltenni, de azt meg ritkán cserél az ember. :)
De ahogy néztem a cache partíciódat amit a QtADB-vel linkeltél, ott is inkább csak a dalvik-ot láttam a méretéről nézve. Amint írtad, soha nem csinálsz nand backup-ot, ott látnád, hogy a cache mérete nagyon ritkán megy 2-5 MB fölé. Még játék esetében sem !!
Szerintem a cache partíció bőven elég lenne 30 MB, az is csak azért, hogy SD-ről lehessen radiorom-ot frissíteni.Már néztem az AlphaRev különböző verziókat, hogy miben különböznek, a system méretét már tudom változtani az image file-ba, már csak a cache méretet kell megtalálnom, és akkor olyan felosztást csinálok ami nekem jó. /pl 120 MB system, 30 MB cache, és marad 301 MB Internal. Ezzel már ellennék egy darabig. :D

(#13527) Coyote01 válasza kokler (#13518) üzenetére


Coyote01
tag

Nekem szóltak már arról is, de más telókról is. Nálam nem függött össze a másik fél telójával.

N4ri87:
Én próbáltam, de az sem oldotta meg. Felraktam egy progit, ami minden bejövő és kimenő hívásnál kikapcsolta a mobilnetet, majd 5 perc múlva vissza, de ugyanúgy hallani lehetett a másik oldalon.

(#13528) pzoley válasza premete (#13522) üzenetére


pzoley
őstag

De már csináltam ilyet is :D

Azért, ha összeadod a memóriákat, nem 512 jön ki :D

[ Szerkesztve ]

(#13529) Pter_ válasza Coyote01 (#13527) üzenetére


Pter_
tag

Nekem T-mobile Pulse-om volt a Desire előtt, annál sokan panaszkodtak, hogy rosszul hallanak, suhog stb. Azt hittem a gyenge hardver miatt van. Aztán amikor megvettem a Desire-t és ugyanezezek a panaszok jöttek, akkor kicsit elkeseredtem. Ez a hiba valóban csak a t-mobile hálozatban jelentkezik? Miért nem tudnak ezzel valamit kezdeni?

(#13530) racerx válasza pzoley (#13515) üzenetére


racerx
őstag

Én erre gondoltam:

(#13531) pzoley válasza racerx (#13530) üzenetére


pzoley
őstag

Ezzel is meglehet csinálni.Ha nem megy valami szólj !
Nekem ez nagyon bejött, mondjuk az ikonokat lecserélni pár perc.

[ Szerkesztve ]

(#13532) premete válasza pzoley (#13526) üzenetére


premete
veterán

Az alpharev n1table esetén az oxygen rom nekem gyorsabb volt, quadrant szerint, a tegnapi képen már gyári nand állapot volt, előtte próbáltam a sense table-t, de arra nem volt hajlandó felmenni a leedroid sem és a gyári sem, pedig helye lett volna.
Nekem végül is a gyári 148 MB-os data elég lenne, mert a2sd-vel még sose csökkent 100 MB alá, csak a cache-t akartam növelni a system rovására, de ahogy írtad, annak sincs értelme.
A legújabb, 2.29-es gyárit is próbáltam, de lassúbb, mint a 2.10-esek (lehet, az új radiorom miatt) és akkuidőben is gyengébb a gyárinál.
Most a saját faragású gyári és az oxygen között ingadozom, amíg a HD-romhoz nincs kamera nem is fényképezés, hanem a barcode scanner, bizcard, scantopdf miatt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#13533) pzoley válasza premete (#13532) üzenetére


pzoley
őstag

Na de azt is vedd figyelembe, hogy nem 50%-kal lett gyorsabb, viszont a szabad Internal memory 100%-al nő !! És itt a fórumon a legtöbb probléma nem a sebességből adódott, illetve adódik, hanem a kevés Internal memory-ból.De kinek mi a fontosabb.

(#13534) Sefter


Sefter
veterán

találkozott valaki olyannal, hogy egyes játékokat nem enged telepíteni a market-ről?
pl: angry birds (letölti, de kiírja, hogy nem sikerült a telepítés...), más programokkal megy rendesen...

Psn ID: sefter_hun

(#13535) Coyote01 válasza Pter_ (#13529) üzenetére


Coyote01
tag

Én úgy tudom, hogy igen, bár volt itt más valaki, akinek azt hiszem telenoros kártyája volt, és nála is volt ilyen gond. Az e-care-be tudnak róla, ott a nő azt mondta h a Desire és a HD2-nél előfordul ilyen, de csak t-mobile-os kártyával és aktív adatkapcsolattal.
Állítólag a HTC-nek is szóltak már a dologról, de eddig nem mondtak semmit, hogy akarnak-e tenni egyáltalán az ügy ellen valamit....

(#13536) Pter_ válasza racerx (#13462) üzenetére


Pter_
tag

Felflasheltem ezt a kis kiegészítőt (notification menu), azóta elég pocsékul néz ki pár dolog, pl ez is.Ja meg eltűnt a battery c mod is :-( Leedroid 2.2f van fent.

[ Szerkesztve ]

(#13537) bishop36


bishop36
csendes tag

Tud valaki olyan oldalt ahonnan játékokat lehet letölteni?

(#13538) premete válasza bishop36 (#13537) üzenetére


premete
veterán

Market például?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#13539) racerx válasza Pter_ (#13536) üzenetére


racerx
őstag

Mert felülirta a framework-res.apk-t azért tűn el a battery mod.

(#13540) racerx válasza bishop36 (#13537) üzenetére


racerx
őstag

appbrain.com

(#13541) Luser2000 válasza Pter_ (#13536) üzenetére


Luser2000
addikt

nekem is ugyan ezt produkálta a LeeDroid 2.2f alatt, így le is töröltem (újra húztam a romot).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13542) bishop36 válasza racerx (#13540) üzenetére


bishop36
csendes tag

Nem nekem olyan kéne ahonnan fizetősöket is le lehet szedni.

[ Szerkesztve ]

(#13543) racerx válasza bishop36 (#13542) üzenetére


racerx
őstag

Appbarainen (marketen) is van fizetős. De ha warez-re gondolsz, akkor szerintem itt ilyet senki sem fog mondani, mert tiltja a szabályzat.
De ha egy kicsit használnád a google-t......

(#13544) bishop36


bishop36
csendes tag

És milyen adatforgalom számláló program van?

(#13545) crey válasza Pter_ (#13529) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Úgy tűnik, hogy T-Mobile lehet a gond, mert a HD2 fórumban is olvastam erről, hogy sistergett mint az állat a beszéd.

Nekem anno az Acer S200 csinálta azt, hogy ha ment a mobilnet, és közben használtam a Jabra headsetet (BT), ugyanúgy recsegtem összevissza. Más telefonon tökéletes volt a hangminődég, illetve ha kikapcsoltam a Mobilnetet, akkor is.

Amúgy telenoros vagyok, tehát egyáltalán nem illlik a képbe :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13546) sippet válasza crey (#13545) üzenetére


sippet
senior tag

én t-mobile-os vagyok, és semmi gondom a hangminőséggel.

(#13547) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Pzoley saját ROM főzésről szóló remek és hasznos kis leírása alapján elkészítettem a magam verzióját. nagyon egyszerű és sok utólagos munkát tudtam vele megúszni. (Ezúton is köszönet az ismertetőért!) :R

Az írás hivatkozik egy listára, ahol a ROM tartalmából törölhető és NEM törölhető alkalmazásokat gyűjtik össze. Azonban ez a lista egy "alap" 2.1-es Android rendszer összetevőit ismerteti.

Esetleg ennek mintájára valaki szaki nem készítene egy "alap" HTC-s 2.2 listát?

Nagyon sok eltérés van a kettő között és igazán hasznos ez a második tudna lenni (nekem biztosan).

---

Egy észrevétel a leíráshoz:
Pzoley ezt írja:
"... a telefonban a system\sd, vagy system\sd-ext, \app könyvtárában..."
Hosszú időt szöszöltem a készülékkel, de csak nem találtam ilyen mappát / mappákat.
Mit hibázok el?

---

Köszi,
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#13548) pzoley válasza Luser2000 (#13547) üzenetére


pzoley
őstag

Szia!

Listát a 2.2-ről azt ne tudok, de nekem van most egy olyan minimál rom-om, ami elfér 173 MB-ba, az AlphaRev partícióhoz.Ha gondolod, hogy hasznos lehet kiteszem az oldalamra az app-ok listáját.
A linkelt listában az eltérés csak annyi, hogy abban nincsennek HTC programok.
Itt egy lista, miket lehet kiszedni bűntetlenül :) :[link]
Nem tudom milyen ROM van fent neked,de ha megírod meg mondom , hol találod a telepített programjaidat.
Üdv : PZoley

[ Szerkesztve ]

(#13549) Dude8


Dude8
tag

Találtam egy érdekes oldalt, NEM REKLÁMOZÁS CÉLJÁBÓL ÍROM! Nem vagyok senki bérence, de ha valakit érdekel, akkor ne azon múljon, hogy nem tudott róla.

Ezen a fórumon hirdették, csak másik topicban.

"In God we trust, all others we monitor!"

(#13550) LouiS22 válasza Dude8 (#13549) üzenetére


LouiS22
veterán

Biztosan sokan jelentkeznek majd ;]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.