Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) Azazel71 válasza Honor 7:) (#3450) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Próbaképp kapcsolj ki minden helyhozzáférést.Lehet hogy valamelyik ezek közül : viber, hangouts,skype, vagy a google maps, esetleg az Android eszközkezelő próbálja a tartózkodási helyed kideríteni.
Nem csak a gps.-t használják ezek ilyesmire...

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3452) nagymolnar válasza doongoo (#3435) üzenetére


nagymolnar
tag

doongoo!

Pedig van autós gyors töltő... a qc 2.0-ás szabványnak megfelelő lásd itt

(#3453) ktomee


ktomee
csendes tag

Sziasztok!
Abban tudtok segíteni, hogy hol találom meg egyben, hogy mennyi volt a havi adatforgalmam? Az adathasználat menüben csak programonként találtam.
Előre is köszi,

(#3454) Honor 7:) válasza Azazel71 (#3451) üzenetére


Honor 7:)
tag

Újraindítottam most kimondottan csak 1 alkalmazást használok , kíváncsi vagyok melyik fogja enni az ébrentartást , hangouts most megy 1 órája..wifivel jelenleg 0 mp ébrentartással , helyhozzáférés alapbol tiltva van nálam

[ Szerkesztve ]

(#3455) njnl válasza ktomee (#3453) üzenetére


njnl
aktív tag

Nem lehet egész hónapot, vagy dátumtól - dátumig nézni... :(
MM-ben sem oldották ezt meg. Van már napi, meg havi korlát, de összesített nézet nincs.

Szerk.:

Sőt, itt már a gyorstöltés funkció sem kapcsolható külön.

[ Szerkesztve ]

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#3456) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

lenne nekem is pár kérdésem:

1, A teló még nincs is belakva, de iszonyatosan merül (újraindítás volt). Ma reggel nem vittem magammal, 80% on volt, délután háromra pedig lett belőle 40%, úgy hogy senki nem nyúlt hozzá.
Google Services megevett 43% ot... miért, hogyan? (build: PLK-L01C432B121 ) droid 5.0.2

2, Honnan tudom letölteni a legutolsó MM-et (béta) ami már stabil? Érdemes előre feltenni, vagy várjak?

3, Használ valaki esetleg a telefonra "pattintható, vagy akármi" fotós lencséket / hol tudok ilyenről érdeklődni? Milyen egyébként fotózás terén a H7?

előre is köszi!

#PIS&LOVE

#proudfather

(#3457) csako válasza papeti01 (#3456) üzenetére


csako
veterán

Az elsőre annyit tudok mondani, hogy a Location Services-ben (Helymeghatározás) tedd át Device only-ra (csak a gps-t használja) vagy kapcsold ki a wifi-t.

2. Szerintem nem érdemes bétát feltenni
3. Én elégedett vagyok a képek minőségével, a 20 MP pedig még mindig lenyűgöz milyen "sok" :D bár makrófotó készítésnél nehezen találom el, hogy milyen távolságból tud még befókuszálni, engedhetné közelebbről is, de aztán lehet csak én vagyok béna. :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3458) doongoo válasza silver-pda (#3436) üzenetére


doongoo
addikt

Ez qualcomm quick charge, az elvileg nem jó a honornak, mert ez más szabványt használ. Viszont nem túl drága, így ki lehet próbálni...

(#3459) doongoo válasza Markyxx (#3437) üzenetére


doongoo
addikt

A másik 5V/2A töltőt is a honor kábelével próbáltad? Sok múlik a megfelelő minőségű kábelen is.

(#3460) nagymolnar válasza doongoo (#3458) üzenetére


nagymolnar
tag

Bocs, én ebből indultam ki hirdetés, ahol azt írják.... de az internet népének sok mindent lehet leírni és néha a valóság más...

a qualcomm weboldalán fel vannak sorolva a qc 2.0 és 3.0 kompatibilis eszközök, és a honor nem szerepel benne! link

[ Szerkesztve ]

(#3461) istvan1000


istvan1000
csendes tag

Sziasztok !

Vettem egy 32 Gb-os micro sd-t, érdeklődnék hogy akkor hogy is lehet az alkalmazásokat teljes mappával átrakni ? Ahhoz újra kell telepítenem őket, de az sd kártya legyen az alapértelmezett ? Jól gondolom ?

És ha sd-re telepítem az alkalmazást az befolyásolja majd az alkalmazás működését, mondjuk lassabban tölt be stb. ?

Köszi előre is a segítséget !

(#3462) beast0923 válasza istvan1000 (#3461) üzenetére


beast0923
csendes tag

Root kell hozzá, valamilyen apps2sd alkalmazás, nem ajánlom lehet emiatt volt majdnem 3 hétig szervízbe a telóm, ha érdekel továbbra is írok egy részletes leírást, hogy kell

(#3463) Dex0620 válasza ktomee (#3453) üzenetére


Dex0620
csendes tag

Beállítások/adatforgalom kezelés/forgalmi emlékeztető beállítás/adatforgalom mutatása.
Ilyenkor berakja egy vékony csíkba az értesítősávra a felhasznált, fennmaradó, és a napi használt adatot.

(#3464) apezka válasza nickedez89 (#3380) üzenetére


apezka
tag

Szia!
Megoldódott. Bár az általad leírtak nem segítettek... :( De miután vissza álltam az alapra rájöttem, hogy már ezt próbáltam, mivel minden letiltott alkalmazást újra le kellett tiltanom. És ekkor jött az ötlet, csak simán le kell tiltani a gyári böngészőt és kész...
Köszönöm az ötletet, sikerült eljutni a megoldáshoz! ;)

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#3465) istvan1000 válasza beast0923 (#3462) üzenetére


istvan1000
csendes tag

Szia, biztos root kell ? Mert ebben a tesztben úgy említik mint ha alapból tudná :

http://m.mobilarena.hu/teszt/honor_7_emeli_a_tetet/hardver_emui_ujjlenyomat-olvaso.html

[ Szerkesztve ]

(#3466) qbeer666 válasza istvan1000 (#3465) üzenetére


qbeer666
tag

Nem kell root hozzá. Viszont nem is teszi át teljesen az alkalmazásokat. Elvileg az MM már ezt rendesen tudja majd.

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#3467) beast0923 válasza istvan1000 (#3465) üzenetére


beast0923
csendes tag

Ha van egy 1.5 gigás játékod és azt átrakod sd-re root nélkül akkor 1.2 giga a telón marad, root igényű alkalmazás segítségével átrakod mind a 1.5 gigát :)
Én is inkább az M-re várok

(#3468) Golota válasza ktomee (#3453) üzenetére


Golota
aktív tag

Megoldható. Töltsd le az activity launchert, ezzel közvetlenül tudsz parancsikont generálni olyan system funkciókhoz, amikhez a sima user interface nem tud hozzáférni. Megkeresed a data usaget a telefon funkciók között és kirakod, mint indítható ikont. Innentől kezdve mindent tudsz állítani, riasztást, napi, heti stb statisztikát, amit csak akarsz.

(#3469) istvan1000 válasza Golota (#3468) üzenetére


istvan1000
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor várok én is MM-re. :)

(#3470) ORCA58 válasza istvan1000 (#3465) üzenetére


ORCA58
addikt

A Huawie telefonoknál átállítható az alapértelmezett tároló SD-re. Feltételezem a Honor 7-nél sincs másképpen.
Ekkor a játékoknál a nagy obb fájlokat az SD-re tszi, ill. sok más adatot is oda pakol.
Az alkalmazások menüben pedig át lehet tenni az alkalmazásokat SD-re, vagy vissza. Bizonyos adatokat nem tesz át, de sok tárhely szabadítható fel így is.
Ha már belaktad, is át lehet állítani, ekkor sok adatot át is pakol automatikusan. A belső memóriába ott marad a sok üres könyvtár.
Azokat az alkalmazásokat, melyeknek gyorsan kell működni nem kell áthelyezni SD-re pl. alternatív tárcsázó. Nyilván lassabban tölt be, de egy játéknál nem az a lényeg, hogy 1 vagy 4 másodperc alatt tölt be, hanem hogy játszható legyen.
A kártya minden képpel legyen Clas10-es szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3471) piocasember


piocasember
tag

Bocs, ha kicsit off, mert inkább andoidos kérdés, de ilyen telefont használok és ezt a fórumot olvasom mindig! Az általam soha nem használt Google Drive, Hangots, Térkép, Zene stb alkalmazásokat muszáj frissíteni akkor is, ha soha nem is akarom őket használni? Még lámább kérdés jön, de tényleg nem tudom. Ha frissítem, akkor ugye sok-sok megabyte a letöltendő cucc. Ilyenkor törli a régi verziót? Magyarul nem foglal plusz helyet a sok frissítés? Bocs! :-)

(#3472) zebede válasza piocasember (#3471) üzenetére


zebede
őstag

Amiket felsoroltál, ha nem használod nyugodtan tiltsd le, azt hiszem egyedül a zene alkalmazást nem lehet root nélkül.
Előtte töröld az adatokat és ha van a frissítéseket, így nyersz némi helyet is.

(#3473) Azazel71 válasza piocasember (#3471) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Ha frissítesz, akkor többnyire nem az egészet cseréli, csak hozzátesz valamennyit.

Semmit sem muszáj(sőt szerintem nem is szabad) frissíteni, amivel elégedett vagy.
A play áruházba belépve a beállításokban megadhatod, hogy csak értesítést kérsz, ne frissüljenek automatikusan az appok.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3474) piocasember válasza zebede (#3472) üzenetére


piocasember
tag

Nagyon köszönöm! :-) És amit kiír mielőtt letiltanám, azaz hogy "más alkalmazások futása hibás lehet" azt nem kell komolyan venni?

(#3475) piocasember válasza Azazel71 (#3473) üzenetére


piocasember
tag

Igen, köszi! Nincs is beállítva az automatikus frissítés.

(#3476) zebede válasza piocasember (#3474) üzenetére


zebede
őstag

Nem, root és egyéb program (pl. TitaniumBackup) nélkül nem tudsz olyan dolgot tiltani ami gondot okozna.
Ha megnézed olyan alkalmazások mellett nem is aktiv a letiltás gomb.

Nálam most kereken harminc cucc van tiltva, de csak mert nincs most root-olva a telefonom. Másképp pihenne még vagy tíz. :)

[ Szerkesztve ]

(#3477) piocasember válasza zebede (#3476) üzenetére


piocasember
tag

:R

(#3478) forestia


forestia
tag

Sziasztok!

Én is küzdök a Lollipoppal, android OS+ android rendszer brutálul szippantja az akksim. 4-5 óra ébren tartás.
B180-ra frissítettem, utána volt reset, de érdemben nem történ előre lépés.

Mit tudnék tenni még az ügy érdekében? Várni...? ;]

Szerk.:
A másik a Viber.... Teló restart után nem látom a névjegyeket a progiban...Mintha nem olvasná be...

[ Szerkesztve ]

(#3479) Azazel71 válasza zebede (#3476) üzenetére


Azazel71
aktív tag

30? Te nyertél, nekem csak 26 :DD

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3480) Azazel71 válasza forestia (#3478) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Nem reset kell...wipe cache partition, a recoveryben, plusz az Android rendszer nevű alkalmazás gyorsítótárának törlése.

Beállítások, Fiókok: adj hozzá viber fiókot, utána szinkronizáld a viberfiók címtárát.

[ Szerkesztve ]

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3481) zebede válasza forestia (#3478) üzenetére


zebede
őstag

Ezeket az anomáliákat általában valami app okozza, Root nélkül nehéz kiszűrni melyik.

Amit tehetsz, ha már úgy is hardresetelted, hogy lassan apránként lakod be a telot, így ki tudod szűrni melyik app telepítése után következik be a beragadás és gyors merülés, illetve évek óta bevált appokat kell használni, amit meg nem használsz letiltani.

Meg még az a gond ezekkel a Huawei - Honor telefonokkal, hogy szerintem túlzásba vitte a gyártó a biztonsági és energiatakarékossági beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#3482) forestia válasza zebede (#3481) üzenetére


forestia
tag

Ettől tartottam, hogy szöszölni kell a programokkal. :((
Az évek alatt letisztult már a bevált alkalmazások listája, most kb. 34 alkalmazás van telepítve, a felesleg meg tiltva.

Na, mindegy! Jó játék lesz. :O

[ Szerkesztve ]

(#3483) Golota válasza istvan1000 (#3469) üzenetére


Golota
aktív tag

Tökéletesen működik minden Android verzión, pofonegyszerű és nem kell root hozzá. Nekem megbízhatóan megy 5.0.2-őn és riaszt is, ha elérem a beállított limitet.

(#3484) beast0923 válasza Golota (#3483) üzenetére


beast0923
csendes tag

Eleinte én is hiányoltam, de felraktam a telekomalkalmazást és ha belépek mutatja a hátralévő adatforgalmam :)

(#3485) Honor 7:) válasza forestia (#3482) üzenetére


Honor 7:)
tag

Szia én is ezzel küzdöm(ttem), lehet hülyén hangzik de clean mastert feltettem, meg csináltam mindenféle tisztítást és gyorsítótárazás ürítést, újraindítottam , azóta minden oké ,nem a viber és nem is a hangouts tartotta ébren,azóta eltelt egy nap ment mind a kettő 0mp ébrentartással , nálam 2 app maradt ami még ludas lehet skype vagy a chat5 app ,

(#3486) Zototh64 válasza beast0923 (#3484) üzenetére


Zototh64
őstag

3G Watchdog.
Ezt használom régen. Tökéletesen számol, mini alkalmazás is van hozzá, így képernyőn van folyamatosan.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#3487) Azazel71 válasza Honor 7:) (#3485) üzenetére


Azazel71
aktív tag

De minek a clean master? Ugyanaz van beépített saját a telóban.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3488) kinzo


kinzo
csendes tag

Szevasztok régi és új tulajdonosok, tapasztalt már valaki olyat,hogy egyik pillanatrol a másikra az egyik(nekem a 2.)sim inaktiv lett? Azaz hiába kapcsoltam ki és be a beállításokban,csak újrainditás után működött és volt elérhető újra újra?!
Szerencsére ez eddig egyszeri eset volt,remélem nem lesz többet ilyen produkció!

[ Szerkesztve ]

kinzo

(#3489) zebede válasza Honor 7:) (#3485) üzenetére


zebede
őstag

"nálam 2 app maradt ami még ludas lehet skype vagy a chat5 app"

Igen, meg most már a harmadik a CleanMaster by Cheetah Mobile. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3490) Azazel71 válasza kinzo (#3488) üzenetére


Azazel71
aktív tag

2-3 napja volt pont egy ilyen nekem, se előtte,se utána eddig.Témobil.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3491) zebede válasza kinzo (#3488) üzenetére


zebede
őstag

Telekomos SIM? Mert tegnap volt valami gondjuk a hálózattal.
Mondjuk nem csak tegnap :DDD , rendszeresen van vele gond, ma például a honlapjuk volt behalva egész nap. :U

(#3492) Azazel71


Azazel71
aktív tag

Ez az EMUI magától is olyan szinten gyilkolássza a folyamatokat,hogy inkább megfékezni kell, nem besegíteni neki egy plusz cleanerrel :) Amúgy meg minek van az a 3 giga ram, ha nem engedünk benne semmit futni? Csak hogy legyen?

Amúgy ott a telefonkezelőben a beépített cleaner, ha mégis takarítani kellene a gyorsítárazott cuccokat,plussz a Beállítások/Tárhely/Tárhelytisztító/beállítások/Gyorsítótár ürítése mindennap kapcsoló.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3493) zebede válasza Azazel71 (#3492) üzenetére


zebede
őstag

Főleg kár és haszontalan egy Cheetah Mobile alkalmazást erőltetni erre a mobilra (is).
A Cheetah Mobile-nál nagyobb malware terjesztő nem nagyon van...

(#3494) Azazel71 válasza zebede (#3493) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Hát, nemtudom, én sacc két éve használom a böngészőjüket, semmi gondom eddig...mondjuk a többi cuccukat nem próbáltam még.
Igazából talán 10-12 alkalmazást teszek fel a telefonjaimra, szerintem az egész play 99%-a vagy totál felesleges, vagy kimondottan csak árt.

[ Szerkesztve ]

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3495) ORCA58 válasza zebede (#3491) üzenetére


ORCA58
addikt

Érdekes, ma többször ránéztem ,de semmi gondom nem volt. Pontosabba az ami mindig, sokat gondolkodik, a nagy szolgáltató kis szervere.

(#3496) ORCA58 válasza zebede (#3491) üzenetére


ORCA58
addikt

Érdekes, ma többször ránéztem, de semmi gond nem volt vele. Pontosabban volt, de ez nem mai eset.
Sokat gondolkodik a nagy szolgáltató kis szervere.

Itt is gondok vannak! Elküldtem, nem jelent meg semmi, visszakaptam az üres beviteli ablakot. Megírtam még egyszer, most meg kettő lett?? :F

[ Szerkesztve ]

(#3497) doongoo


doongoo
addikt

Zavart érzek az ERŐben...

(#3498) beast0923


beast0923
csendes tag

Amúgy az egyetlen ami nagyon zavaró ebben a telóban, hogy mindig kilő mindent, ha védett alkalmazás, ha le van lakatolva...
Viberben a kontaktokat nem jeleníti meg szinte soha rá kell frissíteni, játékot videót nem tudom onnan folytatni ahol tartott, pedig van bőven memória...
Erre valami okosság?

(#3499) doongoo


doongoo
addikt

Eddig is látta teló a Beidou műholdakat is? Nem rémlik, hogy eddig is láttam volna ezeket, de ma véletlenül megnyitottam a teszt appot és szépen csatlakozik is párhoz a GPS és a GLONASS mellett persze.

(#3500) Azazel71 válasza beast0923 (#3498) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Írtam fentebb,hol van a napi automatikus cache ürítés,nézd meg nincs-e bekapcsolva...nekem semmi ilyen problémám nincs.Videók,könyvek,viber címek stb...minden rendben.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.