Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) zebede válasza p2pp (#3697) üzenetére


zebede
őstag

Én úgy csinálnám hogy az SD kártyát kivenném, ami fontos lementeném róla PC-re.
Telefonról szintén lementeném ami kell.
Nyomnák egy full wipe data/factory reset-et, cache ürítést a telefonon.
Leformáznám az SD kártyát rámásolnám csak az update zip-et.
Csak ezután csinálnám meg a flash-elést.

Aztán úgy laknám be a telefont, hogy minden appot újra telepítenék, nem backup-ból.

Természetesen akkor fognék neki, amikor minderre volna időm. :)

De ez csak az én véleményem, szeretem a tiszta dolgokat. :)

(#3702) Fossza válasza Azazel71 (#3669) üzenetére


Fossza
tag

Bár keveseket érint, de kijavítanám magam....

Szóval valamiért én úgy "egyben" kezeltem az ázsiai régiót és azt gondoltam a PLK-UL00 kínai és indiai verziók azonosak, de NEM! Szóval az indiai firmwareket eleve feleslegesen figyelem a kínai telefonommal... :) A kínai PLK-UL00 gyártói oldalán a legfrissebb letölthető stabil verzió a B201 (EMUI3.1/Android 5.0)...

Azért fura, hogy egy kínai gyártó készülékének kínai változatára később jön a frissítés mint az EU-s változatokra... :U

(#3703) doongoo válasza Fossza (#3702) üzenetére


doongoo
addikt

Azért van ott developer verzió is PLK-UL00-ra. Teljes csomag 5.12.16, ami aztán várhatóan OTA szépen frissül 6.3.16-ig több lépésben (legalábbis a PLK-AL10-nél simán ment), majd holnaptól várhatóan 6.4.1-re.
Már a 6.3.16 is Emui 4.0/Android 6.0 és használva semmi gondom vele.

(#3704) BOBAKILL válasza p2pp (#3697) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Telepítés után "hibát" jelez (ez a franc tudja micsoda), de utána újraindul a telefon és betölt a rendszer, működik rendesen. Erőszakkal nem lehet felrakni ha nem megy. Lehet nem is hiba a hiba, vagy nem magára a telepítésre vonatkozik hanem egyéb dologra. Én felraktam még pár hete a bétát, ugyanúgy hibát írt dfe tökéletesen működött a rendszer. De most visszaraktam a b180-ig. Várom a hivatalos firmwaret.

Én inkább egy teljes romot telepítenék mint OTA-n. FR-el együtt persze.
Nem tart sokáig lementeni az sms-eket, hívásnaplót pl az sms backup progival. (vagy a gyári mindet lementő backup-al PC-n) A többi alkalmazást meg hamar felrakja az ember amit használ. Egy óra alatt be lehet lakni újra egy telót szerintem.

(#3705) doongoo válasza BOBAKILL (#3704) üzenetére


doongoo
addikt

Szerinted...
Nálam, mire mindent 0-ról belakok (az összes általam használt alkalmazást), azért kell vagy 3-4 óra biztosan :W

[ Szerkesztve ]

(#3706) qbeer666


qbeer666
tag

Kedves Alex! Információink szerint a Marshmallow még egyelőre nem érhető el nálunk ( a jelenleg elérhető frissítéseket itt tudod megtekinteni: http://www.hihonor.com/hu/support/ ). A nem mi régiónkra kiadott szoftverek letöltése nem ajánlott, így arra kérünk, hogy lehetőség szerint várd meg a hivatalos , régió-specifikus frissítés érkezését. A Marshmallow érkezésének dátumáról nem tudunk pontos infóval szolgálni, ezért kérjük, hogy továbbra is kövesd figyelemmel telefonod értesítéseit, valamint hivatalos oldalainkat, mivel igyekszünk minél előbb tudatni a felhasználókkal, ha elérhetővé válnak a frissítések!:) Reméljük nemsokára elérhető lesz a Marshmallow a telefonodra!:) Amennyiben további kérdéseid lennének, bátran fordulj hozzánk, vagy hotline-os kollégáinkhoz a +3640/386-638-as számon! További kellemes napot kívánunk!:

Honor Magyarország válasza a frissítés kapcsán.

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#3707) BOBAKILL válasza doongoo (#3705) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A telón bekapcsolod a biztonsági mentést és az automatikus helyreállítást, akkor a fiókod biztonsági mentéséből felrakja automatikusan az alkalmazásokat.
Mindent el lehet mentegetni valahová, a fiókba vagy az sd-re. Utána hamar vissza lehet állítani.
Én csak a saját példámat mondtam, lehet neked 3-4óra kell. Userenként változik.

#qbeer666: Legalább nem hazudták azt hogy két hét múlva jön. Vicces hogy ennyire senki nincs képben frissítések terén. Vagy csak nem merik elárulni hogy még várhatunk...

[ Szerkesztve ]

(#3708) Fossza válasza doongoo (#3703) üzenetére


Fossza
tag

Na! Nem tudtam, hogy a 5.12.16 OTA-n frissül 6.3.16-ig! Köszi az infót! Ki is próbálom, hogy a B190-re felmegy-e!

Extratenkjú mégegyszer! :)

(#3709) soundman1 válasza doongoo (#3696) üzenetére


soundman1
senior tag

Mostanra elég jól belaktam a telót 1 hét alatt. A legnagyobb gondot a root nélküli élettel való indulás jelentette, mivel a root-tal várnék egy kicsit. A tökéletes backup-restore a Helium nevű progival ment, csak ezzel tudtam a data-kat is átvinni a régi telómról. Régebben a Mybackup progival mentem az új telókra, nem is volt gond soha a váltás, csak nem volt tökéletes a 100 db app csomagolt telepítése. A h7-nél ez kiesett, mert root kell a full restore-hoz. Az én tapasztalatom, hogy gondot soha nem okozott az app-ok átvitele, 2.3-ról kezdtem a mai napi hordani az appokat+datakat. Wipe, stb. nem kellett soha csak a romcserénél.Természetesen a rendszerbeállításokat nem vittem át, azt manuális kell testreszabni. Az én véleményem, hogy hiba esetén valami el lett állítva a rendszerben vagy rosszul ment rá a romcsere vagy valamelyik progi lett rosszul beállítva. Mindenkinek javaslom a Helium-ot, tényleg szuper! Egy Kitkat-os kínai telóról jöttem át a h7-re. MM-re való átállásnál is jól jöhet (látom ez a téma), bár 5.x-ről 6.x-ra még nem próbáltam.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#3710) Azazel71


Azazel71
aktív tag

Aki feltolta a frissítést, és szokott kommunikálni a honorral,(twitter,face..),az írja meg nekik a hibákat, hiányosságokat...hátha...

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3711) fila válasza qbeer666 (#3706) üzenetére


fila
senior tag

Hu, most akkor, ha én németből kaptam a telefont, és ott elérhető a honlapon az MM, akkor mi van? :DD :DD :DD

Ne telepítsem, mert más régióban vagyok?
:)) :)) :))

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#3712) Azazel71 válasza fila (#3711) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Úgy bizony.
Akár termonukleárisökokatasztrófát is előidézhetsz, ha megteszed.Ne sodord veszélybe a bolygót a türelmetlenségeddel kérlek. :)

Kötelezően ezt kell mondaniuk, hogy " levédjék magukat", az esetleges júzer errorok, meg az esetleges, helyi szabályozások,szabványok, fittyfenék miatt.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#3713) dnl91


dnl91
tag

Sziasztok!

Akit esetleg érdekelné ez a készülék, megválnék 16GB-os mystic gray független Honor hetesemtől, készülékcsere miatt. 2016. januárban vásárolt (mediamarkt), tehát gari még van rá. Hardverapron megtaláljátok a hirdetést, pm ha érdekel. :) Irányár: 95e. :K

(#3714) doongoo


doongoo
addikt

Nekem meg már meg is jött a 6.4.1 frissítés...

(#3715) qbeer666 válasza fila (#3711) üzenetére


qbeer666
tag

Nonszensz az egész. -.-"

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#3716) gilimbgalamb


gilimbgalamb
tag

Itt találtam egy megoldást.
Én meg is csináltam a MediaMarktban vásárolt a készülékemen(16gb).

1.) Át másolod az update.app fájlt a külső sd kártyádra egy dload mappába!
2.) Tárcsázóba bepötyögöd: *#*#2846579#*#* hogy bejuss az update menübe
3.) Kiválasztod a 4 pontot (Software upgrade) és elindítod a telepítést
4.) Így lefut 100%ban a telepítő!

A lényeg hogy külső sd kártyára másoljátok a telepítőt. Telepítés előtt és után is csináltam FR-t. Így 100%ban lefutott a telepítés. És természetesen törölt mindent, a fontos dolgokat elmentettem előtte.

A rossz az egészben, hogy semmi újat nem hozott, inkább vitt. Pl.: a képernyőzáró ikont, így lehet gombozni.

A kiváncsi-bátrak kipróbálhatják.

[ Szerkesztve ]

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#3717) gilimbgalamb válasza gilimbgalamb (#3716) üzenetére


gilimbgalamb
tag

bocsi,kifutottam a szerkesztési időből!

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#3718) doongoo válasza BOBAKILL (#3707) üzenetére


doongoo
addikt

Ez stimmel, csak verzióváltásnál a visszaállítás azért okozhat gondokat

(#3719) doongoo válasza gilimbgalamb (#3716) üzenetére


doongoo
addikt

Aki esetleg olvasta már a honor 6 összefoglalót és a fórumot, az ismerheti már ezt a megoldást régről. Amúgy is ajánlott ott is tájékozódni, mert sok mindent lehet a honor 7-en is alkalmazni.

(#3720) golan7


golan7
tag

Vállalkozó kedvűeknek:[Yoda Rom]
és még egy, elvileg ezen működik az Xposed is, de sajnos nálam el sem indul a ROM, lehet, hogy valamit rosszúl csináltam:[link]

A Yoda az működik!

[ Szerkesztve ]

(#3721) xSide válasza gilimbgalamb (#3717) üzenetére


xSide
őstag

Az okosgomb funkció működik nálad?
Beállítani be tudom, de "érzéketlen"...

(#3722) gilimbgalamb válasza xSide (#3721) üzenetére


gilimbgalamb
tag

Zseblámpát használok rajta és az müködik szépen. Próbáljak vmit ki neked?

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#3723) mpeter94 válasza gilimbgalamb (#3722) üzenetére


mpeter94
tag

Sikeresen frissítettem én is B330-ra, eddig minden jó. :D Annyi lenne, hogy ha rádugom laptopra,akkor csak a fotók és fájlok lehetőség jön elő, és bármelyikre nyomok, csak a Hisuite telepítőt nyitja meg, pedig már újra is raktam.. Fejlesztői beállításokba beállítottam az MTP protokolt.. Windows 10 van a gépen.

(#3724) hotkar


hotkar
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy PLK-A10-re lehet-e valahonnan magyar nyelvű EMUIT feltenni?

Angol nyelvű telefont kaptam, és hát értem én, de nem szeretem :Y

Lollipop vagy Marshmallow - nekem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3725) csako


csako
veterán

Nos, visszatértem B180-ra, kényelmetlen a B330. :(
XDA-s hozzászólások alapján másodszor is felraktam, ezúttal elment 100%-ig hiba nélkül, mindent törölt a telefonról és nagyon hiányzott a touchplus + a netsebességmérő (egyik sincs a beállításokban, akármit csinálok), a helyettesítő play áruházas appok pedig kényelmetlenek. Ha megjelenik az ota frissítések között akkor lehet felrakom, az biztos végig megy majd hiba nélkül és elvileg megmarad az a két dolog :)
Meglepően könnyű folyamat a visszatérés, csak le kell tölteni egy rollback package-t és egy 5.0-s teljes romot. Mindkettőt úgy kell felrakni, mintha frissítenéd a telefont.
A beépített Backup app pedig jól vizsgázott, egyetlen alkalmazást sem kellett újratelepítenem és beállítanom (97 db van mentve) :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3726) doongoo válasza hotkar (#3724) üzenetére


doongoo
addikt

Ha PLK-AL10, akkor menu-settings-language alatt kikeresed a magyart és már át is vált. Az összes emui rom multilanguage

(#3727) doongoo válasza csako (#3725) üzenetére


doongoo
addikt

Touchplus (amennyiben ez alatt az eltüntethető navibart értjük) gyárilag nem is volt a honor 7 EU verzión, utólag lehetett belepakolni csak. Gondolom MM-en is megoldható

(#3728) csako válasza doongoo (#3727) üzenetére


csako
veterán

Igen, gyárilag nem is, de az apk-t feltéve sem jelenik meg MM-en a beállításokban, míg LP-n újraindítás után igen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3729) Honor 7:)


Honor 7:)
tag

Most jelenleg melyik verzioban oldották meg a nevjegyzek rendezest ahol még az akku idő is jo? B180 előttibe benne van? Mert 130 egyből 180 ra frissitett de az akku idom nem valtozik ...pocsék ,és szerintem MM sem fog ezen javitani.

(#3730) hotkar válasza doongoo (#3726) üzenetére


hotkar
aktív tag

Köszi, :R sikerült.

Most már béke van.

(#3731) gilimbgalamb


gilimbgalamb
tag

Érdekes dolog ez a hálózati sebesség mutatása... a beállításokban rákeresve van,ha rálépek akkor oda dob ahol nincs...

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#3732) doongoo


doongoo
addikt

PLK-AL10 - felment simán az OTA 6.4.1 (miután minden prop, stb. vissza lett téve eredetire és a root is el lett távolítva), most optimalizálja épp a rendszert. Ha minden igaz újra belekerült az automatikus hívásrögzítés lehetősége :C A többit meglátom hamarosan...

(#3733) ktomee válasza gilimbgalamb (#3731) üzenetére


ktomee
csendes tag

Én kézzel tettem fel a B330t a B180ra. Nekem megőrizte a beállítások között a sebesség mutatást , és továbbra is működik. Azt viszont nem tudom hogy hol lehetne bekapcsolni.

(#3734) doongoo válasza doongoo (#3732) üzenetére


doongoo
addikt

nos, automatikus hívásrögzítés van újra, finomult a fordítás is (pl. már nem mirror share a képernyő megosztás, hanem több képernyő). Így elsőre ennyi a látható, ill. indítás után kisebbnek látszik a memóriaigénye is

(#3735) fjudors


fjudors
aktív tag

azért ez a 330-as elég csehül sikerült

egyik ujjlenyomathoz gyorshívás van hozzárendelve. hát most nem az alapértelmezett tárcsázóval tárcsáz, hanem feldobja a skype és a silent phone ablakokat...csak ezt a kettőt..a vibert, gyárit, mást nem...

a forgalmi mérés nyista...hívásrögzítés továbbra se megy, cserébe több a foglalt memória, és jobban merül...

alakul ez..és a touch plus továbbra sem működik a 6-oson

szóval, a 320-hoz ez inkább visszalépés.jó, hogy lett külön google menü, de kibírtam volna nélküle

és a llama-t továbbra is jegeli egy idő után, kb 20-30 perc után csak akkor fut tovább, ha bekapcsol a kijelző...e-robot detto...remek..könyörögni kell, hogy ne állítson le programokat a háttérben önkényesen..hiába változik a cella, a program nem vált profilt / módot, mert alszik a program...

és néha nem hajlandó felcsatlakozni az ismert wi-fi hálózatra, csak kézzel..

azt már ki se merem próbálni, hogy megvan-e még a 320-as hiba: titkosított, jelszóval védett sd kártyánál random kivágta a kártyahiba / olvashatatlan kártya feliratot...

mintha kezdenék parkolópályára tenni ezt a készüléket...az "anyai" vonalon lévő módosítások nemhogy nem jönnek át, inkább hibákat kapunk még...

[ Szerkesztve ]

(#3736) doongoo válasza fjudors (#3735) üzenetére


doongoo
addikt

Viszont van cserébe kisebb tárhelyetek és B20 frekvenciasávotok :DD

(#3737) p2pp


p2pp
őstag

B330 csak google billentyűzet van.
Nagyon hiányzik a règi gyári bill.
Nem is enged mást használni.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#3738) csako válasza p2pp (#3737) üzenetére


csako
veterán

Benne van pedig a Swype. Az Advanced Settings-en belül (Haladó beállítások talán) a Language and input-nál (Nyelv és beviteli módok) sem tudod hozzáadni?
Esetleg hibával végződött a frissítés? Rakd fel még egyszer, ha nem zavar, hogy újra be kell lakni a telefont, mert minden személyes adatot törölni fog róla.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3739) xSide válasza gilimbgalamb (#3722) üzenetére


xSide
őstag

Nem szükséges, egyik napról másikra adta meg magát.
Holnap FR lesz ;)

(#3740) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Külföldi fórumokat olvasva,sokan rakják vissza a korábbi verziókat, mert hibákat tapasztaltak a B330-val. :(

(#3741) BOBAKILL válasza silver-pda (#3740) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Példákat írnak? Mi a rossz?

(#3742) silver-pda válasza BOBAKILL (#3741) üzenetére


silver-pda
aktív tag

zabálja az akksit (bár ez 1 nap után sztem nem mérvadó) ujjlenyomat, QC állítás hiánya, adatforgalmi számláló nincs. Hirtelen ezekre emlékszem. Többség rollback-elt. Csak 1-2 ember volt aki nem tapaszalt hibát. Főleg PLK-L01-et olvastam, az érdekelt.

(#3743) zebede válasza csako (#3728) üzenetére


zebede
őstag

Unatkoztam, hát felraktam a 6.0-át :) és tényleg nem megy a touchplus, de eszembe jutott ez a kis alkalmazás, ezzel el lehet tüntetni a navigációs sávot is.
Egy ujjmozdulattal, vagy akár időre is be lehet állítani, hány másodperc múlva tűnjön el.

[link]

Elég az ingyenes is ha nem zavar, hogy alul egy vékony piros vonal van a navibar helyén, mert színt változtatni csak a pro verzióban lehet.

(#3744) p2pp válasza csako (#3738) üzenetére


p2pp
őstag

Hibával vègződött a telepítès.
Szürkèn van a google bill.
Lehetetlrn átállítani.
Mindegy milyen másikat telepítek fel mellè.
Daráljak le mindent?
Előtte micro sd ki?
Majd ha minden üres, sd vissza ès 330b fel?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#3745) csako válasza zebede (#3743) üzenetére


csako
veterán

Felraktam én is :)
De van egy hátránya: ha nincs előhozva a navigációs sáv, akkor a billentyűzet nem jön elő + a lebegő gomb (korábban általam linkelt back button) sem reagál.
Ez + az átvariált beállítások rész + az igazán hasznos újítások hiánya sarkallt a visszatérésre... Nem tudok mondani egyetlen okot sem amiért frissítenem kéne...
Adatok törlése nélkül elvileg megtartható a touchplus (vagy legalábbis a hibás telepítés során a kis nyíl a helyén maradt és el tudtam tüntetni a nav.sávot) és a netsebesség mérő is, szóval ha felajánlja a telefon a frissítést, akkor lehet adok neki még egy esélyt.

(#3744) p2pp: Érdekes.
Na, de ez a menete az újbóli felrakásnak (így csináltam én is):
1.A microsd dload mappájában legyen benne a B330b update.app.
2. Dialer-t (Tárcsázót) nyisd meg, oda ezt üsd be: *#*#2846579#*#*
3. A megjelenő listában a 4. Software Upgrade-t válaszd ki.
4. Várd meg míg végez.
Lett egy tiszta 6.0-s rendszered, mintha most vetted volna a telefonboltban :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3746) p2pp válasza csako (#3745) üzenetére


p2pp
őstag

Megtörtént! Jó minden végre.
Visszakaptam a Huawei billentyűt is!
Köszi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#3747) Dimond G


Dimond G
senior tag

Szevasztok!

Minél többet olvasgatom amit írtok, annál jobban az az érzésem, hogy nem kell majd frissítenem 6.0-ra! Mivel sok lesz a bajom vele és ami eddig jó volt, az többségében negatív szimpátiát fog kiváltani! :((

Most az LP-vel kivagyok egyezve! Jó az üzemidőm, a képernyőidőm nem sok, de mivel többségében zenét hallgatok, így nem csoda! :D

Az én H7-em a T-nél lett véve ( PLK-L01 ), egy igazi vas-lady! Nem bántam meg, hogy megvettem, bár eleinte aggódtam, hogy a 4c után hasonló aggályaim lesznek! De szerencsére nem így lett!

Jelenleg B180-as van rajta.... nincs vele bajom...bár a greenify és a locker-ek nem férnek meg egymással, mivel ha hibernálni akar valamit a greeenify, akkor addig jut el hogy felvillan a képernyő és úgy marad! Értem ezt azon, hogy szürke marad a képernyő és ez nagyon szívja az aksit! Szóval inkább leszedtem a locker-t. Nem tudom használja-e valaki a greenify-t, de gondoltam leírom!

(#3748) qbeer666


qbeer666
tag

Hát akkor az eddigi tapasztalatok alapján biztos én sem fogom feltenni a 6.0-t. :D

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#3749) denorbi


denorbi
tag

Akik frissítteték, üzem időről mi a tapasztalat? Egyedül az miatt frissítenék, ha javulna vele.

(#3750) zebede válasza denorbi (#3749) üzenetére


zebede
őstag

Szerintem ugyanolyan, nálam az én használati szokásommal a frissítés előtt és után is 5,5 óra körüli a kijelző idő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.