Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) foka válasza Bastard-s (#150) üzenetére


foka
aktív tag

;]

Üdv: Fóka

(#152) willy36 válasza #19482368 (#49) üzenetére


willy36
csendes tag

http://www.origo.hu/jog/lakossagi/20130319-das-jogszerviz-magyarorszagon-a-magancelu-letoltes-nem-buncselekmeny.html
D.A.S. JogSzerviz: Magyarországon a pusztán magáncélú letöltés nem bűncselekmény.

Tehát ha torrentezel, hivatalosan engedélyezett a letöltés, de a visszatöltés már a szürkezónába esik. Oroszoknál a legnagyobb torrentoldalukat. a rutracker-t már helyiek nem is használhatják hivatalosan, csak a külföldiek miatt maradt meg még. Még ott is keményebbek a törvények, mint nálunk. Sőt tilos VPN-t vagy anonim proxy-t is használni

[ Szerkesztve ]

(#153) Busterftw válasza #19482368 (#49) üzenetére


Busterftw
veterán

Hol történik lopás?
Ha kirakom a blogomra hogy lehet audit feltörni usb-vel, attól már autótolvaj vagyok? Meg is történt a lopás?

Ez max fórum szabályzatot sért seemingly mást.

(#154) willy36


willy36
csendes tag

Szerintem fantasztikus írás, maradjunk ennél a témánál, majd az oldal moderátora eldönti, maradhat-e a cikk vagy nem. A többi erkölcsi részt meg majd mindenki egyénileg eldönti, hogy belefér-e neki vagy nem. Én sok ilyen minőségű írást és nem sírást várok. :C Értékelni kell, hogy mekkora munka van mögötte és INGYENES önzetlen segítség. A jogi részt majd a parlamentben eldöntik

[ Szerkesztve ]

(#155) domos


domos
senior tag

Fura ez a "Ezután szerezzük be magát a macOS-t legális forrásból." duma, amikor az egész Hackintosh dolog illegális. :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#156) tomcat78


tomcat78
őstag

Megint egy okostojás... :W

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#157) _cHAos_ válasza domos (#155) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Abszolúlt nem illegális, mivel a társadalmi veszélyesség kitétele nem áll fenn.
Hogy jogsértő -e az Apple-el szemben? Őszintén? Kit érdekel? ...mintha az Apple annyira fair lenne, hogy ilyen jelentéktelen dolgokon illene fennakadni...

Egyébként meg normális "pógár", ha igazán szüksége van egy software licence-re úgyis megveszi, aki meg nem teheti meg, mert diák, stb az úgysem tudná megvásárolni, ergo az Apple-t nem éri kár.

Munkatársam (rem olvasod a topicot :D ) egyszer felrakott egy androidot egy macbook-ra(keresem a képet róla :D ), olyankor mivan? :DDD (Feri azt az esetet nem szeretnéd kitárgyalni? :DDD :C )

(#158) domos válasza _cHAos_ (#157) üzenetére


domos
senior tag

Látom nem sikerült felfogni mire gondolok... :U készít egy leírást valamiről, aminek az eredménye jogsértő, de arra azért külön felhívja a figyelmet, hogy az OS-t legális forrásból szerezzük be. Ezt szerintem nyugodtan ki lehetett volna hagyni.

Nekem semmi bajom a Hackintosh dologgal, régen volt nekem is, ha lenne időm rá, lenne most is.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#159) #04441088


#04441088
törölt tag

Tipikus magyar gondolkozás...nem hogy örülnétek, hogy volt valaki, aki időt, energiát szánt erre az egészre, és szépen levezetve megírta a cikket.
Mindenben kell keresni valami hibát, ugye? :U

[ Szerkesztve ]

(#160) _cHAos_ válasza domos (#158) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Sikerült. De nem hinném, hogy ez annyira fontos lenne szakmai szempontból. Sztem csak a támadhatóság ill. az etikus magatartásra való ösztönzés miatt került bele.

(#161) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nem lehetne a jogi vitát máshol folytatni ?
Nem jogi topic.
Plusz oda van írva!! Vedd meg az OS-t.
Az , hogy nem az Apple gépén fut, az már más tészta.
Ha valaki Windowst akar futtatni Mac-en, megteheti csak vegye meg a licenszt. Részemről ennyi.

Az írásnak örülök!!!

Aki jogi vitát akar, menjen a jogi topikba !!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#162) Frawly válasza #19482368 (#37) üzenetére


Frawly
veterán

Nem illegális már egy ideje szoftvert vagy mást feltölteni, letölteni és magáncélra használni, értve ez alatt, hogy a jövedelmszerzés célját nem szolgálja. Plusz polgári jogilag sem állna meg a jogsértés, mert nincs okozott pénzbeli kár, az Apple nem árulja a MacOS-t, amit így nem veszel meg, mivel senki nem tudja megvenni, ha megveszed a gépüket, az OS vele jön egyébként meg az értéke 0, mivel nincs kereskedelmi forgalomban szoftverként. Ha már egyszer le lehet tölteni, és van az embernek olyan gépe, ami kompatibilis vele, akkor nyugodtan lehet használni, meg ilyen cikket írni róla.

[ Szerkesztve ]

(#163) arnyekxxx válasza Frawly (#162) üzenetére


arnyekxxx
veterán

De illegális, szoftverre nem vonatkozik a zenés-filmes szabad felhasználás.

35. § (1)78 Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával [21. § (1) bek.] magáncélra és a (4) bekezdés b)-d) pontjában szabályozott esetekben sem többszörözhető.

(#164) Frawly válasza arnyekxxx (#163) üzenetére


Frawly
veterán

Abban igazad van, hogy polgári jogilag jogsértés lehetne, de szankció nélkül. Azért írom, hogy lehet, mert ehhez az euláját is kéne ismerni a MacOS-nek, milyen feltételeket szab a használatra.

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről

Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése

385. § (1) Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(5) Nem valósítja meg az (1) bekezdés szerinti bűncselekményt, aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait többszörözéssel vagy lehívásra történő hozzáférhetővé tétellel sérti meg, feltéve, hogy a cselekmény jövedelemszerzés célját közvetve sem szolgálja.

Tehát a letöltés, seed, feltöltés akkor sem bűncselekmény, ha vagyoni hátrányt okoz. Az illegális szoftver használata az az lenne, de csak akkor, ha vagyoni hátrányt okoz. De pont itt jön a képbe, hogy az Apple a MacOS használata kapcsán nem tud kárt, hátrányt bizonyítani. Épp ilyen alapon nem szokták üldözni az abandonware-eket sem.

A polgári jog szerint játszhat a büntetőjogtól függetlenül kártérítés, de megint ugyanoda lyukadunk ki, hogy nem tudnak kárt bizonyítani. Mert mire hivatkozhatnak az Apple? Hogyan árazza be a szoftvert, amit nem vettél meg, ha egyszer sehol nem lehet legálisan sem megvenni, nincs listaára? Nem is hinném, hogy a Hackintosh rendszerek használóit valaha is üldözte volna vagy akárkit is elítéltek volna emiatt, vagy polgári pert vesztett volna. Annyi, hogy ha PC-re hekkeled fel nem hivatalosan, nem jár hozzá támogatás, meg nincsenek driverek, meg talán nem frissül.

(#165) tomcat78 válasza Frawly (#164) üzenetére


tomcat78
őstag

Ez csak annyiban nem igaz,hogy a mac os megvásárolható.Viszont a kutya sem említi,hogy KIZÁRÓLAG mac,apple gépen használhatod.Ajánlást természetesen tesz,hogy a mac gépedre,termékedre telepítsd,de a kizárólagosságot nem.Az EULA tartalmazza,de azt már baszhatod,ha megvetted,ugyanis kizárólag a telepítés elindítása után fogja neked leírni.Ha megveszed,van licenszed,de gépet kéne vegyél alá...Legjobb tudomásom szerint az európai joggyakorlatban ez nem mérvadó,pontosan az utólagos mivolta miatt.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#166) Frawly válasza tomcat78 (#165) üzenetére


Frawly
veterán

Erről tudsz linket adni, azaz olyan boltról, ahol meg lehet venni csak a MacOS-t egymagában?

(#167) #04441088 válasza Frawly (#166) üzenetére


#04441088
törölt tag

(#168) Frawly válasza #04441088 (#167) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ez így valóban alátámasztja az illegalitást. Nem tudtam, hogy ezt külön meg lehet venni. Ráadásul Almáékhoz mérve még az ára sem inkorrekten magas, ez még külön meglep.

(#169) tomcat78 válasza Frawly (#168) üzenetére


tomcat78
őstag

Ezt mondjuk nem értem,mennyiben támasztja alá a tény,hogy megvásárolható.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#170) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Nem unjátok még? :F Raknátok legalább OFF-ba, de még azt sem, ez már tiszta jog, aminek ugye van topic a PH!-n...

Nagyon egyszerű a történet, a cikk elejére oda kell írni, hogy "Csak saját felelősségre!", aztán aki felrakja felrakja, aki nem, az meg nem.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#171) nagy.adam198


nagy.adam198
újonc

Van itt valaki Hajdú-Biharból aki segítene nekem egy USB telepítőt létrehozni?
El Capitan rendszer kellene a 2009-es Macbook Air gépemhez.

Sajnos a virtuális gép az apple logónál megáll és nem fut tovább.
Lapi amin próbálom egy Lenovo G585-ös (AMD E2, 4gb ram, 500gb hdd)

Segítő hozzászólásokat előre is köszönöm! :R

(#172) karoli9 válasza nagy.adam198 (#171) üzenetére


karoli9
tag

Sajnos ezt úgy, ahogy van, el kell felejtened. Inteles géppel van esélyed, ezzel az AMD-vel konkrétan semmi.

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#173) nagy.adam198


nagy.adam198
újonc

Akkor is ha virtuális gépen fut?

(#174) Steven válasza nagy.adam198 (#173) üzenetére


Steven
addikt

Nem akkor nyilván mennie kell

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#175) karoli9 válasza nagy.adam198 (#173) üzenetére


karoli9
tag

Ezzel viszont már nincs élményem :D Illetve nem teljesen igaz, annak idején egy Fujitsu Amilo 1703-on virtualizálva ment a Leopard, iDeneb viszont natívan a gépen futott. Igaz, hogy bizonyos alkalmazásoknál kernelpánikot dobott. Nem vanilla macOS-ek, mint pl. iAtkos, tartalmazhat olyan kódot, ami alkalmassá teszi az AMD-n való futtatásra. Macerás. :) Érdemes inkább akkor már használtan venni egy HP Elite 8200/8300 SFF/CMT/MT-t vagy EliteBook/ProBook laptopot és hekkelés nélkül használni vanilla macOS-szel.

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#176) Raysen623 válasza nagy.adam198 (#173) üzenetére


Raysen623
addikt

Sajnos akkor sem működik, mert letiltja a CPU-t. Legalábbis nálam ez van. Ha valaki tud kerülőmegoldást kérem szóljon.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#177) LLam


LLam
senior tag

Remek cikk köszönöm!

Annó sokat küzdöttem, hogy menjen a MacOSX az aktuális gépemen, de mindig elbuktam. Most ennek a cikknek a hatására rákerestem, hogy mi újság a ThinkPad X220 támogatottságával... Jelentem elsőre pöpecül megy minden, kivéve a nem támogatott wifikártya. Vééégre! Úgyhogy ismét köszönetem a cikk szerzőjének, hogy megpiszkálta az ingerküszöböm :D

Stay hungry!

(#178) karoli9 válasza LLam (#177) üzenetére


karoli9
tag

6 $-ért van kompatibilis kártya AliExpressről, hibátlanul megy a HP-men (mondjuk Lenovo válogatósabb, azt hiszem whitelist-el, érdemes utánaolvasni tonymacx86-on).

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#179) larryking


larryking
senior tag

Valakinek van tapasztalat Dell E6430S-el, korábban a Snow Leopard korában még a mosógépre is felraktam Iatkos és hasonló rendszereket, de sajnos mindig meg hal a telepítés most kernel panic-al. Természetesen már a legújabb rendszerrel próbálkozom de semmi nem jó neki.

"We'll meet you where the lights are...."

(#180) Plasticbomb válasza larryking (#179) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ma már teljesen felesleges hekkelt telepítővel nyomulni, ilyen olyan módon legyen egy macOS-ed ami fut, bejelentkezel appsotre-ba, letöltöd a friss installert, a legegyszerűbb megoldás unibeast multibeast tonymacx86-tól, unibeast létrehozza a telepítőt egy legalább 8 GB-os pendrivera, futtatod, majd mikor először elindult a gép, futtatod a multibeast-et, és jó esetben van egy 70%ékos hacklid. Ezzel még lesz mit szívni, apróságok azért hajlandóak nem megfelelően működni és az alvás szokott hibádzani, de már működik, lehet átnyálazni, ismerkedni vele.

Ha meg alapból úgy válogatod az alkatrészeket, akkor gyak 95%ékát a szopásnak el is feledheted, minden menni fog hiba nélkül. Plusz, nem szabad elfeledni, hogy macban ma nincs olyan erős gép, mint ami pc-t magad össze tudsz rakni, és utána csak feldobod rá a macOS-t, s mehet a tatár. Hacklihoz érdemesebb alapból radeon vgaákban gondolkodni, sokkal kényelmesebb a támogatottság, főleg ma már, nVidia esetében meg ilyen kapcsolóval kell inditani, telepiteni a webdrivert, majd újrainditásnál másik kapcsolóval kell indulnia a gépnek.

(A mostani gépem anno pont őgy raktam össze, hogy egy iMac 5k 2015 (16.2) közel egyenértékű az alap, majd elsőre egy RX480al nyüstöltem, most meg egy RX Vega64 van benne (illetve még mindig benne van az RX480 is). Teljesen jól működik, másik kérdés, hogy megint nincs a fejemben, hogy vajon az az egy szem játék, amivel rendszeresebben játszom, vajon megy-e rajta 4kban, gyak június óta bányásztam, és abban egyszerűbb volt windowson maradni idáig. Viszont mostanra a kártyák kitermelték a bekerülési költségüket, szal most már lehet másfelé is kóricálni... És bizony van okom is rá.. a c++ programozás course amire befizettem alapból macan mutogatja mit hogy merre hány méter, és rohadt idegesitő kinyomozni, hogy annak mi a windowsos megfelelője, amikor most tanulni szeretnék amúgy...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#181) Plasticbomb válasza FіkuszKukіsz (#100) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Két éve én még snow leo-t vettem...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#182) Plasticbomb válasza nagy.adam198 (#110) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha van egy windows pc-d, amin van kb 50 GB szabad helyed, akkor keress egy osx mountain lion vmware image-t, dobd be vmware player, ha jól emlékszem, ami szabadon használható, azon keresztül belépsz appstore-ba, letöltöd a mountain lion telepítőt, csatlakoztatod a 8 GB pendriveot, create install media parancsra rákeresel neten, hogy működött azzal, megcsinálod, és perceken belül mászik majd fel a rendszer a macbookodra. Megpróbálkozhatsz későbbi rendszerekkel, de most maradnék egyenlőre annál, amivel kijött. Ne feledd, ez az OSX 10.5.7 volt, vagyis neked legalább az a verziójú mountain lion kell. Előbbiekkel nem működik, későbbiekkel meg nem vesződnék, ha a gép maga is meg tudja csinálni.

Egyébként úgy emlékszem, hogy recoveryből netről is le tudja tölteni a megfelelő rendszert a gép, de ebben nem vagyok biztos, valahol olvastam anno, amikor gondolkodtam egy mac vásárlásán... De nem történt meg, jobban szeretek bütykölni, illetve nekem a macekben a hűtés annyira sosem volt szimpatikus... Nem rosszak, de messze vannak egy felsőkategóriás rendes pc léghűtéstől.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#183) Silεncε válasza Plasticbomb (#180) üzenetére


Silεncε
őstag

Ne haragudj, de ha egy IDE miatt kellett macOS, mert máshol nem találod, akkor lehet, hogy a programozás sem neked való... :U

(#184) Plasticbomb válasza Silεncε (#183) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem IDE alatt megy a műsor, másrészt nem akartam ezzel is elcseszni az időt. Egyszerűen most ehhez lusta voltam, mert minek szórakozzak vele, ha van kulcsra kész megoldásom is?

Máskor napokig túrok infó után, ha valamit nem találok, had engedtessék meg nekem is néha lustának lenni. Egyébként azt is megtaláltam, végül, csak mint mondtam, egyrészt van kulcsrakész megoldás rá, meg nincs kedvem újabb eltérésekbe belefutni, amig egyáltalán ismerkedem vele. Kezdjem érteni, és majd utána ha akarok, akkor ebben is belemerülök a hiba felderítésbe.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#185) aszti75


aszti75
senior tag

Jo kis leiras,de en mar ott elakadok,hogy toltsuk le az App Store-bol a High Sierrat.Nekem csak egy kb 22 megas telepitot tolt le es utana csak frissiteni akar.Mit nem csinalok jol?

(#186) P41N válasza aszti75 (#185) üzenetére


P41N
senior tag

Sok embernél van ez a probléma mint pl nálam is, de hogy miért is van ez, arra még nem találtam választ. Ezzel a módszerrel normálisan le lehet tölteni telepítőt.

(#187) aszti75 válasza P41N (#186) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszönöm a tippet.Sajnos nem tölti le.Kétszer is próbáltam,mind a kétszer kb 4 Gb-nál hibát dob,hogy valami baj van az internet kapcsolattal.Természetesen a VMware-ban futtatom az osx-et.Közben azért a Safariban meg lehet böngészni :F Akkor,hogy lehet,hogy kapcsolati hibára hivatkozik :F

(#188) P41N válasza aszti75 (#187) üzenetére


P41N
senior tag

Nekem nem volt vele semmi problémám. OS X El capitan 10.11.6-on (nem virtuális gép) problámamentesen le tudtam tölteni.

(#189) #90088192 válasza aszti75 (#187) üzenetére


#90088192
törölt tag

Pont 4 giga? Nem lehet hogy a fajlrendszer nem hagy nagyobbat kesziteni?

(#190) bleachhun


bleachhun
csendes tag

Sziasztok, nem rég felraktam egy Yosemite-ot 10.10.5 (samsung rv511) laptopra.
Viszont elvileg Procimat támogatja a High Sierra de nem tudom bootolásra bírni. (Yosemite UEFI bootnal szintén nem bootol csak UEFI nélkül legacy)

Kérdésem, mitől lehet, hogy a High Sierra nem bootol be? Állandoan Still Waiting Root hiba mikor az USB hez próbálna hozzá férni csomó fórumot olvastam próbáltam sok mindent, Kexte letöltése USB kext stb de semmi.

(#191) kpityu2 válasza bleachhun (#190) üzenetére


kpityu2
őstag

Próbáld kikapcsolni az USB 3 támogatást a BIOS-ban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#192) bleachhun válasza kpityu2 (#191) üzenetére


bleachhun
csendes tag

Ezen a laptopon USB3.0 nincs.

Samsung RV511
Uefi bekapcsolva a Biosban.
De UEFI bootbol a Yosemite se működik.

Próbáltam Hackintosh.zone release illetve saját telepítőt készíteni(Legacy Boot) de semmi.

Yosemite szépen felmegy.
Gondolkoztam, hogy a Yosemite alol a kexteket kimásolom és berakom a High Sierra alá. Ez járható út?

(#193) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlen, hogy honnan érdemes leszedni a HFSPlus.efi fájlt?

Egy fórumon olvastam, hogy már nem támogatott elvileg. Érdemes cserélni VBoxHFs-64.efi-t erre a HFSPlus.efi-re?

[ Szerkesztve ]

(#194) P41N


P41N
senior tag

Ahogy észre lehet venni, eltűntek a képek a cikkből... Ez köszönhető a kepfeltoltes.eu-nak és magamnak. Szabályzatban fel van tüntetve hogy illegális dolgot azonnal törölnek. Nem hiszem hogy ez annak számított. Az ok, amiért törölve lehetett az a "túl sok erőforrás elvétele a többi felhasználótól". Nem gondolom hogy az a kb 30-40 kép olyan sok erőforrást használt. Nyilván mérges vagyok, mivel sok időt szántam rá. Ezzel az egésszel nem is lenne semmi probléma, ha minden kép meg lenne. Ugyanis nincsenek meg, és nem is találom őket. Lehetséges hogy újra megcsinálom a screenshot-okat, de az is lehetséges hogy így hagyom. A következő címlapos cikkemben, amit hamarosan elkezdek, már nem követem el ezt a hibát. Köszi hogy ennyien megnéztétek, és olvastátok a cikket.

roland0807

[ Szerkesztve ]

(#195) kpityu2 válasza P41N (#194) üzenetére


kpityu2
őstag

Ezek szerint a cikkekhez a Prohardver/Logout nem biztosít tárhelyet, hanem külső szolgáltatót kell keresni?

Amúgy megpróbálhatod, hogy írsz egy emailt a kepfeltoltes.eu-nak, hogy szeretnéd megkapni a képeket ha mód van rá mert az eredeti elveszett. Hátha szerencséd lesz. A Hackintosh amúgy lehetett illegális a cenzoruk szerint, bár ez ugye véleményes, de az ő területük, tekinthetik annak.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#196) P41N válasza kpityu2 (#195) üzenetére


P41N
senior tag

Nem kell, mert ide isfel lehet tölteni. Csak nekem valamiért nem akart össze jönni ide a feltöltés, és ezért nem szarakodtam hanem felraktam kepfeltoltes.eu-ra. Szerintem ha írnék nekik, és meg is lenne az összes kép, nem hiszem hogy vissza adnák. Biztos arra hivatkoznának hogy ez a dolog illegális, ezért nem adják vissza. Most írtam nekik. Kíváncsi vagyok mit kapok válaszként.

(#197) pengegyerek válasza #19482368 (#49) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Itt Magyarországon teljesen elfogadott ha érted mire gondolok :P

Nem mellesleg tényleg nagyon jó lett a cikk :R illetve warez vagy sem, ha valaki nem teheti meg, hogy vegyen egy Apple eszközt viszont érdekli a High Sierra, akkor igenis hasznos ha tudja, hogy kell virtuálisba feltelepíteni, nekem ez a véleményem. Örülök annak, hogy te 10 éve minden követ megmozgatva megtehetted, hogy veszel egy ilyen gépet és azóta is tudsz áldozni rá, bárcsak más is ilyen helyzetben lenne akkor többen tiltakoznának a "warez téma" ellen :(

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#198) leroyclub


leroyclub
senior tag

Nekem valamiért nem adja be a WMware az OSX lehetőségeket. Megcsináltam a Toolsból az updatet de nincs ilyen a listában. 12-eshez valót töltöttem le.

(#199) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Fel szerettem volna tenni a mac os sierrat.
De a következőt írja ki.
A gépem.
Asus z87 pro
I7 4770k
16gb ddr3 ram.

a rendszer jogosulatlan változtatásokat talált a firmware operációs rendszeren vagy az uefi illesztőprogramokon
indítsa el és változtassa meg az aktuális rendszerindító eszközt más biztonságos rendszerindító eszközökre

(#200) MineFox54 válasza kaszas19 (#199) üzenetére


MineFox54
őstag

Tiltsd le a Secure Bootot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.