Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118) KFORboy


KFORboy
senior tag

Nem szoktam ilyen jellegű témákhoz hozzászólni túl gyakran, de az első oldal fejfájásos végigszenvedése miatt az önjelölt jogi kurátor(ok) végett, kiemelve k.feri80 felhasználót... elgyengültem !

Őszintén szólva annak, ki a jognak aktuális területén dolgozik évek óta, igen idegesítő tartalom ezen átvergődni, de a teljes topik kép miatt muszáj...

Megpróbálok egyszerűen fogalmazni a fentebb vastagon kijelölt egyedeknek a saját szintjükön;
Jogilag érinthetetlen Magyarországon az ügy !
Ha EU-t vesszük alapul és a legszélsőségesebb kiber-jogi (humbug) végrehajtói addikcióval bíró Németországot (vagy épp szorosan utána Ausztriát), akkor is a fogyasztói szabály, eula, licensz, egy hatalmas holttér a NEM Mac gépeken való OSX telepítése, módosítása, használata és csak sarkosított megerőszakolt esetekben volt ervényesített jogi retorzió de annak is mellékes része volt az OSX barkácsolás, jobbára a más "warezz" volt az alanyt megfogó pont (csak ezt árnyaltabban, vagy semennyire nem közölték le publikusan) a célirányosan ezzel hivatalosra emelt esetek meg egy fellebbezéssel mehettek volna a süllyesztőbe ha a vádlottnak lett volna esze hozzá és/vagy az ügyvédnek... (ehhez még tököt se kell növeszteni...)

Amit így fél óra alatt összevadásztam a netről a kérdés kapcsán, a ramutató magatartás azt mutatja, hogy az Apple-t, NEM ÉRDEKLI/NEM FOGLALKOZIK EZZEL, ha fogalmazhatok ilyen egyszerűen.

Talán érthetően, mert az oprendszer és a hozzá tartozó első fogyasztói/felhasználói szabályozás struktúrája nem volt elég átgondolt, jövőre látó.
Az utólagos modosítás meg olyan jogi paradoxonokat idézne elő ami kellemetlenül érintené az amúgy is mindenért perelés alá vont céget...
(Bevallom, én is perelném az Apple-t ha mindenki előtt találnék valami fogást, mert sok pénz van náluk és könnyen elengednek millió dollárokat csak, hogy kuss legyen :") )

Tehát még rövidebben és egyszerűbben; Húzzatok már másik fórumra offolni, mert a reggeli teám mellé nem a baromságaitokat akarom olvasni !

-Dr.Nonameegyasokbólönjelöltdeigazijogász-

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.