Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sidi: Samsung Deskmaster 386s/20n
- sidi: 286-os Laptop memóriabővítés: Toshiba T3100e (gázplazma)
- Vic87: Nem tudom mit tévő legyek - tanács kérés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rossz hírem van: pidgin legalább 3 éve ösmeri a csoportokat, ergo a 8.04 idején is tudta már ezt, de nem kíméllek, a 7.04 idején is tudta - ezt onnan tudom egészen pontosan, hogy az volt az első disztrib, amit melóban használtam, ST helyett gyönyörűen működött, átvéve a csoportokat onnan is, meg MSN-ből is.
Szaggató ablakgörgetés: próbáld ki Windows alatt egy friss telepítés után, hogy nem raksz fel grafikus meghajtót... meg fogsz döbbenni, de ott is szaggat a görgetés...
#74: Az általad kiemelt rész pont nem az az előny, amit Windows-felhasználóként érzékelni fogsz. Mi történik, ha supportra lenne szükséged? Felhívod a Microsoft üfsz-t, ahol közlik Veled: a supportot a netbook gyártója adja, mivel a gépeden szereplő rendszer OEM.
-
ngabor2
nagyúr
nekem fordított tapasztalataim vannak. nem egyszer kellett linuxot felraknom win helyett/mellett felraknom olyanoknak, akik nem értenek a géphez. és azóta a linuxot használják, mert az egyszerűbb és jobb nekik.
nálam is ez a helyzet. melóhelyen win van, igen sok apró kényelmi dolog hiányzik belőle.
ameddig az emberek a netbookot nem használni akarják pl. a net böngészésére, vagy megnézni egy videót, hanem win alatt az ie-t akarják futtatni, addig marad a win. hozzáállás kérdése.
-
doc
nagyúr
Hm, egy linuxos windowson? Elsőre mindent megtalálna.
elmondjam mi tortenne ha egy eveken at Linuxot hasznalo user windows ele ulne? par napnyi rettenetes anyazas utan kib@szna az ablakon (erzed a nagyon sz@r szoviccet, ugye?) a gepet windowsostul, mindenestul
eleg csak a legalapvetobb feladatokra gondolni, mondjuk fel akar tenni egy programot, pl. kepszerkesztot
Linux alatt: elinditja a menubol a csomagkezelot, rakeres a feladatra amit el akar vegezni, kap nehany kiprobalt, mukodo programot, ebbol ket kattintassal feltelepit egyet, kiprobalja, ha netan nem tetszik, ujabb ket kattintassal leszedi es felrakja a masikatwindows alatt ugyanez: hm, nezzuk csak, na, nem is rossz, itt egy "programok telepitese es torlese", keressunk rajzoloporgramot. ejnye, nem megy, hol lehet itt programokat telepiteni? nem lehet? akkor miert hivjak ugy?
irany a google, irjuk be a keresobe hogy mi kell, aztan probalkozzunk, mondjuk az "image editing"-re keresve. aztan neki lehet allni valogatni a mindenfele hasznalhatatlan szemet, meg kiherelt shareware kozott. szerencsere a hatodik talalat a GIMP, ha addig sikerul eljutni, akkor vegre sikerult teljesiteni a feladatot...es lehetne meg sorolni, bar engem, sok evnyi windowsosas es Linuxozas utan leginkabb a kenyelmi funkciok hianya zavar (pl. ALT+balklikk ablakmozgatas, ALT+jobklikk atmeretezes, testreszabhatosag, stb), miutan felraktam nehany alapveto Linuxos segedeszkoz windowsos portjat azert ha nagy szenvedes aran is, de meg tudom csinalni amit akarok
-
bambano
titán
De, tévedsz. Az, hogy <censored> ms meg intel mit ugatírozik a netbookokról, szerencsére nem minden gyártót fékezi meg. De legyen igazad, eddig is jobban szerettem umpc-nek hívni azt, amire sokan mások netbookot mondanak. Attól mindig sikítófrászt szoktam kapni, hogy mások látatlanban megmondják, nekem mi van a kezemben.
Linuxos windowson... tartok tőle, ebben a témában nagyon nincs alapod nyilatkozni. Én próbáltam, a fent emlegetett esetek saját esetek voltak és ez csak egy-két példa volt.
"És még mindig kitartok azon állításom mellett, hogy netbookon nem jobb a linux. ": ha nem bánod, lefordítom: te még mindig kitartasz azon álláspontot mellett, hogy netbookon jobb az xp. A hozzászólásaim lényege pedig a következő: AKKOR HASZNÁLD AZT. A linuxot meg hagyd békén, a linux nem akar xp 2.0 lenni. Nemhogy nem akarlak meggyőzni arról, hogy a linux jobb, szeretnélek lebeszélni róla. Mindenkinek, de főleg neked, jobb lesz ez így.
Szerk: a távoli asztalt összehasonlítani egy hálózattranszparens grafikus felülettel azért elég lol, ezt ugye érzed.
Új hozzászólás Aktív témák
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Diablo IV
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Call of Duty: Black Ops 7
- Mikrotik routerek
- Milyen TV-t vegyek?
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- Eladó Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 8 prémium üzleti ultrabook, WQHD kijelzővel!
- Eladó HP EliteBook 645 G11 új, dobozos, Ryzen 5, DDR5, LTE képes üzleti laptop!
- Eladó ASUS TUF Gaming F15 (FX507ZU4-LP067W) i7, RTX 4050, gamer laptop!
- Eladó HP Envy x360 15-fe0178ng OLED, RTX 3050, i7-1355U, gyakorlatilag új! 3 órát ment eddig
- DELL latitude 5410 Tartós Üzleti Laptop 14" -70% i5-10210U 4Mag 8Gb 256GB SSD FHD IPS
- Apple iPhone 13 Pro Max Graphite ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 128 GB-100%-3hó gari!
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
- ÚJ BONTATLAN Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Égkék - HUN - mc7a4mg/a 3 év gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3496, 90% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest