Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tituka


Tituka
senior tag

gratulálok!

ezt nagyon szepen leirtad.... :R

Skizofrén vagyok, és én is...

(#2) pschio


pschio
őstag

végre leírta valaki rendesen. thx :R

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) luw2win


luw2win
őstag

fúú, eszméletlen, gratula :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4) #19617792


#19617792
törölt tag

Nagyon jó leírás! :R Tehetek egy javaslatot?

"Első lépés az MpcHC letöltése:" Résznél nem a sourceforge.net-es linket tenném be, hanem az xvidvideo.ru-t, ez a honlapja, a másik nem mindig frissül. ;)

(#6) CPT.Pirk válasza #19617792 (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az orosz oldal az az svn buildos, vagyis nem a "stabil" verzió. Egyébként az utolsó oldalon kitettem a linkjét.

----

Köszi mindenkinek!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) #19617792 válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

Értem. :R

(#8) sirdond


sirdond
őstag

jó lett,kisebb megjegyzéseim vannak
dxva checker:
http://bluesky23.hp.infoseek.co.jp/en/index.html#DXVAChecker

gondolom itt elég sokan torrent oldalakról töltenek le hd filmet, ott pedig az info-ban leírják,hogy milyen kódolású. dxvaval nekünk lvl 4.1es filmek a jók
(bár manapság azt vettem észre,hogy infoba csak azt írják bele, ha lvl5.1es a film)

a másik ac3 filter spdif beállítások
output formatnál
Use SPDIF - ezt mindenképp be kell pipálni

SPDIF passtroughnál
AC3
DTS

Mode
Padded DTS

Do not convert

spdif options
csak a Detect spdif stream in pcm data -nál pipa

majd még egyszer átfutom,de amúgy tényleg jó lett

(#9) harylmu


harylmu
őstag

Szia. Jó cikk. A kép a zárszónál így jobban passzolna a logoutos fehér háttérhez:

[ Szerkesztve ]

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

VLC-t szoktam használni, de elég semmilyen. Néha beakad a kép, tekerésnél elmossa a pixeleket. Nem túl zavaró, de azért mégis.

(#11) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon hasznos cikk! :R

Amúgy a Haali renderer is tud DXVA-t? :F Nekem elkezd néha szaggatni a film, ha a videokártya átmegy takarékra, de a proci az mindig olyan 50% körül van 720p-nél. Az EVR meg zöld képet ad, szóval nem megy. Videokártya egy HD2300 (x1300 + UVD), 8.12-es mobility moddolt Catalysttal. Lehet megpróbálom a gyári drivert hátha azzal... :U

mod: sőt először egy 9.3-mal próblákozom... Már május óta van hozzá modder. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) CPT.Pirk válasza harylmu (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszönöm, be is raktam!

Sirrod: köszi, azt tényleg kihagytam!

Jhonny06: viszont VLC nem tudja kihasználni dxva-t. Valamint szerintem fapados.

Lezso6: milyen oprendszer? EVR az EVR custsom pres?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) Edween


Edween
őstag

Nagyon jó írás, azt hiszem a jövőben sokat fog segíteni, köszi! :D

(#14) lezso6 válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Windows 7 Build 7123 64 bit, EVR-ből egyik se megy. :(
Gyanús a driver, mert anno mintha ment volna, bár nem használt DXVA-t. :F

Amúgy K-Lite Codec Pack-om van. Lehet az a baj? :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Gratula a cikkhez, de én ismerek még egy programot, ami nekem nagyon bejött, mert néha sokkal kisebb prociterheltség mellett játszik le videót, mint a Medi Player Classic, ez pedig az MPlayer. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16) lezso6 válasza lezso6 (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Felraktam a 9.3-at és most már el se tudja indítani EVR-rel. 8.12-vel legalább hang volt, meg greenscreen. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) CPT.Pirk válasza lezso6 (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem a Win7-el van a baj, mert használtam azzal a buildel is, és hiba nélkül ment. 9.5 és 9.6 catalyst driverrel.

MpcHC mellé nem igen kell codec pack, szal szerintem nézd meg nélküle.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) milbo


milbo
aktív tag

Köszi a cikket, nagy segítség. :R

(#19) lezso6 válasza CPT.Pirk (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most levakartam a codec packot, de anélkül meg már egyáltalán semmilyen rendererrel nem játssza le. Valamit magával vitt lehet. Felteszek abból a codec-sz@rból egy újabbat hátha. Catalystból meg max 9.3-at tudok feltenni, 9.4-től már valódi HD2xxx GPU kell, ez meg nem az, viszont UVD meg elvileg van. :U

mod: Feltettem újabbat, erre megy az EVR. Jólvan. :DD Már csak arra kéne rájönni, hogy használja-e a DXVA-t, mert nem ír róla semmit. :N

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) infectedmann


infectedmann
őstag

Az adott topicban ami az ötletet adta elég lett volna ezt belinkelni:
http://uhd.no-ip.org/readarticle.php?article_id=23

Amúgy jó lett az írás.

(#21) vtechun válasza Badman 4ever (#15) üzenetére


vtechun
veterán

ja, csak az mplayer szintén nem használja ki a dxva-t...

(#22) CPT.Pirk válasza infectedmann (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én speciel nem jártam még azon az oldalon. Amiket leírtam, azokat a HD-s fórumban szedegettük össze tapasztalatok alapján. Ha gondolod, olvass vissza, látni fogod.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) lezso6 válasza lezso6 (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Cseszik használni a DXVA-t. :((( Pedig DXVA-checker szerint az adott mkv DXVA2-es. Hát akkor mindegy. Még próbálkozok.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) Douwe válasza lezso6 (#23) üzenetére


Douwe
csendes tag

a K-Lite Codec Pack -ban van DirectVobSub, emiatt nem megy

(#25) lezso6 válasza Douwe (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Külön letöltött MPCHC-val se megy, de azért megpróbálom letörölni a DirectVobSub-ot, hátha bekavar. :R

mod: hát csak egészben lehet levakarni a codec packot. Akkor megnézem mit szól a DX frissítéshez. :U Eddig néha felraktam, de sose származott belőle előnyöm. Talán most.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) PuMbA válasza lezso6 (#25) üzenetére


PuMbA
titán

VobSub biztos,hogy bekavar,vele nincs DXVA. MIért nem szeded le az egész kodek packot? Nem ér az semmit.

[ Szerkesztve ]

(#27) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beírtam a DirectVobSubos dolgokat is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) lezso6 válasza PuMbA (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most leszedtem megint, de most így megint nem megy semmi a standalone mpchc-val pedig kéne... Restart lehet segít rajta, elvégre windóz. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) KMT


KMT
addikt

Érdekes, az AC3 filterrel nekem szaggat, úgy hogy se a proci, se a vga használat se éri el a maximumot, sőt néhány % csak.
Viszont AC3 filter nélkül tökéletes, ráadásul így is terhelődik a vga.
Ez hogy van akkor? :F

(#30) devast


devast
addikt

Jó írás. Én azért beleraktam volna még egy haali media splittert, mivel az mpchc-ben levő nem igazán van a helyzet magaslatán néha :DDD Még annyi, hogy nvidiával szinte minden videó megy hardveresen, ati-val nagyon sok nem megy. ATI drivert kéne normálisan megírni, hogy l5.1 -et sok ref frame-el is vigye. 16 ref frame-es l5.1 1080p-t nvidia viszi simán, atinál esélytelen :( Szóval röviden tömören ne várjatok ati-val csodát.

(#31) PuMbA válasza sirdond (#8) üzenetére


PuMbA
titán

Mostmár mindegy ,hogy milyen level ,mert : "Hellow guys... I've noticed that ATI has recently added Level 5 H.264 hardware decoding support in its drivers."
"Also since NVIDIA does support L5.1 DXVA some time now, I supposed ATI added this as well." [link] Mondjuk 5 perce még nem tudtam én sem :C

[ Szerkesztve ]

(#32) ronson


ronson
őstag

Azt még bele tenném, hogy mondjuk akinek stereo rendszere van, én nagyon tudom ajánlani az AC3Filter helyett, a Cyberlink Audio decoder-t amit a Powerdvd használ. Rendkívül jó a virtuális térhangzása.

(#33) CPT.Pirk válasza ronson (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

igen, azt próbáltam régebben én is, bár csak érdekesség szinten, mivel PowerDVD, meg pl. Nero, felinstallálnak kérdés nélkül valami videó codecet, ami elszúrja az MpcHC belső codecjeit. Valószínűleg a blokkolással meg lehetne oldani, de ez miatt nem tudom ajánlani a telepítésüket.

devast: honnan szedsz olyan DXVA-s filmeket? Még mindig nem sikerült "elterjedt közösségi torrent" oldalon összefutni ilyennel, pedig Atival tolom. Amúgy korábban meg a GF kariknak volt nehézsége a VC-1 kódolással.

KMT: van még valami más codec, szűrő v. codec pack a gépen?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) devast válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


devast
addikt

Pl szinte az összes THORA anime encode-om olyan, ha sample kell itt van egy. Egy raklap 720p-m se megy dxva-val, de az már csak bónusz... pl egy mediainfo 720p-ről ami nem megy:

ideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 10 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 23mn 50s
Nominal bit rate : 1 919 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.087
Title : Geass R2 - 15
Writing library : x264 core 60 r912M 9c5e557
Encoding settings : cabac=1 / ref=10 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.000000 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=1919 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:0.75
Language : Japanese

(#35) KMT válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


KMT
addikt

Codec pack nincs. Aktív külső szűrő sincs beállítva mpc-ben, de a lista, amiből ki lehet választani, elég hosszú. Van ott minden, még nero-s dolgok is.

(#36) PuMbA válasza devast (#34) üzenetére


PuMbA
titán

ATI-nál is meg fogják csinálni. Már van Level 5.1 támogatás a 9.6-os driverben csak nem kiforott. Ez a killa sampla meg egy baromság,fogtak egy nagy bitrátájú Planet Earth Blu-ray részletet és jól elkódolták,hogy ne menjen DXVA-val. Ugyanez a részlet ugyanilyen minőségben hibátlanul megy nekem.

[ Szerkesztve ]

(#37) CPT.Pirk válasza devast (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen thora dologgal még nem találkoztam, de lekaptam, és persze itt sem vitte dxva. De izé, nem nézek olyasmit, ez most mitől anime?

Amit eddig leszedtem 720p, 1080p filmet a torrent oldalamon, azoknál nem találkoztam még ilyen problémával, mindegyik dxva képes volt eddig még, pedig igen sok mindent leszedtem már.

KMT: AC3Filter be van téve ott?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) devast válasza PuMbA (#36) üzenetére


devast
addikt

Értsd: van nvidia kártyám(9400gs) és ati kártyám(4850). Nvidia mindent vitt, ati sokat nem vitt és most se visz. Remélem én is csinálnak valamit a driverrel a közeljövőben. A thora meg egy anime fansub csapat akik kimondottan hd/fullhd bluray ripeket csinálnak.

(#39) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


WonderCSabo
félisten

"mindegyik dxva képes volt" - nagy mázlid volt.

Egyébként érdemes a feliratok auto betöltését bepipálni az Opciók/Lejátszás alatt, különben a belső feliratok nem mennek DXVAval együtt. Illetve a biztonság kedvéért a Kimenet alatt így.

(#40) devast


devast
addikt

Ami még szemet szúrt, hogy mpchc-ből nem az 1 éves stabilt érdemes használni... Itt vannak napi svn build-ek, és rengeteget változott 1 év alatt az egész.

(#41) sirdond válasza devast (#30) üzenetére


sirdond
őstag

na, úgy néz ki le vagyok maradva :DDD
mostanában úgy sincs időm ezekre
akkor már tényleg csak a magas ref frame lehet gond

amúgy én nem bízok benne,hogy az ati rendes drivert csinál, a streammel se foglalkoznak normálisan :(
bár az is igaz,hogy még így jóval előrébb vagyunk mint 1 éve

(#42) sirdond válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


sirdond
őstag

milyen torrent oldalad van?

(#43) DarkByte


DarkByte
addikt

A cikkben szót említettél az Intel GMA X4500 -ról. Épp aktuális nekem; mennyire használható ez együtt MPC-HC -vel? Mennyire érzékeny a különböző kódolásokra? Az ATi HD 4830 -ammal még nem sikerült olyan H.264 videót találni amit nem játszott le. Notit tervezek venni és Intel oldalon nem sok variáció van.

(#44) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Ez a dxva használható szerintetek a GeForce G 105M nevű laptop vidkarival is? Ilyet akarok majd venni és jó lenne ha menne. Amúgy ha működik a dxva egy filmen akkor az már tuti nem fog akadni?

(#45) CPT.Pirk válasza devast (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még az is szemet szúrhatott volna, hogy az utolsó oldalon linkeltem. :K

WonderCSabo: mit állítasz ott? jah már látom, ezt írtam is.

sirdond: "nmag"

DarkByte: ha megy vele, akkor már nem szokott probléma lenni. Mondjuk még sosem használtam olyan cuccot, úgyhogy nem tudok nyilatkozni a képességeit illetően.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) #95590400 válasza DarkByte (#43) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha jól tudom, a 4500mh illetve mhd verzió dxva képes. utóbbi biztos. de a sima 4500 nem. és csak a beta mpc-hc-kel.
egyébként elég tűrhetően. van kis vsync probléma, gyakori a szétesett kép, illetve a kéminőség meg sem közelíti sokszor a coreavc-t. az esetek 40%-ban megfelelő a képminőség, ha dxva kompatibilis.

(#47) KMT válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


KMT
addikt

Igen. De ha engedélyezem, akkor van az, hogy szaggat. Nélküle jó.

(#48) CPT.Pirk válasza KMT (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megeshet, hogy valami bugba futottál bele. Simán használod, vagy spdif-el. Hankszórók beállítása AS IS állásban is szaggatás van?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Hasznos infókkal teli cikk köszöntük :C

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#50) devast válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


devast
addikt

Akkor tárgytalan, tényleg ottvan csak elsiklottam felette :DDD :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.