Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98) -KP- válasza J.C.G. (#96) üzenetére


-KP-
addikt

Megpróbálom nagyvonalakban leírni, ha hülyeséget írok, majd kijavítanak. Nem használják bűnszervezetek.

A bányász egyrészt a coinokat állítja elő, másrészt a rendszer üzemeltetője. a decentralizált rendszer egyik lényege, hogy minden bányász "tud" a tranzakciókról.. A coinok előállítását pedig egy algoritmus szabályozza. Előre le van fektetve a mérföldkövek, hogy mikorra mennyi coin állítódik elő illetve, hogy max hány coint lehet kibányászni. Ez általában úgy van, hogy induláskor relatíve sok, később egyre kevesebb coin állítódik elő egységnyi idő alatt. Ugye mivel le vannak előre fektetve a mérföldkövek, illetve hogy mennyi coin bányászódhat ki, az algoritmus szabályozza az egészet. Itt jön képbe a difficulty, azaz a bányászási nehézség. Szerintem nem nehéz megérteni, ha x idő alatt x coint lehet kibányászni, akkor ha a bányászok száma mondjuk triplája lesz akkor az algoritmus mondjuk növeli a nehézséget úgy, hogy egy coint 3x annyi idő lesz kibányászni. Elég bonyolult matematika van az egész mögött, soha nem is érdekelt, hogy fullosan megértsem.

Hogy ebből hogy lesz profit, ha egyre csökken a kibányászható coinok száma? Ha megfelelően nő az árfolyam, akkor lesz profit, ha meg nem, akkor megy a levesbe az egész, és nem lesz profit.

Amit te írsz, az más. Pl. folding@home, vagy Seti és ehhez hasonló projektek. de ott önként bocsájtod a géped kapacitását rákkutatásra, vagy földönkívüli élet kutatására és nem kapsz érte juttatást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.