Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gtamate2


gtamate2
veterán

Az Intel vajon fog lépni erre?

*Sn0w

(#2) #33253120


#33253120
törölt tag

Radikális, de érthető lépés a #meltdown #spectre vonalon.
Piacnyerés a cél, erre most van lehetőség.

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Ne lenne ilyen drág a memória... Egy 1600x szimpli lenne simán.

(#4) Viktor77 válasza ncc1701 (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Dettó. Simán váltanék Ryzenre (pedig Inteles vagyok), de a ram árak miatt csak CPU-t cserélek, Skylake vonalon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) gtamate2 válasza Viktor77 (#4) üzenetére


gtamate2
veterán

Engem is az tart vissza, de a kínai memóriagyár 2018 év végére elvileg felépül, remélem addig a kínaiak megbüntetik a többi memóriagyártót kartellezésért

*Sn0w

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én pont a 32 GB memória miatt váltanék már platformot, csak hát ahogy a többiek írták: a memória árak elmebeteg szinten vannak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én simán vettem 2600-as RAM-ot, és annyira nem volt vészes, az 1x16 GB boltban 35k volt, és annyiból még mindig nem lett volna meg a Ryzen helyett legolcsóbb i7 ugrás. (Bár ITX-be amúgy sem tudok DDR3-ként 32 GB-ot belenyomni, így meg igen)
Amit sajnálok egy kicsit, hogy 95W a TDP, és a mITX hűtőcske a táppal a nyakában, minden oldalról lezárva nem tudja stabilan tartani a 3.6 GHz-et, lemászik terhelési tesztekben 3,5 GHz-re. Játék vagy CPU-használat közben amúgy nem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) Pernyo


Pernyo
csendes tag

Szerintem itthon az összes kereskedő nyerészkedni fog, amig lehet. Most az 1800X 125e Ft körül kapható. Dehogy fognak elengedni 40e Ft-ot az árából.

(#9) gtamate2 válasza Pernyo (#8) üzenetére


gtamate2
veterán

Pedig biztos lehetsz benne, hogy a boltok egymás alá akarnak menni majd, tuti esni fog itthon is

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Én már váltottam,amikor még nem voltak ilyen kiemelkedően magas memória árak.Nekem nem jön jól az árcsökkentés, mert bukok a cserén,ha meglépem. De már legalább alaplapot és memóriát nem kell vennem. :) Remélem kapok bios frissítést a MSI X370 -s deszkámhoz! ;]
Április végén tele lesz az apró 1600 -s processzorokkal 40.000-45.000 Ft -os áron.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) solfilo válasza gtamate2 (#1) üzenetére


solfilo
veterán

Hát, tippre sok mindent nem tud lépni, Coffee i5-ök elérhetősége még mindig siralmas, Z370-es lapok mellé is kellenének már nagyon az olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#12) sketchifun


sketchifun
senior tag

Egyik oldalon sem állok. És tudom, kapjam be. De a Zen után én reménykedni fogok, hogy jövő ilyenkor már azt a cikket fogjuk olvasni, hogy radikálisan csökkent az Intel bevétele. Pofátlan módon visszaéltek a monopol helyzetükkel. Emlékszem, Sandy i5 50k környékén mozgott. Most közelebb van a százhoz...

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#13) nonsen5e válasza sketchifun (#12) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azért azt tegyük hozzá, hogy azóta az i5 lépett egy szintet, és a 4 magos immár i3-nak nevezett Coffee Lake 30k-tól indul, de akinek a név kell, ott van az előző gen. Kaby Lake i5 is akár 50 alatt - mondjuk hülye aki most azt venne.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#14) Tidus válasza gtamate2 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Nem feltétlen.
A TR4 ára sem volt köszönöviszonyba a Skylake X-el. Pedig a TR4 előbb megjelent.
Pedig utóbbi több mag több szál, aztán így is Skylake X-et vettem.

(#15) Lauda válasza gtamate2 (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szükséges lépnie. Nem konkurenciája már régóta az amd.

(#17) TheLázs válasza Viktor77 (#16) üzenetére


TheLázs
csendes tag

A vállalati szektorban az AMD a fasorban sincs. (pont). Akik három évente új gépet vesznek hogy a régit megkapja kelet-európa, az a vállalati szektor. (pont) Olyan ez, mintha az autóvásárlást vizsgálnád mondjuk kis hazánkban. A flották miatt úgyis a gyakori cégautók lesznek a "csúcs" példányszámban eladott modellek.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#18) Viktor77 válasza TheLázs (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Ha úgy látod, hogy az elmúlt fél év történései után az Intelnek nem kell lépnie, akkor nincs miről beszélnünk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) hokuszla


hokuszla
aktív tag

A piac így működik, ami nem fogy jól annak csökkentik az árát. Nincs itt semmi látnivaló.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#20) ncc1701 válasza Viktor77 (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Én még rosszabb vagyok, van itt egy mára nagyon karcsú x4 760k@4.5GHz, 4x4G 1.35V ddr3 társaságában, szintén tervezem megtartani a memóriát, és használt i7-et venni alaplapostul.

(#21) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon komoly leárazás. Mikor történt ez pontosan? Tegnap?
A mostani gépem még jó ideig marad, viszont elég hízelgő így az AMD.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22) lezso6 válasza hokuszla (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak kognitív disszonancia redukció van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) solfilo válasza lezso6 (#22) üzenetére


solfilo
veterán

:C

solfilo

(#26) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Szép és jó a Ryzen,lehet jól is jött nekik ez a balhé,de a megváltást nem hozta el.Persze nem az Amd hibàja hogy idehaza annyit keresünk hogy egy nyugati koldus kiröhögne,az se az ő hibája hogy drága a memó.Tervben volt nálam is a Ryzen a Sandy I7 után,de mérlegelve inkább vettem egy haswellt.Az Intel jól elvan az Amd-vel,rég fel van osztva a piac,a kékek uralkodnak mert brutális vagyonuk van,az Amdnek meg azért csepegtetnek.Egyik cég se akarná a másik vesztèt mert ez egy kényelmes marha jól profitaló piac ahol megszakadni se kell.Azért az Intel se aladhatna annyit ha volna még vagy 5 konkurens cég.

(#27) total90


total90
veterán

Ennek ellenére sem vennék AMD-t, soha többet :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) 8th


8th
addikt

Az 1700X és az 1800X ami komolyabban le lett árazva. A többinél azért nem olyan jelentős az árcsökkentés. Persze azért becsülendő ez is. :K

mod.: jó jó az 1900X is sokkal olcsóbb lett de olyat földi halandó úgysem vesz.

[ Szerkesztve ]

(#29) kemotox válasza lezso6 (#22) üzenetére


kemotox
addikt

A tiédet!

(#30) snecy20 válasza total90 (#27) üzenetére


snecy20
veterán

Én annak ellenére sem mondanék ilyet, hogy az elmúlt 20 évből tizenegy különféle Intel-es gépem volt, és csak kettő AMD-s. :)

Az van, hogy durván visszajöttek a játékba 10+ év után, és mostmár a kedvező ár mellé megjön/megjött a teljesítmény is. Ezt nem lehet nem elismerni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31) #72042496 válasza total90 (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi a baj vele? Nekem a Ryzenek már szimpatikusabbak mint az inteles kínálat, csak túl kiforretlannak tartom az első eresztést ahhoz, hogy vegyek belőle.

(RAM nálam van bőven. Nem akartam megszívatni magam, így gyorsan bevásároltam, mikor megindultak felfelé az árak.)

[ Szerkesztve ]

(#32) total90 válasza snecy20 (#30) üzenetére


total90
veterán

Volt több AMD-s gépem, soha nem voltam elégedett velük... illetve annó, az Athlon (Barton) időszakból, de azóta sem.

(#31) Balika911

Kiforratlan, power, támogatottság...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33) solfilo válasza total90 (#32) üzenetére


solfilo
veterán

power?

solfilo

(#34) total90 válasza solfilo (#33) üzenetére


total90
veterán

Arra értettem, hogy ha fogtam 2 hasonlóan erős procit, akkor nyers számokban, de használatban is az Intel jobb volt. Tehát erősebb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) nonsen5e válasza total90 (#32) üzenetére


nonsen5e
addikt

Miben kiforratlan? Miben nem támogatott? Mert van olyan gaym vagy benchmark, amiben 5%-kal rosszabbul teljesít? Ami aztán vissza is jön amikor most szépen lepatchelik az Intel teljesítményét?
Abszolút felhasználás céljától függő az egész, hogy melyikben van melyiknek pár % előnye. Ki tudok én is úgy csemegézni benchmarkokat, amiben a P4 jobban jön ki mint a mai processzorok.

+Egyáltalán nem fogyaszt többet a Ryzen mint a Coffee Lake.

A teljesítményhez azért vedd hozzá az árakat is, mert amilyen pofátlan árakon mennek mostanság az Intel processzorok, az nevetséges.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36) solfilo válasza total90 (#34) üzenetére


solfilo
veterán

Hát ha FX-re gondolsz, akkor meg is értem, egy szálas gyengeségük és ennek ellenére falánkságuk miatt jó sokat romboltak az AMD renoméján. Mivel ezzel most nincs gond, ellenben azonos pénzért több magot adtak, mint Intel a Kaby szériával, sebtiben meg is nőtt a kékeknél a magszám.
De persze mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. :)

solfilo

(#37) Dilikutya válasza total90 (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hasonlóan erősnek az a lényege, hogy hasonló a teljesítményük. Nézegess hasonló árú processzorokat...! Amúgy ez elég nesze semmi, fogd meg jól.
Én használok mindkettőt, otthon AMD van, munkahelyen Intel, mindkettővel elégedett vagyok, csak a procim nem került annyiba, mint egy i3, i5.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) Dilikutya válasza solfilo (#36) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyébként azok az FX-ek nem is annyira rosszak. Igaz, hogy egy szálon gyengébbek, de a több mag nagyon időtállóvá tette őket, pl. játéktesztekben elég jól szerepelnek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) total90 válasza nonsen5e (#35) üzenetére


total90
veterán

Első gen. Ryzen. Az AMD évek úta kullog az Intel után.
Patch téma... nézz már utána, a legtöbb esetben plusz teljesítmény jött, nem, hogy roszabb lett.

Fogyasztás... tesztek nem azt mondják, hogy annyi lenne a fogyasztás. AMD szeret kajálni.

Ha van egy AMD meg egy Intel proci, mindkettő 4 magos pl. 3 GHz-es, hasonló cache stb... és az Intel erősebb még is, akkor meg is éri a felárat.

Pl. én kerestem procit 10 mag felett és a több magos AMD sem hozza azt a teljesítményt amit az i9-em.

Mindegy, szerintem az AMD most lépett egyet előre, de fasorban nincs az Intellel. Ez az én véleményem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) snecy20 válasza total90 (#39) üzenetére


snecy20
veterán

Így áll az AMD és az Intel 16magosa egymás ellen, csak az egyik olyan 70%-kkal drágább a másiknál átlag 5-10% teljesítményelőny mellett :)

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#41) Dilikutya válasza total90 (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

i9-7900X vs. Ryzen 7 1800X: 30% alatti előny kétszer annyiért.

i9-7900X vs 1950X: utóbbi 15 ezerrel drágább, egy szálon ugyanaz, mint a sima Ryzen, viszont több mag, és ott meg is látszik a különbség.

El kéne már felejteni az egy szálat, nem azért párhuzamosítunk.
Mellesleg az i9 a Ryzen után került piacra, nyilván fejlesztés alatt volt, de könnyen lehet, hogy a Ryzen nélkül tavaly még nem lehetett volna kapni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) ncc1701 válasza Dilikutya (#41) üzenetére


ncc1701
veterán

Még a 6 magos procikat se hozták volna ki, elvoltak a generációnkénti 3-5% teljesítmény növekedéssel, és új foglalattal.

(#43) solfilo válasza Dilikutya (#38) üzenetére


solfilo
veterán

Én nem bánom, hogy A8-7600-at vettem 3-4 éve, nem érzem hátrányát egy szálon sem, igaz, SSD van alatta. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#44) Dilikutya válasza Dilikutya (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

De nézzünk 16 vs 16-ot is: i9-7960X vs 1950X. Némi előny kétszeres árért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) snecy20 válasza Dilikutya (#44) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt linkeltem már az előbb. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#46) Dilikutya válasza ncc1701 (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Játékok alatt sok esetben még annyi különbség se volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47) total90 válasza Dilikutya (#46) üzenetére


total90
veterán

Előny az előny és nekem épp nem játékra kell.

Más különben, egy Note 8 sem 2x gyorsabb mint pl. One Plus 5T, még is lényegesen drágább. Ezek a plusz százalékok nem árban arányosan növekednek...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48) Dilikutya válasza total90 (#47) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tőlem aztán ~10%-ért vehetsz 250 helyett 450 ezerért is processzort, ha neked az úgy megéri, engem aztán abszolút hidegen hagy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49) total90 válasza Dilikutya (#48) üzenetére


total90
veterán

Megérte, eddig az a véleményem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#50) Viktor77 válasza total90 (#47) üzenetére


Viktor77
titán

Te megfizeted a márkanevet, aki gondolkodik az nem. Ilyen egyszerű.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.